Únor 2009

ANNO 2008 - dnes večer, co bude za týden (400. článek)

8. února 2009 v 16:00 Novinky
Každou neděli právě v tento čas vás informujeme už téměř měsíc o novinkách, které uvidíte příští týden, tedy ve stejný čas v neděli ve 20:00. Dnes toto datum nebude vyjímkou, pojďme se tedy na vše podrobně podívat.

Dnes večer se na obrazovkách Novy budou předávat prestižní ceny Anno 2008, Leoš Mareš bude moderátorem celé akce, vystoupí ale třeba i Ondřej Ruml nebo Petr Janda, zajímavostí bude, že celý přenos bude přímý, včetně vystoupení zpěváků.

O tom jak celé klání dopadne se dozvíte dnes ve 20:00. Už zítra se na našem blogu dozvíte aktuální výsledky z celé akce, tedy dozvíme se, kdo obsadil první příčky v jednotlivých kategoriích.

Už za týden se ale můžeme těšit na český film. Ano v neděli večer ve 20:00 můžete sledovat slavnou českou komedii Slavnosti sněženek, ve které se odehraje nevýdaný spor o jedno zajímavé jidlo, které se mimochodem vařilo ve včerejším díle Babicových dobrot, pokud jste zapomněli zhládnout tento díl, koukněte na internetové stránky Novy.

7. týden

8. února 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a já vás vítám už při druhém Next week v nejkratším měsíci roku 2009 a sice únoru. Co nás čeká v letoším už 7. týdnu na obrazovkách Novy? Nebude toho moc, protože Nova si stále střeží svoje nejvěští hity až na jaro.

Začneme seriály. Už v pátek se těšte na reprízu sedmé řady německého kriminálního seriálu Kobra 11. O pár hodin později pak začne nový americký seriál Las Vegas: Kasíno. V neděli ráno se těšte na nový animovaný seriál Dobrodružství Antje a jejich přátel, další nový seriál je pak připraven také na nedělní ráno jmenuje se Pirátská rodinka.

Co se týče filmové nabídky můžete se těšit na 4 premiérové filmy. Hned v pátek se můžeme dívat na ruský akční film Countdown ve 23:20. V sobotu odpoledne sledujte druhou a přitom závěrečnou část amerického katastrofického filmu Supernova. V sobotu večer ve 22:00 sledujte americký krimifilm Úkladná vražda. V neděli odpoledne v 15:00 se můžete dívat na americkou romantickou komedii Super náhrdelník.

Již zítra také můžete sledovat další pokračování pořadu Víkend, tentokrát s názvem Zázraky na počkání, takže se určitě dívejte.

Nové znělky na Nově - už brzy

7. února 2009 v 16:00 Novinky
Sezóní znělky a upoutávky jsou na obrazovce televize Nova tradiční. Vyjímkou nebude ani jaro letošního roku, pro které si Nova opět nachstala několik upoutávek, jak budou vypadat, to dnes v dnešním článku.

Ještě nyní můžete na Nova vidět znělky, které už můžete vídat od minulého roku, kdy se někde kolem Vánoc na obrazovkách Novy objevují. Jsou velice populární a divákům se líbí, jak to bude dál.

Zatím se nám nepodařilo potvrdit, kdy se nové jingly objeví, spekluluje se ale o dvou datech a to o zítřejším večeru, kdy Nova solaví 15. narozeniny u příležitosti předávání cen Anno 2008, další datum je na začátku března, kdy Nova rozjede novou jarní sezónu.

Podle genrálního ředitele Novy Petra Dvořáka budou tyto jarní upoutávky decentní, nebudou tedy příliš akční. Budou se týkat opět hvězd a lidí kolem televize Nova, těšit se tedy můžete třeba na Martina Dejdara nebo Michaelu Ochotskou, jako novou hvězdu Televizních novin, která se v upoutávkách objeví poprvé.

České filmy v sobotu na Nově

7. února 2009 v 10:00 Novinky
Protože jsme v České republice a televize Nova je česká televize, musí být logické, že české filmy na obrazovce kvalitní televize prostě musí být. Vyjímkou nebude nejsledovanější televize v Česku - televize Nova.

Na každou odpolední sobotu si pro svoje diváky přirpavila ty nejlepší české filmy, na které má Nova vysílací práva. Máte se opravdu na co těšit. A jaké filmy budou ode dneška na Nově. Pojďte se podívat.

7.2. - Což takhle dát si špenát
14.2. - Ecce Homo Homolka
21.2. - Hogo Fogo Homolka
28.2. - Homolka a tobolka

Na tyto české filmy se můžete dívat vždy odpoledne v sobotu. To ale nejsou jediné české filmy, které Nova na únor chastá už brzy se na našem blogu dozvíte podrobnosti o dalších filmech.

Retro Televizní noviny na tn.cz

6. února 2009 v 16:00 Internet
Zpravodajský portál tn.cz si pro svoje věrné uživatele a diváky přirpavil opravdu lahůdku. Bude vysílat staré kousky své nejlepší zpravodajské relace a sice té nejsledovanější - Televizní noviny.

Od středy 4. února můžete na serveru tn.cz sledovat ty nejlepší momenty z Televizních novin, které jste mohli vidět přesně před patnácti lety. 4. února 2009 tedy můžete sledovat Televizní noviny z 4. února 1994.

Celý projekt řídí jedna z vedoucích tn.cz Kateřina Lang, která také jednotlivé příspěvky připravuje a chystá. Není to samozřejmě nic lehkého, vysílat se budou třeba pouze ty příspěvky, na které má televize Nova vysílací práva.

V těchto někdy až dvanáctiminutových příspěvcích tedy neuvidíme některé zahraniční reportáže jiných agentur nebo některé sportovní přenosy. Přesto se můžet těšit na historické Televizní noviny tak, jak byli tehdy.

Kdo tedy nezažil zrod nejsledovanější televizní stanice v Česku, může si od 4. února každý den na tn.cz připomenout to nejlepší z Televizních novin. Určitě nám dáte za pravdu, že takových projektů by mohlo být více.

Investice do nových projektů na podzim

6. února 2009 v 10:00 Novinky
Přestože nám televize Nova teprve před několika málo dny prozradila svůj jarní program, my už pomalu začínáme sledovat to, na co se můžeme letos těšit na podzim. Letos totiž není složité odhadnout, co bude od září na Nově.

Medii se už před několika týdny prohnala zpráva, že Nova investuje více peněz do valstní vyroby, konkrétně do výroby zbrusu nových seriálu s jejiž nasazením počítá od letošního podzimu. Nám se podařiilo zjistit, jak to z investicemi je.

Do dvou nejočekávanějších projektů příští sezóny Nova investuje přes 180 milionů korun. jedná se přitom pouze o dva několikadílové seriály. Prvním seriálem je kriminální seriál Expozitúra, druhým potom seriál Dokonalý svět.

Do seriálů, které vysílá Nova nyní (Ulice, Ordiance v růžové zahradě) tak velké investice nejdou. Nova se rozhodla, že začne natáčet o mnoho kvalitnější seriály, nebudou to tedy už jen známé soap opery.

Co nového od března ?

5. února 2009 v 16:00 Novinky
Jak jsme vám slíbili, tak také plníme. Prozradili jsme vám, že pro vás chystáme přehled toho, na co se můžete těšit od měsíce března, co všechno si pro nás Nova nachystala na večerní prime-time, pojďme se podívat ?

Pondělí - v pondělí se v televizním programu nic nemění, ve 20:00 to bude seriál Kobra 11 a to i včetně nové řady. Potom se můžete těšit na další díly pořadu Víkend a seriálu Dr. House
Úterý - v tento den se také nic nového neobjeví, ve 20:00 to bude seriál Ordinace v růžové zahradě 2, následovat bude potom vaše oblíbená Kriminálka New York.
Středa - už ve 20:00 od 4. března se můžete těšit na další díly seriálu Comeback, uvidíte jej v jednom z nejlepších večerních časů
Čtvrtek - od 20:00 můžete sledovat příběhy v Ordinaci v růžové zahradě 2, dále pak od 21:20 sledujte nový cyklus příběhů Druhá šance.
Během pátku a soboty se nic nemění, sledovat můžete vaše oblíbené filmy.
Neděle - od 20:00 se těšte na 4. řadu pořadu Výměna manželek, následovat bude pořad Střepiny a zábavný pořad Mr. GS

Novinky na Nově

5. února 2009 v 10:00 Novinky
Včera 4. února - právě v den, kdy Nova osalvila svoje 15. narozeniny se odtajnilo spoustu novinek, není v naší síle je všechny uvést do jednoho článku a proto se v následujících článcích můžete těšit na novinky na Nově.

Vše vypuklo už včera a nejen to. Během celého února a samozřejmě, že i měsíce března vás bude Nova postupně seznamovat s novinkami, který si pro svoje diváky připavila a věřte, že jich nebude málo.

My pro vás připravujeme několik desítek dalších článků, které uvedeme postupně v měsíci únor a březen, kde vás budeme pomalu seznamovat s těmi největšími, ale i nejměnšími možná ne tak medializovanými novinkami.

Už v dalším článku, který pro vás připravujeme na dnešní 16 hodinu se můžete těšit na aktuální přehled vysílaných pořadů, které se na obrazovce objeví od března letošního roku. Program bude sestaven od 1. března.

Generální ředitel Novy včera v rádiu

4. února 2009 v 16:00 Novinky
Současný generální ředitel Televize Nova Petr Dvořák byl včera hostem v rozhlasovém pořadu Václava Moravce Impulsy Vácalva Moravce na rádiu Impuls. Pokud byste čekali nějaké nové poznatky o programové struktuře, tak byste čekali marně.

Generiální ředitel byl v rozhlasovém pořadu více než dvacet minut, za tu dobu se vyjádřil ke spoustu věcem, pojďme si úvést ty nejvěští události, které se ve včerejším pořadu objevili, musíme dodat, že velké množství pořadu bylo pouze o finanční situaci Novy.

Co se týče finanční situace Novy, Petr Dvořák zdůraznil, že v době finanční krize Nova nebude investovat příliš do některých projektů (investice do nových projektů - v zítřejším článku), uvedl také, že díky krizi může být posunut start nové hudební stancie MTV.

Jak už jsme vás několikrát informovali, Nova by měla spoustit novou stanici zhruba na jaře, vše ale bude pravděpodobně jinak, předpokládaný start se přesová na polovinu roku, tedy na prázdiny, to je ale programová skladaba slabá, takže spíše až na podzim. Dvořák také nevyloučil, že by se letos stanice nemusela spustit vůbec.

Dalším problémem byla sledovanost. Podle Dvořáka se Nova stále bude zabývat mediální skupinou 15-54, investor si to také přeje. Sledovanost je prý v dlouhodobé tendenci přiměřená a celkem rovnovážná, beze změn.

4. února - Nova slaví 15. let

4. února 2009 v 10:00 15 let TV NOVA
Dnes večer to bude přesně patnáct let, co se proprvé v České republice objevila první komerční stanice - televize Nova. Jak vypadal nástup na český mediální trh a jak Nova svoje půlkulaté narozeniny oslaví? To vše v dnešním článku.

Vše ale nezačalo přímo 4. února 1994, kdy byla Nova spuštěna oficiálně, cca. jeden rok dopředu se vše připravovalo, aby mohla právě v tento den vyjet do vysílání, připravovalo se i studio Televizních novin, které bylo jako jediné z celého televizního komplexu celé dostavěné, za kamerami byla ale stále ještě stavba.

4. února vše začalo, generální ředitel televize Nova, tehdy ještě Vladimír Železný přivítal diváky u televizních obrazovek, Nova jako první pořad vysílala Televizní noviny, prvním nováckým filmem, byl český film s Janem Třískou v hlavní roli - Obecná škola.

Od této doby, je Nova na obrazovce už 15 let. Svoje narozeniny chce slavit především s diváky, připravila si pro ně řadu speciálů. Se zaměstanci Novy tyto narozeniny oslavila již minulý týden v jednom pražském hotelu.

Za náš blog o Televizi Nova přejeme této stanici mnoho úspěchů do příštích let, nebude to mít lehké a to nejen díky finanční krizi, ale také díky novým stanicím. Přesto věříme, že Nova bude ještě několik desítek let stále úspěšná televizní stanice.

Další přímý přenos na tn.cz

3. února 2009 v 16:00 Internet
S přímými přenosy na zpravodajském portálu tn.cz se v poslední době roztrhl pytel. Můžeem vidět téměř jeden za druhým. Ten poslední byl sice poněkud smutný, ale přestu sledovaný - jednalo se o pohřeb architekta Jana Kaplického.

Mezi další události, které si tn.cz rozhodla zařadit do svého programu je speciální akce, která se uskuteční před zraky několika stovek diváků přímo v hlavním městě České republiky, v Praze. Na co se můžeme těšit?

Už několik dní se usilovně připravuje akce s názvem Red Bull Crashed Ice 2009. Jedná se vlatně o závod bruslařů v ledovém korytě, nebudou zde ale k vidění pouze profesionální bruslaři, těšit se zde můžeme i na řadu známých osobností.

Mezi nimi se objeví třeba Dominik Hašek nebo Aleš Valenta, speciálním hosetm bude moderátor, herec a představitel Ozzáka ze seriálu Comeback Martin Dejdar. Kdo nejlépe zvládne více než 365 metrů ledové trati? Počkejte si na sobotu na tn.cz nebo jako záznam v neděli na Nově.

Snídaně s Novou speciál - už zítra

3. února 2009 v 10:00 Novinky
Již zítra oslaví televize Nova svoje patnácté narozeniny. Pro svoje diváky si už od rána připravila jeden speciální pořad. Lépe řečeno speciální vydání pořadu Snídaně s Noviu, tedy pořadu, které vás vítá každé všední ráno.

Protože je Nově patnáct a Snídaně s Novou už je na obrazovce také dlouho, tvůrci se rozhodli, že pro svoje pravidelné diváky připraví překvapení. Jaké? Do studia příjde ráno 4. února 2009 celkem patnáct významných hostů.

Všichni hosté budou nějakým způsobem spajati z TV NOVA, mezi nimi se objeví třeba generální ředitel Novy Petr Dvořák nebo bývalí moderátor Petr Novotný. Těšit se však můžete na spoustu dalších zajímavých hostů.

Celým ránem vás provede celkem šest sympatických lidí, jak hádáte správně bude se jednat o moderátory Snídaně s Novou, těšit se můžete na všechny tři dvojce, které v průběhu týdnu na obrazovkách vidíte. Nezapomeňte se tedy dívat už zítra na Snídani s Novou, už v 5:59.

Těžká práce v televizi ?

2. února 2009 v 16:00 Novinky
V dnešním druhém článku bychom se chtěli zamyslet nad tím, zda práce v televizi je opravdu tak těžká, jak je mnohdy ukazována. V našem týmu jsme se shodli nad tím, že to tak ve skutečnosti asi bude, práce v televizi je opravdu náročná.

Ovšem záleží, na které pozici v televizi se nacházíte. A proč jsme se vůbec rozhdoli o tomto tématu psát? V poslední době se stalo něco, co se na Nově v tak krátké době ještě nestalo. Moderátor Sportovních novin zkolaboval v budově Novy a to z přepracování.

Dalším případem je infarkt moderátora a reportéra pořadu Na vlastní oči Josefa Klímy, který se už po několika dnech vrátil zpět do televize, kde úspěšně odmoderoval, jak poařd Na vlastní oči, tak pořad Volejte Novu.

Z rozhovorů a medajlonků některých reportérů a modrátorů si můžeme všimnout, že práce v televizi je mnohdy stresující a odpočinku je velice málo. Hektický život není opravdu zdraví a pak na to někteří doplacejí, třeba v případě Josefa Klímy nebo Martina Pouvy.

Blesk magazín speciál - recenzce

2. února 2009 v 10:00 15 let TV NOVA
Už v minulém týdnu jsme vám psali o tom, že v pátek výjde speciál k 15. narozeninám televize Nova. Jak jsme psali, tak se také stalo, společnost Ringier, tedy společnost, kde vydává bulvární noviny Blesk, přišel s několikastránkovým speciálem.

Co vše jste se mohli v tomto zajímavém magazínu dozvědět. Celý magazín začal 15-ti osbonostmi, které nějakým způsobem ovlivnili Novu. Mezi nimi se objevili dnešní stálice jako je Lucie Borhyová, Leoš Mareš nebo Pavel Poulíček. Byli tu ale také osobnosti, kteří z Novy už odešli např. Pavel Zuna, Vladimír Čech nebo Vladimír Železný.

Další částí magazínů byli tzv. Nej. Tedy vše zajímavé, co se za 15 let událo, psáno tu bylo třeba o nejlepší sledovanosti, nejnižší sledovanosti, nejstarších spolupracovnících, psáno bylo o nejoblíbenější tváři, ale také o největší krizi.

Zmiňovány tu byli také nejslavnějí projekty Novy - Televizní noviny, Tele Tele, Na vlastní oči nebo Volejte řediteli, Blesk však neopomněl ani ty slabší projekty, kterými je pořad Neviňátka nebo reality-show Big Brother.

ANNO 2008 - už za týden

1. února 2009 v 16:00 15 let TV NOVA
Vždy v neděli v tento čas vás pravidelně informujeme o tom, co uvidíte za týden v neděli ve 20:00, po dobu speciálních pořadů k patnáctému výročí Novy, to byli právě tyto anonce. Dnes vám představíme další ročník ankety Anno.

Taky jste zvědaví, kdo se letos stane mužem, ženou a pořadem roku. Myslím si, že ano. Celá tato akce vypukne netradičně v neděli ve 20:00 v čele s moderátorem celé akce, kterým se stane Leoš Mareš, známí s nováckého Esa.

Přímý přenos bude trvat téměř dvě hodiny, během celého přenosu uvidíte kromě předávání cen těm nejlepším také řadu hostů, mezi nimi to bude zpěvačka Lucie Bílá nebo Ewa Farná. Dalším hosem bude i Ondřej Ruml z X-Faktoru, hvězd bude ale mnohem víc.

Už teď nám můžte psát do komentářů, kdo si myslíte, že by měl vyhrát v Anketě Anno 2008. Můžete také napsat, proč právě vámi zmíněný by měl vyhrát.

Nezapomeňte také dnes večer sledovat poslední ze speciálních pořadu televize Nova, kde vám představí posledních 5 let vysílání Novy. Mezi moderátory večera budou třeba Karel Voříšek z Televizních novin nebo Matyáš Valenta z Ulice.

6. týden

1. února 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a já vás vítam už po páté v tomto roce u Next week. Dnes nám začal nový měsíc únor, nečekejte ale, že si Nova připravila nějaké závratné novinky, vše si připravuje až na březen, kdy vypuknou další novinky.

Na začátek měsíce únor si nachystala pouze dva seriály. Už ve čtvrtek se těšte na reprízu čtvrté řady kriminálního seriálu Odložené případy, dívat se na něj můžete každé všední dopoledne. Na neděli je pak také nachystána třetí řada dokumentárního seriálu Vteřiny před katastrofou.

Co se týče filmové nabídky, tak ta bude taky trochu chudší. Už zítra můžete sledovat premiéru německého filmu Špatným směrem a to ve 22:35. V sobotu odpoledne, konkrétně ve 14:10 si nenechte ujít první část amerického katastrofického filmu s názvem Supernova. Druhá část pokračuje za týden.

Zítra se také můžete dívat na další vydání pořadu Víkend, tentokrát s mottem Z nouze ctnost, určitě si tento báječný pořad nenechte ujít.