4. února - Nova slaví 15. let

4. února 2009 v 10:00 |  15 let TV NOVA
Dnes večer to bude přesně patnáct let, co se proprvé v České republice objevila první komerční stanice - televize Nova. Jak vypadal nástup na český mediální trh a jak Nova svoje půlkulaté narozeniny oslaví? To vše v dnešním článku.

Vše ale nezačalo přímo 4. února 1994, kdy byla Nova spuštěna oficiálně, cca. jeden rok dopředu se vše připravovalo, aby mohla právě v tento den vyjet do vysílání, připravovalo se i studio Televizních novin, které bylo jako jediné z celého televizního komplexu celé dostavěné, za kamerami byla ale stále ještě stavba.

4. února vše začalo, generální ředitel televize Nova, tehdy ještě Vladimír Železný přivítal diváky u televizních obrazovek, Nova jako první pořad vysílala Televizní noviny, prvním nováckým filmem, byl český film s Janem Třískou v hlavní roli - Obecná škola.

Od této doby, je Nova na obrazovce už 15 let. Svoje narozeniny chce slavit především s diváky, připravila si pro ně řadu speciálů. Se zaměstanci Novy tyto narozeniny oslavila již minulý týden v jednom pražském hotelu.

Za náš blog o Televizi Nova přejeme této stanici mnoho úspěchů do příštích let, nebude to mít lehké a to nejen díky finanční krizi, ale také díky novým stanicím. Přesto věříme, že Nova bude ještě několik desítek let stále úspěšná televizní stanice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama