Duben 2009

Shrnutí měsíce - duben 2009

30. dubna 2009 v 16:00 Shrnutí měsíce
Je až neuvěřitelné, jak tento měsíc opět utekl, tentokrát jste se mohli dočkat pouze 55 článků v tomto měsíci. Způsobeno je to tím, že jsme byli v zahraničí a proto náš blog byl bez článků, nyní je ale vše dobré a v květnu se můžete těšit na nových 62+5 článků. Dohromady tedy 67.

Co se tedy událo ve 4. měsíci na televizních obrazovkách Novy. Televizní seriál roku ordinace v růžové zahradě 2 oslavil jubilejní 100. díl, vysílá se už jeho druhá řada a vy jej můžete sledovat až do června letošního roku, kdy bude pro diváky přirpavena opět letní pauza.

V měsíc dubnu Nova uvedla další premiérový český film, který v minulosti koprodukovala po kinopremiéře se nyní dostal až na televizní obrazovky. Jedná se o film Jana a Zdenka Svěrákových - Vratné lahve, který opět nadchnul několik stovek tisíc diváků.

Nova hudební stanice MTV, která bude patřit do koncernuu CME už vybírá svoje moderátory, výsledky celého konkurzu budou již brzy. Po dlouhých 15 letech končí pořad Na vlastní oči, i když Nova slibuje, že se pořad vrátí, mnoho lidí už v to nevěří.

Nova společně se slovenskou televizí Markíza oznámili, že se přiravuje další řada soutěže SuperStar. Tentokrát se bude jednat o soutěže Česko-slovensko hledá SuperStar. Celá soutěž by měla začít již na podzim.

V tomto měsíci se konala anketa TýTý 2008. Nejvíce zrcátek si tentokrát odnesla právě televize Nova. Mezi oceněnými byli třeba Martin Dejdar nebo Karel Voříšek, v kategorii seriál zvítězil seriál Ordinace v růžové zahradě.

Na našem blogu začal nový seriál Propadáky TV Nova. Po úspěšných dvou částech se můžete již zítra těšit na další v pořadí třetí díl. Uvedeme jej na našem blogu, jako každý pátek ve 20:00.

Nova cinema vysílá již 17 hodin denně

30. dubna 2009 v 10:00 Nova Cinema
Filmový kanál Nova cinema, který televize Nova se společností CME provozuje už více než jeden rok se dočkala nedávno změny, do budoucna také připravuje další. Vy se některé nyní z našeho článku dozvíte.

Hlavní změnou je, že se prodlužuje vysílání druhého nejsledovanějšího satelitního kanálu v České republice. Už je to více než 17 hodin denně, můžete se tedy každý den dívat zhruba od 8 hodin do 2 hodin do rána.

Nova cinema musí podle licence, kterou dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vysílat nyní 17 hodin denně. Hodiny se rok od roku prodlužují, na konec by přeci jen chtěla vysílat standartní čas, tedy 24 hodin denně jako je tomu u velké Novy.

Televize Nova ale vždy nevysílala non stop. Vždy jste mohli vidět závěr vysílání a poté opět začátek vysílání. Nyní posledních několik let vysílá non-stop. Ve večerním programu na vás čekají reprízy oblíbených seriálů, pořadů a nechybý ani teleshopping.

Růžový panter - premiéra filmu

29. dubna 2009 v 16:00 Premiérové filmy
Opět tu pro vás máme připravenou recenzi, nebo spíše stručný popis toho o čem bude další premiérový film, který Nova uvede v sobotu v hlavním vysílacím čase. Novinkou je také to, jak bude tento film vysílat.

Fotbalový tým vedený světoznámým trenérem Yvesem Gluantem právě zvítězil nad reprezentací Číny. Během bujarých oslav s davy fanoušků a krásnou milenkou, popovou hvězdou Xanií, ho zasáhne otrávená šipka. V nastalé panice se záhadně ztratí jeho diamantový prsten nevyčíslitelné hodnoty - Růžový panter.

Vražda se stane ostře sledovanou mediální senzací a jejím šetřením je pověřen šéfinspektor Dreyfus, který usiluje o
prestižní vyznamenání, jež mu v minulosti už šestkrát těsně uniklo. S vědomím, že tentokrát nesmí udělat sebemenší chybu - alespoň ne takovou, která by se dala přišít jemu - předá vyšetřování nezdolnému inspektorovi Clouseauovi.


Pro diváky, co příjmají vysílání Novy ve vysokém rozlišení máme dobrou zprávu. Právě film Růžový panter můžete v sobotu od 20:00 sledovat v rozlišení HD, stačí když budete mít speciálni televizi HD full nebo HD ready a připojení na příjem signálu.

Změny ve zpravodajství na Nově

29. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Zpravodajství se od 1. května letošního roku trochu pozmění. Nejedná se ovšem o žádné velké změny, nebo razantní grafické úpravy. Těšit se můžeme na personální změny. Co a jak se bude od pátku nového ?

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že se moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová opět vrací na Novu. A je to pravda. Po mateřské dovolené se opět vrcací do Televizních novin, těšit se tedy opět můžete na vaši oblíbenou moderátorku.

Pro ty, co se zajímají o to, jak to bude vypadat s dalším moderátory máme jednoduchou odpověď. Vyskytnou se celkem čtyři nové moderátorské páry. Do Televizních novin tedy opět přichází nová osobnost.

Novou osobností bude Kristýna Bastien-Kloubková, která se stane novou moderátorkou. Bude to úplně poprvé v České republice, kdy se do Televizních novin usadí dvě ženy, Kristýna bude moderovat spolu s Renatou Czadernovou.

To, jak vše bude v nsledujících dnech vypadat se dozvíte už od 1. května, kdy se čtyři moderátrské páry budou postupně střídat a to nejen ve večerních Televizních novinách, těšit se na ně můžete i v Odpoledních televizních novinách.

Televizní filmy míří na Novu

28. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Tak to tu ještě nebylo, televize Nova se rozhodla po dlouhých letech nasazovat speciální televizní filmy. O co se jedná a čím je to tak zajímavé, tak o tom všem se dozvíte dnes v dnešním druhém článku.

Televize Nova začala investovat do nových filmů, teprve asi před 5 lety. Do té doby se filmovou tvrobou nezabývala. Postupem času investuje částyk čím dál tíém větší. Investuje také do malých krátkých filmů a to v cyklu Soukromé pasti.

Zhruba od půlky května můžete sledovat nový český televizní film. Nejedná se o tradiční film, který můžete nejdříve vidět v kinopremiéře, poté na DVD a pak v na televizních obrazovkách. Tento je natočen speciálně pro Novu.

Už první z těchto snímků uvidíte 17. května, na víkend pro vás připravujeme speciální článek o tomto filmu. Dozvíte se obsazení a také se v krátkosti seznámíme s dějem. Dozvíte se také, jak to bude s televizními filmy na Nově do budoucna.

Novácké zpravodajství opět v pohotovosti

28. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Zpravodajství televize Nova a nejen to je nyní opět v pohotovosti. Důvod je prostý, onemocnění zvané prasečí chřipka se začíná rozmáhat po celém světě, na svědomí má už několik obětí, ve střehu jsou speciální štáby.

Mimořádné zpravodajství nasadila Nova ve včerejších Televizních novinách, téměř třetinu zpravodajství zabralo včera jediné téma - prasečí chřipka. Nova měla své reportéry strategicky rozmístěné po celé republice, dokonce i ve světě.

Tři speciální přímé přenosy, speciální grafika a hlavně aktuální informace od speciálních zahraničních reportéru jak z Novy, tak z dalších zpravodajských agentur. Na své si přišli i uživatelé interenetu, měli zde skvělý servis.

Na zpravodajském portálu tn.cz máte možnost se aktuálně o této problematice dočítat, najdete zde spoutsu zajímavých videí, rozhovorů, na včerejší večer byl také na toto téma na rychlo zřízen speciální on-line rozhovor.

Co nového v Ordinaci ?

27. dubna 2009 v 16:00 Ordinace v růžové zahradě
Televizní seriál Ordinace v růžové zahradě 2 pokračuje i nadále, těšit se můžete do konce sezóny ještě na několik nových premiérových dílů. Co uvidíte v nejbližší době v tomto legendárním seriálu, pojďme se na to podívat.

Zamotanou hlavu má určitě Dalibor Frynta, to co s ním provádí Daniela je dalo by se říci až nehorázné. Všem je jané, že jí jde pouze o jedno, o peníze. To ovšem Dalibor neví, nenechá si poradit a tak platí za svoji štědrost k ženám.

Problémy bude mít rozhdoně i Marek Barna, šikana jej postihne na plno. I když se snaží bránit je na to sám a je v tomto případě zcela bezmocný. V okamžiku mu ale pomohou dva kamrádi a to Jakub Mázl a Katka Slavíková, která dostane ránu do břicha a skončí až na operačním sále.

Lehké to nebude mít rozhodně ani Tereza Valšíková, která se nyní nachází v nelehké situaci, čeká dítě s ženatým mužem. I přesto, že má podporu celé rodiny musí se rozhodovoat o důležitých věcech, napříkald i o společném bydlení s Radkem Benešem.

1. května na Nově

27. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Už tento pátek nám začíná měsíc, tentokrát pátý v pořadí, čili květen. A protože 1. května pro nás televizní diváky všechny televize připravují po celý den nějaký speciál program. Rozhdoli jsme vám prozradit ten letošní novácký.

Celý den začne tradičně českým dětským filmem, letos to bude film Lucie, postrach ulice v 7:45. Už v 9:10 se těšte na česko pohádkovou komedii Kouzelný měšec. V 10:55 si pak rozhdoně nenechte ujít nezapomenutelný výkon Jana Wericha v komediálním filmu Císařův pekař.

Už odpoledne si pro vás Nova nachystala další filmy. Od 12:25 se teště na americkou komedii s názvem Hlava rodiny, hned po tomto filmu to bude další a sice americká komedie, tentokát to bude Flek. V 16:15 buďte rozhdoně u televizní obrazovky, bude tu pohádka Z pekla štěstí.

Od 18:30 tu pro vás bude tradiční nekonečný seriál Ulice. Protože o svátku nebudou Odpolední televizní noviny vše podstatné se dozvíte v těch večerních Televizních novinách. Od 20:00 to bude legendární Hříšný tanec, následovat bude Kráčející skála.

Fenomén Gott - jedinečný dokument již v květnu

26. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Televize Nova se za posleních několik let výrazně změnila a můžeme dokonce říci, že se stále ještě mění a vyvíjí. To, co bylo před lety úplnou samozřejmostí, už nyní není, co bylo pro Novu nepochopitelné se nyní stává realitou.

Reč je například o televizních estrádách, které byli na Nove sice velmi populární ale na tuto dobu se jednalo již o přežitek a pouhý lehký televizní formát, který by v dnešní konkurenci možná ani neobstál. Nyní je vše jinak.

Nova se začíná zaměřovat hlavně na seriálovou tvrobu, která je na celém světě velice úspěšná už po několik desítek let. Dalším formátem, do kterého Nova výrazně investuje je například filmová tvorba, která je také velmi populární.

V poslední době Nova zazářila na dokumentárním poli a to když se zapojila v producentské roli do dokumentárního snímku Občan Havel, který získal i Českého lva. Nyní se chystá další, tentokrát sice ne filmový ale bude stát i přesto rozhdoně za shlédnutí.

Reč je novém dokumentárním snímu s názvem Fenomén Gott. Televize Nova jej v premiéře uvede již v sobotu 9. května ve 20:00. Vy se na našem blogu můžete už brzy těšit na článek právě o tomto dokumentu, který bude mapovat jeden rok zpěváka Karla Gotta.

