Kam s logem ?

6. dubna 2009 v 10:00 |  Zajímavosti
Kam s logem? Tak to je nadpis dnešního článku. I když mnohým z vás to nepříjde tak důležité, důležité to opravdu je. To kam umístit logo celé televize se v posledních dnech na Barrandově řešilo trošku více. Proč?

Už několik desítek let jsme v České republice zvyklí, že logo televizní stanice je umístěno v levém horním roku. Ovšem nemusí tomu tak být všude. Jsou případy, například z USA, kdy logo je umístěno v pravém nebo levém dolním rohu.

Nova již minulou neděli vysílala první se závodů Formule 1. Svoje logo umístila standartně do levého horního rohu. Hned po odvysílní ale přišla na televizi vlna kritiky, v levém horním rohu jsou totiž zveřejňovány důležité výsledky.

Proto musela celé logo ihned už při příštím závodu posunot na tradiční místo pro sportovní události, čili do pravého horního rohu. Stejnou pozici mělo logo i při středečním fotbalovém zápase Česko-Slovensko.

Na první pohled banální problém se může změnit na opravodvý problém, který může způsobit ne jeden kritický dotaz na celou televizi. Nyní se už Nova z chyb poučila a logo při sportovních projektech bude umisťovat do druhého rohu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zix Zix | 17. května 2009 v 0:35 | Reagovat

Nechápu proč to tak řešej.Nova Cinema i Nova Sport maj oba znaky vpravo nahoře.

2 Maxx Maxx | 9. června 2009 v 12:40 | Reagovat

Prima měla taky jeden čas logo napravo, ale je pravda, že v Česku jsou lidi zvyklí na levou stranu, takže i na Primě to rychle přesunuli zpátky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama