Červen 2009

Shrnutí měsíce - červen 2009

30. června 2009 v 10:00 Shrnutí měsíce
Je to až neuvěřitelné, ale na našem blogu už se po desáté setkáváme se shrnutím měsíce. Začínali jsem v září a nyní máme již červen roku 2009. V tomto článku si opět shrneme to nejdůležitější, co se údalo kolem TV NOVA v měsíci červnu.

Nova spustila několik dalších interentových projektů, byli to forum.cz a galerie.cz, ke které připravuje také zbrusu novou letní soutěž. Nové stránky dostal také nekonečný seriál Ulice, díky videostreamu a nováckých stránkách navštěvuje tento portál čím dál tím více lidí, mnohdy se dostane i na 11. příčku v pořadí všešch internetových stránek Česka.

Minulou sobotu jsme se definitivně rozloučili s pořadem Eso. V sobotu ráno se do studia přišlo rozloučit několik desítek hostů, moderátor Leoš Mareš předal pomyslné žezlo sobotního dopoedne dvojici Kotek-Mádl, kteří už nyní připravují na září nový pořad s názvem Stahovák.

Již v červnu se rozjelo několik castingu na Česko-Slovenskou SuperStar, nejdříve se konal v Brně, potom v Bratislavě a přesunul se také do Prahy, vše na konec završí ještě Košice, tam se castingy očekávají až v červenci. Do SuperStar se přihlásilo více než 11 tisíc lidí.

Televize Nova spustila svoje letní scháma, objevili se seriály jako O zvířatech a lidech, fenomenální Hospoda a seriál Chalupáři, který si získal srdce několik milionů diváků, sledovanost má dokonce nejlepší z celého týdne, porazil dokonce i seriál Ordinace v růžové zahradě.

Nova se stane partnerem dalšího filmu

29. června 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova se stane koproducentem a mediálním partnerem dalšího českého filmu. Televize Nova vsadí tentokrát na další komedii. Bude se jednat o tipickou komedii, kterou si pod režijní taktovku vezme sám Zdeněk Troška.

Zdeněk Troška už dlouhou dobu připravuje další film, zatím poslední byla pohádka s názvem Nejkrásnější hádanka, ketrá měl již premiéru v kině a na DVD, nyní ji čeká ještě premiéra na televizních obrazovkách, jako první ji uvidíte na Nově.

Novým filmem, který se začne natáčet již v polovině července je film, který má název Doktor od Jezera hrochů, film se bude natáčet nejdříve v České republice v okolí Prahy, poté se štáb přesune do Afriky, kde se také natočí několik obrazů.

Kinopremiéra je naplánována až na příští rok, čas natáčení, včetně střižny je tedy ještě dlouhý. Na novinku od Zdeňka Trošky si do kina můžete zajít již 25. února 2010. Troška plánuje ještě další dva projekty, pohádku a další komediální film.

27/2009

28. června 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a my se můžeme pustit do nového, tentokrát už prvního červencového prázdinového dílu, který bude opět trochu odlehčený, přesto nás ale čeká několik seriálových a filmových premiér.

Nejdříve začneme jako obvykle seriálovou tvrobou. Již v pondělí se můžete těšit na premiéru seriálu Štvanci a sice na první sérii. Rovněž v pondělí na nás čeká repríza druhé řady seriálu Zvěrokruh. V úterý odpoledne to bude repríza desáté řady amerického seriálu Hvězdná brána. V neděli dopoledne na nás čeké premiéra kriminálního seriálu Unesený.

Filmová nabídka nabídne tři premiérové filmy. Již ve středu ve 22:35 to bude britský thriller s názvem Po krk v extázi. V pátek v 0:25 se těšte na americký erotický film s názvem Tajemství erotických lázní. V sobotu večer nás pak čeká premiéra českého filmu, o kterém vám ještě v průběhu týdne přineseme článek - Poslední plavky začínají ve 20:00.

V neděli ve 14:55 vám Nova přinese přímý přenos finálového kola mužů Wimbledon 2009, sledovat jej můžete až do večerních hodin.

