Vyhraje novácký film Českého lva ?

26. února 2009 v 16:00 |  Novinky
Nova v minulosti investovala do filmů nemalou finanční částku, nyní čeká, že se jí postupně vrátí. Ačkoli je anketa Český lev, něco jako český Oskar, především záležitostí veřejnoprávní televize, i filmy Novy se zde v posledních letech umisťují.

I letos má Nova nominované některé filmy a to hned v několika kategoriích. V minulém roce uvedla na trh třináct nových českých filmů, které se líbili divákům v kinech, jak se budou líbit odborné porotě v této anketě.

Dvakrát je nominovaný dokument Občan Havel, v první kategorii je to za nejlepší dokument, v druhé kategorii se stal vítězem již na nominačním večeru - získal cenu filmových kritiků za nejlepší dokument roku.

Emília Vašáryová byla nominováná za vedlejší ženský herecký výkon a to za film Nestyda, kterým se stala Nova mediálním partnerem. Dále byl nominován David Novotný za vedlejší mužský herecký výkon ve filmu O rodičích a dětech.

Jak vše dopadne vás budeme již brzy informovat, akce se uskuteční již za týden, v sobotu 7. března. Velké šance dáváme dokumentu Občan Havel, který by si podle našeho názoru tuto cenu rozhodně zasloužil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama