Duben 2009

Vratné lahve - PREMIÉRA

8. dubna 2009 v 10:00 Premiérové filmy
Už tuto sobotu v hlavním vysílacím čase ve 20:00 uvede televize Nova dlouhoočekávaý film, který byl natočen podle scénáře Zdeňka Svěráka - Vratné lahve. Čeká se velká sledovanost, to jak to dopadne, můžeme sledovat až později. Nyní o čem valstně tento film je?

Hrdinou Vratných lahví je bývalý učitel Josef Tkaloun. Definitivně se rozhodl opustit žáky, ale rozhodně se nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Tkaloun je plný aktivity, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti.

Navzdory nesouhlasu ženy Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny aktivity svého muže, Tkaloun přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů. Tkaloun dokáže být nejen jejich pozorovatelem… I když pod jeho režií situace občas dostávají poněkud groteskní obrysy

Nezapomeňte už tuto sobotu si pustit Novu, Vratné lahev jsu pro vás připraveny a to s herci: Zdeňkem Svěrákem, Danielou Kolářovou, Jiřím Macháčkem, Pavlem Landovským a mnohými dalšími.

Nové projekty se vybírají i podle možnosti vysílání na interentu

7. dubna 2009 v 16:00 Novinky
To, jaké projekty uvdíte na televizních obrazovkách má v rukou vývojové centrum televize Nova. Tam se shromažďují všechny možnosti, které by mohli být na Nově eventuélně v budoucnu vysílány. A podle čeho se vybírá.

Novinkou v posledním roce je možnost svázat televizní projekt s interentovýmis tránkami televize Nova. Tedy nejen to, že projekt bude mít svoji valstní stránku, ale také to, zda se může vysílat na internetu.

Jedná-li se o původní seriál, tak tam není žádný problém. Nova má svoje vysílací práva a může jej volně distribuovat prostřednictvím interentu - podobně se vysílají třeba seriály Ordinace v růžové zahradě, Ulice nebo Comeback.

Pokud se ale jedná o zahraniční projekty, tak tam by mohl nastat problém. Nova si podle nových kritérii bude vybrírat jen projekty, které se mohou vysílat na stránkách nova.cz. Napříkald zahraniční projekt Výměna manželek toto povolení má, v minulosti to bylo podobné u soutěže Česko hledá SuperStar. Do budoucna má Nova připravenu realtyshow Dům snů, kterou bude také vysílat prostřednictvím televizního archivu.

Titulky se na Nově zkracují

7. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Určitě to všichni moc dobře znáte a to nejen z obrazovek televize Nova. Titulky jsou na konci celého filmu nebo na konci seriálu mnohdy až 5 minut dlouhé. Tomu by ale už být němělo, co s tím bude Nova dělat ?

Nova se poučila ze zahraničních televizí a vyzkoušela zaručený trik. Během vysílání titulků může dělat promo na další projekty. Toto vyzkoušela už minulý týden ve čtvrtek, otázkou bude, zda se to rozšíří.

Podle televizních práv, musí všechny televize titulky ny konci pořadů, seriálů a filmů vysílat. Nemohou si je tedy jen tak ledabyle zkrátit, mohou ale udělat jednu věc a to, že titulky změnší a vedle pustí druhou reklamu.

Podobně jste to mohli vidět ve čtvrtek v závěru Ordinace. Na pravo jste viděli titulky seriálu a na levo jste mohli sledovat, to co uvidíte v dalším díle, stejné je to již od roku 2005 v seriálu Ulice. Nova toto plánuje i u delších filmů a seriálů.

Tyto praktiky nejsou zcela nové, podobně to už nyní funguje třeba v Německu, napříkald nejsledovanější německá televize RTL už takhle obchází titulky několik let. Podobné je to i u našich východních sousedů na Slovensku.

100. díl Ordinace uvídíme již zítra

6. dubna 2009 v 16:00 Ordinace v růžové zahradě
Je až neuvěřitelné, jak utíkají jednotlivé epizody tak velkých seriálů, jakým je napříkald seriál Ordinace v růžové zahradě. Na začátku všeho stál na podzim 2005 pouze 34 dílný seriál z lékařského prostředí, vyvynula se z toho soap opera.

Druhá řada seriálu Ordinace v růžové zahradě oslaví již zítra ve 20:00 svůj stý díl. Fanoušci se mohou těšit na spoustu zajímavých zápletek. Ty nejžahvější vám nyní v tomto článku nabídneme. Co se tedy bude dít?

Ředitel Valšík je jménem Kárského odvolán z funkce ředitele nemocnice. Na jeho místo usedá doktor Vladimír Pusenský. Tereza Valšíková je těhotná a neví, zda-li to má říci i otci svého dítěte. Lucie Hrušková utrpí závažná zranění při jednom ze seskoků padákem, chirurgům kamenické nemocnice se podaří ji zachránit. Z Německa se narychlo vrací Tomáš Hruška.

Jubilejní 100. díl Ordinace je ve skutečnosti již 294. dílem celého seriálového projektu, který nejdříve začal první řadou a pokračoval i řadou druhou. Nova plánuje seriál vysílat i nadále a to i v sezóně 2009/2010.

Kam s logem ?

6. dubna 2009 v 10:00 Zajímavosti
Kam s logem? Tak to je nadpis dnešního článku. I když mnohým z vás to nepříjde tak důležité, důležité to opravdu je. To kam umístit logo celé televize se v posledních dnech na Barrandově řešilo trošku více. Proč?

Už několik desítek let jsme v České republice zvyklí, že logo televizní stanice je umístěno v levém horním roku. Ovšem nemusí tomu tak být všude. Jsou případy, například z USA, kdy logo je umístěno v pravém nebo levém dolním rohu.

Nova již minulou neděli vysílala první se závodů Formule 1. Svoje logo umístila standartně do levého horního rohu. Hned po odvysílní ale přišla na televizi vlna kritiky, v levém horním rohu jsou totiž zveřejňovány důležité výsledky.

Proto musela celé logo ihned už při příštím závodu posunot na tradiční místo pro sportovní události, čili do pravého horního rohu. Stejnou pozici mělo logo i při středečním fotbalovém zápase Česko-Slovensko.

Na první pohled banální problém se může změnit na opravodvý problém, který může způsobit ne jeden kritický dotaz na celou televizi. Nyní se už Nova z chyb poučila a logo při sportovních projektech bude umisťovat do druhého rohu.

Obama ovládl televizní zpravodajství

5. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Prezident Spojených států amerických Barrack Obama navštívil od včerejšího večera až do dnešního pozdního odpoledne Českou republiku. Tato velká událost je ráj pro zpravodaje v Česku, vyjímkou není ani televize Nova.

Zpravodajské týmy v Praze jsou jak na trní. Téměř všichni se zabývají návštěvou amerického prezidenta v České republice. Více než 10 reportéru připravuje aktuální informace na toto téma a to nejen do Televizních novin.

Co se týče zpravodajského portálu tn.cz, tak na něm jste mohli po celý dnešní i včerjší den sledovat aktuální informace, dnes dopoledne také přímý přenos z projevu prezidenta. Připraveno bylo několik fotografii, videozáznamů či on-line reportáží.

Zpravodajství televizní bylo na nohách již od rána. Velký přenosový vůz na Hradčanském náměstí, zpravodajské týmy po celé Praze, Martin Rusek živě v mimořádném zpravodajství Novy. Televize Nova nasadila mimořádné zpávy v dopoledních hodinách a to hned dvakrát.

Mírné komplikace nastaly se zpožděním. Barrack Obama měl vystoupit v 10:00, vystoupení se na konec konalo až po více než 15 minutách. Nova nabídla celý přímý přenos. Už v 10:30 se mělo ale živě vysílat studio Formule 1.

To se posnulo, některé reportáže se odvysílali až po skončení závodu. Navíc byl v Malajzii kvůli špatnému počasí přerušen závod, takže musela Nova prostor vyplnit závěrečným studiem. Více o návštěvě prezidenta v ČR sledujte v Odpoledních televizních novinách a večerních Televizních novinách. Sledovat můžete několik živých vstupů a zajímavých reportáží.

15. týden

5. dubna 2009 v 10:00 Next week
Je až neuvěřitelné, že je týden opět pryč a s tím i další vydání týdeníku Next week, tentokrát se jedná o první v novém měsíci duben. Opět vám představíme ty největší programové novinky, na které se můžete těšit v dalším týdnu.

Co se týče seriálové nabídky, tak ta nebude příliš pestrá, bude se jednat pouze o reprízy. Už ve středu se těšte na reprízu druhé řady seriálu Zvěrokruh. V sobotu to budou reprízy animovaných seriálů Bolek a Lolek a Baby Loonly Tunes.

Ve filmové nabídce to bude pestřejší. Nova vám na 15. týden připrvila celkem 8 premiérových filmů. Už zítra se těšte na kanadsko-britskou romantickou komedii Já jsem ty a ty jsi já ve 22:40. Ve středu to bude kanadský thriller Nekalé úmysly ve 23:10. Na páteční pozdní večer - v 0:25 se dívejte na další kanadský thiller Vosy útočí. Již v sobotu ve 20:00 se těšte na českou premiéru komedie Vratné lahve, hned po nich to bude ve 22:15 americký akční film XxX: Nová dimenze. V neděli dopoledne to bude pokračování amerického krimifilmu McBride: Kdo z vás zabil Martyho? v 10:20. V hlavním vysílacím čase ve 20:00 to bude nový americký animovaný film Za plotem. Ve 23:40 potom také kanadsko-britský film Pod hladinou.

V úterý sei nenechte ujít již 100. díl seriálu Ordinace v růžové zahradě, ve středu bude pokračovat již dalším dílem sitcom Comeback.

Pohotovost v pátek ráno definitivně skončila

4. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Americký seriál Pohotovost, který Nova nyní vysílá na svém filmovém kanálu Nova cinema v pátek brzy ráno skončila svým posledním dílem. Tento seriál skončil po patnácti letech. Jak to bude z vysíláním v Česku.

Díl s číslem 328 se na obrazovce objevil v USA v deset večer v našem čase je to něco kolem druhé hodiny ranní. Do seriálu se do poslední řady vrátilo několik známých herců, které jsem mohli vidět v minulosti.

Nova cinema nyní vysílá reprízu dvanácté řady, po ní bude násleodvat taktéž repríza řady třinácté. Už nyní je ale připraven dabing pro další zbrusu nové řady, které Nova plánuje vysílat již letos na podzim.

Jedná se o premiéru 14. a 15. řady. Oblíbenost tohoto seriálu byla opravdu velká, sledovalo jej několik milionu lidí. Tvůrci nevyloučili, že by se do budoucna seriál nevrátil a to prostřednictvím filmu nebo televizního filmu.

Nové pořady už jen v HD

4. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Z televize Nova unikly další zprávy o novém programu, který připravuje do budoucna. tentokrát se jedná o televizní obrazový formát, ve kterém bude televize Nova nové projekty už od září vysílat. Co tedy uvidíme?

Podle vyjádření televize Nova můžeme sledovat všechny nové formáty, které na podzim uvede už jen ve vysokém rozlišení HD. Tento formát může již nyní sledovat několik desítek tisíc obyvatel prostřednictvím speciálních satelitů.

Nova už nyní vysílá v HD pořady Televizní noviny, Comeback nebotřeba některé pořady na sportovním kanál Nova sport a to včetně novácké Formule 1. Od září se můžeme těšit na spoustu novinek. Které?

Už nyní se začíná připravovat druhá řada Kriminálky Anděl, natáčí se Pojišťovna štěstí, dále kriminální seriál Expozitura. Seriály Dokonalý svět a Okresní přebor. Za několik málo dní začíná natáčení realityshow - Dům snů. To vše uvidíte ve formátu HD v nové sezóně.

Do hlubiny - premiéra již zítra

3. dubna 2009 v 16:00 Premiérové filmy
Už zítra večer se můžete těšit na další sobotní premiérový film. Každý týden vám nyní budeme přinášet na našem blogu novinky o nových filmech, které na Nově můžete sledovat. Dnes to bude film Do hlubiny.

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad".

Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist.

Už za týden můžete sledovat premiérový český film Vratné láhve, na které se už spoustu z vás velice těší. O čem vlastně celý film je a na jaké herce se můžete těšit si můžete přečist už za týden na našem blogu.

Návštěvnost portálu nova.cz se extrémě zvýšila

3. dubna 2009 v 10:00 Internet
Podle aktuálně vydané zprávy, kterou zpracoval renomovaný zpravodajský portál, který se zabývá měřením návštěvnosti všech internetových stránek v České republice, se portálu nova.cz extrémě zvýšila návštěvnost.

Data byla srovnána s minulým rokem v únoru a letošním měsícem únor. Z aktuálních dat vyplynulo, že návštěvnost portálu nova.cz se zvýšila ze všech portálů nejvíce. Předběhala tak a i významné zpravodajské a vyhledávací weby.

Zpráva říka: ,,Největší skok návštěvnosti webu prodělala nova.cz. V únoru s 1,224 milionu narostla meziročně o 584 tisíc uživatelů." Dlouhodobý růst se udává i do budoucna, kdy Nova připravuje další novinky.

Za extrémním nárůstem návštěvnosti stojí zejména zlepšení zpravodajského portálu nova.cz, dalším pomocníkem byla úprava portálu nova.cz. Každý pořad již má svoji stránku, nejnavštěvovanější je televizní archiv v čele ze seriálem Comeback.

DVD v dubnu

2. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Po delší době vám opět přinášíme aktuálně to, na co se můžete těšit v měsíci dubnu u vašich prodejců DVD nebo ve videopůjčovnách. Z koprodukce filmů televize Nova nás v tomto měsíci čekají dva české filmy.

Vy nám taky, šéfe - Báječný český film, který natočil režisér Martin Kotík. Premiéra tohoto filmu byla v listopadu loňského roku. Tento film se může pyšnit skvělým obsazením, mezi kterým najdete napříkald Ivu Janžurovou, Sandru Novákovou, Václava Vydru, Ladislava Hampla, Jiřího Langmajera, Mahulenou Bočanovou a dalších spoustu známých herců. Premiéra filmu na DVD je připravena na 14. dubna.

