Forrest Gump - novácká premiéra

11. května 2009 v 16:00 |  Premiérové filmy
Už tento pátek můžete na obrazovkách televize Nova sledovat premiéru jednoho, alespoň podle nás, nejúspěšnějího a nejoblíbenějšího filmu. Jedná se o nováckou premiéru. Film Forrest Gump byl oceněn 6 americkými Oskary.

Filmovým hrdinou je prosťáček Forrest Gump, typický obyčejný muž, který od dětství dělal, co se mu řeklo; do života si tak odnesl několik ponaučení své pečlivé maminky a osvědčené pravidlo, jež se mu hodí mnohokrát v nejrůznějších situacích: když se dostaneš do problémů, utíkej. Forrest se proutíká školou, jako hráč amerického fotbalu i univerzitou, potom peklem vietnamské války a zoufalstvím nad matčinou smrtí.

Vždycky je totiž někdo nebo něco, co po něm skutečně či obrazně "hází kameny"; nakonec však Forrest poznává, že jsou i jiná řešení situací než útěk. Svůj život spojuje s kamarádkou ze školy Jenny, která pro něj zůstane provždycky jedinou láskou, s přítelem z vojny, černochem Bubbou, který dá směr jeho úvahám o lovu krevet, a s poručíkem Taylorem, jemuž ve Vietnamu zachrání život.

Hlavní roli si v tomto filmu zahrál skvělý herec Tom Hanks, jedná se o film, který byl již natočen v roce 1994, tedy v letech, kdy se televize Nova teprve rozkoukávala a kdy začínala se svým programem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama