Březen 2009

Shrnutí měsíce - březen 2009

31. března 2009 v 16:00 Shrnutí měsíce
Je až neuvěřitelné, že jsme se opět dostali na konec dalšího měsíce. Poslední březen je právě dnes, už zítra nás čeká první dubnový den. Přestože tento měsíc nebyl pro náš blog z hlediska techniky příliš povedený, doufáme, že ten další bdue lepší.

Pojďme se tedy opět podívat, co nám Nova v březnovém měsíci nachystala. Už na začátku ěmsíce března se odstartovala hlasování do ankety TýTý a sice do 18. ročníku, zda-li se v ní umístí na prvních příčkách lidí z Novy rozhodnete právě vy.

Nova začala hledat nové talenty ke svému 4. kanálu - MTV Czech, to jak bylo hledání úspěšné se dozvíme již na podzim letošního roku. Po delší pauze se také spustil dlouhočekávaný sitcom Comeback, který je stále úspěšný.

Nova se zajímala také o dění na internetu, spustila speciální stránky k projektu MTV a také zbrusu nový videoportál, který se zabývá především sportem, naleznete jej na videosport.cz. Upravila také některé maličkosti na stávajících stránkách.

Václav Klaus přijal pozvání do televize Nova a sice do speciálu Televizních novin, které mdoerovala Markéta Fialová. Bývalý prezdient Václav Havel zase dostal cenu - Českého lva a to za film Občan Havel, Nova byla koproducentem.

Stavba domu snů začne už za pár týnů

31. března 2009 v 10:00 Dům snů
Televize Nova již trochu odhalila svoje podzimní plány, nejdřííve se pustila do odhalování naáčení svých nových seriálů a sice Okresní přebor a Dokonalý svět, do třetice si pro diváky připravila realityshow Dům snů.

Celou show, jejiž natáčení by mělo vypuknout už za několik málo týdnů bude moderovat bývalý moderátor televize Nova Jan Musil, můžete ho znát například s ranní novácké show Snídaně s Novou, kde před lety moderoval.

A jak vlastně celá show bude vypadat. Celkem 10 soutěžnách párů bude stavět opravodvý dům snů. Bude se jednat o ekologický dům v hodnotě 10 milionů korun. Soutěžící budou postupně odpadávat.

To jak soutěžicí budou odpadávat rozhodnou samotní televizní diváci, pomocí halsování, které jim Nova umožní. Projekt už mohli diváci vidět v 11 zemích světa, tou dvanáctou bude právě Česká republika, jak myslíte, že se bude projekt líbit? Můžete psát do komentáře.

Případ nevěrné Kláry je v italských kinech

30. března 2009 v 16:00 Novinky
Koprodukční film Případ nevěrné Kláry vusoupil minulý týden v pátek v premiéře do italských kin. Jak se divákům tento film líbí jde zatím těžko říci, vše ukáže až čas samozřejmě to nejdůležitější a sice návštěvnost.

Film Případ Nevěrné Kláry je koprdukční film, kterým je mediálním partnerem právě televize Nova, film je natočen podle předlohy českého spisovatele Michaela Viewegha, podle kterého již Nova natočila několik filmů - Román pro ženy nebo Nestyda.

Ve filmu si po boku italských a anglických hvězd zahrají i české hvězdy, mezi nimi to bude například Miroslav Šimůnek nebo Aňa Geislerová. Natáčení probíhal několik měsíců a to jak v Itálii, tak v Čečské republice, především v Praze.

Podle Unie filmových distributorů by se měl tento film dostat k českým divákům 11. června, kdy bude připravena tradiční slavnostní premiéra filmu, na kterém by kromě herců měl přijít i scénárista a režisér, u všeho nebude pochopitelně chybět Nova.

DVD Soukromé pasti už zítra !

30. března 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova v přímém přenosu v Odpoledních televizních novinách ve středu pokřtila sadu DVD s projektem krátkých filmů - Soukromé pasti. Nova se totiž rozhodla, že jej vydá všechny a DVD, která budou volně prodejná.

Celkem 11 z celkových dvanácti příběhů si nyní můžete kromě portálu nova.cz přehrát pomocí vašeho DVD přehrávače. Jedenáct báječných filmů z cyklu Sokromé pasti můžete mít u vás doma i vy, stačá navštívt novinový stánek.

Nova se tento krok rozhodla učitit z jednoho prostého důvodu, sledovanot tohoto projketu byla velice vysoká a oblíbenost ještě větší. Nova nevydá jeden ze svých filmů a sice Ukradená spermie s hlavní roli s Annou Polívkovou.

Samotní hercí, kteří si ve filmu zahráli dostali celou DVD kolekci se všemi filmy, kolekci dostanou také tři vylosovaní diváci v soutěži v pořadu Volejte Novu. Filmy na novinových stáncích si můžete koupit každé úterý.

Příběhy z Hoštic jsou zpět

29. března 2009 v 16:00 Novinky
Jedny z nejzábavnějších českých komedii z celé její historie se nyní opět objeví na obrazovkách televize Nova. Pokud se chcete opět bavit u dobrých českých komedií, nabízíme vám pro to páteční večery.

Filmy Zdeňka Trošky Kameňák 1-3 nyní vystřídají další filmy Zdeňka Trošky a to ty nejslavnější, triologie Slunce, seno můžete sledovat poprvé už příští týden v pátek. Tady vám nabízíme seznam vysílaných filmů:


3. dubna - Slunce, seno, jahody
10. dubna - Slunce, seno a pár facek
17. dubna - Slunce, seno, erotika

České filmové komedie bývají na obrazovkách vždy hojně sledované, potvrdit to mohou čísla sledovanosti sobotních podvečerních komedii nebo grafy pátečních komedií. České filmy se líbí i na filmovém kanálu Nova cinema. Do dalších článků pro vás připravujeme soupisy všech českých filmů, které bude Nova spolu s Nova cinema vysílat v měsíci duben.

14. týden

29. března 2009 v 10:00 Next week
Je až neuvěřitelné, jak ten týden letí, je tu poslední Next week v měsíci březnu. Ten příští už bude v neděli 4. dubna. Pokud si říkáte, co tady dělá nový článek již v devět hodin ráno, musíme vás upozornit na to, že se dnes ve dvě ráno posunuly hodinky o hodino dopředu.

Pojďme se ale nejdříve podívat, co nám nabídne televize Nova mezi seriály. Už v úterý se můžete těšit na reprízu sedmé řady amerického sci-fi seriálu Hvězdná brána. O den později si určitě nenechte ujít nováckou premiéru Komisaře Rexe, v sobotu ráno to potom bude nový americký animovaný film Admirál Bublina útočí.

Filmová nabídka nebude také příliš pestrá. Těšit se můžeme pouze na dva premiérové filmy. Už v sobotu večer ve 20:00 to bude anerický dobrodružný film Do hlubin, o den později v dopoledních hodinách to bude další ze série amerických kriminálních filmů, tentokrát s názvem McBride: Nalaďte si vraždu.

Ve středu 1. dubna ve 20:00 bohužel neuvidíme další epizodu Comebacku a to kvůli fotbalovému zápasu mezi Českem a Slovenskem. Další sportovní událost bude potom v neděli, kdy můžete sledovat Velkou cenu Formule 1, tentokrát VC Malajsie.

1,5 měsíce do konce natáčení Ulice

28. března 2009 v 16:00 Ulice
Pokud tento článek čtou fanoušci Ulice v žádném případě nemusí být nějak znepokojení, jejich oblíbený seriál bude pokračovat a to ještě velmi dlouho. Jak to nyní vypadá s natáčením seriálu Ulice, dnešní druhý článek vám napoví.

Už v příštím týdnu se začínají v hostivařských ateliérech točit červnové díly seriálu Ulice, i když to občas vypadá jak v zimě, štáb má vše pod kontrolou, aby počasí vystihli takové, jaké je právě v červnu.

Ještě měsíc a půl nám zbývá do doby, kdy se brány ateliérů v hostivaři zavřou a továrna jménem Ulice se na pár měsíců zastaví. Po natočení všech záběrů jde ještě vše do střižny a postprodukce, kde se vše upravuje.

Od května až to konce července bude v natáčení pauza, co se týče vysílání na obrazovkách Novy, tak vás můžeme uklidnit. Nova bude vysílat ulici až do konce června, kde ji vystřídá pravidelná prázdinová pauza. Ulice se pak vrátí na podzim s novými díly.

Nova hledá podvečerní pořad

28. března 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova hledá do svého programu další novinky, není zatím jisté, zda se jednu z novinek podaří vymyslet již do letošního podzimu, ale na příští rok to určitě dopadne, hledá se novinky v podvečerním programu.

Jak Nova již několikrát zmínila, chtěla by si do svého podvečerního slotu zařadit nějaký nový pořad či dokonce seriál. Jedná se o téměř volné místo mezi Odpoledními televizními novinami a nekonečným seriálem Ulice.

Téměř hodina, tak to je čas, který by chtěla televize Nova vyplnit svým původním formátem, chtěla by jej vysílat každý všední den. O jaký projekt se jedná, nechce zatím nikdo prozradit, stále se ještě vybírá a hledá.

Pokud by Nova sehnala nějaký slušný pořad, úspěšně by pokračovala od Odpolední televizních novin volně až do večerního prime-time, kontinuálně by tedy vysílala svůj původní formát. Nejdiskutovanějším pořadem je life-style nebo talkshow.

Víme, kdo bude moderovat TýTý 2008

27. března 2009 v 16:00 Novinky
Na povrch se konečně dostala dlouho utajovaná zpráva o tom, kdo se stane letošním moderátorem večera u příležitosti předávání prestižnách cen TýTý 2008. Moderátoři večera byli odtajněni, kdo to bude, dozvíte se v dnešním článku.

Už více než dva měsíce známe datum vysílání akce TýTý 2008, 18. ročník této ankety se uskuteční v sobotu 18. dubna a vysílat se bude od 20:00 na obrazovkách televize Nova. O tom, kdo vyhraje opět rozhodují diváci.

Moderátoři celého večera budou - moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová a spolu s ní moderátor pořadu Rady ptáka Loskutáka Dalibor Gondík. Uvídme tedy, jak si toto duo povede při předávní cen.

Stále můžete hlasovat v několika kategoriích o tom, kdo se stane tím nejlepším v uplynulém roce. Na ceremoniálu vystoupí například Aneta Langerová nebo Josef Vojtek. Ceny předá budoucí herecká postava v seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková nebo Ozzák z Comebacku - Martin Dejdar.

Pavel Poulíček končí jako moderátor !

27. března 2009 v 10:00 Novinky
Moderátor Sportovních novin na televizi Nova, které můžete sledovat každý všední den po Televizních novinách nebo každé všední odpoledne a v neděli po Odpoledních televizních novinách, Pavel Poulíček odchází z Novy.

Po více než 15-ti letech se loučí s televizí, ve které začínal. Jeho odchod pochopitelně musel vyvolat řadu otázek a diskusí. Ty jsou také na místě, Pavel Poulíček byl mezi prvními moderátory sportovního zpravodajství na Nově.

Byl to právě on, který moderoval vůbec první zpravodajskou relaci 4. února 1994, která byla vůbec první v historii televize Nova. Pokud si chcete jeho vystoupení v prním díle připomenout, můžete na portálu tn.cz v sekci před 15 lety.

Pavel Poulíček ovšem nemá být jediný, mezi dalšími má být i druhý moderátor sportovních zpráv - Václav Tittelbach. Televize Nova se rozhdola, že lehce pozmění svůj tým, chce nabrat mladé tváře, mezi nimi má být i Lucie Šilhánová - moderátorka zpráv na rádiu Evropa 2.

Těšte se na nové díly Dva a půl chlapa

26. března 2009 v 16:00 Novinky
Patříte mezi fanoušky amerického sitcomu Dva a půl chlapa, tak to pro vás máme dobré zprávy. V dnešním druhém článku se dozvíte novinky právě o tomto seriálu, který můžete sledovat každou neděli v podvečer.

Ti, co pravdielně tento seirál sledují určitě ví, že Nova vysílá každou neděli reprízu 4. řady, která má dohromady 24 dílů - zbývá nám tedy ještě 6. zatím se nám ovšem nepodařilo zjistit, zda Nova nasadí i reprízu 5. řady, kterou vysílala vloni.

Pro diváky máme ale doboru zprávu a to ohledně 6. řady, která hned po odvysílání všech částí v USA míří do českého dabingového studia. Kdy bude Nova 6. řadu vysílat není jisté, pravděpodobně ji nasadí na podzim.

Podle nejnovějších zpráv ze stancie CBS se má seriál Dva a půl chlapa v originále potom Two and half man vysílat ještě další tři roky, tedy minimálně do sezóny 2011/2012, kdy se bude vysílat 9. série seriálu.

Další smrt v Ordinaci v růžové zahradě !

26. března 2009 v 10:00 Ordinace v růžové zahradě
Šok! Tak ten už brzy čeká na některé diváky v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Šok čeká vcíe než 2 miliony diváků, kteří pravidelně každé úterý a čtvrtek usedají k obrazovkám televize Nova a sledují tento seriál.

Po Janu Hackenovi čeká diváky další smuté scény. Jedná s postav tento seriál definitivně opustí. Scény se smtí jedné z postav se natáčely před více než měsícem. Tento díl se bdue vysílat u příští týden.

Postavou, ketrá v seriálu zemře je seriálová manželka Jindřicha Valšíka - Cilka Valšíková. Ta se po velmi náročné operaci ze své nemoci již nezotavý, upadne do kómatu a svému zranění nakonec také podlehne.

Podle hlavní představitelky Zdeny Herfortové, kterou mohou diváci znát jako dabérku hlavní postavy v seriálu To je vražda, napsala, se ji v seriálu moc dobře hrálo, prožila zde několik krásných let, nejváce vzpomíná na svého seriálového manžela.

Pán domu - premiéra na sobotní večer

25. března 2009 v 16:00 Premiérové filmy
Už v sobotu večer můžete na obrazovkách televize Nova sledovat nový premiérový americký film, na našem blogu jsme se rozhodli, že vám nyní v tomto druhém dnešním článku přiblížíme tento film trošku blíže.

Pět univerzitních roztleskávaček se stalo svědky vraždy informátora z drogového podsvětí. Aby n
eskončily jako nepohodlní svědci, musí je policie ochránit. K týmu proto nastupuje nový "asistent trenéra", drsný člen Texas Rangers, poručík Roland Sharp.

Jak ale uhlídat holky, které se chtějí pořád jen bavit? Poněkud upjatý Sharp zjišťuje, že udržet nekontrolovatelné školačky v pozoru a ubránit je před nebezpečím, nebude snadný úkol.

Hlavní roli v této americké komedii si zahrál Tommy Lee Jones, kterého znáte z filmů jako Muži v černém a nebo čtyřmi oskary oceněný film Tahle země není pro starý. Režie se ujal Stephan Herek známý filmy Svatý muž nebo 101 dalmatinů.

Hlavní téma včerejšího dne: Padla vláda !

25. března 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova včera opět potvrdila svoji pozici leadra a to v obalsti zpravodajství, má slušnou pozici k informování a k tomu ještě zpravodajské internnetové stránky plus nejkvalitnější zpravodajskou techniku v Česku.

Hlavní téma včerejších televizních novin bylo jednoznačně téma: Pád vlády Mirka Topolánka. Televize o tom informovala ve speciálních živých vztupech, které mimořádně nasadila do Rychlých Televizních novin.

V hlavní zpravodajské relaci opět použila dynamčinost reportáží s kvělitně udělány přímými přenosy přímo s Poslanecké sněmovny, kde celou akci monitoroval osvědčený politický zpravodaj Novy Vladimír Keblůšek.

Na zpravodajském portálu Novy tn.cz jste mohli celý den sledovat aktuální informace o dění v Poslanecké sněmovně a to nejen speciálního přímého přenosu, ale také díky on-line reportáži z místa konání celé akce.

Start MTV se opět odsouvá

24. března 2009 v 16:00 MTV Czech
Přestože hledání nových talentů do zbrusu nové zakládající televize MTV v České republice stále pokračuje, přípravy ke spuštění zatím váznou a vedení stále ještě neví, kdy se celá událost uskuteční.

Podle zpráv z minulého roku, kdy se ještě příliš nevědělo o Světové finanční krizi, měl být spuštěn nový hudební kanál v průběhu měsíce března, tedy někdy v tuto dobu. Je na 100 % jasné, že se tak dít v nejbližší době nebude.

Z první poloviny letošního roku se start kanálu MTV odkládá na druhou polovinu letošního roku, ovšem nebude to o prázdinách. Ze strategických důvodů by se teoreticky mohl kanál spustit na podzim, kdy se začíná prodávat reklama.

Podle generálního ředitele Novy ovšem není vyloučené, že se kanál MTV nespustí v letošním roce vůbec. Společnost CME stále čeká na ten nejvhodnější okamžik, kdy se opravdu vyplatí kanál spustit, aby vynášel co nejvíce.

Time Warner koupil část CME

24. března 2009 v 10:00 Novinky
Jedna z největších mediálních události světa vyplula včera napovrch v dopoledních hodinách. Megaspolečnost Time Warner koupila třetinový podíl ve společnosti CMe - mimojiné valstníkem kanálů Nova, Nova cinema a Nova sport.

Tato událost byla nečekaná, nikdo o ní nemluvil a přišla velice nárazově. Společnst Time Warner (TW) je velká mediální společnost, která má ve svém portfóliu americké stanice jako The CW nebo CNN, vydavatelství komixů DC Comics nebo kanál HBO.

TW koupil společnost, která ovšem nevlastní jen kanály v České republice, rovněž na Slovensku, v Rumunsku, v Chorvatsku a dalších zemích vlastní tato společnost síť nejrůznějších komerčních stanic.

CME bude určitě tohoto skvělého kontraktu se společností využívat, bdue mít snadnější přístup k některým projektům a to jak ze strany kanláů HBO, ale také zpravodajství na CNN. Mediální spojení gigantů bude velký oříšek pro jejich kokurenci.

Dočkáme se seriálu 90210

23. března 2009 v 16:00 Novinky
Pamatujete si ještě legendární americký seriál Beverly Hills 90210, ti z vás, co sledovali televizi Nova v počátcích, tak určitě ano. Spolu se seriálem Merloce Place se zapsali do dějin českých teenagerských seriálů USA.

Mnozí z vás možná nevíte, že se v minulém roce začal natáčet tzv. spin-off tohoto seriálu, jedná se o pokračování, ve kterém se objeví po několika letech spustu nových herců, dokonce se objeví i několik ze starších dílů.

Společnost CME, která mimochodem vlastní i slovesnkou televizi Markíza koupila právě pro slovenskou televizi vysílací práva na seriál 90210, což je volné pokračování seriálu. Je velice pravděpodobné, že by se seriál mohl objevit v budoucnu na Nově.

Nova již nyní sestavuje svůj podzimní program, ovšem nechce o něm mluvit, je to zřejmé a to kvůi konkurenci. Zda se v programu objeví zcela nový seriál 90210 zatím není jasné, ovšem možná Nova čeká na vývoj sledovanosti v USA.

V USA se nyní vysílá 1. řada, která má zatím 16 dílů z celkových 24. Sledovanost je na kanálu The WB výborná, zcela jistě bude seriál pokračovat i druhou řadou a to od podzimu. Intenzivně se také připravuje spin-off seriálu Merloce Place, který má začít rovněž na podzim.

Na podzim nové díly House

23. března 2009 v 10:00 Novinky
Příznivci seriálu Dr. House se mohou radovat, televize Nova připravuje premiérové díly tothot oblíbeného seriálu a to už za několik málo měsíců. Na podzim má odstartovat zbrusu nová pátá řada.

Dr. House patří k dnes už stále méně se vyskytujícím kvalitním lékařským seriálů. Mezi ně patřil i seriál Pohotovost, který jste mohli vidět včera na Nova cinema. Tento seriál končí poslední řadou letos na podzim.

House bude tedy jedním s posledních lékařských seriálů. V USA na stanici FOX se nyní vysílá jeho pátá řada, zatím bylo odvysílání 18 dílů, vysílat se bdue až do přelomu dubna a května. Do České republiky by se měl dostat o několik málo měsíců později.

Čekání na seriál ze zahraničí se nyní zkracuje, seriály se nyní vysílají jen s několikaměsíčním zpožděním. Diváci tedy dostanou svůj seriál hned po odvysílání ve Státech. Seriál Dr. House - konkrétně jeho pátou řadu sledujte již tento podzim na Nově.

Formule 1: Už za týden!

22. března 2009 v 16:00 Novinky
Fanoušci jednoho z nejprestižnějších závodů na světě - Formule 1 už se určitě těší až to vše už za jeden týden vypukne. Závody Formule 1 je nejočekávanější motoristický závod v roce, jak to bude letos a kdy jej uvidíme.

Už za týden - 29. března 2009 můžeme poprvé na obrazovkách televize Nova sledovat 1. velkou cenu v této sezoně. Tu první Nova uvede v přímém přenosu z australského Melbourne, ovšem k Formuli 1 nepatří jen závody.

Kromě závodu je pro diváky připravené speciální studio Formule 1, kde si moderátor Martin Pouva bude do zrekonstruovaného studia Televizních novin zvát zajímavé hosty, včetně reportéra Pavla Turka.

A právě Pavel Turek se bude pravidelně zúčastňovat velkých cen a to přímo v místě dění. Pomocí jeho týmu bude zaznamenávat aktuální rozhovory a pootevře nám cestu tam, kde se normální lidé nemají šanci dostat.

13. týden

22. března 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a tentokrát už ve správný čas vám přinášíme nedělní první článek. Od dnešního dne by snad mělo být vše v pořádku a zveřejňování článku bude vždy pravidelné, jak jste byli zvyklý. Začínáme tedy Next week.

Co se týče seriálové nabídky, tak ta nebude v příštím týdnu příliš pestrá, těšit se můžete pouze na 2 nové seriálové řady. Hned tu první Nova uvede ve středu a sice před seriálem Ulice, připravena je šestá řada seriálu Zákon a pořádek: Zločinné úmysly. O dva dny později je pak nachystána také repríza deváté řady seriálu Kobra 11. Určitě se ale také dívejte na středeční díl seriálu Comeback, protože si nyní dá 14 dní pauzu. Další díl bude až 8. dubna.

Zato filmová nabídky bude trochu pestřejší, na příští týden je nachystáno dohromady šest nových premiérových filmů. Hned ten první můžete sledovat v pondělí ve 22:30, jedná se o americkou komedii s názvem Divoká jízda. O den později ve 22:50 tu bude americko-ruský akční film pod názvem Tichý spojenec. V sobotu můžete vidět další tři filmy. Už ve 14:20 to bude tradiční německý romantický film - Dva miliony hledají tátu. Ve 20:00 se dívejte na americkou akční komedii Pán domu a hned po něm ve 21:55 si nenechte ujít americký film Údolí stínů. V neděli dopoledne tu bude další díl kriminálního filmového cyklu Mc Bride: Doktor je mrtvý, vážně mrtvý, v 10:35.

Už příští neděli se také těšte na první závod Formule 1, co nového Nova chystá a jak to bude vypadat se dozvíte v dalším článku, dnes v 16:00...