Únor 2009

Rodina Sopránů na Nova cinema

18. února 2009 v 16:00 Nova Cinema
Kultovní seriál poprvé zamíří na obrazovky v České republice. Těšit se můžeme na skvělý seriál z produkce kabelové stanice HBO. Stanice tento seriál vysílala před několika lety, nyní se objeví na Nova cinema.

Řeč je o seriálu Rodina Sopránova nebo také Sopránovi (The Sopranos). Tento seriál má dohromady šest řad a vysílal se od roku 1999 až do roku 2007. V tento rok se s ním diváci mohli rozloučit. Další premiérové díly už nejsou.

Díváci na Nova cinema se mohou těšit na nové díly - tedy na premiéru šesté řady. Kdo ví proč začíná tento seriál vysílat od poslední řady. Zda-li se dočkáme také dílů starších čili od první do páté řady je zatím ve hvězdách.

Důležíté ovšem je, že od 25. února každou středu a čtvrtek od 20:00 můžeme sledovat šestou řadu tohoto lehce komediálního, lehce dramatického seriálu, který si určitě oblíbíte a bude vám líto, že po pár dílech skončí.

Hvězdný reportér i na internetu

18. února 2009 v 10:00 Nova Cinema
Na filmovém kanále Nova cinema se toho v poslední době opravdu děje hodně a proto je naší poviností o těchto novinkách a změnách pravidelně informovat. Dnes propojíme internetové dění s děním v televizi.

Už od července minulého roku můžete sledovat až na pár vyjímek každý čtvrtek speciální pořad, který připravuje Nova cinema. Každý správný filmový kanál by takový měl mít. Nova cinema není vyjímkou, už za pár dní se propojí s internetem.

Zatím se nám u televize Nova nepodařilo zjistit zda připravuje svoje vlastní internetové stránky, avšak jedno je jasné. Bude se stěhovat na internet obrazem. Těšit se tedy konečně můžeme na pořad Hvězdný reportér i na portálu nova.cz, podobně třeba jako seriály a ostatní pořady.

Podle Novy by se tento krok měl stát v pátek 20. února, kdy se můžete těšit na díl Hvězdného reportéra z předchozího dne. Do budoucna se můžete také těšit na videa z pořadu od začátku letošního roku.

Martin Trnavský zpět do Ordinace

17. února 2009 v 16:00 Ordinace v růžové zahradě
Pokud jste pravidelnými diváky seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, jistě víte, že v tomto seriálu hraje svoji roli Martin Trnavský, který ale v dnešním díle zemře. Postava Jana Hackena tedy nadobro končí.

Proč se tedy vrací do Ordinace v růžové zahradě. Mnoho lidí si určitě při čtení tohoto článku říká, jak jen je to možné, že se může postava, která v seriálu už hrát nebude, když zemřela, opět vrátit. Návrat do Ordinace je ale pravda.

Herec Martin Trnavský přijal nabídku slovenské televize Markíza, která patří do stejného koncernu s Novou (CME), ta natáčí stejně úspěšný seriál Ordiance v růžové zahradě i na Slovensku, právě tady bude herec dále hrát. Střihne si ale trošku jinou roli.

V seriálu už nebude hrát inženýra Jana Hackena, nýbrž nového ředitele nemocnice ve které se odehrává celý příběh. Pokud jste si oblíbili tohoto herce, vězte, že jej můžte vidět už od jara v této slovenské adaptaci seriálu. Pokud jej chcete vidět v Česku, dívat se můžete dnes na poslední jeho vystoupení.

Nova Cinema s rekordem

17. února 2009 v 10:00 Nova Cinema
Filmový kanál Nova Cinema se stává u diváků čím dál tím více oblíbený, svůj oblíbený pořad na tomto kanále má stále více lidí a nejsou to jen pravidelní diváci Novy, každý si zde najde nějaký film nebo nějaký zajímavý seriál, kterých bude přibývat.

Sledovanost dosáhla rekordních čísel, která jsou srovantelná s těmi nejlepšími od počátku vysílání a měření pomocí peoplemetrů, které se děje už více než jeden rok, vysílání potom také více než jeden rok (od prosince 2007).

Nova cinema se zařazuje po bok nejsledovanějších malých televizí, jako je veřejnoprávní zprvodajská televize a další, sledovanost bude podle mediálních analytiků ještě růst. Počítá se, že by sledovanost mohla růst v řádech desetin procent.

Do budoucna Nova cinema připravuje spoustu novinek, těmi největšími bude návrat k starší seriálové tvorbě, příkladem může být seriál Pohotovost. Připravuje ale také premiérové díly seriálu Útěk z vězení, vše bude záležet na úspěchu.

Pohotovost se vrací - na Nova cinema

16. února 2009 v 16:00 Nova Cinema
Máte také rádi americký seriál Pohotovost (ER - Emergency Room), tak to už nyní můžete jásat, televize Nova totiž koupila tento seriál a vy jej už za několik málo týdnů můžete na obrazovkách sledovat.

Nova koupila vysílací práva na premiérovou čtrnáctou a patnáctou řadu. Na tu si ale musíme ještě chvíli počkat, premiéra se plánuje až na podzim letošního roku. Na kanálu Nova cinema se těšte na řady starší.

Na Nova cinema se bude vysílat seriál Pohotovost hned od první řady, těšit se tedy můžete opět na seriál, který byl velice úspěšný na velké Nově ještě v devadesátých letech, kdy se vysílal úplně poprvé v premiéře.

Tehdy byl velice úspěšný a to ještě z dob, kdy v seriálu hrál George Clooney, který se mimochodem do seriálu opět vrací, vidět ho můžete v jedom z dílů 15. řady na podzim. Co nového se ještě kolem tohoto seriálu dočkáme. Už asi nic, protože na jaře letošního roku tento seriál v USA po 15 letech definitivně končí.

Speciál Televizních novin - už v březnu

16. února 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova už dlouho neuvedla žádný velký speciál Televizních novin, dříve přeci jen uváděla ze svého nového studia nějaké speciály, ale nyní už se žádný dlouho neobjevil a přitom témata by určitě byla.

Dříve jsme mohli sledovat například kauzu stavby Jana Kaplického na pražské Letné. Ve studiu spolu byli ještě tehdejší moderátorka Pavla Charvátová dále pak Jan Kaplický a primátor města Prahy Pavel Bém.

Další speciál pak byl také o vyměněných dětech v jedné z českých nemocnic, tam byli moderátory šéf zpravodajství a jedna z moderátorek Televizních novin. A právě ta se vrací na televizní obrazovku v roli moderátorky speciálu.

Markéta Fialová bude 12. března moderovat speciál Televizních novin, který dá prostor prezidentu Václavu Klausovi bilancovat uplynulý rok v České republice, bilancovat bude také svoje vladnutí před lety, co přinese rok 2009? I o tom bude řeč v tomto speciálu, nenechte si jej tedy ujít.

Vesničko má středisková

15. února 2009 v 16:00 Novinky
Dnes večer můžete na obrazovkách televize Nova sledovat krásnou českou komedii, která je napsána přimo z pera Bohumila Hrabala. Těšit se tedy můžete na typický český humor v podání těch největších českých herců.

Už za týden se těšte na další film, tentokrát to bude z pera autora nejedné komedie - Zdeňka Svěráka. Režíjní taktovky se ujal zasloužilý režisér Jiří Menzel. Pokud stále ještě nevíte název filmu, prozradíme, že se jedná o veselohru Vesničko má středisková.

Možná ani nevíte, že tento film získal prestižní ocenění na filmovém festivalu v Montrealu, nevíte také možná, že hlavní představitel získal prestižní cenu v Paříži. Film byl také nominován na světového Oscara v kategorii cizojazyčný film.

Ve filmu si zahrají herci jmen jako: Rudolf Hrušínský, Marián Labuda, Libuše Šafránková, Josef Somr a další hvězdy českého filmu. Takže se určitě nezapomeňte dívat.

8. týden

15. února 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a na našem blogu se nyní opět dozvíte najké zajímavosti o programu už v osmém týdnu roku 2009. Na co se tedy vše můžete tešit na obrazovkách televize Nova v příštím týdnu.

Co se týče seriálové nabídky, tak ta nebude příliš velká. Už v pondělí, čili zítra se těšte na premiérovou páto řadu seriálu Můj přítel Monk. O den později pak startuje nová telenovela, dívat se můžete vždy po Snídani s Novou, jmenuje se Zorro: Meč a růže.

No a jak je to s filmovou nabídkou. Těšit se můžete na 3 premiérové filmy. Už v pátek večer ve 20:00 se můžete dívat na americkou komedii s názvem Malá černá skříňka. Přesně o den později v sobotu ve 20:00 to bude další americká komedie, tentokrát s názvem Poslední prázdniny. V neděli dopoledne v 9:40 si nenechte ujít americký thriller podle skutečné události Nora Roberts: Lesní jezírko.

Už zítra po německém seriálu Kobra 11 můžete sledovat další vydání pořadu Víkend, tentokrát na téma s názvem Fifty fifty. Určitě se tedy dívejte.

Projekty Novy na sesterské Markíze

14. února 2009 v 16:00 Novinky
Jak již víte, televiez Nova v České republice a televize Markíza na Slovensku patří do koncernu společnosti CME. Mají mezi sebou tedy dobré vazby, v tom také tkví ono kouzlo půjčovaní a poskytování si nejrůznějších projektů.

Televize Nova často poskytuje materiály a pořady na Slovensko, příkladem může být třeba licence na natáčení vlastní Ordinace v růžové zahradě, která je velmi úspěšná nejen v České republice, na Slovesnsku je také nejsledovanějším seriálem.

Před pár dny se poprvé na Markíze obejvil také český sitcom Comeback, který chtěl dobývat také Slovesnko. Tento plán se ale nezdařil, lidem na Slovensku se prostě nelíbí, způsobeno je to pravděpodoběn českým humorem.

Příkaldem může být také seriál Ulice, který se také s neúspěchem vysílal na Slovensku. Vedení tohoto seriálu tvrdí, že seriál je připravován a natáčen pro české občany, tedy pro lidi s touto mentalitou.

První záběry Dokonalého světa

14. února 2009 v 10:00 Novinky
Jak jsme vás již nedávno informovali, televize Nova začala s natáčení zbrusu nového seriálu Dokonalý svět, ve kterém se vystřídají jedy z největších českých hereckých hvězd. Těšit se můžete na první záběry z tohoto seriálu.

Televize Nova nezvykle odhaluje už velmi dopředu tento seriál, který bude vysílat až na podzim letošního roku. S tak velkým odstupem od vysílání první informace nikdy nepodávala, vždy tak maximálně měsíc až dva před projektem.

Už půl roku dopředu nyní na svém portálu tn.cz a nova.cz informuje. Dokonce si připravila první záběry z natáčení a to již do dnešního vydání pořadu Volejte Novu, které můžete sledovat od 12 hodin na Nově.

Zda-li se stane tradicí to, že Nova bude o připravovaných projektech mluvit tak brzy, téměř půl roku dopředu, zatím nevíme. V zahraničí je to ale zcela normalní, projekty se na novou sezónu odhalují již na jaře.

Babicovy dobroty - 2. řada

13. února 2009 v 16:00 Novinky
Již minulý týden v sobotu jste mohli na televizní obrazovce vidět poslední díl první řady cooking show Babicovy dobroty. Vedení televize se rozhdolo pro zajímavý krok. Jaký? Dozvíte se v dnešním druhém článku.

Protože pořad Babicovy dobroty je velice úspěšný, jak v kategorii 15-54, tak v kategorii 15+, Nova se rozhdola, že pro svoje věrné diváky, kterých je opravdu hodně přichystá pokračování, těšit se na něj můžete od zítřka.

Ano již zítra začíná před pořadem Koření další řada Babicových dobrot. Druhá řada se nebude příliš měnit, těšit se můžete opět na vaření s nějakým hostem a nakonec také osobní recept, moderátora a kuchaře v jedné osobě Jiřího Babicy.

Druhá řada tohoto pořadu je pro diváky nachystána až do června letošního roku. Zda se s tímto pořadem uvidíme i na podzim bude záležet na tom, jak bude pořad sledovaný a samozřejmě také na dohodě ze samotným moderátorem.

Nova Sport ve vysokém rozlišení

13. února 2009 v 10:00 Nova Sport
Sportovní kanál, který patří do portfólia CME v České republice kanál Nova Sport, bude možná už brzy vysílat také ve vysokém rozlišení. Dnes to oznámili zdroje přímo z této televizní stanice, jak tomu tedy je ?

Už při spouštění kanálu Nova sport z původního Galaxie Sport se uvažovalo, že v budoucnu bude tento kanál vysílán ve vysokém rozlišení. Sliby ředitele televize a prosby diváků byli vyslyšeny, vysílání má začít už za několik málo dní.

Přesně v sobotu 21. února se má po bok standartního televizního vysílání (SD) zařadit také vysílání ve vysokém rozlišení (HD), které poskytuje na sportovní stanici neopakovatelný zážitek z právě vysílaného programu.

Nova je ze svého News centra, ze kterého odbavuje veškerý svůj program, schopna odbavovat více než jeden kanál a to i ve vysokém rozlišení. Zdroje z televize se zatím nijak k této situaci nejvyjádřili, všichni netrpělivě čakají, jak vše dopadne.

Návštěvnost webů Novy stoupla

12. února 2009 v 16:00 Internet
Návštěvnost portálů, které vyrábí televize Nova v poslední době zaznamenal vzrůstající tendenci. Čemu je to přisuzováno, proč to tak je a na co se v budoucnu můžete ještě těšit, tak to vše dnes v dnešním druhém článku.

Zejména portál nova.cz začíná být v poslední díbě velmi populární a to díky aktuálním informacím ze světa televize, informuje hlavně o svých seriálech, přináší ale také aktuální informace o svých připravovaných pořadech.

Díky 15. narozeninám Novy si na portálu nova.cz připravili speciální narozeninové reprtáže k jednotlivým seriálům a pořadům, připomínají, jak dlouho si projekty vedou, někdy nás nechají nakouknout i do zákulisí příprav.

I portál tn.cz zaznamenal více uživatelů, způsoboeno je to pravděpodobně tím, že tn.cz poskytuje komplexnější informace, než tomu bylo před nedávnem, poskytuje také více informací o narozeninách televize Nova.

Hvězdy v seriálech

12. února 2009 v 10:00 Novinky
Dnes se v dnešním prvním článku zaměříme na hvězdy, které navštíví jen na pár minut nejslavnější seriály Česka, jedná se o seriály Ordinace v růžové zahradě 2 a nekonečný seriál Ulice, jaké postavy budou v tomto seriálu a kdy ?

Už dnes večer se můžete těšit na jeden malý návrat do seriálu Ordinace v růžové zahradě. Vzpomínáte si ještě na herce Tomáše Krejčíře v seriálu Ordinace, že ne ? Tak nyní máte příležitost ho vidět.

Moderátor ranní show televize Nova Snídaně s Novou se nyní objeví v jednom s dílů Ordinace, konkrétně v tom dnešním s číslem 65. Zahraje si horolezce, přesně toho, kterého hrál před několika lety.

Už zítra se zase v seriálu Ulice objeví dlaší známá postava a sice Vladimír Šmicr, o jeho natáčení v seriálu Ulice jsme vám psali nedávno. Chcete-li vidět tyto speciální hosty v seriálu, tak se určitě divejte dnes a zítra.

Sníh ohrozil natáčení Ulice

11. února 2009 v 16:00 Ulice
Do České republiky se opět vrátila zima, určitě tento fakt postřehli téměř všichni občané Česka. Pro někoho je to o důvod víc vrátit se zpět na hory, které po oblevě kromně turistů opustil i sníh, pro někoho to zase taková radost nebyla.

Každopádně radost to nebyla pro vedoucí z nekonečného seriálu televize Nova Ulice. To hostivařských kulis Ulice v Praze totiž sníh napadl také a to n způsobilo nemalé komplikace štábu, který zde nyní natáčel.

I když je únor a to není sníh nic neobvyklého, štáb nyní natáčí úplně jiné období v seriálu a sice polovinu měsíce dubna, čili skoro Velikonoce, z jednoho záběru do druhého se tedy najednou dostal sníh a to je špatně.

Odklízení napadaného sněhu tedy muselo rychle začít, postupem času jim začala pomáhat i příroda, sníh začal pomalu roztávat. Štáb a vedení Ulice se jen modlí, že další přírdoní překvapení je už v nadcházejících dnech nečkají, alespoň ne v Praze.

Smrt v Ordinaci - už za týden !

11. února 2009 v 10:00 Ordinace v růžové zahradě
Dlouhoočekávaná tragická scéna už netrpělivě čeká na vysílání, ano scéna v nejsledovanějším seriálu v Česku v seriálu Ordinace v růžové zahradě se už pomalu blíží, dnes vám popíšeme, co se vlastně stane.

Už mnohokrát sjme vám psali, že Ordianci zasáhne tragická smrt jednoho z představitelů. tento fakt byl potvrzen už asi 3 měsíce dopředu, kdy celá scéna ještě nebyla natočena, nyní už je vše jinak, poslední záběry se točili nedávno.

Už příští týden v 86. díle druhé řady seriálu ordinace v růřové zahradě zemře Jan Hacken neboli Martin Trnavský. Bude to jedna z velkkých scén, které se natáčeli v poslední době, tvrdí to alespoň režisér seriálu.

V seriálu už zemřelu několik lidí, mezi ty nejemotivnější postavy patřila Gita Petrová, druhou postavou, která v seriálu též zemřela byl lékař kamenické nemocnice Aleš Čížek, jehož smrt zasáhla spoustu lidí.

Začalo natáčení Dokonalého světa

10. února 2009 v 16:00 Novinky
Tak jsme se konečně dočkali, televize Nova začala natáčet svůj dlouhoočekávaný projekt, na který už netrpělivě čekají, jak diváci, tak samotné vedení Novy, dnes se opět dozvíte nějaké aktuality a novinky právě o tomto projektu.

Projekt Dokonalý svět, o kterém jsme vám již několikrát psali, je seriál o vedení módního časopisu, Nova zatím neprozradila podrobnosti. Je to logické, že nechce prozrazovat děj. Znám je ale výčet některých postav.

Potvrzeny jsou dvě postavy, které byli znými a před časem a sice Jitka Čvančarová a Tereza Brodská. Do této skladby však patří i další postavy, jako jsou Jana Hlaváčková nebo Saša Rašilov, kterého znáte třeba ze Soukromých pastí.

Včera padla v pažských ateliérech oficiální klapka celého seriálu. 1. řada seriálu má zatím 16 dílů. Seriál se bude vysílat od podzimi letošního roku. To jestli se budou točit i další díly ukáže přízeň televizních diváků. Ceny seriálu se pohybuje kolem 80-100 milionů korun.

Mr. GS slaví 1. rok

10. února 2009 v 10:00 Novinky
Zábavná talkshow pánů Michala Suchánka a Richarda Genzera Mr. GS oslaví právě dnes svoje 1. narozeniny, je tudíž naší poviností se o tomto krásném svátku na našem televizním blogu zmínit.

V dnešní době je už úspěch udržet se se zábavným pořadem na obrazovce déle než čtvrt nebo půl roku. Dvojice Suchánek-Genzer to vydrželi celý jeden rok a jsou stále zábavní, divákům se libí a tento trend doufáme, že bude pokračovat i nadále.

První díl tohoto pořadu jste mohli na obrazovkách televize Nova vidět přesně před rokem čili 10. února 2008. Mezi prvními hosty se objevila moderátorka Televizních novin Renáta Czadernová a kouzelník Pavel Kožíšek.

Za celý rok, kdy se odvysílalo více než 40 dílů této talkshow jste mohli vidět více než 90 hostů v tomto pořadu. Po celou dobu je s Michalem Suchánkem a Richardem Genezerem ve studiu i kapela a sice Václav Kopta without Band.

Tento pořad pokračuje na obrazovce Novy i v tomto roce, bude mít pevně stanovený čas a to v neděli večer po realityshow Výměna manželek a publicistickém pořadu Střepiny.

Nova není spokojená s digitalizací

9. února 2009 v 16:00 Novinky
Televize Nova není spokojená s digitalizací, tvrdí to alespoň generální ředitel televize Nova Petr Dvořák. Ten prozradil v jednom z rozhovorů, že není spokojen s tím, jak stát informuje o digitalizaci, která právě probíhá.

Za několik málo týdnů se definitvně vypne v některých obalstech analogové vysílání, v tuto chvíli již bude dostupné pouze digitální vysílání. Vypínat se ale bude zatím v hlavním městě České republiky - v Praze.

Podle Dvořáka však občané nejsou dobře informovaní. Stát sice tvrdí, že informuje dostatečně pomocí letáků a pojízdných aut, které jezdí už několik dní po městě. Nově to ale přesto nestačí, co s tím bude dělat.

Nova má právo odstoupit o technického plánu digitalizace a to za podmínky, že nebude splněna informovanost diváků a tedy zaručena sledovanost televize Nova.

Stanice se do reklamní kampaně pouští také, v místě kde se bude analogové vysílání vypínat, pouští speciální upoutávky, které mohou vidět pouze diváci v místě, tedy v této chvíli v hlavním městě v Praze.

ANNO 2008 - jak to dopadlo ?

9. února 2009 v 10:00 Novinky
Včera večer vyvrcholili na obrazovkách Nova 15. narozeniny televize Nova. U této příležitosti se předávali prestižní ceny Anno 2008, za nejlepšího muže, ženu, pořad a další. V dnešním prvním článku se dozvíte, jak vše dopadlo.

I když se většina diváků na tento pořad dívala a kdo ne, přečetl si již výsledky na portálu tn.cz, my vám stejně přineseme to, jak vypadají výsledky. Mezi ženami se to dopadlo následovně: 1. Zlata Adamovská, 2. Hana Maciuchová, 3. Lucie Borhyová. Gratulujeme.

Předávali se ceny i v kategorii muž roku, kde překvapivě neobsadil žádnou příčku moderátor celého večera Leoš Mareš. Výsledky dopadli takhle: 1. Martin Dejdar, 2. Karel Voříšek, 3. Rey Koranteng. Gratulujeme i tady.

Mezi pořady vládly seriály, všechny tři příčky obsadili oblíbené novácké seriály. Tady jsou výsledky: 1. Ordinace v růžové zahradě, 2. Ulice, 3. Comeback. Seriály jsou na televizní obrazovce velice populární.

Za nejlepší film minulého roku byl vyhlášen film Jana Hřebejka Nestyda. Speciální cenu generálního ředitele Novy dostal 15 let starý pořad Na vlastní oči.