18. týden

26. dubna 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a my vám na našem blogu opět přinášíme přehled toho, na co se můžete těšit v příštím týdnu, tentokrát zabrousíme lehce i do květnového televizního programu. Pojďme se tedy podívat co nás čeká.

Nejdříve začneme jako vždy seriálovou nabídkou. Jako první se podíváme na premiéru první řady amerického kriminálního seriálu Vražedná čísla, které můžete sledovat každý všední den v podvečer od zítřejšího dne. Už ve čtvrtek také začíná repríza druhé řady Kriminálka Miami. V pátek nám začíná dobrodružný seriál Kráslovství surikat, nezapomeňte ani na reprízu animovaného seriálu Kamarádi z lesa, od neděle.

Co se týče filmové nabídky, těšit se tentokrát můžete na čtyři premiérové filmy. Bude to už ve středu kanadský thriller Hrátky s nebezpečím, od 23:10. V sobotu večer to pak bude premiéra megafilmu Růžový panter ve 20:00. Nezapomeňte také na britský horor Pustina od 23:35 taktéž v sobotu. V neděli dopoledne si nenechte ujít americký kriminální film Jane Doe: Deklarace nezávislosti v 10:10.

V sobotu odpoledne ve 13:35 si nenechte ujít záznam charitaivní akce Chceme žít s Vámi. V neděli odpoledne se pak na obrzovkách Novy setkáte se závodem Moto GP, tentokrát to bude Velká cena Španělska, dívat se můžete od 13:30.

112 - v ohrožení života oslavil 112. díl

25. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Zajímavé číslo pořadu oslavil jedn z nejmladších pořadů na obrazovkách televize Nova. Jedná se o publicisticko-dramatický pořad 112 - v ohoržení života, který se dočkal dílu 112, na obrazovkách jej můžete vidět třetím rokem.

Už v úterý jste mohli na Nově hned po Ordinaci v růžové zahradě a Kriminálce New York sledovat 112. díl pořadu, který každé úterý moderuje moderátor Mirek Vaňura, kterého určitě mnozí znátě ještě ze začátků Novy, kdy vystupoval v pořadu Áčko.

A jak vlastně pořad vznikl? Jedná se o licencovaný pořad, který pochází z americké verze Coops, což je jeden z nejsledovanějších projektů na americké stanici Fox. Celý nápad se zrodil v hlavě právě Mirka Vaňury, který tento formát převzala a přepracoval do české verze.

I když se z počátku čekalo na to, jak na to Češi zareágují, musíme říci, že projekt se povedl. Každé úterý si jej nenechá ujít více než 40 % diváků, což je velmi dobrý výsledek. Divákům se líbí a to je moc dobře, protože tento zvláštní projekt se na českých obrazovklách jen tak nevidí.

Tvoje, moje a naše - premiérový film

25. dubna 2009 v 10:00 Premiérové filmy
Už dlouho jsme vám na našem blogu nepřinesli nějakou zajímavou recenzi na premiérový film. A protože tento týden byl plný zajímavých informací kolem televize Nova, chtěli bychom vám nyní na víkend nabídnout jeden premiérový filmový tip.

Dennis Quaid a
Rene Russo se dokonale hodí pro tuto neodolatelnou komedii o svobodných rodičích, kteří se vezmou jenom proto, aby neočekávaně narazili na bandu domácích vandalů - na vlastní děti! Admirál Frank Beardsley, vdovec s osmi dětmi drží kormidlo své rodiny pevně v rukou.

Frankův spořádaný život však změní kurs poté, co si z náhlého podnětu vezme dávnou lásku ze školních let Helen, volnomyšlenkářskou módní návrhářku s deseti dětmi. Pro diametrálně odlišné rodiny Franka a Helen je to souboj na první pohled.

Děti proto přijmou společný plán - budou manželství sabotovat! Následuje děj, v němž žádné finty nejsou předem vyloučeny - domácí otevřený boj, který přináší komické momenty otřásající celým domem.. a několik překvapení, která zahřejí u srdce.

Propadáky z TV NOVA (2/8)

24. dubna 2009 v 20:00 Propadáky z TV NOVA
Druhý díl doufáme, že oblíbeného seriálu Propadáky z TV Nova můžete právě nyní číst na našem blogu. Dnes se opět podíváme trošku do zákulisí televizní obrazovky. Vrátíme se do minulosti a poodhalíme ne příliš slavné dny televize Nova.

2. díl - Jseš chytřejší než páťák?
Píše se rok 2007 a to konkrétně konec televizní sezóny, jaro 2007. Televizní stanice připravili pro svoje diváky na letošní sezónu zajímavé novinky, byla to i Nova, která jako všechny televize právě v červnu ukončí svoje pořady.

Je 30. června 2007 televize Nova se snaží vyplnit mezeru v zábavných a zároveň soutěžních pořadech. Spouští proto novou televizní show Jsi chytřejší než páťák? Po velkém úspěchu v USA si řekla, že to musí být úspěšné i na české Nově.

Pořad startuje v sobotu, trvá zhruba 45 minut čistého času a protože se jedná o novinku, nasdí hned druhý díl o den později v neděli a opět v hlavním vysílacím čase, tedy v 20:00. Další díly pak běží pouze v neděli ve 20:00.

K moderování si vybrala zkušené moderátory Michala Suchánka a Richarda Genzera, kteří do této doby připravovali pořad Tele Tele, který v roce 2006 definitivně, i přes velkou sledovanost, zmizel z televizních obrazovek.

Sledovanost prvních dílů je celkem přijatelná, ovšem po pár dílech sledovanost raketově klesá a dostane se až na hodnotu, kdy natáčení pořadu končí. Spolu s nimi i kariéra malých soutěžících, kteří ''ví vše''.

A právě to byl ten problém. Divíci něuvěřili, že malý intelektuálové, za kterými se ve skutečnosti skrývali malý herečtí podvodníci s naučenými odpověďmi, ví odpověď na úplně každou otázku.

Jední, co občas pobavilo diváky byli hlášky pánů moderátorů, které musíme přiznat byli leckdy povedené. To je ale vše, co na tomto pořadu zazářilo. Pořad skončil koncem prázdin, vydžel pouze dva měsíce.

Nova na konec vydala zprávu, že pořad byl na letní sezónu celkem úspěšný, to proč ho stáhla bylo vyjádřeno tím, že se jednalo pouze o letní projekt, tedy doba trvání pouze dva měsíce. Všichni ale věděli, že se jednalo o projekt, který se Nově bohužel nepovedl a nepomohla mu ani speciální soutěž v pořadu Volejte Novu.

Pokračování příště...30. dubna 2009 - Propadáky z TV NOVA (3/8)

V personální sestavě Novy mají být změny

24. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Už druhý den se v bulvárních médiích a internetových médiích probírají věci kolem odchodu některých moderátorů a moderátorek některých pořadů na televizi Nova. Hlavně se má jednat o pořad Televizní noviny.

V dnešním článku bychom se tedy chtěli právě na toto téma zaměřit a prozradit vám, co kolem této situace už víme a co neí tak úplně pravda. Pojdďte se spolu s námi podívat na dnešní druhý článek na našem blogu.

Podle některých agenturních zpráv by měla z televize Nova odejít hrstka moderátorů Televizních novin, podle našeho názru to ale nebude tak úplná pravda a to kvůli velkým oceněním, jak v anketách TýTý, tak v Anno.

Už v sobotu se od Lucie Borhyové v pořadu Volejte Novu dozvíme, kdy se vrací do zpravodajského křesla místo Michaely Ochotské. Ta má podle nejnovějších zpráv zůstat. Má prý dokonce nahradit moderátorku Renátu Czadernovou.

Zda jsou všechny tyto informace pravdivé nemůžeme říci, jediné, co víme je to, že už za pár dní se vrátí Lucie Borhyová a od května by se měla vrátit i moderátorka Sportovních novin Jana Adamcová.

Propadáky z TV NOVA - 2. díl - již dnes ve 20:00

Bude se vypínat analogové vysílání?

24. dubna 2009 v 10:00 Digitalizace
Už jen několik málo dní zbývá do situace, kdy se v Praze definitivně vypdne analogové vysílání. Co a jak už nyní můžete vidět na několika internetovcýh stránkách. Podle Novy to ale není dost, vše by tedy mohlo být jinak.

Nova kdysi dávno uzavřela smlouvu, že ukončí analogové vysílání pod podmínkou, že distributor zaručí dostatečné podmínky pro všechny občany právě kolem nového digitálního vysílání. Podle Novy se tak ale zatím nestalo.

Nova není spokojená s informovaností kolem digitalizace v Praze. A proto si ny rychlo nechala Nova duělat svůj soukromý nezávislý průzkum, ve kterém zjišťoava některé informace ke spuštění právě digitálního vysílání.

30. dubna má analog skončit v Praze, Nova ovšem, na rozdíl o veřejnoprávní televize, zatím nepotvrdila, zda skutečně vypne. Vše se rozhodne až na poslední chvíli, kdy budou hotovy výsledky veřejného mínění.

Comeback čeká na rozhodnutí z vedení

23. dubna 2009 v 16:00 Comeback
Původní český sitcom Comeback můžete sledovat v premiéře kadžou středu. Ten poslední jste mohli sledovat včera. Už příští týden pro vás Nova připravila reprízu staršího dílu s názvem Je jaro... Jak to ale s Comebackem vypadá dál?

Seriál už byl kompletně natočen, minulý týden ve středu se v ateliérech, kde se sitcom natáčí konala dotočná a poslední klapka první řady seriálu Comeback. Všichni přítomní se ohromně bavili. To jak to bude vypadat dále zatím však nepadlo.

Herci a štáb netrpělivě čekají na pokyn z vedení televize Nova. Nova má nyní na výběr, má začít připravovat duhou řadu a nebo jej má úplně zastavit a věnovat se jiným komediálním seriálům. Na podzim bychom se jej stejně nedočkali.

Nova na příští sezónu připravuje extrémní množství nových projektů, počínaje novými pořady, konče novými seriály. Comeback by se do zářijového programu nevešel. Naplánovat se to však dá až na jaro příštího roku.

To jak celá akce dopadne nemůžeme zatím říci. Vše zaáleží na ochotě štábu, herců, ale hlavně na rozhodnutí vedení Novy. Jisté je, že seriál můžeme sledovat až do konce letošní televizní sezóny, čili do půlky nebo do konce června 2009.

Noc filmových nadějí má svého vítěze

23. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova již po páté letos pořádla akci Noc filmových nadějí, jedná se o projekt, v rámci kterého by chtěla pomoci začínajícím tvůrcům a to nejen v tom se proslavit, ale také je finančně a mediálně podpořit v jejich práci.

5. Noc filmových nadějí se konala v noci z 20. na 21. března letošního roku. Diváci mohli buď prostřednictvím televizních obrazovek nebo prostřednictvím internetu zhlédnout celkem 34 krátkých či delších studentských filmů.

Měsíc od zahájení soutěže už toto kolo zná svoje výherce. Předávání cen a vyhlášení výsledků se konalo dnes ráno v pořadu Novy Snídaně s Novou, kde spolu s výherci do studia přišel i generální ředitel Novy Petr Dvořák a režisér Karel Janák.

Výhercem celé soutěže se stal film Chybička se vloudí, obsadil tedy první místo, druhým a třetím nejúspěšnějším jsou filmy Ping Pong Lesson With Lucha a Bar Deja Vu. Hlasování proběhlo v někola fázích, hlasování odborné poroty nebo třeba hlasování interentových uživatelů.

Další dva registrované názvy pro Novu

22. dubna 2009 v 16:00 Novinky
Jen málo informaci naleznete na českém internetu právě o televizi Nova to ještě o zbrusu nových projektech, které se brzy dostanou teprve do fáze příprav. Ještě před tím je ale zapotřebí, zaregistrovat si název.

Už několikrát na našem blogu jsme vás informovali o tom, že si Nova na Úřadu průmyslového vlastnicví zaregistrovala název nebo logo některého z projektů. V minulosti to byl napříkald projekt Dokonalý svět, Dům snů nebo Okresní přebor

U všech těchto projektů už víme o jaké projekty se bude vlastně jednat, v případě třeba názvu Fatale můžeme jen spekulovat. A do toho se nám zamýchali další dva nové názvy, které jsou jedny z nejzajímavějších. Proč?

Je neuvěřitelné, jaké názvy si Nova zaregistrovala. Názvy jsou Deset stupňů ke zlaté a Vtipnější vyhrává. Oba tyto názvy měla kdysi právě Československá televize ve svém programu, jednalo se o televizní soutěže.

Tyto soutěže byli právě na obrazovkách ČST velice úsěšné. Plánuje snad Nova nějakou soutěž a nebo si jej registruje pouze do nějakého se vých nových projektů. Podobně tomu bylo například s televizí H2O do seriálu On je žena!

Nova pomáhá i v těchto dnech

22. dubna 2009 v 10:00 Novinky
Nedávno jsme vám na našem blogu přinesli zprávu o tom, že televize Nova se stává čím dál tím častěji partnerem nejrůznějších projektů a nejen těch charitaitivních, kterým pomáhá v rámci společnosti Nadace Nova.

Dnes bychom vás chtěli informovat o dalších zajímavých projektech, které televize Nova v nedávné době uskutečnila. Začneme tím, co se v posledních dnech projednává snad ve všech mediích a to případ popálené holčičky.

Zprávu o tomto činu si můžete podrobně přečíst na tn.cz nebo se můžete podívat do archivu nova.cz. Fascinující je, že se do projektu zapojila i televize Nova. Rozhodla se, že vydá částku 100 tisíc tomu, kdo policii pomůže najít pachatele.

Dalších sto tisíc se tentokrát nadace Nova rozhodla udělit v moravském městě - Brno. Tamní Fakultní nemocnici věnovala tuto částklu a to na tři speciální přístroje, které nemocnice nutně potřebuje. Nadace Nova prozradila, že tyto počiny nejsou ojedinělé.

V USA se blíží finále seriálů

21. dubna 2009 v 16:00 Novinky
V násleudjícím článku bychom vám chtěli přiblížit to, co se nyní děje ve Spojených státech. Všechny televize se už připravují na závěr sezóny 2008/2009 a vehementně začínají poodhalovat program na sezónu novou.

Nejříve ale musí nastat něco, co pro fanoušky není zrovna příjemná věc a to konec jednotlivých seriálů. Byť jsou to jen konce jednotlivých řad fanoušky to stejně mrzí. Pojďme se podívat, jak to bdue vypdat s konci seriálů v USA.

S těch, co nyní vysílá Nova si pojďme připomenout seriál Prison break, Nova cinema nyní vysílá premiéru třetí řady. V USA se od tohoto pátku vysílá pokračování závěrečné čtvrté řady, která skončí v květnu posledním 24. dílem.

Co se týče seriálu Dr. House, tak tam se bude jednat o stejnou věc, Nova nyní vysílá reprízu třetí řady po které možná nasadí reprízu řady čtvrté. V USA nyní diváci mohou sledovat řadu pátou, která se uzavře 11. května posledním 24. dílem.

Posledním seriálem, který si představíme bude seriál Ztraceni, ten nyní Nova nevysílá, odvysílala již čtyři premiérové řady. Už příští rok ale plánuje řadu pátou, která se nyní vysílá v USA, pátá řada má 17. dílů a končí 13. května.