Osobnosti: Lucie Borhyová

27. června 2009 v 20:00 Osobnosti
Po delší pauze se na náš blog vrací opět cyklus Osobností, dnes se v dalším pokračování podíváme opět na jednu osobnost, která je nějakým způsobem spjata s TV NOVA, bude to moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová.

Lucie Borhyová pracuje v televizi Nova již desátý rok, poprvé to tedy bylo v roce 1999, kdy se Televizní noviny vysílali ještě z pražského Barrandova, nyní je vše jinak, vysílá se ze zpravodajského centra.

Již od začátku se Lucie stala velmi uznávanou moderátorkou, byla několikrát oceněná v různých anketách, v poslední době například v cenách Anno, tedy v prestižních cenách, které televize Nova každý rok předává těm nejlepším.

Lucie Borhyová však nemoderovala pouze Televizní noviny, střihla si i několik větších projektů, tím byl třeba slavnostní večer Českých slavíků nebo vyhlášení cen TýTý 2008. Účastnila se také několika nováckých Silvestrů, vystupovla ale také v pořadu Hogo Fogo.

I Ulice se již pro tuto sezónu rozloučila

27. června 2009 v 10:00 Ulice
Dnes, tedy v sobotu 27. června jsme začali se startem letní pauzy. Tedy televize Nova připravila pro diváky, kteří by nemohli sledovat svoje oblíbené pořady a seriály letní apouzu, těšit se můžete na reprízy, ale i premiéry.

Již ve čtvrtek se pro letošní sezónu rozloučil i nekonečný seriál Ulice. Poslední 1388. díl, jste mohli sledovat v tradičním čase. Nyní se chystá v Ulici pokračování opět na září, zatím se ovšem nenatáčí, tvůrci si užívají zaslouženého volna.

Sledovali-li jste seriál Ulice v posledních několika dnech a dílech musíte uznat, že závěr již 4. sezóny byl opravdu velice dramatický. Tvůrcům se povedl velmi zajímavý závěr sezóny, za který by se nemuseli stydět ani zahraniční společnosti.

Některé případy v Ulici byli uzavřeny, některé ještě čekají na vyřešení, to jak vše celé dopadne není zatím nám divákům jasné, vše se ale osvěží už v příští sezóně, která začne již v září, seriál Ulice tak vstoupí již do 5. roku vysílání.

Ordinace lámala rekordy

26. června 2009 v 10:00 Ordinace v růžové zahradě
Seriál Ordinace v růžové zahradě se včera rozloučil svým posledním dílem, 25. června jste mohli sledovat pro letošní sezónu již poslední díl, tentokrát s číslem 123. díl měl název S tebou v oblacích, tento díl měl opět velmi dobrou sledovanost.

Již minulý týden do seriálu Ordinace v růžové zahradě připlula nová postava a sice lékařka a ředitelka v jedné osobě - MUDr. Zdena Tichá v podání výborné herečky a bývalé moderátorky Novy - Dany Morávkové.

Již tohle úterý Nova s tímto seriálem dosáhla nejlepšího výsledku za celou dobu jeho vysílání, bez několia tisíc diváků si jej nenechalo ujít 2,5 milionu diváků starších patnácti let, to se naposledy v původní dramatické tvorbě podařilo Pojišťovně štěstí.

Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 již včera skončil posledním 123. dílem, po prázdninách se ale opět vrací a to s novými díly a s novými postavami, 124. díl Nova plánuje vysílat už na přelomu měsíce srpna a září.

Eso vystřídá na podzim nový pořad

25. června 2009 v 10:00 Novinky
Již před nedávnem jsme vám na našem blogu prozradili, že už tuto sobotu končí sobotní pořad Eso. Posledním moderátorem v celé řadě moderátorů byl Leoš Mareš, ten se na posledním natáčení s diváky rozloučil.

Nova ale nechce vyplnit tento vysílací čas nějakým filmem či seriálem, na novou televizní sezónu se již nyní chystá zbrusu nový pořad. Nova jej nazvala Stahovák, my jsme vám o něm říkali již v minulém roce, kdy si Nova registrovala název.

Nyní vše vyplouvá na povrch a jisté také je, kdo se stane moderátorem a o čem vlastně samotný pořad bude. Pořad budou moderovat dvojice Jiří Mádl a Vojta Kotek, které můžete znát s filmu Snowborďáci a Rafťáci.

Nova na podzim chystá spoustu novinek, nebude se ovšem jednat zatím o žádné seriálové. Nová sezóna bude ve znamení pořadů a reality, chystá se Česko-Slovenská SuperStar, poté pořad o stavění domu a také nový pořad Stahovák.

SuperStar dnes startuje druhý casting

24. června 2009 v 10:00 SuperStar
Realityshow Česko-slovenská SuperStar se nám již minulý týden v sobotu pořádně rozjela, konal se totiž první casting do této realityshow, celá tato soutěž se rozjela v moravském městě bro v České republice.

Již v sobotu 20. června se v Brně konal první casting do této soutěže, zúčastnilo se jej přes 2 tisíce soutěžících, kteří se předvedli před porotou, některé výkony má zaznamenána i televizní kamera a vy se na některé záběry můžete těšit buď na interentovýh stránkách nebo na obrazovkách Novy.

Už dnes se ale bude konat v hlavním městě Slovenska v pořadí již druhý casting, v Bratislavě se dnes ve středisku Incheba bude konat celý den cating na tuto soutěž, očekává se více než 4 tisíce soutěžících.

Celkem se zatím do soutěže přihlísilo přes deset tisíc účastníků, počet však bude ještě narůstat, přihlásit se totiž můžete také na místě a to buď dnes v Bratislavě, 28.6. v Praze nebo 7. července v Košicích - což je poslední šance.

Úterní romantické filmy v červenci

23. června 2009 v 10:00 Summer 2009
Jak jsme slíbili, tak plníme prozradíme vám program na prázdniny. Mynule jsme představili středeční program, nyní se pojďme podívat na úterý, kdy si Nova nachystala romantické filmy, pojďte se podívat na ty, které uvidíme v červenci.

30. června - Pravá blondýna
7. července - Protivný sprostý holky
14. července - Dokonalá partie
21. července - Ztroskotaná láska
28. července - Letuška 1. třídy

Tyto oblíbené filmy můžete na obrazovkách Novy sledovat vždy ve 20:00, bude se jednat o speciální slot pro romantické duše, který Novy nachystala na léto, které tentokrát dostává název Nova na cestách a máte se ještě na co těšit.

Romantické úterní filmy budou i v srpnu, od září se pak můžete znovu těšit na vámi oblíbený seriál Ordinace v růžové zahradě, který bude opět pokračovat.

Comeback bude opět na podzim !

22. června 2009 v 10:00 Comeback
Televize Nova si pro nás diváky a pro nadšence seriálu Comeback nachystala kromě spoustu nových projektů také návraty některých velmi oblíbených seriálu. S novými díly příjde například daily sopa Ulice nebo seriá Ordinace v růžové zahradě.

Na povrch unikla také zpráva, že na podzim bude Nova dávat sitcom Comeback, potvrzeno je to také od samotného zdroje, tedy přímo od mluvčí televize Nova Michaely Fričové, která tuto zprávu mohla již potvrdit.

O tom, na jaké díly se ovšem můžeme těšit, není zcela jasné, není totiž potvrzené, zda to budou nové premiérové díly a nebo se bude jednat o reprízu, podle nkěkterých zdrojl se ale o prázdninách mají natáčet zbrusu nové díly.

Určitě by to bylo velké překvapení pro pravidelné diváky a fanoušky, kterých je opravdu velká sputsua, v některých kategoriích sledovanosti je dokonce tento seriál i nad průměr běžné televizní sledovanosti Novy.

26/2009

21. června 2009 v 10:00 Next week
Už tento týden se téměř rozloučíme s měsícem červnem, ten příští týden už zase vstoupíme do prvního červencového týdne a rozjede se prává letní sezóna, pojďme se tedy podívat co nás v tomto týdnu čeká.

Co se týče seriálové nabídky, tak musíme říct, že je celkem pestrá. Již v pondělí se těšte na 5. řadu Komisaře Rexe a to v premiéře, druhý den pak uvidíte také premiéru třetí řady seriálu Vražedná čísla. Ve středu se těšte na reprízu českého seriálu Hospoda. O den později to bude repríza Kriminálky New York. V pátek se konečně dočkáme premiéry první řady seriálu Dva a půl chlapa a také reprízy první řady Kriminálky Las Vegas.

Filmová nabídka tentokrát představí 3 premiérové snímky. Již v pátek to bude v 00:05 americké sci-fi s názvem Povstání strojů, o den pozdějí potom animovaný film Mezi námi zvířaty - ve 20:00. A v neděli dopoledne to bude tradiční kriminální film s názvem McBride: Padlý anděl, sledovat jej můžete v 9:45.

Již od pondělí můžete sledovat každý všední den reprízu pořadu Nová cestománie, kterou Nova vysílala před několika lety, provázet vás budou Miroslav Vladyka a Bára Štěpánová, takže si můžete zavzpomínat...

Střihové pořady ve středu na Nově

20. června 2009 v 10:00 Summer 2009
Dlouho jsme na našem blogu neuvedli žádnou novinku na léto 2009, začali jste se nám ale ozývat a ptáte se, jaké filmy či pořady Nova připravuje na léto, nyní je čas vše odhalit. Máme soupis všeho, co bude Nova vysílat o prázdninách, nyní v několika dnech vás o všem budeme postupně informovat.

Tuto středu jsme se rozloučili posledním 30. dílem se sitcomem Comeback, už příští středu jej ale vystřídá úspěšný komediální seriál Hospoda, který už se po několikáté bude opět vysílat v prime-time na obrazovkách TV NOVA.

Hned po tomto komediálním seriálu se ale můžete už od prvního prázdninového týdne těšit na střihový pořad, který Nova nazvala opět 15 let TV NOVA, každý s těchto dílů bude mít ještě další speciální název.

Každým dílem vás bude provázet nějaká z tváří TV NOVA, každý díl pak bude mít svoje téma a podle toho budou laděny také scénky a skeče, které Nova vytáhne ze svého zábavně bohatého televizního archivu. První díl bude mít název Zdravotnictví a provázet jim bude Zlata Adamovská.

Pokračování filmu Bobule už letos

19. června 2009 v 10:00 Novinky
Když náš blog začínal, tedy někdy ke konci července roku 2008, mezi prvními články jsme vám prozradili, že televize Nova chystá společně s ostatními sponzory a koproducenty další pokračování komediálního filmu Bobule.

Natáčení začalo již před několika měsící, nyní se vše dokončuje a už za pár týdnu půjde vše do střižny, kde se bude stříhat nejdříve hrubý materiál a poté ještě materiál čistý, z nehož se potom složí celkový film.

Premiéra tohoto filmu je naplánovaná již natento rok. Očekává se opět, že na tento film příjde spoustu diváků, po velkém úspěchu jedničky bude určitě spoustu diváků zvědavo na to, jak se povedlo pokračování.

Premiéra filmu bude 22. října tohoto roku. Nova se stala exkluzivním televizním partnerem, má tedy práva na jeho první vysílání v televizi, film se ale objeví někdy v sezóně 2010/2011, vyloučeno ovšem není ani to, že se objeví i později.

Nova spustila nové internetové projekty

18. června 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova se v posledních několika měsících zabývá hlavně multimediální komunikací, tou hlavní je ovšem interentové dění, Nova velmi investuje do nových projektů právě na internetu, od kterého si hodně slibuje.

Vše odstartovala před rokem se zpravodajským portálem tn.cz, který se stal i když mnohdy velice kontroverzní, ale přesto pro některé populární a postupně se přibližuje k stále lepším číslům návštěvnosti na internetu.

Pak přišli další projekty, jako byl například nový desing stránek nova.cz nebo koupení právě společnosti Jyxo, která vlastní síť blogů, tedy do portfólia se zapojil i blog.cz, který denně navštíví spustu tisíc uživatelů.

Nyní se Nova rozhdola, že spustí další projekty, tím jedním je projekt galerie.cz, na které si mohou uživatelé sdílet svoje obrázky se všemi lidmi, kteří tyto stránky navštíví. druhou stránkou je pak forum.cz, na které můžete diskutovat se všemi uživateli.

Filmy na Nova cinema začínají ve 20:00

17. června 2009 v 10:00 Nova Cinema
Televizní stanice Nova cinema přišla před nějakým časem s novinkou ve svém programovém vysílání. Tato novinka se týká hlavně filmové nabídky, která na obrazovkách Nova cinema bude od září ještě narůstat, co je tedy nového.

Televize Nova cinema se nyní v červnu rozhdola, že bude vysílat večerní filmy zcela stejně, jako tomu je po celé České republice, tedy hlavní prime-time bude začínat tradičně ve 20:00, tato změna,a le výrazně ovlivní konkurenčí boje.

Dříve Nova vysílala od pondělí do čtvrtka místo filmu začínajících ve 20:00 pouze seriály, naposledy to byl seriál 4400, nyní bude ale vše jinak, vyzkouší si nejdříve prázdinový čas a uvidí, jak se vše celé ujme, na podzim by chtěl pravděpodobně vysílat ve 20:00 celý týden.

Ještě v pátek se místo filmu můžete těšit na dokumentární snímky, na sobotu a neděli je start filmu nastaven na 19:00, poté kolem 21 hodiny je pro diváky připravena třináctá řada amerického dramatického seriálu Pohotovost.

Láska a jiné pohromy - premiéra na páteční večer

16. června 2009 v 10:00 Premiérové filmy
Už tento pátek můžete na obrazovkách televize Nova vidět další romantickou komedii Láska a jiné pohromy. Nova si ji pro vás nachystala na páteční dvacátou hodinu. Film měl premiéru v kinech před necelými dvěma lety, nyní doputoval až do televize.

Emily Jacksonová má kouzelný život. Žije a pracuje v Londýně jako asistentka editorky časopisu Vogue. Avšak její rychlý životní styl je v přímém rozporu s její duší toužící po lásce. Tak se vyžívá tím, že dohazuje svým přátelům partnery.

Peterovi, jejímu spolubydlícímu a nejčastější oběti svého párování, vyhlédne pohledného asistenta Paola. Je však natolik zažraná do seznamování druhých, že si ani nevšimne, že o ni taky někdo stojí...

Hlavní roly si v tomto filmu zahrála americká herečka Brittany Murphyová, totu dnes již poměrně známou herečku můžete znát v poslední době z několika filmů. Mezi ně patří třeba 8. míle nebo Holky z lepší společnosti, propůjčila také hlas jedné z postav ve filmu Happy Feet.

S přípravami na MTV se zatím nespěchá

15. června 2009 v 10:00 MTV Czech
Už dlouho jsme na našem blogu nepsali o televizní stanici MTV Czech, která se již nyní připravuje ke svému startu. Přesto, že před několika měsíci se vše chystalo k tomu, že MTV vyjede k divákům každou chvíly, nyní se nic zásadního neděje.

Už letos v březnuá jsme vás informovali o tom, že společnost CME připravuje českou mutaci hudební MTV, prozradili jsme vám také, že se hledají moderátoři a to prostřednictvím konkurzů, které byli zahájeny rovněž v březnu.

Dalším krokem bylo spuštění oficiálních internetových stránek MTV, nyní zde ale naleznete pouze logo stanice MTV a pod ním dále loga televize Nova jako odkaz na nova.cz a odkaz na zpravodajský portál tn.cz.

O tom, zda se MTV vůbec spustí a kdy, zatím nikdo není vůbec nic. Npodařilo se nám zjistit žádné podrobnější informace, na které bylo vyhlášeno informační embargo, vše je prý stále ve stádiu příprav a rozhodování, snad se tedy již brzy dočkáme.

25/2009

14. června 2009 v 10:00 Next week
Nacházíme se nyní v polovině měsíce června a na našem blogu si můžete právě dnes přečíst další díl Next week, ve kterém se dozvíte vše podstatné o tom, jaké seriály a filmy Nova uvede v premiéře v příštím týdnu, pojďme se podívat.

Nejdřív začneme jak jinak než seriálovou nabídkou, která v tomto týdnu bude rozhdoně lehce pestřejší než tomu bylo v minulém týdnu. Už ve čtvrtek se těšte na premiérovou šestou řadu kriminálního seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. V pátek si pak nenechte ujít premiéru páté řady seriálu Las Vegas: Kasíno. V neděli v ranních hodinách se děti mohou těšit na premiéru seriálu Spongebob v kalhotách. Ve 20:00 to potom bude novácká premiéra českého seriálu Chalupáři.

Co se týče filmové nabídky, také bude, Nova si nachystala 3 premiérové filmy. Již ve čtvrtek to bude kanadsko-americký thriller s názvem První výstřel ve 23:15. O den později ve 20.00 to bude premiéra romantického filmu Láska a jiné pohromy. V sobotu večer ve 22:20 je nachystán film Černý úsvit.

Ve středu také můžete ve 20:00 sledovat premiéru 30. dílu seriálu Comeback. V neděli ve 13:30 se pojdede další závod Formule 1, tentokrát Velká cena Velké Británie.

Dokumentární seriál na podzim na Nově

13. června 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova připravuje už nyní ve střižně zbrusu nový dokumentární seriál, i když mnozí z vás si řeknou, po vyslovení názvu seriálu, o jaký seriál se jedná, musíme vám prozradit, že je to opravdu tak, nový seriál se jmenuje Občan Havel.

Televize Nova se rozhodla, že udělá dokumentární seriál z dosud nejzveřejňěných záběrů, který natáčel Pavel Koutecký po dobu patnácti let s prezidentem Václavem Havlem. Velké množství záběrů jste ale již mohli vidět ve filmu Občan Havel.

A protože je materiálu dostatek, Nova se rozhodla, že bude dělat hodinové díly seriálu. Podle přípraveného týmu, má být tento seriál zcela jiný než filmová verze dokumentu o Václavu Havlovi, v čem bude jiná zatím nevíme.

Seriál bude mít pouze čtyři hodinové díly a vy se na něj můžete těšit již letos na podzim, nebude to asi hned v září, ale v průbehu podzimu se ho určitě dočkáte. Jak se bude divákům líbit není zatím jasné, seriál je ve stádiu příprav.

Snímek Občan Havel, kterým byla Nova koproducentem se stal velice úspěšný, jak v kinech, tak na soutěžích, získal například Českého lva v kategorii dokument roku. Převzít si ho přišel i samotný Václav Havel.

Točí se Okresní přebor

12. června 2009 v 10:00 Novinky
Už za několik málo dnů jde do finále natáčení nového nováckého seriálu, který můžete očekvat již za několik měsíců na obrazovkách Novy. Jak to tedy vše vypadá a co nového kolem tohoto seriálu, přečtěte si dnešní článek.

Jak jsme vás již mnohokrát informovali, Nova připravuje hned několik projektů a není v jejich silách, odvysílat vše najednou, byl by to samozřejmě nesmysl, ale Nova víc co dělá, tedy všechny projekty neodvysílá.

Seriál Okresní přebor, který právě nyní dotáčí bude vysílat až v příštím roce, letos na podzim na něj bohužel nezbude vysílací čas, to ovšem neznamená, že by seriál nebyl vysílán v této sezóně, pravděpodobně bude vysílán již na jaře.

Tento seriál mapuje jednu vesnici, ve kterém se hraje fotbalový turnaj. Známe i hlavní protagonisty, mezi kterými se objeví například: Ondřej Vetchý, David Novotný, Pavel Kikinčuk, Ladislav Hampl nebo Táňa Vilhelmová.