Duben 2009

Staví se nové patro budovy na Barrandově

21. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Před několika měsíci se na barrandovském kopci začalo stavět, v následujícím článku se dozvíte, co se vlastně v v Praze na Barrandově staví a do má tato stavba, kterou vám az chvíli přiblížíme společného s televizí Nova.

Protože se televize Nova stáel rozrůstá, není to jen díky novým programům a pořadům na Nově, na Nova cinema, ale také na Nova sport, potřebuje více prostorů. Do budoucna bude patřit pod portfólio Novy i stanice MTV.

Tam, kde nyní sedí vedení televize, tedy od generálního ředitele ažd po tiskovou mluvčí bude už za několik měsíců pracoviště právě pro některé jiné pracovníky televize, tedy také pro lidi kolem stanice MTV Czech.

Pro ředitele a další vedení televize se v následujících dnech staví nové pracoviště. Televize Nova ze své budovy na Barrandově udělá ještě o něco vyšší. Přistavuje k ní totiž ještě jedno celé velké patro, které má být luxusně vybavené.

Nyní je vše ve stádiu příprav, zhruba před měsícem se začalo ze stavbou, celé patro bude ze dřeva a bude lemováno krásnou konstrukcí. To vše by mělo být hotovo do letošního podzimu, kdy by se mělo začít se stěhováním.

Comeback bude mít ''pauzu''

20. dubna 2009 v 16:00 Comeback
Mnozí z vás, kteří právě čtou tento článek, tedy zatím pouze headline a několik prvních slov, jsou určitě zděšení, co jen to píšeme, tedy proč bude mít nejoblíbenější komediální seriál v Česku pauzu. V následujícím článku vám to vysvětlíme.

Nemusíte se bát, že příjdete každou středu o svůj oblíbený seriál, jen se můžete podívat na díl, který už jste mohli před nedávnem vidět. Televize Nova totiž zkouší do Česka zapojit nový model, který volně funguje v zahraničí.

V USA to napříkald funguje tak, že v září začně nějaký nový seriál přes Vánoce až napříkald do března má seriál pauzu, podobně jako tomu bylo v Comebacku. No a mezi jednotlivými díly se dělají přestávky.

Ne že by se přerušil seriál a nasadilo se místo něj něco nového, jen můžete sledovat starší díly. Podobně tomu bude i v Česku ze seriálem Comeback. Vedení Novy si myslí, že je to dobrý krok kupředu, uvidíme však, co na to řeknou diváci.

Už tento týden můžete sledovat premiérový díl seriálu Comeback s názvem Narozzeniny, za týden ale žádný premiérový díl nebude, sledovat můžete reprízu dílu s názvem Je jaro... To jakou bude mít sledovanost reprízovaný díl zatím nikdo nedokáže odhadnout.

Staré jingly jsou opět na Nově

20. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Pozornější diváci si mohli již včera večer po hlavních večerních Televizních novinách všimnout, že televize Nova nasadila nové upotávky, které bude vysílat až do léta letošního roku, mají to být speciální jarní jingly.

Ti, cose zabývají televizí nebo sledují pečlivě televizi Nova, tak si mohli všimnout, že telvize Nova nenasadila žádné nové upoutávky, nýbrž staré. Stejné jingly, jaké má na jaro 2009 měla i v loňském roce.

Několik let po sobě bylo u televize Nova zvykem, že na každé období nachystal nějaké nové předěly, je tím samozřejmě také proslavená. Na jaro, léto, podzim (hlavní sezónu) nebo zimu měla vždy nějaké originální jinglya to jak s hvězdami Novy, tak bez nich.

Ale co se nyní stalo? Podepsiuje se opravdu finanční krize i na nových jinglech nebo, že by televizi Nova již došly nápady. Podle našeho názoru je to způsobeno tím, že Nova si nyní dává nějakou chvíli oddech a připravuje se intenzivně na podzim, který má být opravdu bombastický.

TýTý 2008 (2)

19. dubna 2009 v 18:00 Novinky
Jak jsem vám prozradili v minulém článku, včera večer ve 20.00 se na obrazovkách televize Nova předávali tradiční ceny za nejlepší výkony v televizní branži - rozdávaly se ceny TýTý 2008. Pokračujeme v našem druhém článku.

V tomto článku bychom se chtěli zaměřit především na zajímavosti kolem 18. ročníku této prestižní ankety. Pojďme se tedy na některé podívat. Hned první zajímavostí bylo, že v momentě, kdy se vyhalšovali ceny TýTý za nejlepší osobnost televizního zpravodajství a zpěváka, ani jeden z výherců nebyl v sále, ovšem na poslední chvíli se v sále objevili a předání cen stihli.

Letošní ročník si vzal tentokrát místo režiséra Jiřího Adamce pod taktovku zkušený režisér, ketrý delá všechny velké projekty na televizi Nova - Michal Čech. Režíroval již desítky takových projektů, připravuje se i na Česko-slovenskou SuperStar.

Hvězdy, které v pořadu vystoupili zpívali na živo, na Nově se tento fakt již pomalu stává tradicí, samozřejmostí je to i u soutěží, jako je Anno nebo Český Slavík. Nova se tímto směrem chce ubírat i v dalších letech.

Poprvé za 18 let se v této soutěži neobjevil moderátorský pultík. Bylo to také snad poprvé na televizi Nova. Ke každému vyhlašování cen patřil vždy moderátorský pultík, Dalibor Godník se ale rozhodl, že letos to bude jinak a tak si vyzkoušel spolu s moderátorkou Lucii Borhyovou jaké to je.

O pozdvyžení v sále se postaralo hned několik lidí. Napříkald prvním byl moderátor Václav Moravec, který zavtipkoval na adresu Jiřího Paroubka nebo třeba Martin Dejdar, který se vyjádřil k bulvárním médiím a nepřímo k pořádající společnosti Bauermedia. Standing ovation měla letos Jiřina Jirásková, která vstoupila do pomyslné dvorany slávy.

TýTý 2008 (1) - výsledky

19. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Včera od 20:00 jste mohli na obrazovkách televize Nova sledovat pořad TýTý 2008. Už po 18. se předávali, tentokrát v pražském divadle Karlín, prestižní televizní ceny TýTý. Nejvíce zrcátek si odnesli nominované osobnosti právě z TV NOVA.

Televize Nova dostala celkem 6 zrcátek z možných 9. Nejlépe na tom byl moderátor Karel Voříšek, ten nejen, že vyhrál hlavní cenu v kategorii Osobnost televizního zpravodajství,a le stal se také absolutním vítězem celé ankety.

Z hereckých osobností se na nejlepších pozicích umístili herci ze seriálu Ulice, porazili i tak skvělé herec, jako jsou Ivan Trojan nebo Jiřina Jirásková. Za herce vyhrál Rudolf Hrušínský, jako nejlepší herečka se umístiala už podruhé Hana Maciuchová.

Osobnostní televizní zábavy se stal stejně jako v anketě Anno 2008 herec Martin Dejdar, který ztvárňuje Ozzáka v původním českém sitcomu Comeback. Nejlepším seriálem roku se stal novácký seriál Ordinace v růžové zahradě.

Pokračování v 18:00 - těšte se na zajímavosti z přímého přenosu...

17. týden

19. dubna 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a my na našem blogu vám přináěšíme aktuální přehled toho, na co se můžete těšit během následujícího týdne na televizní obrazovce, tak se pojďme společně na vše zajímavé podívat.

Nejdříve začneme seriálovou tvorbou, ta ovšem nebude tento týden příliš pestrá. Začneme už v úterý premiérou druhé řady seriálu Komisař Rex, ve stejný den to bude také repríza oblíbeného kriminálního seriálu Kobra 11 a sice 10. řada. O den později, ve středu, si nezapomeňte pustit třetí řadu seriálu Las Vegas: Kasíno.

Filmová nabídky na přříští týden bude bohatá, těšit se můžete na 7 premiérových filmů. Ten první uvidíte již v úterý ve 22:55, jedná se o americko-kanadský thriller Narkotika. O dne později to bude další film, tentokrát kanadský thriller s názvem Zrada ve 23:05. Ve středu ve 23:05 si nenechte ujít americko-britský akční film Zastav a nepřežiješ. V pátek ve 20:00 se určitě dívejte na skvělý film Duch, Nova jej uvede taktéž v premiéře. V sobotu ve 20:00 to bude amaerická rodinná komedie Tvoje, moje a naše. Hned po tomto filmu to bdue další a sice thriller 7 vteřin v 21:45. V neděli dopoledne si nenchte ujít americký krimifilm Jane Doe: Zmizení v 9:55.

Už v neděli také můžete sledovat velké závody a to přímo na Nově. V dopoledních hodinách to budo motocykly - těšte se na Moto GP. V odpoledních hodinách si pak nenechte ujít Formule 1 - tentokát to bude VC Bahrajnu.

* Už na dnešní odpoledne pro vás připravujeme dva články z předávání cen TýTý 2008. V tom prvním v 16:00 se těšte na výsledky celé ankety. V 18:00 vám pak přineseme zajímavosti kolem ceremoniálu a celých příprav.

Podpora Novy stále pokračuje

18. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Televize Nova se stává už po několik let partnerem nejrůznějších akcí, které pomáhají a to nejen finančně. Zajišťuje především mediální kampaňe pro širokou škálu událostí, které se rok od roka rozrůstají. O tom už dnešní článek.

Nova v posledníd obě významně podoboruje společenské, zdravotnické, sociální i kulturní projekty. Ví také proč to dělá, jedním důvodem je samozřejmě to, že pomůže ostatním ten druhý je také ten, že se zapojí do své mediální kampaně.

Mezi projekty, které podporuje patří Chceme žít s Vámi, Dárcovství kostní dřeně, Noc filmových nadějí, Ceny Akademie literatury české, Dětství bez úrazů, Ceny Michala Velíška, Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou nebo třeba nedávno konaný Zlatý záchranářský kříž.

Nova spolu se servrem tn.cz se rozhodla, že od 20. dubna bdue podporovat další projekt. Jedná se kampaň s názvem Preventivní vlak. Od 20. dubna bude po České republice jezdit speciální vlak, který bude inforomovat veřejnost o nebezpečí na železnici.

Nova bude informovat o digitalizaci

18. dubna 2009 v 10:00 Digitalizace
Digitalizace v České republice se nezadržitelně blíží, uvědomují si to všechny české televize, vyjímkou není ani ta nejsledovanější - televize Nova. To jak se připravuje na digitaliazci a co chystá, o tom dnešní článek.

Televize Nova, alespoň podle generálního ředitele Novy Petra Dvořáka, nesouhlasí příliš s nynějšími přípravami na digitalizaci. Podle Dvořáka stát příliš neinformuje obyvatele, diváci by potom mohli o svoje oblíbené pořady přijít.

Zatím není jisté, jak bude Nova spolupracovat se státem nebo zda stát bude do kampaně na podoboru informovanosti kolem digitalizace dávat větší finanční prostředky. Nova se ale už brzy do informovanosti pustí trochu více.

Už nyní se podle zpráv z Novy připravují speciální upoutávky, který by měli poprvé běžet již příští týden v pořadu Snídaně s Novou, upoutávky by se měli objevit i v hlavní zpravodajské relaci nebo v průběhu vysílaní.

* Aby byl náš blog ještě přehlednější, od dnešního rána jsme zařadili několik nových rubrik. Jedná se o tyto rubriky: MTV Czech, Comeback a Digitalizace. Věříme, že vám tyto rubriky pomohou v lepší orientaci na našem blogu.

Propadáky z TV NOVA (1/8)

17. dubna 2009 v 20:00 Propadáky z TV NOVA
A je to tady! Dnes na našem blogu začíná nový seriál, který se bude zabývat alespoň pro Novu velmi nepopulárním tématem. My jsme se rozhodly, že i neúspěch patří k chodu televize a proto si je nyní v 8 dílech představíme.

1. díl - Big Brother
Píše se rok 2005, na televizních obrazovkách v Česku se příliš nic neděje, na konkurenčních stanicích se začínají testovat seriály, vyjímkou nebyla ani Nova, objevuje se seriál Pojišťovna štěstí - první novodobý seriál Novy.

Už na začátku roku 2005 se na Nově spekuluje o tom, že se bude vysílat opravdová realityshow a to ta největší - začíná se připravovat show Big Brother. Už na jaře se začíná se stavbou budovy, areálu, kde bude soutěžit několik soutěžících o 10 milionů korun.

Krom toho, že se jedná o jednu z největších světových show má tato soutěž ještě další tahák a to moderátora, tím se stává Leoš Mareš. Vše připraveno, soutěžící vybráni, budova postavena, studio zařízeno a v září 2005 se může celá show rozjet.

Nova záměrně začíná se svojí show o týden dříve, stejně to ale nestačí. O pár dní dříve totiž začne na konkurenční stanici show VyVolení - přestože má úvodní show větší sledovanost na Nově, po celého čtvrt roku konkurence poráží Novu.

Nova narazila, vedení televize je v ohrožení. Takové propadnutí ve sledovanosti nikdo neočekával, přesto se ale jede až do konce, i přes všechny snahy se show nepodaří nijak nastartovat.

Poslední pozitivní věcí byla vysoká sledovanost závěrečné show, ve kterém se všichni dozvěděli, kdo celou show vyhrál - porazila dokonce i kokurenci. Po tomto nárazu Nova pochopila, že i ona je ohrozitelná. Štěstí ovšem přálo seriálům, ve stejný rok se spustil seriál Ordinace v růžové zahradě a Ulice - oběma projektům se extrémě daří již čtvrtým rokem.

Pokračování příště... 24. dubna 2009 - Propadáky z TV NOVA (2/8)

Pořad Na vlastní oči končí!

17. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Řada spekulací o tom, jak to bude vypadat nadále s nejstarším pořadem televize Nova - pořadem Na vlastní oči nejsou již nyní na místě. Na svět se dostala nová informace o tomto pořadu, který spolu vytvořili Radek John a Josef Klíma.

A právě jeden z této dvojce odešel před časem z televize Nova, nechtěl už se zřejmě věnovat tomuto pořadu. Druhý z moderátorů byl také jedním, kteří zveřejnili informaci o tom, že pořad na vlastní oči más končit.

Pokud se podíváte do televizního programu, můžete si všimnout, že tento pořad tam nalezneme pouze do konec dubna (29. dubna). Od měsíce května se v pravidelném čase, čili ve středu po 22. hodině již neobjevuje.

Podle tiskového oddělení televize Nova se tento pořad jen dočasně pozastavuje. Můžeme jen spekulovat co tento slovní obrat znamená, zda pořad zmizí z obrazovky nadobro nebo pouze na nějakou dobu - tedy do doby, kdy projte určitými změnami.

Zatím si můžeme vychutnat jen pár posledních dílů a to ve středu po oblíbených večerních kriminálních pořadech. Od května letošního roku jej pak můžeme sledovat pouze z televizního archívu na nova.cz.

* Už dnes ve 20:00 se můžete těšit na start nového seriálu na našem blogu. Ten se bude věnovat nepříliš oblíbenému tématu. Seriál se jmenuje ''Propadáky TV NOVA''. Připravili jsme pro vás celkem 8 částí. Ten první si nezapomeňte přečíst již dnes.

Česko-slovenská SuperStar - už na PODZIM !

17. dubna 2009 v 10:00 SuperStar
Dalo by se říci, že taková událost jako je Česko-slovenská SuperStar se neutají, Nově společně s televizí Markáza se to povedlo celkem dlouho. Nyní zhruba 4 měsíce před startem vše vyplulo na povrch. Co již víme.

