Červenec 2009

Blog o TV Nova končí!

29. července 2009 v 10:00 Novinky
Ano je to tak vážení příznivci, jak dění o televizi Nova, tak našeho blogu. Bohužel vám musíme zdělit tuto nepříjemnou zprávu, blog o televizi Nova se s vámi po 365 dnech loučí, rok práce je za námi a toto je náš poslední článek.

Přesně před jedním rokem 29. července 2008 se na internetu objevil náš blog, občas se zde objevilo několik lidí a to především díky masivní reklamě hlavně v diskusích, postupně ale začali lidé ubývat a návštěvnost se nyní pohybuje kolem 60 osob.

I přesto jsme se ale rozhdoli po roce práce s tímto blogem skončit. Pro některé to bude určitě
šok, protože to přichází jako rána z čistého nebe, ještě před několika dny tomu nic nenasvědčovalo, dnes je ale vše jasné, tohle je poslední článek našeho blogu.


Za celý rok bylo vyprodukováno 692 článků, některé byli nasazeny ve standartních časech jako 10 a 16 hodin, některé však byli nasazeny zcela neočekávaně a to v aktuálních slotech, byli tu také články o propadácích či osobnostech televizní obrazovky.

Od zítřejšího dne zde již nenajdete žádný nový článek, někomu to bude možná líto, pro někoho to bude možnost k vytvoření vlastních internetových stránek či blogu s podobnou tématikou.

Někde je napsáno, že autoři by se neměli se svým blogem loučit posledním článkem, podle některých jen čekají na vlnu emocí a čekají až je uživatelé začnou přemlouvat. To my určitě nechceme, i přes jaký koliv komenátář se nové články objevovat nebudou. Je to ale podle nás slušnost se po roce práce s blogem jak se patří rozloučit. My jsme to uskutečnili tímto posledním článkem.

Přejeme příjemné prožit prázdnin !

Nova cinema dosáhla nejlepšího podílu v historii

28. července 2009 v 10:00 Nova Cinema
Filmový kanál Nova cinema doshál i přes skutečnost, že jsou prázdniny nadprůměrných hodnot a dokonce se mu podařilo získat nejlepší podíl na sledovanosti od načátku vysílání. Historické hodnoty byli způsobeny několika programovými pořady.

Sledovanost filmového kanálu Nova cinema se vždy pohyboval kole hodnoty 1,6, napříkald v předminulém týdnu to byla hodnota 1,68, zatím nejlepších hodnot Nova cinema dosáhla v 28. týdnu a sice s podílem 1,82.

V 30. týdnu, tedy minulý týden se ale podíl na sledovanosti vyšplhal na neuvěřitelných 2,38 %. V hlavním vysílacím čase (prime-time) se dokonce hodnoty pohybovali kolem čísla 2,56 %. Nejvíce diváky zajímá filmová nabídky.

Minulý týden v pondělí uvedl filmový kanál Nova cinema film Atomový vlak, který se stal nejsledovanějším pořadem kanálu Nova cinema, nenechalo si jej ujít 8,76 % diváků, což je zhruba 139 tisíc diváků v kategorii 15-54.

Září ve znamení seriálů a velkých projektů

27. července 2009 v 10:00 Novinky
Pomalu se blížíme do finále měsíce červenec, zatím to nevypadá, že by Nova poskytla nějaké bližší informace o programovém schéma na podzim, my ovšem máme informace o tom, s kterými novinkami Nova prorazí do boje v září.

Seriály - seriálová skladba bude pestrá, těšit se můžete na pokračování daily soap Ulice, pokračovat bude i Ordinace v růžové zahradě, svoji poslední pátou řadu bude mít Pojišťovna štěstí a odstartuje také novinka v podobě seriálu z módního prostředí Dokonalý svět

Pořady - na Nově se vrátí kromě Esa všechny novácké pořady, připravuje se velká show Česko-Slovenská SuperStar a také realityshow Dům snů, na sobotní dopoledne se připravuje zbrusu nový pořad Stahovák, na kanálu Nova cinem se vrací také pořad Hvězdný reportér

Na podzim se tedy můžeme těšit na 4 zcela nové projekty, uvidíte dohromady 4 původní seriály a dva velké projekty, pouze o jednom se definitivně ví, v kterém slotě bude zařazen, Česko-Slovenská SuperStar bude nasazena na nejsilnější nedělní prime-time.

31/2009

26. července 2009 v 10:00 Next week
A je tady opět další týden. V tomto týdnu se definitivně rozloučíme s prvním prázdninových měsícem červenec a v závěru tohoto týdne přivítáme měsíc srpen, který se předvede o víkendu. V dnešním článku se opět dozvíte zajímavosti o programové nabídce televize Nova.

Nejdříve začneme tradičně seriálovou nabídkou. Už v pondělí se můžete těšit na reprízu druhé řady amerického kriminálního seriálu Kriminálka Las Vegas. V úterý to zase bude premiéra čtvrté řady amerického seriálu Vražedná čísla. V pátek se těšte na reprízu první řady amerického seriálu Superman a podívat se můžet také na reprízu druhé řady komediálního seriálu Dva a půl chlapa.

Co se filmové nabídky týče, těšit se můžete na 3 filmové premiéry. Již v pátek o půlnoci to bude americký erotický film s názvem Dráždivé pokušení. V sobotu ve 20:00 se těšte na americko-německý film pod názvem Coach Carter, hned po něm bude následovat další premiéra a sice americký akční film pod názvem Auto zabiják.

V tomto týdnu neuvidíme v nedělním sportovním slotě ani závody Formule 1 a těšit se nemůžeme ani na závody Moto GP. Ve středu se ale můžete podívat na další střihový pořad z archivu TV NOVA a to tentokrát pod názvem Tři! Dva! Jedna! Start! a to s Daliborem Gondíkem.

Internet plný novinek

25. července 2009 v 10:00 Internet
Pokud jste pravidelnými fanoušky televize Nova, musíte uzant, že v posledních dnech je program, tedy letní schéma, poněkud slabší. Určitě se nejedná o takový program, jako například při začátku televizní sezóny na podzim.

Nova se snaží tento čas, který diváci netráví u televizních obrazovek vyplnit zábavou v internetové podobě. Pro své internetové příznivce si na léto připravila spoustu novinek a zajímavostí, mnohé z nich už začali působit a přitáhly uživatele.

Jednou z novinek je například velká letní soutěž o hodnotné ceny, která probíhá každý týden, každý den jsou pak vyhlašovány otázky, na konci léta se dozvíme, kdo se stal vítězem. Soutěže neprobíhají pouze na nova.cz, ale také na tn.cz a to soutěže většinou o lístky na koncerty.

V televizním archívu na internetu se začaly objevovat postupně i starší pořady, odstartoval to pořad Tele Tele a vysloužil si hned několik pozitiv. Diváky to chytlo a hltají každý díl, 9 let starých dílů je zde zatím 20, počet se ale bude ještě několikrát zvětšovat. Pro fanoušky Ordinace a Ulice je nachystáno několik speciálů.

Reprízované pořady, znáte je?

24. července 2009 v 10:00 Zajímavosti
Jsou prázdniny a proto spoustu lidí nemá, díky skvělému počasí, čas sledovat televizní obrazvku, a proto se může stát, že budou pořady sledovat až v nočních nebo ranních hodnách, kdy televize reprízují některé starší pořady.

My jsme se rozhdoli, že vám v tomto článku podobně jako před časem TADY nabídneme popis některých pořadů, které nemusíte znát a možná byste chtěli zavzpomínat, o jaké pořady se jedná a na co se televizí diváci dívaly před lety.

Hogo Fogo - jednalo se o pořad, který před několika lety uváděli Hana Zagorová a Štefan Margita, tyto dvě osobnosti vždy na svoje hosty nachystali nějakou lest, kterou pečlivě zaznamenali a poté odvysílali, pořad byl prokládán písněmi umělců

Zvoňte dvakrát - pořad, který Nova vysílal teprve nedávno, odvysílalo se jen několik málo dílů, vše bylo o improvizaci, pořad bez scénáře, jen s malými pokyny od moderátora Antonína Procházky, v pořadu vystoupovali mj. Michal Suchánek, Josef Carda nebo Kateřina Hrachovcová

DO-RE-MI - hudební pořad, ve kterém několik soutěžících soutěžilo o finanční částku, rozhdovala tříčlenná porota složená se známých herců a zpěváků, pořad moderovali sabina Laurinová a Pavel Trávníček

Kolotoč - soutěžní pořad, který se před lety vysílal na nováckých obrazovkách, princip hry je jednoduchý, vytočit si určitou finanční částku a poté říci písmeno, které vytvoří tajenku, moderátorů bylo několik od Pavla Poulíčka až po sourozence Gondíkovi

Nova sport chystá fotbalové přenosy

23. července 2009 v 10:00 Nova Sport
I fanoušci zatím posledního sportovního kanálu Nova sport navštěvují náš blog a proto musíme i jim občas dopřávat nějaké novinky kolem tohoto kanálu, byť jsou v menší míře, tak jsou a my můžeme právě dnes jeden nabídnout.

Nova sport bude v měsíci srpnu, což už je za několik málo dní, vysílat fotbalové přenosy. Pro fanoušky to budou například záapsy Ligy mistrů, anglické Premier League nebo přenosy španělské Barca TV.

Televize Nova sport se rozhodla, že na srpen naplánuje několik zajímavých přenosů právě z kopané, svědčí o tom čísla sledovanosti, která při fotbalových zápasech rostou, obzvláště jedná-li se o některé interesantní zápasy.

Navnadit vás můžeme například na tyto zápasy:
Chelsea - Manchester United - 8. srpna
kvalifikační utkání na MS 2010 - 14. srpna
Manchester United - Arsenal - 29. srpna

Hvězdný reportér speciál už tento pátek

22. července 2009 v 10:00 Nova Cinema
Od 3. července do 11. července se v Karlových Varech konal Mezinárodní filmový festival, tentokrát již po 44. Televize Nova byla exklusivně u toho a pomocí několika reportéru celý festival monitorovala.

Na tento pátek si dokonce pro svoje diváky připravila speciální pořad, který uvidí diváci na filmovém kanálu Nova cinema. Jedná se o pořad Hvězdný reportér, který v trochu delší stopáži ukáže Filmový festival ze třech růzých úhlů.

Moderátorem bude Tomáš Kraus, který vám prozradí ty nejnovější novinky letošního festivalu a prozradí zajímavosti, včetně zákulisnách drbů. Zajímavé budou tři různé pohledy, nejdříve z pohledu turisty, poté celebrity a na konec z pohledu Hvězdného reportéra.

V tomto díle se mimojiné můžete těšit na rozhovory s hvězdami jak českého filmu, např. Jan Hřebejk, tak ze světového filmu, např. Antonio Banderas nebo John Malkovich. Pořad Hvězdný reportér speciál můžete sledovat v pátek 24. července, po letní pauze se pak vrací 17. září.

RRTV nebude pokutovat TV NOVA

21. července 2009 v 10:00 Novinky
Před několika týdny se rozhdolo, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nebude pokutovat televizi Nova, jejimž zástupcem je mediální společnost CME a to z důvodu nevohodného vysílání některých pořadů.

Podle návrhu se mělo jednat o pořad Soukromé pasti, tedy cyklus krátkých televizních filmů, které Nova vysílala na podzim loňského roku, konkrétně potom díl Fajn brigáda, který i přes toto obvinění byl vydán na DVD nosičích v letošním roce.

Podle RRTV se mělo jednat o porušení zákona, kdy mohl být ohrozen fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých. Televize Nova měla dostat pokut a to v rozmezí dvaceti tisíc až deseti milionů korun.

RRTV ovšem správní řízení zrušila a to z neprokázaného porušení zákona právě v cyklu Soukromé pasti, kde si dívka přivydělávala jako luxusní společnice. Soukromé pasti byli mnohdy velice kontroverzní a v září minulého roku se stali velmi konverzovaným tématem.

Noc filmových nadějí aspoň v repríze

20. července 2009 v 10:00 Novinky
Ano jsou prázdniny a to znamená, že všechny televize pohrabávají své archívy a na televizní obrazovku se to nejlepší z nich snaží dostat. Karta tentokrát padla i na nedávno odvysílanou Noc filmových nadějí.

Stáva se pravidlem, že o prázdninách Nova většinou připravuje další Noc filmových nadějí, nyní se o ní příliš nemluví a nikdo pořádně neví, zda na srpen bude připravena šestá Noc filmových nadějí.

A protože jsou prázdniny a diváci se na něco chtějí obvykle dívat i po půlnoci, televize Nova si pro svoje diváky připravila reprízu páté noci filmových nadějí, kterou jste mohli sledovat už v tomto roce. Začátek je naplánován na příští středu.

Již 29. července můžete v 1:15 sledovat to nejlepší právě z této akce, Nova vybrala do zhruba 45-ti minutového pořadu ty nejlepší krátké filmy, které natočili studenti filmových škol. Nechcete-li čekat na to až se za více než týden na obrazovkách tento pořad objeví, už nyní se můžete podívat na všechny videa na portálu nova.cz, kde naleznete i oficiální stránky k tomuto projektu.

30/2009

19. července 2009 v 10:00 Next week
Dostali jsme se už přes druhou polovinu měsíce července a my vám na našem blogu nabízíme další vydání Next week. Tentokrát se opět podíváme na to, co si pro nás připravila televize Nova v příštím týdnu.

Ze seriálové nabídky toho příliš nebude. Už v pátek se můžete těšit na reprízdu druhé řady amerického kriminálního seriálu Kriminálka Las Vegas. V nedli ráno to bude zase repríza druhé řady amerického dokumentu Království surikat.

Z filmů se můžete těit na čtyři premiérové snímky. Už v pátek ve 21:50 to bude americká komedie s názvem Trestná lavice. O půlnoci z pátka na sobotu se pak můžete těšit na americký erotický film s názvem Prameny lásky. V sobotu ve 20:00 si pro vás Nova nachystala premiéru amerického filmu Rychlý stripes. A v neděli ve 23:45 pak můžete sledovat kanadsko-americký horor s názvem Mlha.

Pokud jste fanoušky motorismu příští týden si příjdete na své. V neděli ve 13:30 se těšte na Formule 1 a sice na VC Maďarska, hned po tomto závodu v 16:10 můžete sledovat závody Moto GP a sice VC Velké Británie.

Vrací se Superman

18. července 2009 v 10:00 Novinky
Když se řekne Superman, mnoho lidí se ve spojení s televizní obrazovkou vybaví třídílnou ságu o Supermanovy, ještě v poněkud horší kvalitě, přesto ale velmi oblíbeno ságu, která je i po letech velmi sledovaná.

Od 30. července se ale na obrazovkách televize Nova můžete setkávat ze seriálovou podobou tohoto fenoménu, jménem Superman. Seriál Superman v originále potom Lois & Clark: The New Adventures of Superman se na nás chystá od konce července.

Už 30. července v 9:25 ráno můžete sledovat pilotní film k tomuto seriálu, od druhého dne tedy od 31. července můžete sledovat první řadu tohoto seriálu. První řada vysílaná ve Spojených Státech v letech 1993/1994 má celkem 22 dílů.

Po první řadě bude následovat řada druhá s dalšími 22 díly, i řada třetí a čtvrtá mají shodně po 22 dílech. Celkem se tedy můžete těšit na perfektních 88 epizod plus jeden pilotní díl. Seriál bude na obrazovkách i na podzim letošního roku.

MTV Czech v nedohlednu

17. července 2009 v 10:00 MTV Czech
Zhruba každý měsíc se vás snažíme informovat nejen o dění v televizi Nova, ale také na kanálu Nova cinema nebo Nova sport, nyní k němu přibude i MTV Czech, zatím ovšem přípravy na tento start jsou v nedohlednu.

Už před několika měsíci se chystal velkolepý start, tedy společnost CME hledala moderátory a pomalu a jistě také vybírala lidi, kteří se budou starat o televizi a budou je řídit, pomalu se také připravoval televizní program, tedy programové schéma.

Vše se ale zaseklo s nástupem finanční krize, nikdo neví, co stojí za tím, proč se MTV zatím nespustila, může za to finanční krize a nebo je zatím něco jiného, na to bychom se mohli dozvědět více informací už letos v září.

Jisté ovšem je, že společnost CME, působíci na českém mediálním trhu zatím nespustí MTV v tomto roce, start by mohl být naplánován na příští rok, kdy se také MTV již spustí, zda se vše stihne do jara nikdo neví.

Troška úspěšně odstartoval natáčení nového filmu

16. července 2009 v 10:00 Novinky
Už před několika měsíci jsme vám prozradili, že režisér Zdeněk Troška má plné ruce práce s přípravou nového komediálního filmu, jehož natáčení by mělo odstartovat někdy o prázdninách. Natáčení začalo před několika dny.

První klapka komediálního filmu Doktor od jezera hrochů padla v malém domku v Praze, počasí filmařům přálo a tak se vše obešlo bez komplikací. Prvních několik záběrů se bude natáčet v České republice, potom se vše přesune do Afriky, kde se v Keni dotočí zbytek filmu.

Příběh filmu Doktor od jezera hrochů je převzat od legendárního českého spisovatele Miroslava Švandrlíka, scénář je napsán přímo podle jeho knihy. Podle režiséra Trošky nebylo zapotřebí některé dialogy výrazně upravovat.

Film se bude natáčet zhruba do října letošního roku, pak vše poputuje do střižny, kde se z něj udělá výsledný film, který si odbude svoji kinopremiéru již v únoru příštího roku. A protože se Nova opět stala mediálním partnerem, na Nově můžete tento film vidět zhruba za 2-3 roky. Po skončení natáčení tohoto filmu se Troška vrhne na další filmovou pohádku.

Další sportovní zážitky na Nova sport

15. července 2009 v 10:00 Nova Sport
Pokud jste sportovními fanoušky a máte ještě možnost sledovat třetí kanál, sportovní kanál Nova sport, tak vás od zítřejšího dne čekají další sportovní zážitky. Nova sport totiž koupila exklusivní práva na vysílání The Open Championship 2009.

Nova sport již od zítřejšího dne - 16. července do svého pravidelného vysílání zařadí The British Open, tedy golfové přenosy, na které jako jediná z České a Slovenské republiky má právě ona jedinečné vysílací práva.

Tyto prestižní golfové hry můžete sledovat až do 29. července, na tmto turnaji se představí spoustu známých golfových hvězd, mězi nimi to bude například návrat Tiger Woodse, mírné zklamání pro české a slovenské fanoušky bude neúčast Alexe Čejky, který nepostoupil.

Nova sport tyto práíva vlastní 3 roky, můžete se tedy s The British Open setkávat až do roku 2011, kdy vyprší tyto práva. Nova sport bude postupem času přidáívat další zajímavé sportovní hry, které, to se dozvíte v nějakém dalším článku.

Operace Dunaj - premiéra v kinech

14. července 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova se stala partnerem dalšího filmu, který už pomalu míří do kin. Vy kteří se na něj už nyní těšíte a možná už jste dokonce viděli ukázku k premiéře tohoto filmu se můžete tento film vychutnat ještě před premiérou v kinech.

Už tento pátek 17. července poběží tento film v premiéře na karlovarském filmovém festivalu, pokud se vám ovšem nepodaří získat si lístky, kterých bude velmi omezený počet, musíte si v tomto případě počkat až do příštího čtvrtka.

Právě v tento den míří nový historicko-komediální film Operace Dunaj do kin. Tento film se zabývá událostmi kolem roku 1968, které neodmyslitelně patří do historie Československa, tedy našeho státu a naší republiky.

Tvůrci filmu se rozhdoli, že smýchají dva žánry a sice komediální prvek, tedy velmi oblíbený formát a historický prvek. Smýchání těchto dvou prvků je velmi těžké. V tomto filmu si zahrají například Rudolf Hrušínský, Eva Holubová nebo Jan Budař

Moravec na Novu zatím nepřestupuje

13. července 2009 v 10:00 Novinky
Opět musíme vyvracet fámy, které se v posledních dnesch objevovali nejen v bulvárních denících, ale i na celkem seriózních servrech. Nedávno médii proběhla zpráva, že moderátor Václav Moravec má údajně přestoupit na Novu, informace je ovšem mylná.

Už před několika měsíci a lety se tato zpráva několikrát objevila v nejrůznějších bulvárních novinách, zpráva o tom, že moderátor veřejnoprávní televize Václav Moravec přestupuje do Novy dělat svůj vlastní program, byla tehdy také špatná.

Zpráva se opět opakuje, dokonce je pořízena fotografie Petra Dvořáka s Václavem Moravcem a to přímo v Karlových Varech. Podle bulvárních deníků je to důkaz o tom, že generální ředitel se domlouvá již na jistém přestupu právě s Moravcem.

Celé se to má ovšem jinak. Fotografie být pořízená mohla, tito dva pánové se opravdu setkali a to ve veřejnoprávní televizi v jednom z diskusních pořadů, který Václav Moravec moderuje, Petr Dvořák byl hostem a řeč byla výhradně o financování českého filmu s pohledu komerčního média.

29/2009

12. července 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a my se s našim prgramem pomalu ale jistě dostáváme do druhé poloviny měsíce července. Opět se v dnešním vydání Next week podíváme na to, co si televize Nova připravila na další týden ve svém programovém schéma.

Nejdřív začneme seriálouvou nabídkou. Již zítra se můžete na nováckých obrazovkách těšit na reprízdu druhé řady amerického seriálu Walker, Texas Ranger. O den později to pak bude premiéra šesté řady rakousko-německého kriminálního seriálu Komisař Rex. V pátek si určitě nenechte ujít reprízu první řady amerického seriálu Zákon a pořádek: Zločinné úmysly.

Filmová nabídky bude v tomto týdnu o něco lepší, těšit se můžete na 5 premiérových filmů. Již v pátek ve 20:00 to bude premiéra kanadského katastrofického filmu s názvem Tornádo nad New Yorkem, hned po tomto filmu v 21:50 potom český film z roku 1998 Čas dluhů. V sobotu odpoledne se těšte na německý romantický film s názvem Žena v rudých šatech ve 14:25. Večer ve 20:00 to pak bude německý sci-fi film Ztracené město a hned po tomto filmu ve 22:10 se těšte na americký film oceněný Oscarem Million Dollar Baby.

Už tuto středu můžete opět sledovat po seriálu Hospoda další střihový pořad s těmi nejlepšími scénkami z let minulých, tentokrát na téma - Všude dobře, doma nejlépe. V neděli ve 13:30 si pak nenechte ujít Moto GP - tentokrát to bude VC Německa.

House ano, Ztracení zatím ne

11. července 2009 v 10:00 Novinky
Již na konci minulé sezóny se začalo spekulovat o tom, jak to bude v nové sezóně, to jaké nové původní formáty Nova připravuje už je nyní jasné, jasné ovšem není to, jaké zahraniční. My máme pro vás několik novinek.

Definitivně je už rozhdonuto o seriálu Dr. House, který se opět vrátí na televizní obrazovku a to tentokrát s novými díly. Nova si pro svoje diváky od září přichystala zbrusu novou pátou řadu, kterou diváci uvidí v premiéře. Ve Spojených Státech se vysílala teprve v minulé sezóně.

Rozdílné je to ovšem ze seriálm Ztraceni, Nova se zatím nevyjádřila, jak to plnáuje z další řadou, jisté je, že tento rok se s ní pravděpodobně nesetkáme. Nova sezóna se ve Spojených Státech vysílala od začátku letošního roku až do konce sezóny.

Nova se vždy snaží nasadit některé nové seriálové řady, co nejdříve, tlačí ji však cena, která v některých případech je na úkor sledovanosti a tím pádem tedy finančních prostředků, příliš vysoká, Nova si tedy v tomto případě daný seriál nemůže dovolit.

Natačí se a chystá do vysílání

10. července 2009 v 10:00 Novinky
I když máme teprve necelou polovinu měsíce července , televize Nova už nyní aktivně připravuje svoje další projekty, některé jsou ve stádiu příprav, některé už jsou dokonce i hotovy, pojdme se podívat na přehled těch, o kterých zatím víme.

Už za několik málo dní se začne aktivně natáčet zbrusu nový pořad Stahovák, o kterém jsme vám přčd několika dny přinesli článek, tento pořad vystřída Eso, které skončilo posledním dílem v sezóně 2008/2009. Moderátory budou Vojta Kotek a Jiří Mádl, pořad začne v září.

Aktivně se nyní připravuje takéí pořad Česko-Slovenská SuperStar, již proběhly castingy a pokračovat se bude už za pár dní, kdy budou probíhat další kola, kdy se do dalších kol vybere jen několik desítek soutěžících.

Připravuje se také pořad Dům snů, který se nyní natáčí, v průběhu prázdnin se začne natáčet další řada Výměny manželek. Přes prázdniny se některé pořady nevysílají, v srpnu ale opět začne natáčení všech zbylých nováckých pořadů.

Seriálové nabídky bude také pestrá, ve střižně se nachází Pojišťovna štěstí, připravují se kriminální pořady Expozitura, druhá řada Kriminálky Anděl a Policie Modrava, natáčí se fotbalový seriál Okresní přebor a seriál Dokonalý svět. Do nové sezóny vstoupí také daily soap Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2.