Březen 2009

Nové projekty se líbí

11. března 2009 v 16:00 Novinky
Televize Nova spustila už všechny nové projekty, které chtěla spoustit na jarní sezónu, setkali jsme se tedy s novými díly Comebacku, Výměny manželek nebo zcela nového pořadu Druhá šance, v dnešním druhém článku se podíváme jak si vedou tyto projekty ve sledovanosti.

Druhá šance - projekt, který byl nasazen jako vůbec první novinky, sledovalo jej váce než 1,5 miluionu diváků, což je velmi dorbý výsledek, pomohl mu také fakt, že se tento pořad vysílá po Ordinaci v růžové zahradě.

Comeback - tento sitcom změnil čas vysílání, přesunul se z čtvrtečního večera na večer středeční a to hned do 20:00, v tomto čase si vede o hodně lépe než v minulém, sleduje jen dokonce nejvíce diváků v průběhu celého dne.

Výměna manželek
- o tomto projektu se v poslední době hodně diskutuje, první střihový díl nebyl příliš sledovaný, i když porzail konkurenci. Naopak druhý díl byl maximimálně sledovaný a jeho hodnota se pohybovala výrazně přes 1,5 milionu diváků.

Nova spustí stránky k MTV

11. března 2009 v 10:00 Novinky
Start nové stanice MTV, na kterou Nova má již licenci a koupené má také vysílací práva u britské televizní stanice MTV. Nyní po delší době se začalo kolem této novinky opět něco dít, co a jak to nyní vypadá? Dozvíte se v dnešním prvním článku.

Podle generálního ředitele televize Nova Petra Dvořáka by měl být start MTV odložen z první poloviny letošního roku do poloviny druhé. Můžeme se ale opravdu na tuto stanici těšit v letošním roce, to nám zatím nikdo neumí říci.

Už 16. března se ale bude dít něco velkého. Stancie MTV, která bude patřit pod koncern CME, tedy i pod Novu spouští nové interentové stránky, událost tedy proběhnu už příští týden v pondělí, bohužel se nám nepodařilo sjistit, ve kterém čase.

Na stránkcáh www.mtv.cz nyní naleznete pouze zprávu, že stránky budou v provozu od 16. března, naleznete zde také odkaz na tn.cz nebo třeba portál nova.cz. Díky těmto stránkám chce MTV vybrat několik nových tváří do svých pořadů, přihlásit se může každý.

Co nás čeká v Ordinaci v růžové zahradě ?

10. března 2009 v 16:00 Ordinace v růžové zahradě
Jak jsme vám slíbili již v předešlém článku, rozhodli jsme se, že vám opět přineseme nějaké novinky z dvou nejsledovanějších seriálů a sice Ulice a Ordinace v růžové zahradě, minule jsme se zabývali Ulicí, nyní pojďme na Ordinaci.

Jedním z hlavních témat bude určitě Katčina závislost na drogách. Po provedení vyšetření moči se zjistí, že Katka má v moči příliš bílkovin. Zjistí se také, že moč nebyla její, nové vzorky potom celou situaci objasní, najdou se zde stopy po marihuaně.

Mezi další problémy, které se budou řešit bude doktor Beneš, ten kazí život všem kolem něj, především se jedná o Terezu Valšíkovou, která už jeho psychický tlak nevydrží, jak to sní dopadne můžete už brzy sledovat.

V nemoslední řadě se můžeme také setkat s jedním Comebackem, ze zahraničí senáv vrací Gábina Šímová a sice závsilá na drogách, dostane jednu šasnci, tu ale promarní, další už jí zdřejmě nečeká, kdo tedy vyhraje ona nebo drogy ?

Dnes začíná 6. řada Monka

10. března 2009 v 10:00 Novinky
Už za několik málo hodin můžete na obrazovkách televize Nova sledovat v prmiéře lehce komediální, ale především kriminální americký seriál Můj přítel Monk. Jedná se o premiérovou šestou řadu, co nového o tomto seriálu? To prozradí dnešní první článek.

Co se týče vysílání seriálu Můj přítel Monk, tak Nova již tento seriál vysílala několikrát, časy byli různé od dopoledních všedních dní až po sobotní a nedělní podvečery, kdy vysílala pouze jeden díl za týden.

Hlavní roli si v tomto seriálu zahrál Tony Shaloub, který si dříve před tímto seriálem vystřihl několik krátkých rolí i ve filmech. Premiérová šestá řada, kterou dnes Nova začína vysílat bude mít celkem šestnáct dílů. Ten poslední můžete sledovat 31. března.

Co se týče vysílání seriálu Můj přítel Monk ve Spojených Státech, tak pro vás máme dobrou zprávu. V USA se nyní v premiéře vysílá 7. řada tohoto seriálu, do dnešního dne byli odvysílány všechny epizody - 16. Celkem bylo vyrobeno již 109 epizod. Seriál pokarčuje i v nové sezóně.

Nova natáčí další filmy

9. března 2009 v 18:31 Novinky
Na našem blogu vás pravdielně informujeme o nových filmem, které koprdukuje Nova, před nedávnem začalo natáčení nového českého filmu, nové české komedie, co a jk o něm již víme a kdy jej můžete vidět v kinech, to dnes v našem druhém článku.

Minulý týden začalo natáčení filmu Jak ulovit milardáře, ve kterém si hlavní roli zahraje dnes už legendární herec, kterého můžete vidět nejn v Ulicie ale i v oblíbeném sitcomu Comeback Tomáš Matonohu, ten si střihne jednoho z nejbohatších mužů.

Režie se ujal již námý režisér Tomáš Vorel starší, který má za sebou filmy jako Gympl či Skřítek. Mezi dalšími postavami uvidíme třeba hvězdu jako je Jiří Mádl, uvidíme ale také Miroslava Etzlera, Milana Štaindlera nebo Josefa Cardu.

Na premiéru se můžeme těšit již 1. října letošního roku. Souběžně se také v různých fázích vývoje vytváří dlaší dva nové filmy a sice Operace Dunaj (v koprodukci Polsko) a Příběh nevěrné Kláry (v koprodukci Itálie).

Co nového nabídne Ulice v následujících dílech ?

9. března 2009 v 10:00 Ulice
Pokud jste příznivci nováckých seriálů Ordinace v růžové zahradě a Ulcie, tak můžete jásat. Pro návštěvníky tohoto blogu připravujeme speciální články o tom, co čeká hrdiny vašich oblíbených seriálů v dalších dílech. Nejdříve se podíváme na seriál Ulice.

Spoustu dílů se nyní bude točit kolem herny, Lumíra a Vasila, spolu s tím bude spojená také Světlana. Lumír bude bojovat s Vasilem o hernu. Do herny nečekaně příjde policie a zatkne Vraťu se Světlanou, Vasil stihne uprchnout a schovat se na nějakém bezpečném místě. Světlana se chce odstěhovat od Lumíra k Vraťovi, zjistí ale, že Vraťa ji nikdy neměl rád z lásky, byla jenom zprostředkovatelem.

Další příběh se bude točit kolem Zuzany, která se po pátečním incidentu v Ulici rozhdola opustit pekařství Stárek. To se ale nelíbí Hrihorijovi a tak za ni bude orodovat u Stárka. Ten ji na konec na chvíli v práci nechá, potom anjde záminku a stejně ji vyhodí. Problém bude také s bydlením, na ubytovně nesmí v žádném případě bydlet. A tak se stane to, že se oba odstěhují z Ulice.

To, co dělá Vladímír Kukačka Jitce už překročilo všechny hranice, citové vydírání na nejvyších pozicích. Ale to co se na Jitku chystá, bude opravdu něco. Vladimír se bude cítit ukřivděný a proto všechna zloba, jak od policie, tak od některých z Ulice padne právě na ni, jak se s tím vypořádá ?

Českého lva získala Nova pouze pro Občana Havla

8. března 2009 v 16:00 Novinky
Včera večer se při příležitosti udílení cen Český lev 2008 sešli v pražské lucerně ty největší hvězdy českého filmu a nejen ti, kteří se představují před kamerou, spousta dalších profesí se sešla a dokonce si odnesla nějaké ceny.

Jak jsme vás před nedávnem informovali, tak televize Nova se se svými filmy podílela na třech nominací a to za film Občan Havel, O rodičích a dětech film Nestyda. Ze tří nominovaných si odnesl Českého lva pouze jeden.

V kategorii Nejlepší dokument vyhrál Českého lva film Občan Havel, kterého mohli vidět diváci v listopadu. Film mapuje několik let vládnutí prezidenta Václava Havla, nemapuje pouze politickou situaci, ale také jeho soukromý.

Sám prezident Václav Havel byl i na ceremoniálu, nenechal si ujít ani samotné předávání ceny za nejlepší dokument, pronesl také krátkou děkovací řeč spolu s režisérem Miroslavem Jankem, který převzal dílo po zesnulém Pavlu Koteckém.

Podrobnější reportáž z Českého lva můžete naleznout na webu tn.cz a nebo si jej můžete v reportáži připomenout také ve čtvrtek v pořadu Hvězdný reportér na Nova cinema. Už brzy pro vás také připravujeme soupis filmů, které Nova právě teď natáčí.

11. týden

8. března 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a na našem blogu můžete právě v tuto dobu najít to nejpodstatnější, co nás čeká na obrazovkách televize Nova v dalším již jedenáctém týdnu roku 2009. Co nás tedy čeká, pojďme se podívat.

V příštím týdnu se můžete těšit pouze na dva nové seriály, tedy lépe řečeno na dva nové řady seriálů. Již v úterý 10. března začíná nové premiérová řada seriálu Můj přítel Monk, o které vám něco blíže prozradíme již v úterý. O den později si potom v dopoledních hodinách můžete připomenout skvělý kriminální seriál Beze stopy, Nova ho bude uvádět od první řady.

Co se týče filmové nabídky, tak ta bude trochu pestřejší, i když nebude taková, jako v minulém týdnu. Těšit se můžete na 5 premiérových filmů. Hned zítra se těšte na americko-britskou komedii s názvem Zlatíčko, sledovat ji můžete od 22:35. Ve středu v 00:05 si rozhodně nenechte ujít premiéru kanadského filmu Zrádná mysl. V sobotu se pak rozhodně dívejte na nový německo-rakouský romantický film Venkovská lékařka a to v 14:15. V hlavním vysílacím čase ve 20:00 pak sledujte americký akční film Next. V neděli dopoledne pak uvidíte také americký krimifilm a to s názvem McBride: Žena tří mužů.

Dva a půl chlapa budou i v nové sezóně

7. března 2009 v 16:00 Novinky
Jak jste si jsitě všimli, tak na našem blogu vás informujeme nejen o dění kolem televize Nova v České republice, ale občas zavítáme i do ostatních států, kde pro vás hledámi jsité novinky, které jsou nějakým způsobem spjaty právě s Novou.

Dnes jsme se rozhdoli, že vám prozradíme, jak je to ze seriálem Dva a půl chlapa, ten Nova vysílá každou neděli před pořadem Rady ptáka Loskutáka. Jak je to ze seriálem v zahraničí a dočkáme se nových dílů ?

Nova nyní vysílá reprízu čtvrté řady, po které by měla za pár týdnu navázat repríza páté řady. Ve Spojených státech mohou diváci sledovat premiéru šesté řady tohoto sitcomu, bonus pro diváky budou nové díly v nové sezóně.

Podle tvůrců tohoto seriálu by se tento projekt měl dočkat ještě dalších minimálně třech sezón, těšit se tedy mlžeme na sedmou, osmou a devátou řadu. Tento nejúspěšnější sitcom Ameriky plánuje vysílat s premiérovými díly i Nova. Spekuluje se o podzimu letošního roku, kdy by chtěla Nova nasadit novou 6. řadu.

Další registrované názvy pro Novu

7. března 2009 v 10:00 Novinky
Hlavně v minulém roce jsme vás na našem blogu často informovali o tom, že televize Nova ve spolupráci s vývojovým oddělením připravuje několik novinek, před každou novinkou, kterou začne je důležité provedení jedné věci. Které ?

Registrace ochráné známky, kterých si Nova za svoji existenci zaregistrovala už několik stovek. Mezi ně se mohou od minulého týdne přiřadit další dvě známky. Na jaké nové pořady se můžeme těšit a co nového nám Nova chystá ?

Už v minulosti si Nova zaregistrovala nový názevm například pro show Dům snů, kterou by měla s největší pravděpodobností vysílat již tento podzim, zda se tak stane, není zatím definitivně rozhodnuto.

Mezi další projekty budou patři pořady s názvem Fatale a Husťatn, i když trochu rozporuplné názvy, tak by se mohl jednat o velmi kvalitní pořad. Podle názvu lze vytušit, že se jedná pořad pro mladé lidi, pravděpodobně na nový kanál Novy MTV, který hodlá spustit v řádech několika měsíců.

Bude Dana Morávková v Ordinaci v růžové zahradě ?

6. března 2009 v 16:00 Ordinace v růžové zahradě
Nejdiskutovanějšími články včerejšího dne, jak v bulvárních novinách, tak na portálech nova.cz a tn.cz byl velkolepý přestup Dany Morávkové z konkurenční stanice na Novu. Co vše už o tom víme a jaké je pravděpodobnost, žeje to pravdivé, dozvíte se v dnešním druhém článku.

Dana Morávková, tehdejší moderátorka Snídaně s Novou, nyní hvězda konkurenčního seriálu by se pdole některých předpokladů měla vrátit zpět do televize Nova a to hned do dalšího seriálu - Ordinace v růžové zahradě 2.

Podle bulvárních plátků by se jednalo o nejvěští přestup roku 2009. Nova se zatím k tomuto nijak nevyjádřila, nechce potvrdit tuto zprávu, přesto ji ale ani nepopřela. Podle slov vedoucí projektu Ordinace je to ale možné.

Když byl s šéfkou Ordinace na začátku zaří rozhovor ve Snídani s Novou prohlásila, že v červnu by se mělo v Ordinaci stát něco velkého, co nebudou prozrazovat. Zda se bude jednat o nástup Dany Morávkové nikdo neví.

Jisté je, že se bude dít něco s kamenickou nemocnicí. Podle deníku Blesk, by měla Morávková nastoupit už ve 122. díle, ten Nova odvysílá 23. června. Zatím musíme pouze čekat na bližší informace, které budou určitě příbývat.

Nova spustila svůj další portál

6. března 2009 v 10:00 Internet
Televize Nova ze dne na den bez jakéhokoliv ohlášení spustila nový portál, který se bude zabývat především sportem. V předchozích dnech nenasvěčovala nic tom, že by se mohlo něco takového uskutečnit, rychlý začátek doufáme, že nebude rychlý konec.

Od dnešního rána můžete na portálu videosport.cz sledovat přenosy z nejdrůznějších sportovních událostí a to buď jako přímé přenosy, které budou předem avizované a nebo záznamy a to ve dvou variantách, kompletní nebo pouhý sestřich.

To jak se vede tomuto portálu je po jednom dni zatím velmi těžké určit, zatím se nám také nepodařilo zjistit, zda se počítání návštěvnosti bude počítat zvlášť nebo se bdue sčítat spolu s návšětvností ostatních portálů.

Nova už minulý rok v květnu spustila zpravodajský portál tn.cz, který zná díky velkému promu v Televizních novinách téměř každý. Na podzim pak spustila stránky televize Nova - nova.cz, které jsou stále inovovány. Nyní v pořadí již třetí s názvem videosport.cz bude patřit zejména sportovním fanouškům.

České komedie v sobotu na Nově

5. března 2009 v 16:00 Novinky
Vždy na začátku měsíce se vám snažíme nabídnout kompletní přehled toho, co bude Nova v březnu vysílat, dnes se v našem druhém článku zaměříme na velice populární žánr a sice české komedie, které jsou stále hojně vyhledávány.

V tomto seznamu naleznete čtyři české komedie, které bude Nova vysílat vždy v sobotu odpoledne, těsně před pořadem Babicovy dobroty:

7. března - Trhala fialky dynamitem
14. března - Jen ho nechte, ať se bojí
21. března - Zítra to roztočíme, drahoušku...
28. března - Co je doma, to se počítá, pánové...

Doufáme, že si mezi těmito fantastickými komediemi vyberete nějakou, která vás nějakým způsobom osloví a tudíš se naní spolu s ními můžete v průběhu měsíce březan podívat.

Comabeck slaví comeback

5. března 2009 v 10:00 Comeback
Včera se na televizní obrazovce po trochu delší přestávce opět objevil oblíbený český sitcom Comeback. Nova si ho dovolila nasadit do nového času, tedy na 20:00. Sleduje tím, že se zlepší sledovanost a vyhledá jej více diváků.

V minulosti slabší týdení čas, středa večer se změnil, po nasazení sitcomu Comeback se stala hodně sledovaná i středa. Včera si seriál Comeback nenechalo ujít více než 1,5 milionu diváků. Cože je velmi slušný výsledek.

No plánuje po tomto úspěšném tažení vysílat sitom Comeback ve středu i nadále, na další díl se můžete těšit i příští středu. Tvůrci slibují pro nové díly opět spoustu kvalitního humoru, který je typický pro Česko, liší se tak od zahraničních sitcomů.

Nova zatím nechce prozradit, zda bude vyrábět další díly sitcomu i pro budoucí sezónu, diváci by si to určitě přáli, není ale vše jisté, projektů kolik má Nova na záři nachystáno je velké množství a sitcom Comaback zatím není mezi nimi.

Oblíbené kriminálky se líbí i v Česku

4. března 2009 v 16:00 Novinky
Když se podíváme do programu televizí, jak českých tak i zahraničních, můžeme si povšimnout zajímavého faktu a sice toho, že se v programu příliš často objevují nejrůznější kriminálky, není to ale určitě na škodu.

Kriminálky všeho druhu vévodí světu. V USA je jich populární několik, ty nejvíce populární vysílá právě televize Nova. Která jsou na světě nejpopulárnější a jak to s nimi bude dál, čtěte dnešní druhý článek.

Světově nejúspěšnější kriminálka je Kriminálka Las Vegas (CSI), vysílá se už několik let a pokračovat bude i v příštím roce, na dalších místech jsou Kriminálka Miami (CSI: Miami) a její mladší sestra Kriminálka NY (CSI: NY).

V poslední době začínají být populární novácké kriminálky jako například Odložené případy (Cold Case) nebo třeba Beze stopy (Without a Trace). Všechny tyto se dočkají několika pokračování v dalších letech.

Velmi oblíbené jsou i německé kriminální pořady jako Kobra 11 (Alarm für Cobra 11: Die Autobahnpolizei) nebo třeba Lenssen a spol. (Lenßen und partner). V Česku to byl v září seriál Kriminálka Anděl. Pro Novu se dále připravují kriminální seriály: Expozitura a Policie Modrava.

Hlasujte do ankety Tý Tý 2009

4. března 2009 v 10:00 Novinky
Už minulý týden v pondělí začalo hlasování do první fáze (tzv. nominační) ankety Tý Tý 2009, jejiž vysledky se dozvíme už za několik málo týdnů. Jak celá anketa probíhá a jak můžete halsovat pro svoje favority ? O tom dnešním první článek.

Od 23. února 2009 probíhá nominační fáze hlasování, kdy si diváci zvolí nejlepšího herce, herečku, zpěváky, zpěvačku, seriál, film a další... Do halsování se mohou zapojit všichni, 1. fáze probíhá až do 22. března letošního roku.

V první fázy se zvolí nominované osobnosti, které postoupí do druhého kola. Hlasování do druhého kola se bude konat od 6. dubna až do 18. dubna. Nejlepší tři získají prestižní ocenění - zrcátko Tý Tý pro rok 2009.

Celý galavečer můžete sledovat již popáté na obrazovkách televize Nova a to přesně 18. dubna 2009 ve 20:00. Těšit se můžete na báječný poařd z pražského divadla Karlín, kde se sejdou ti nejlepší televizní umělci Česka.

Píseň z Comebacku vládne v anketě

3. března 2009 v 16:00 Comeback
Píseň, která se speciálně vyráběla pro seriál Comeback začíná bát velice populární, dokonce se umístila v jedná anketě, co je nového kolem Comebacku a o jakou píseň se vlastně jedná, čtěte v dnešním druhém článku.

Seriál Comeback se vrací na televizní obrazovku už zítra a to dokonce v hlavním vysílacím čase - ve 20:00. Nové díly můžete rpavdielně každý týden v tomto čase sledovat, nový díl po pauze má název Boží mlýny.

Píseň z tohoto seriálu, tedy píseň, kterou nazpíval Tomáš Pacovský se jmenuje Vsákneš se do mě jako déšť a v anketě na stránkách Mladé fronty DNES se umístil mezi seriálovými písněmi na prvním místě s převahou několika stovek hlasů.

Téměř 75 % všech hlasů připadlo právě písni z tohoto slavního sitcomu Novy. Tomáš Matonoha ji nazpíval speciálně pro tento seriál, text složil tým scénáristů seriálu. Jak s tímto songem tvůrci naloží do příštích dílů? Nechme se překvapit.

Medvídek - PREMIÉRA

3. března 2009 v 10:00 Premiérové filmy
Už tuto sobotu můžete na obrazovkách Novy sledovat další premiérový film, kterým se stala koprodecentem televize Nova, jedná se o film Jana Hřebejka s názvem Medvídek, herecká plejáda vás určitě přítáhne.

V příběhu o trojici kamarádů a jejich partnerkách se opět sešlo několik herců, se kterými režisér Hřebejk již spolupracoval: Nataša Burger, Jiří Macháček a také Aňa Geislerová a Roman Luknár. Ti budou stejně jako v Krásce v nesnázích hrát partnery.

Autoři ovšem pro ně vymysleli naprosto odlišné postavy, a tak bude pro diváky jistě velice zajímavé sledovat, jak se může vztah mezi dvěma herci na plátně vyvíjet. Šestici uzavírají Táňa Vilhelmová a Ivan Trojan.

Film byl natočen již v roce 2007, 6. září roku 2007 měl tento film premiéru v českých kinech, kde se stal jedním z nejnavštěvovanějších filmů, dza si jej diváci oblíbí stejně jako většinu nových českých filmů se dozvíme již za pár dní.

Co nového v březnu ?

2. března 2009 v 16:00 Novinky
Jak jste jistě postřehli, tak včera nám začal nový měsíc - březen. S tím se na našem blogu pravidelně objevuje článek o tom, co Nova chystá do nového měsíce a na jaké články se můžete těšit do budoucna.

Tento týden se naplno rozjede nová sezóna, všechny jarní projekty budou v programu. Posledním projktem bude druhá řada seriálu Comeback, těšit se můžete ve středu ve 20:00. Projekty jako Druhá šance nebo Výměna manželek byli v minulém týdnu úspěšně odstartovány.

Zhruba v polovině měsíce března opět oživnou studentské filmy na obrazovce Novy. Nova chystá na březen již 5. Noc filmových nadějí, která opět představí ty nejlepší filmy za uplynulý rok, které natočili studenti filmových škol.

Ke konci března odstartuje velký maraton Formule 1. První závod z Austrálie se jede přesně 29. března, sledovat jej můžete samozřejmě opět na obrazovkách televize Nova a na sportovním kanálu Nova sport.

Nezapomeňte také na nové řaday seriálů, chystají se oblíbené detektivky. Na Nova cinema pak reprízy některých seriálových hitů, mezi nimi třeba 12. řada seriálu z lékařského prostředí - Pohotovost.

Seriál Dobrá voda na Nově

2. března 2009 v 10:00 Novinky
Staré seriály z archivu ještě Československé televize se v posledních letech celkem střídali, všechny se téměř periodicky opakovali, viděli jsme tedy Dynastii Nováků, My všichni školou povinní a tím to vesměs haslo.

Už příští neděli se můžeme tešit na seriál, který už se na obrazovce dlouho neobjevil, jedná se o seriál z roku 1982 s názvem Dobrá voda. Hlavní roli si v tomto sedmidílném seriálu zahrál Petr Haničinec, známý ze seriálu Místo v životě.

V dalších rolích se vám představí například Radoslav Brozobohatý nebo Vladimír Dlouhý. První díl s názvem Nástup byl natočen v 80. letech Františkem Filipem, který se zasloužil za zrod seriálů jako Cirkus Huberto nebo Chalupáři.

Seriál z prostředí dostihového, zabývající se především koni a vše kolem nich napsal známý scénárista Jiří Hubač, který napsal rovněž seriál Sanitka, ke kterému se nyní chystá pokračování.