Přišlo to velmi rychle, televize Nova spolu se sesterskou televizí Markíza oznámila, že letos na podzim uvede velkou Česko-slovenskou SuperStar. Podrobnosti o moderátorech či o prvních kolech nejsou zatím známy.

Už nyní se začínají připravovat první návrhy k této show, promýšlí se jak to bude celé vypadat a kde se vlastně bude natáčet, vybírají se také moderátoři. To jak to celé bude vypadat se dozvíme v průběhu prázdnin.

Před několika týdny jsme vám prozradili, že Nova má ještě jednu licenci na tento poařd, také jsme vám prozradili, že jej pravděpodobně nevyužije. Nyní už ale víme, že ano. Budeme pro vás zjišťovat podrobnosti a přineseme vám brzy článek o tom, zda tento velký projekt poběží zároveň s dalším velkým projektem Dům snů.

Stále úspěšná Nova a Nova cinema

16. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Televizní sledovanost i na počátku měsíce dubna ovládají televizní stanice Nova a stanice Nova cinema. V dnešním druhém článku si povíme, které pořady jsou nejsledovanější a kterým se vede dobře.

Co se týče televize Nova, tak musíme říci, že sledovaností je na tom velmi dobře. Mezi nejsledovanější pořad stále patří Televizní noviny, které si nenechá každý den ujít více než 2,5 milionů diváků - což bývá mnohdy přes 70 % ve slodoavnosti v kategroii 15+.

Mezi velmi oblíbený seriál patří stále Ordiance v růžové zahradě 2, která překvaivě jako prime-time seriál překračuje 50 %, každý týden se jen v úterý a ve čtvrtek nenechá ujít více než 2 miliony diváků, což je znamenité.

Polepšila si i stanice Nova cinema, která se stala druhou nejsledovanější stanicí v kategorií ostatních stanic, celkově je tedy na 6. místě. Její sledovanost se pohybuje kolem 2 %. Nyní už jen upevňuje svoji silnou pozici na trhu.

Koncert Chceme žít s vámi XIV.

16. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova už několik týdnů intenzivně připravuje 14. ročník charitaitivní akce - Chceme žít s Vámi. Téměř od začátku vysílání Novy můžete tento pořad vidět buď živě nebo ze záznamu na televizní obrazovce.

Letos je připraven skvělý koncert pro 174 specializovaných zařízení po celé České republice. celkem je na letošní 14. ročník připraveno několik hvězd, které vystoupí pro neuvěřitelných 6000 znevýhodněných obyvatel Česka.

Co týče letošních moderátorů, tak není žádným překvapením, že celou letošní show budou už po několikáté moderovat skvělý baviči Dalibor Gondík a Adéla Brousková-Gondíková. Podívat a pozdravit příjde i Petr Dvořák.

Mezi umělci se objeví například Ewa Farna, Helena Vondráčková, Heidi Janků, Daniel Hůlka, Kamil Střihavka, Michal David, Ondřej Hejma, All X, Maxim Turbulenc, Děda Mládek Illegal Band, Hamleti a Infinity. Koncert bude probíhat 22. dubna v pražské O2 aréně.

Polepšovna mazlíčků - nový projekt ?

15. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Televize Nova začíná ve svém vývojovém centru připravovat nový zábavný a dokumentární pořad, který má název Polepšovna mazlíčků. Tento pořad by se mohl objevit na televizních obrazovkách již v příštím roce.

Již v listopadu minulého roku jsme vám říkali, že si Nova zaregistrovala právě název Polepšovna mazlíčků, nyní už se kolem tohoto projektu začíná něco dít, má dokonce i valstní televizní spot a upoutávku.

Pokud jste jej nestihli vidět v televizi, můžete si jej znovu přehrát na portálu nova.cz. A co se vlastně jedná? Princip pořadu je jednoduchý. Nova v rámci svého pořadu převychová nějakého neposlušného domácího mazlíčka - většinou tedy psa.

