Březen 2009

Komisař Rex už brzy na Nově

21. března 2009 v 19:55 Novinky
21. března 16:00 - V dnešním druhém a zároveň posledním článku bychom vám chtěli podhalit novinku v nováckém vysílání, která začne nabývat platnosti již za několik málo dnů. Co nás čeká? Pojďme se podívat.

Televize Nova uzavřela exkluzivní smlouvu se společností, která vlastní práva na legendární němocko-rakouský kriminální seriál Komisař Rex. Nova se proto ihned rozhodla, že jej ještě nyní na jaře zařadí do vysílání.

Už od 1. dubna letošního roku můžete sledovat první řadu tohoto veleúspěšného seriálu. Seriál začne pilotním dílem, který můžete sledovat v dopoledních hodinách, o pár hodin později to bude potom první díl.

Tento seriál můžete sledovat každý všední den. Do dnešního dne bylo natočeno celkem 8 řad Komisaře Rexe. Další díly byli dotáčeny, ty nejnovější díly jste mohli sledovat před více než rokem v hlavním vysílacím čase rovnež na Nově.

* Máme pro vás dobrou zprávu. Na serveru blog.cz se konečně podařilo spravit načasování zveřejňování článku. Od zítřejšího dne se tedy můžete těšit na články ve starých časech, tedy každý den v 10:00 a v 16:00.

Novinky měli být nasazeny už na jaře

21. března 2009 v 19:34 Novinky
21. března 10:00 - Na konci minulého roku a na začátku letošního roku sjme vás informovali o spoustu novinkách, které Nova připravuje do budoucna. V dnešním článku se dozvíte, co může za to, že tyto pořady neuvidíme o trochu dříve.

Podle generálního ředitele televize Nova Petra Dvořáka může za pozdější spušění nových projektů světová finanční krize, firmy mají strach investovat do reklam, bez reklamy potom ale nemůže fungovat soukromá televize.

Projekty typu Dům snů nebo nějaké nové české seriály, jako Expozitura nebo Dokonalý svět se proto odsunuli z jara letošního roku až na podzim, kdy se od zadavačů reklamy očekává nejvíce, zda to tak bude uvidíme.

Nova odsouvá kromě Druhé šance a Výměny manželek všechno, do konce letních prázdiny tedy neuvidíme žádné nové televizní projekty. Zato v září si užijeme spoustu novinek, pokud se vše povede čekají nás minimálně 3 novinky.

Moto GP bude na Nova sport

20. března 2009 v 20:08 Nova Sport
20. března 16:00 - Už dlouho jsme vám na našem blogu neuvedli nějaké novinky ze třetího kanálu televize Nova a sice - Nova sport. Co nového chystá v nejbližších dnesch, na co se mohou diváci těšit ?

Nejprestižnější motocyklové závody na světě Moto GP se budou v nové sezóně vysílat v České republice a na Slovensku na obrazovkách placeného kanálu Nova Sport, vůbec poprvé jej uvede komerční stancie u nás, dříve to bylo dominatou veřejnoprávní televize.

Nova Sport začne vysílat Moto GP v sobotu 11.4.2009 ve 22:05 hodin kvalifikací třídy na první závod MS silničních motocyklů z Kataru. O den později se mohou abonenti tohoto programu těšit na 1. závod.

Nova Sport bude vysílat také kvalifikace F1 Grand Prix. Samotné závody Formule 1 se budou vysílat na neplaceném programu TV Nova. Formule 1 začínají jíž za pár dní, poprvé se pojede v australském Melbourne.

Noc filmových nadějí už dnes večer

20. března 2009 v 20:05 Novinky
20. března 10:00 - A je to tady, fanoušci krátkých studentských filmů se konečně dočkali, dnes večer můžete sledovat další vydání projektu televize Nova Noc filmových nadějí. Co je nového a na co se můžete těšit do budoucna ?

Nova pro svoje diváky připravuje vždy dvakrát ročně Noc filmových nadějí, tu první v roce 2009 mohou diváci sledovat od dnešního včera do zítřejší půlnoci. Připraveno je pro vás několik desítek studentských filmů, které si pro vás připravili studenti filmových škol.

Od zítřejší 5. hodiny ranní můžete zároveň na oficiálních stránkách tohoto projektu halsovat pro svůj oblíbený film. Pokud jste nějaký z filmů nestihli, nebo pokud sjte si nechali celý projekt ujít, můžete seč na něj podívat prostřednictvým těchto stránek.

O vítězi bude rozhodnuto v dubnu. Diváci mohou halsovat až do 11. dubna. Ti, kteří se zapojí do soutěže se zároveň zapojí do soutěže o prezentační předměty televize Nova. O tom, jak vše dopadlo vás budeme informovat.

Smallville se vratí už na podzim

19. března 2009 v 19:52 Novinky
19. března 16:00 - V dnešním druhém a zároveň závěrečném článku dnešního dne pro vás máme opět připravenu ochutnávku již z podzimního schématu. tentokrát se opět podíváme na jeden zaharaniční seriál.

Dnes to bude legendární seriál Smallville. Televize Nova už za svou historii odvysílala tento seriál několikrát, naposledy jste mohli vidět premiéru šesté řady. Nova se ale rozhodla, že bude vysílat nové díly a to už brzy.

Už na podzim letošního roku si pro svoje diváky připravila premiéru sedmé a osmé řady, které bude vysílat v odpoledních hodinách a to každý všední den. Fanoušci ale mohou jásat, do budoucna se připravují i další řady včetně repríz starších řad.

Ve Spojených státech se nyní na stanici The CW vysílá premiéra osmé řady, která se svým posledním 22. dílem rozloučí v polovině května letošního roku. Už na podzim letošního roku ale začne další v pořadí již 9. řada.

Hostující herci v Comebacku !

19. března 2009 v 19:46 Comeback
19. března 10:00 - Jak jsme vám slíbili ve včerejším článku, dnes se dozvíte něco více o seriálu Comeback. Můžeme také říci, že některé informace v tomto článku budou pro většinu z vás zcela nové, na co se tedy můžeme do budoucna těšit v Comebacku ?

V seriálu Comeback a to hlavně v prvních dílech, jsme si mohli všimnout, že se zde objevili hostující herci, mezi nimi to byl třeba i Karel Gott, nebo Helena Vondráčková, vyjímkou nebyl ani Stanislav Hložek.

Nyní pro vás máme aktuální zprávy ze scénářů tohoto sitcomu. Podařilo se zjistit, kdo si zahraje v dalších pokračování toho seriálu, dozvěděli jsme se ale také zprávy o seriálu do budoucna. Mezi nové hostující herce budou patřit Marek Vašut a Tomáš Hanák.

Nova uvažuje i do budoucna a to o jedné velké hvězdě ze zahraničí. Do seriálu by se podle některých zdrojů měl dostat sám Ozzy Osbourne, Nova nyní s touto hvězdou jedná. Zda se jednání povedou se dozvíme v nejbližších měsících. Diváci by si ale určitě přáli, aby vše dobře dopadlo.

Fotbal bude opět na Nově

18. března 2009 v 21:00 Novinky
18. března 16:00 - V dnešním druhém a zárověň posledním článku potěšíme rozhodně fandy sportovních přenosů, v dubnu totiž budou mít jedinečnou příležitost vidět jeden ze série fotbalových zápasů a to hned v hlavním vysílacím čase.

Pokud jste příznivci fotbalu, tam můžete jásat, Nova si pro vás připravila první kavlifikační zápas na Mistrovství světa ve fotbale v roce 2010. Přímí přenos můžete sledovat z fotbalovéhos tadionu na pražské Letné.

Nova tento zápas uvede ve středu 1. dubna a to ve 20:00. Zápas můžete sledovat na velké Nově, špatnou zprávu máme tedy pro příznivce seriálu Comeback, bohužel 1. dubna neuvidí svůj díl, mezi jednotlivými díly tedy nastane čtrnáct dní pauza.

Co se týče seriálu Comeback už zítra pro vás připravujeme aktuální článek o možném pokračování tohto seriálu, také pro vás máme aktuální informace o hostujících hercích, vyjednává se také s jedním zahraničním, více ale už zítra....

Na vlastní oči pokračuje !

18. března 2009 v 20:51 Novinky
18. března 10:00 - Prostřednictvím dnešního článku bychom chtěli zpochybnit některé články, které se objevili před časem na hlavních stránkých bulvárních novin. Máme aktuální vyjádření z televize Nova, jak je to tedy s pořadem Na vlastní oči.

O tom, že Radek John definitivně ukončil svůj pracovní poměr v televizi Nova už víte, inforomovali jsme vás o tom, již před časem. Stejně tak jsme vás informovali o tehdějším kolapsu Josefa Klímy, přímo ve studiu pořadu Na vlastní oči.

Po těchto incidentech se na povrch dostali informace, že by se měl tento pořad ukončit a to z důvodu, že jej nemá kdo moderovat, informace ale nejsou pravdivé, získali jsme dokonce aktuální informace od mluvčí Michaely Fryčové.

Ta se vyjádřila slovy, že poařd Na vlastní oči v ždáném případě nekončí, v televizním programu jej můžeme stále vidět a to minimálně do června letošního roku a to těsně před prázdinovou pauzou, zda se objeví i v září, zatím nevíme.

* V závěru našeho článku bychom se rádi vyjádřili k problémům na našem blogu. Promlémy nastali kvůli špatnému zveřejňování článků. Spolčnost blog.cz nám vzkázala tohle: ,,Tímto problémem se aktuálně zabýváme, měl by být v nejkratší možné době odstraněn.'' Vše by mělo snad fungovat již o víkendu.

Lucie Borhyová se vrací !

17. března 2009 v 19:43 Novinky
17. března 16:00 - Spekulace o tom, zda se Lucie Borhyová vráti do nejsledovanější televizní relace v Česku jsou už nyní tabu. Televize Nova nechce přijít o tuto skvělou moderátorku a proto ji umožní velkolepý návrat a to už brzy.

Lucie Borhyová poskytla jednomu nejmenovanému deníku rozhovor, ve které zveřejňuje informaci o tom, že na novácké obrazovky se vrátí již letos na jaře. Přesné datum, ale nechce prozradit nikdo, má to být velké překvapení.

Lucie se vrátí do Televizních novin pravděpodobně v květnu nebo červnu, na svoji práci se velmi těší, podle jejího rozhovoru se těší hlavně na celý kolektiv, který připravuje tento pořad, který můžete sleodvat každý den v 19:30.

Otázka je také, co bude s nynější zástupkyní Michaelou Ochotskou, zatím se neobjevila žádná informace o tom, co by s ní měla Nova udělat. Není také jasné do kdy má Michaela uzavřenou smlouvu, spekuluje se o červnu letošního roku, kdy končí i celá televizní sezóna.

Útěk z vězení na Nova cinema !

17. března 2009 v 19:36 Nova Cinema
17. března 10:00 - Fanoušci amerického seriálu Útěk z vězení mohou jásat, na povrch se konečně dostala informace o třetí řadě tohoto seriálu, která se má už brzy objevit na filmovém kanálu televize Nova - Nova cinema.

Tato informace byla potvrzena i zdrojem z televize Nova, je to opravdu tak, už za několik týdnů startuje na Nova cinema premiéra třetí řady. O čtvrté řadě zatím nikdo nemluví a to z velmi jednoduchých důvodů.

3. řada se v Česku objeví teprve od čtvrtka 2. dubna, zatímco se bude vysílat v USA mohou diváci vidět premiérové díly čtvrté řady, které skončí pravděpodobně závěrečným 22. nebo závěrečným 24. dílem letos na jaře.

Pokud bude sledovanost seriálu na Nova cinema dobrý, určitě bude společnost CET 21 jednat se společností v USA o zakoupení vysílacích práv na čtvrtou a zároveň poslední řadu. Seriál by v tomto případě byl odvysílan kompletní.

Zlatý záchranářský kříž X.

16. března 2009 v 19:43 Novinky
16. března 16:00 - Televize Nova se už podruhé ve své historii stane mediálním partenerm prestižní záchranářské soutěže Zlatý záchranářský kříž, toto ocenění se koná už podesáté, televize Nova bude u toho prostřednictvím jedoho ze svých pořadů.

Nova se stala partenerem této akce již podruhé a to v rámci pořadu 112 - v ohrožení života, již minuký rok jste mohli v tomto pořadu vidět reportáž právě z této akce, která se uskutečnila na jaře 2008.

Již tento čtvrtek 19. března 2009 se budou na Pražském hradě předávat ceny těm nejlepším záchranářům a to hned v několika kategoriích. To, jak celá soutěž dopadne a za co si záchranáři ocenění odnesou, můžete vidět již brzy v pořadu 112 - v ohrožení života.

Na projektu se podílela interentová doména nova.cz včetně zpravodajského portálu tn.cz. Na stránkách nova.cz si můžete ty nejlepší momenty z pořadu přehrát a to včetně loňského předávání cen Zlatý záchranářský kříž.

Nova dnes spustila stránky k MTV

16. března 2009 v 19:33 MTV Czech
16. března 10:00 - Dlouhoočekváný projekt MTV se jž pomalu blíží, zatím není jasné, kdy Nova tento rpjekt spustí, ale kolem tohoto projektu se od dnešníhod nes začalo opět něco dít, pojdte se podvíat, co nového k MTV, dnešní první článek.

Jak jsme vás již informovali zhruba před týdnem, televize Nova spustilas voje nové internetové stránky věnované právě projektu MTV, zatím zde moc informacím o nově připravované hudební stanici nenajdete.

Jediné, co tu v hojné míře najdete je možnost přihlásit se na pozici moderátora pro tento prestižní kanál. Nova hleda nadějné moderátory právě z řad uživatelů internetu. Přihlásit se může téměř každý, spodní hranice věku je 16 let.

Přihlášení je jednoduché, zaslat můžete maximálně minutu dlouhé video, ve kterém se představíte a předvedete svůj moderátorský um, pokud nemáte dostatečné připojení k interentu, můžete navštívit speciáln road-show team, kde se můžete přihlásit také. Více informaci na www.mtv.cz

Nova odvysílala již 41 nových filmů

15. března 2009 v 18:42 Novinky
15. března 16:00 - Televize Nova čím dál tím více investuje do filmů a nejen do těch, které běží v kinech, na obrazovce se začínají objevovat i nízkorozpočtové filmy nebo televizní filmy, který i přes tento fakt mohou být kvalitní.

Televize Nova na svém hlavním kanále odvysílala od začátku letošního roku, tedy zhruba za tři a půl měsíce neuvěřitelných 41 premiérových filmů, ne všechny jsou ale americké a v žádném případě se nejedná o samé akční filmy.

Každou sobotu jste nyní mohli sledovat německý romantický film, Nova má opravdu na výběr, Německo spolu s Rakouskem ročně vyprodukuje více než 100 takových snímků, k vám se ale dostanou ty nejkvalitnější.

Nova nebude na filmové nabídce šetřit ani do budoucna, už v příštím týdnu se můžete těšit na sedm nových filmů a nezpočet dalších v repríze můžete sledovat, jak na hlavním kanálu Novy, tak třeba na filmovém kanálu Nova cinema.

12. týden

15. března 2009 v 12:08 Next week
15.března 10:00 - Týden je opět pryč a my vám na našem blogu, bohužel v trochu pozdějším čase a to kvůli nefunkčnosti nastavování zveřejnění článku, přinášíme další vydání Next week, ve kterém se opět dozvíte zajímavosti z televize Nova.

Nejdříve se podíváme na to, co se děje kolem seriálů. Bohužel příští týden nebude na nové řady seriálů příliš pestrý, seriály jsou nyní rozjety a nechystáají se zatím žádné nové. Jedinou novinkou je premiéra druhé řady amerického seriálu Las Vegas: Kasíno a to ve středu.

Co se týče filmové nabídky, tak ta je opravdu pestrá, na příští týden je připraveno celkem 7 filmových premiér. Už zítra se těšte na americkou komedii Šílený rande a to od 22:35. Ve středu ve 23:00 můžete sledovat kanadský kriminální film Nepohodlný svědek. V pátek večer hned poo 3. díl Kameňáku se dívejte na premiéru americké komedie Duece Bigelow: Evropský gigolo, sledovat jej můžete od 22:10. V sobotu odpoledne je tu připraven pravidelný německý romantický film, tentokrát pod názvem Hledám maminku. V ten samý den ve 20:00 si nenechte ujít třetí pokračování amerického akčního filmu Mission Impossible. V noci ze soboty na neděli můžete sledovat další americký krimifilm a sice Soumrak nad Manhattanem. V neděli dopoledne si nenehte ujít krimifilm McBride: To je vražda, madam.

Už v pátek 20. března začíná velká událost pro studentský film. Z pátku na sobotu prooběhne na obrazovkách Novy již 5. Noc filmovcýh nadějí a vy můžete být při tom.

Nova má ještě licenci na SuperStar

14. března 2009 v 17:18 SuperStar
14. března 16:00 - Před několika lety se na televizi Nova objevil poprvé velký projekt, který hledal nadějné zpěváky z celé České republiky - velká soutěž talentů Česko hledá SuperStar se poprvé na televizní obrazovce objevil již v roce 2004.


Tento v Česku dosud nevídaný projekt sklidil u diváků ovace. Úspěch této první řady dokazuje také oblíbenost tehdejší první vítězky Anety Langerové. O rok později jste mohli vidět řadu druhou na podzim roku 2006 potom řadu třetí.

Nyní se na povrch dostali informace, že televize Nova stále ještě vlastní licenci, kterou před pěti lety podepsala se společností FremantleMedia, která vlastní licenci na provozování soutěže Pop Idol na celém světě.

Nova má podle některých zdrojů licenci na 4. řadu Česko hledá SuperStar, podle Novy ji ale s největší pravděpodobností nevyužije, smlouva vyprší k poslednímu dni tohoto roku. Licenci si pak může koupit kterákoliv jiná televize, stát se může také to, že po pár letech ji opět koupí Nova.

* Na našem blogu nefunguje zveřejňování článků na určitý čas, proto se tu bohužel budou články objevovat vždy v průběhu dne (většinou k večeru). Děkujeme za pochopení.

Nova tu bude minimálně do roku 2025

14. března 2009 v 17:17 Novinky
14. března 10:00 - Pro všechny příznivce nejsledovanější komerční televize v České republice máme v dnešním prvním článku dobrou zprávu. Nově byla prodloužena licence, vše o této události se dozvíte právě dnes na našem blogu.

Podle původních materiálů měla televize Nova vysílat pouze do roku 2017, tedy lépe řečeno měla licenci do tohoto roku a to na analogové vysílání. Nyní díky digitalizaci je vše jinak a mění se i licence.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) prodloužila televizi Nova, tedy společnosti CET 21 licenci na vysílání Novy o osm let. Nova může, nyní už v podobbě digitálního vysílání, vysílat ještě neuvěřitelných 15 let, tedy ještě jednou tolik něž vysílá nyní.

Díky této nově přidělené licenci Nova musí dodržet přísné podmínky, včetně aktuálního vypínání analogového vysílání, které poprvé proběhne již na konci měsíce dubna. Nova se tedy po roce 2012 vzdá definitivně analogového vysílání v celé ČR.

Tudorovci se loučí !

13. března 2009 v 19:32 Novinky
13. března 16:00 - Oblíbili jste si americký historický seriál Tudorovci, máme pro vás špatnou zprávu, tento seriál se dnes na teelvizních obrazovkách vysílá naposledy. První řada tohoto seriálu končí dnes desátým dílem po komedii Kameňák 2.

Když jsme vás ještě na podzim s tímto seriálm serunamovali, prozradili jsme, že seriál má i druhou řadu a to je také pravda, druhá řada se ve Spojených Státech vysílala v minulém roce, v Česku se ale zatím neplánuje.

Nova uvažovla, zda má nasadit seriál do schématu hned po první řadě, bohužel se tak nestalo a tak se budeme muset na čas s tímto seriálem rozloučit. Vždy v pátek můžete sledovat nějakou americkou komedii.

Kdy a jestli vůbec Nova nasadí druhou řadu se nám bohužel nepodařilo zjist. Jisté je, že v průběhu letošního roku se začne v USA vysílat premiéra třetí řady, která má být podle tvůrců závěrčná, celý seriál má tak skončit na přelomu roku 2009 a 2010.

V Ulici se budou objevovat známé tváře

13. března 2009 v 19:30 Ulice
13. března 10:00 - Televize Nova se začala opět výrazně zabývat tzv. hostujícími herci a to jak v seriálu Ordinace v růžové zahradě, tak v enkonečném seriálu Ulice. Do budoucna by jich mělo být více. Proč? Pojďte se přečíst dnešní první článek.

Sledovanost Ulice je stále velice vysoká, tento oblíbený denní seriál, který mohou diváci sledovat každý všední den před televizními novinami si nenechá ujít každý den více než 40 % všech diváků, kteří sledují právě televizní obrazovky.

Díky velké sledovanosti má Nova větší přímy za reklamu a tak si může dovolit zaplatit i některé obravdové herec. Obílbení jsou ti velmi známí. Mezi nejoblíbenější herce Ulice nyní patří napříkald Hana Maciuchová nebo Rudolf Hrušínský.

V dalších dílech se začínají objevovat jména jako Lubomír Lipský a v poslednách částech se také velice nakrátko ale rozhodně ne na posledy objevil i Ladislav Županič. Mistři hereckého umění se budou v malých rolích objevovat i nadále.

Premiéra Next již v sobotu

13. března 2009 v 19:28 Novinky
12. března 16:00 - Jak jsme vás již informovali na začátku jarní sezóny, televize Nova do svého programu zařadí několik nových v premiéře uvedených filmů. Těšit se můžete jak na české komedie, tak nové americké velkofilmy.

Už tuto sobotu se v hlavním vysílacím čase můžete ětšit na premiérový film s Nicolasem Cagem, tento film se jmenuje Next. Film přišel do českých kin již v srpnu v roce 2007, nyní se dočká televizní premiéry.

Next je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnstonje obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času.

Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká další... možnost. Nezapomeňte již tuto sobotu.

Speciál s Václavem Klausem - dnes večer

12. března 2009 v 10:00 Novinky
Do jarního schéma se rozhodla zařadit televize Nova svůj pravidelný každoroční speciál televizních novin, tentokrát se bude po sérii různých speciálů jednat o bilanční rozhovor s prezidentem České republiky Václavem Klausem.

Do lehce přestavěného studia Televizních novin příjde již dnes večer prezident České republiky Václav Klaus, aby spolu s moderátorkou dnešního večer a diváky probral svůj minulý rok a to nejen v politice, řeč bude i o jeho soukromí.

Moderátorkou celého večera se stane Markéta Fialová, ta už působí na Nova dělší dobu, zkušenosti získala také z moderování několika speciálů, které se vždy povedli. Na rozdíl od minulých přenosů bude tentokrát ve studiu sama.

Chcete vědět, co prožil prezident České republiky v loňském roce, co plánuje dála a jaké má názory na světovou politiku. Jako ekonom se také vyjádří k aktuální ekonomické krizi, která hýbe celým světem.