Nestyda - Nový český film, který měl teprve v říjnu loňského roku premiéru. Film je natočen podle knihy Michala Viewegha, režie se ujal znamenitý režisér Jan Hřebejk, který se podílel také na úpravě scénáře. Mezi herce, které si ve filmu zhrají jmenujem například Jiřího Macháčka, Pavla Lišku nebo Emýlii Vyšáryovou. Premiéra na DVD bude 27. dubna.

Doufejme, že si mezi těmtito filmy vyberete, když ne oba, tak alespoň jeden oblíbený.

Známe Velikonoční program

2. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Tak a je to tady, už za týden bude zelený čtvrtek velikonoční a to znamená jediné, většina lidí si bere dovolenou a děti mají prázdiny no a před tím než to v pondělí velikonoční vypukne se musí na vše připravit.

Mění se i lehce televizní program. V následujícím článku vám nyní představíme velikonoční televizní program, na co se tedy můžete těšit, jak o svátcích před, tak přímo na pondělí velikonoční, bude toho spousta.

Už v sobotu 11. dubna se můžete těšit na premiéru českého filmu, kterým je Nova mediálním partnerem - Vratné láhve. Film, ve kterém si báječně zahráli Daniela Kolářová a Zdeněk Svěrák Nova uvede v hlavním vysílacím čase ve 20:00.

V neděli velikonční se pro vás na odpolední program Nova nachystala českou komedii Tři veteráni. Na večer to pak bude premiéra amerického animovaného filmu Za plotem, který měl premiréru v kinech teprve nedávno.

V pondělí to bude již od rána několik českých klasik. Ráno to budou pohádky Šmankote, babičko, čaruj! nebo Za humny je drak. A odpoledne potom film Ten svetr si nesvlíkej nebo pohádka Byl jednou jeden král.

Večer se můžete těšit na náhradu za něděli - 7. díl Výměny manželek a potom to bude program, jak jste zvyklí, následovat bude Víkend s mottem Služba slasti a pokračoování amerického seriálu Dr. House.

Co nového v dubnu ?

1. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Jako každý měsíc vám vždy první den v novém měsíci přinášíme aktuality o tom, co nás čeká v tom následujícím měsíci. Tentokrát to bude měsíc duben , který se dnes otevřel 1. dubnem. Co nás tedy čeká v dubnu ?

Televize Nova má rozjeto nyní spoustu projektů, během dubna se tedy budou natáčet další pokračování vašich oblíbených pořadů a seriálů. Ze seriálů to bude Ulice, Ordinace a Comeback, natáčí se ale také Okresní přebor nebo Dokonalý svět. Z nových pořadů pak Dům snů.

Protože má Nova zaplněný celý vysílací čas až do června v dubnu neuvidíme žádnou programovou novinku. Dočkáme se jen některých zvláštních speciálů, ten první můžete sledovat již dnes večer ve 20:00 na Nově.

Jedná se o fotbalový zápas mezi Českem a Slovenskem. Jako další se můžete těšit na 18. duben, kdy Nova uvede vyhlášení ankety o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky - Tý Tý s Lucii Borhyovou a Daliborem Gondíkem.

V průběhu dubna také skončí hlasování o nejlepší studentský film v rámci Noci filmových nadějí, o tom, kdo vyhrál se dozvíte na portálu nova.cz a tn.cz. Už nyní pro vás připravujeme program na letošní Velikonoce, těšit se můžete těšit na několik klasických pohádek, ale také několik premiér, včetně jedné české. Už brzy....

Nova Sport HD ve Skylinku

1. dubna 2009 v 10:00 Nova Sport
Satelitní platforma Skylink, která vlastní velké množství satelitních příjmačů v České republice zařadila do dnešního dne zcela nečekaně třetí kanál televize Nova a to hned ve vysokém rozlišení. Na co se můžeme těšit.

Už 21. února letošního roku začala Nova sport vysílat ve vysokékm rozlišení a to spolu s televizí Nova. Vysílala ale jen ve vybraných statelitních platformách, dostupnost tedy nebyla příliš velká. Nyní je o mnoho vyšší.

Televize Nova sport se bude už od dnešního dne v platformě Skylink značit speciálním logem, to můžete sledovat v pravém dolním rohu - značka HD. Nebude však vysílat všechny oblíbené sporty, jaké můžeme vidět v HD.

Budou to především hokejové přenosy NHL, dále NBA a samozřejmě fotbalové zápasy Premier League a některé přenosy v golfu, máte-li tedy připojení an Skylink a také telvizor HD ready nebo HD full, můžete se jíž dnes dívat.