To jak dlouho bude trvat příprava tohoto projektu a jak dlouho bude trvat výroba není jednoduché v tuto chvíli říci. nemůžeme také zaručit, že se pořad opravdu objeví na obrazovkách. Kdyby ano bude to nejdříve na jaře nebo na podzim roku 2010.

Více reklamy na nova.cz

15. dubna 2009 v 10:00 Internet
Překvapivá novinka nyní nastala na portálu nova.cz. Televize Nova a její intrnetové centrum se rozhodlo, že bude nyní více zapojovat do svých videí více reklamy. Není to ale nic neobvyklého, jak si mnnozí myslí.

Televize Nova se rozhodla, že svých nezpravodajských videí bude kromě počáteční a konečné reklamy zařazovat také speciální reklamu, která se objeví například v půlce nebo v některé části právě sledovaného pořadu.

Po zavedení se zvedlo několik ohlasů k tomu, že je to strašné a že by to tak mít nemělo. Musíme si ovšem uvděomit, že všechny seriály a pořady jsou ke shlédnutí zdarma, některé reklamy se tedy musí přetrpět.

Přitomo dávání reklam do videí není nic neobvyklého, napříkald v sousedním Německu je to zcela běžné, nejsledovanější kanál RTL do videí zapojuje reklamu i několikrát za sebou. Diváci si na toto ''nepříjemné spestření'' už zvykly.

Snídaně s Novou bude bohatší

14. dubna 2009 v 16:17 Novinky
Ranní show televize Nova - Snídaně s Novou, kterou Nova vysílá již 15. rokem se začíná trochu měnit, v tomto pořadu se začínají objevovat pravidelní hosté, také se zde objevují zvláštní hosté, občas si moderátoři vyjedou i do terénu.

Minulý týden v pátek Nova odvysílala svoji ranní relaci kombinovaně s pražského barrandovského studia spolu s živým přenosem ze zimního lyžařského areálu ve Špindlerově mlýně, úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

Také dnes měla Snídaně připraveného speciálního hosta, byl jim spisovatel Andrew Holtz, který se stal autorem knihy o diagnózách ze seriálu Dr. House - knihu jsme četli a musíme říci, že je opravdu povedená, vřele doporučujeme.

Do Snídaně s Novou si každý týden najdou cestu hosté z nováckých seriálů a to Ordinace v růžové zahradě a Ulice. Herci zde chodí a to z několika důvodů, představí svoji postavu, ale také nás v tomto týdnu pozvou na vyhlášení cen TýTý.

* Již na tento pátek pro vás připravujeme překvapení a to v podobě osmidílného seriálu. Můžete se těšit na ''Propadáky z TV Nova''. Nenechte si ujít tento speciální seriál, ve kterém poodhalíme nepříliš slavné dny Novy.

16. týden

14. dubna 2009 v 10:00 Next week
* Po třech dnech se na náš blog opět vrací články. My jsme rádi, že jste nám i přes Velikonoční prázdiny, které jsme strávili v zahraničí zachovali přízeň a že nás budete i nadále tak hojně navštěvovat.

Trochu později, ale přece vám nabízíme na našem blogu pravidelný přehled toho, co vás čeká na obrazovkách televize Nova již v 16. týdnu. Nebudete toho příliš, ale přesto věříme, že si vyberete nějakého svého favorita.

Co se týče seriálové nabídky, tak tam Nova plánuje na příští týden dvě seriálové reprízy. Již dnes můžete sledovat reprízu druhé řady kriminálního seriálu Beze stopy. V sobotu dopoledne pak Nova odvysílá reprízu závěrečné osmé řady amerického seriálu Čarodějky.

Z filmové nabídky Nova uvede tři premiéry. Tu první jste mohli sledovat včera, britsko-francouzkou komedii Začalo to v kuchyni. Již v pátek večer si nenechte ujít bulharsko-americký film Bílí zabijáci ve 23:45. V sobotu ve 22:05 pak sledujte americký akční film Země krvavého slunce.

Již v sobotu ve 20:00 můžete sledovat 18. ročník slavnostního vyhlášení ankety TýTý 2008 - moderátry se stanou Lucie Borhyová a Dalibor Gondík. V neděli ráno si určitě nenechte ujít další závod vozů Formule 1, tentokrát VC Číny.

Nová moderátorka Sportovních novin

10. dubna 2009 v 7:39 Novinky
V televizním zpravodajství se budou nyní na jaře dít měnší změny, my vám o všem samozřejmě včas řekneme. Dnes začneme jednou novinku ze série jarních a podzimních zpravodajských novinek. Ta dnešní se týká Sportovních novin.

Sportovní noviny jsou nejsledovanější sportovní relací v České republice, denně si jej nenechá ujít kolem 2 milionů diváků, což je opravdu velké množství. Tato relace se narodila na televizi Nova již na začátku - v únoru 1994.

Stejně tak tomu bylo i s moderátorem Pavlem Poulíčkem, který do televize Nova přišel právě s touto sprtovní relací. Nyní po patnácti letech z televize Nova odchází. Na jeho místo nastoupí moderátorka pořadu Sport 21 z kanálu Nova sport.

Ivana Vavřínová je pro české diváky poměrně nová moderátorka, dosud moderovala pouze na sportovním kanále Nova sport, tam začínala. Absolvovala nejdříve konkurz na moderátorku třeba s Lucii Šilhánovou - moderátorkou Evropy 2.

Ivanu můžete ve Sportovních novinách vidět už tuto Velikonoční neděli, kdy se vám poprvé v celé kráse představí, sledujte ihned po Televizních novinách.

* Omlouváme se, ale na blog.cz opět nefunguje zveřejňování článků včas. Máme pro vás ještě další špatnou zprávu, z důvodu našeho odjezdu do zahraničí se od dnešního dne až do pondělí nebudou zobrazovat nové články. Nashledanou v úterý. Děkujeme za pochopení....

Začalo hlasování pro moderátory MTV

9. dubna 2009 v 10:00 MTV Czech
Nová hudební televize, která bude patřit pod koncern CME, tedy i pod České zastoupení, do které patří i televize Nova, Nova cinema či Nova sport, stratuje pravděpodobně už za několik měsíců. Už nyní se vybírají moderátoři.

Před několika měsíci se mohl prostřednictvím internetu nebo pomocí speciálních road show zastávek přihlásit každý v České republice, kdo má ambice stát se novým moderátorem česko-slovenské verze hudebního kanálu MTV.

Přihlásilo se více než tisíc lidí, kteří zaslali speciální video, kde předvedi, co umí před kamerou. Odborná porota vybrala něco přes 200 kandidátů, kteří postoupili do další výběrového kola. To, kam dále postoupí je na divácích.

Již včera ve 20:00 začalo hlasování na stránkách www.mtv.cz, kde můžete vy televizní diváci vybírat toho, který by měl moderovat na stanici MTV. Hlasování je jednoduche, tomu kdo se vám líbí pošlete nejvíce hvězdiček - tedy 5. Hlasování nalzenete vždy pod videem.

Product placement i na Nově

8. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Slovo product placement (PP) mnozí z vás čtenářů našeho blogu určitě ještě nikdy neslyšeli. během našeho druhého článku bychom vám jej chtěli trochu objasnit a také bychom vám chtěli představit praktiky Novy právě z PP.

Product placement znamená, že v nějakém pořadu či seriálu nebo také filmu se objevuje nějaká známá značka nějaké známé firmy, ta potom za tuto reklamu přímo v projektu platí, nejčastěji se jedná o auta, nápoje nebo oblečení.

Ve Spojených Státech nebo v západních zemích Evropy je PP zcela běžný, napříkald v seriálu Dr. House - objevuje se zde značka Nike, v německé Kobře 11 se zase jedná o nejrůznější značky aut - např. BMW nebo Audi.

Co se týče nováckého PP, tak tam to začíná pomalu. První zmímka byla nedávno v jednom vydání seriálu Ulice. Tam se propagovala značka Ristorante, tedy jeden z nejvýznamnějších výrobců mražených pizz.