Na Nova cinema se objeví filmy s titulky

1. července 2009 v 10:00 |  Nova Cinema
Na českých komerčních obrazovkách se poprvé objeví něco, co se v České republice na žádné podobné televizi nevidělo, jedná se o nasazení filmů v originálním znění, pouze s českými titulky, poprvé to vyzkouší Nova cinema.

Filmový kanál existuje na trhu více než jeden a půl roku, za tuto dobu se na obrazovkách vystřídalo již spoustu filmů, avšak všechny měli český dabing, buď původní převzatý nebo zbrusu nově udělný, Nova cinema ale bude v létě zkoušet novinku.

Vyzkouší zda se ji osvědčí, když diváci uvidí zahraniční snímek, většinou tedy americký v originálním znění s titulky. Nova cinema to zkusí úplně poprvé, podle generálního ředitele stanice Nova není problém při velké oblibě tyto filmy nasazovat i nadále.

Podle ředitele Novy Petra Dvořáka je výroba českého dabingu nákladná, při uvozování některých filmů s titulky by Nova cinema ušetřila na dabingu některých filmů a mohla tak investevovat větší finanční částky do jiných projektů. Uvidíme tedy, jak se přes léto filmům bude dařit, těšit se můžeme na filmy jako Paříž, Texas nebo Muž na měsíci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kam Kam | 1. července 2009 v 18:38 | Reagovat

Na digitálním filmovém kanále by mělo být naprosto normální, že jsou dvě zvukové stopy (originál a český dabing) a volitelné titulky.

2 Zix Zix | 8. července 2009 v 1:59 | Reagovat

Tadyto teda novinka neni,protože na ČT je to bohužel normální.Je vidět i na Nově že je krize...

Kam-Máš pravdu,ale lepší je to Česky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama