Únor 2009

Shrnutí měsíce - únor 2009

28. února 2009 v 18:20 Shrnutí měsíce
Tento měsíc byl extrémně krátký, měl pouze 28 dní, za to byl ale plný novinek, které se v hojné míře točili právě kolem televize Nova. Co vše nás v tomto měsíci potkalo, pojďte se podívat na dnešní druhý článek.

Už 4. února 2009 oslavila televize Nova svoje 15. narozeniny a slavila ve velkém, připravila pro svoje diváky spoustu překvapení, těšit se mohli na speciální střihové pořady, na reprízy těch nejúspěšnějších pořadů a samozřejmě na spoustu internetových specialit.

Na začátku února také probíhala anketa Anno, kde diváci rozhodli, kdo se stal nejlepším mužem, ženou, pořadem nebo filmem roku. Vyhrál Martin Dejdar, Zlata Adamovská nebo třeba Orinace v růžové zahradě 2.

Oslavovali i některé poařdy na Nově. 15. let oslavila i Snídaně s Novou spolu s Televizními novinami, svůj první rok oslavil zábavný pořad Mr. GS a 150. vydání slaví také pořad Koření, který můžete sledovat v sobotu v podvečer.

Začali se natáčet i nové projekty, na záři je Nova vybavena zbrusu novými seriály, tím prvním je seriál z prostředí módního časopisu Dokonalý svět a druhý je z prostředí fotbalového s názvem Okresní přebor.

Už tento čtvrtek také odstartoval úplně nový pořad - Druhá šance, který se líbí především mladým lidem, prokázali to grafy a sledovanost ze čtvrtka. Dnes si na Nově zvolíme Českou Miss za rok 2009.

Česká Miss 2009 už dnes večer

28. února 2009 v 10:00 Novinky
Již dnes večer můžete na obrazovce televize Nova sledovat prestižní anketu Česká Miss 2009, ve které opět svede boj několik dívek a korunku krásy, ta nejlepší, která celou soutěž vyhraje má právo se účastnit Miss Universe pro letošní rok.

Televize Nova zredukovla vysílání Miss pouze na jednu soutěž. Ještě v minulém roce jste mohli sledovat dvě a sice Českou Miss a Miss ČR. Nyní se Nova rozhodla, že vysílat bude pouze jednu ze zmiňovaných.

Už dnes večer odstartuje velkolepá akce, která bude opět vysílána v přímém přenosu z pražského ruzyňského letiště, konkrétně potom z Terminálu 2, podobně to vypadalo i v minulém roce, kde celou akci moderoval Maroš Kramár.

Dnes večer Vás bude provázet zkušené moderátorské duo a sice bratrská dvojce Václav a Saša Rašilovi, Václava znáte ze seriálu Ulice a Sašu ze Soukromých pastí nebo z nového seriálu Dokonalý svět, který bude Nova vysílat na podzim.

Ze známých hvězd dále vystoupí například Dara Rollins, po dlouhé době se objeví také jedni ze soutěžících X-Factoru ALL X. Příjde ale i Ondřej Ruml, Petr Bende nebo třeba Kamil Střihavka, mezi porotou bude hvězda pořadu Clever Milan Štaindler.

Nova si vede dobře v portfóliu CME

27. února 2009 v 16:00 Novinky
Televize Nova patří pod velkou mediální skupinu CME a to jak s kanály Nova cinema, tak Nova sport. Ze zahraničních stanic je to například slovenská Markíza nebo rumunská televize PRO TV. Na konci února nyní vyšly výsledky ekonomické situace.

Přestože finanční krize je na celém světe znát, ještě v minulém roce bylo vše v pořádku. Podle zprávy, kterou vydala společnost CME si Nova oproti minulému roku polepšila o rovných 35 procent, což je velmi dobrý výsledek.

Celé hospodaření Novy, včetně dalších kanlů tedy vyšlo s výdělkem přes 8 miliard korun, což je vážnou situaci ke konci minulého roku výsledek, který Nově zaručil první příčku v tržbách mezi všemi televizními společnostmi CME.

Podle ČTK Nova zažívá jeden z nejlepších roků v historii celé televize, tedy od roku 1994. Připisováno je to zejména divákům, kteří její projkety stále sledují a sledovat budou podle mediálních analytiků ještě několik let.

Lubomír Lipský bude už dnes v Ulici

27. února 2009 v 10:00 Ulice
Už zhruba před dvěma měsíci jsme vás poprvé na našem blogu informovali o tom, že do seriálu Ulice nastupuje herecká legenda Česka, známý Lubomír Lipský, který si zahrál v řadě českých filmů, mimojiné také v nováckém seriálu Hospoda.

Už dnes v 18:30 se můžete v seriálu Ulice těšit na příchod dalšího člena velmi početného klanu Nekonečných, jeden sice bude v nemocnici, ale na chvíli jej vystřídá někdo jiný. Děda Nekonečný přichází.

A rozhodně to nebude jen tak. budou se dít věci. Tento cirkusácký a enrgický děda bude skvěle zapadat do této vzkutku zvláštní rodiny. Jaké překvapení si pro nás přichystá, tak to se můžeme dívat v následujících dílech.

Největší radost s dědova příjezdu bude mít rozhdoěn jeden z nejmladších členů rodiny - Borisek, ten se na příjezd dědy těší už dlouho. Jak dopadne návštěva Borise Nekonečného nejstaršího můžete začít sledovat už dnes v podvěčer.

Vyhraje novácký film Českého lva ?

26. února 2009 v 16:00 Novinky
Nova v minulosti investovala do filmů nemalou finanční částku, nyní čeká, že se jí postupně vrátí. Ačkoli je anketa Český lev, něco jako český Oskar, především záležitostí veřejnoprávní televize, i filmy Novy se zde v posledních letech umisťují.

I letos má Nova nominované některé filmy a to hned v několika kategoriích. V minulém roce uvedla na trh třináct nových českých filmů, které se líbili divákům v kinech, jak se budou líbit odborné porotě v této anketě.

Dvakrát je nominovaný dokument Občan Havel, v první kategorii je to za nejlepší dokument, v druhé kategorii se stal vítězem již na nominačním večeru - získal cenu filmových kritiků za nejlepší dokument roku.

Emília Vašáryová byla nominováná za vedlejší ženský herecký výkon a to za film Nestyda, kterým se stala Nova mediálním partnerem. Dále byl nominován David Novotný za vedlejší mužský herecký výkon ve filmu O rodičích a dětech.

Jak vše dopadne vás budeme již brzy informovat, akce se uskuteční již za týden, v sobotu 7. března. Velké šance dáváme dokumentu Občan Havel, který by si podle našeho názoru tuto cenu rozhodně zasloužil.

Druhá šance začíná už dnes !

26. února 2009 v 10:00 Novinky
Již dlouhoočekávaný projekt s názvem Druhá šance startuje již dnes večer po seriálu Ordinace v růžové zahradě, co nás vše čeká, na co se můžeme těšit jak v pořadu tak na internetu, dozvíte se dnes v prvním článku.

Dnes večer se můžete seznámit s tímto projektem, první epizoda tohoto pořadu bude o ženě, která určiitě neměla lehký život, vdávala se mladá, porodila dvě zdravé děti, jedno z nich ale spáchalo kvůli nešťastné lásce sebevraždu.

Osud ženy, která se bdue snažit změnit celý svůj život ale nebude jediným příběhem v tomto velice azjímavém nováckém projektu, těšit se můžete ještě na dalších několik zajímavých osudů žen a můžů z celého Česka.

Už dnes také odstartovaly speciální stránky právě o tomto projektu, těšit se můžete na skvělé stránky, které budou vybaveny těmi nejpodrobnějšími informacemi, včetně jedné speciální rubriky, určitě je tedy nezapomeňte navštívit.

Expozitura je již ve střižně

25. února 2009 v 16:00 Novinky
Jak jsme vás již informovali v prvním dnešním článku, Nova má na podzim letošního roku připraveno spoustu projektů, na které už nyní netrpělive čekáme, jedním z nich je také kriminální seriál Expozitura.

Druhý kriminální seriál Novy, po Kriminálce Anděl se nyní z natáčecího placu a postsynchroních prací přesouvá do magické komory - čili střižny. Zde v této místnosti už v těchto dnech vznikají první a konečné díly celého seriálu.

Před nedávnem napsal Janek Kroupa spolu s Josefem Klímou scénáře k šestnácti dílům seriálu Expozitura, který pojednává o jednom z největších kriminálních případů v České republice - Berdychův gang.

Kriminálky jsou ve světe velmi populární, toho se chytla i Nova, po Kriminálce Anděl připravuje dále Expozituru, stále je ale ve fázy natáčení také další kriminální seriál a sice Policie Modrava, který Nova zřejmě plánuje na jaře příštího roku, vystřídá tak Expozituru z podzimu.

Nova začala natáčet další seriál

25. února 2009 v 10:00 Novinky
Se seriálovou tvorbou Novy se v poslední době roztrhl pytel. Natáčí totiž jeden seriál za druhým, rozpracovaných má několik projektů a vypadá to, že na novou sezónu, která začíná v září je vyzbrojena dokonale.

Před nedávnem se konala první klapka nového české seriálu Novy s názvem Okresní přebor, informovali jsme o něm už před několika týdny. Nyní už díky Nově známe několik zajímavých věcí, které se týkají seriálu.

Známe hlavní protagonisty, mezi kterými se objeví například: Ondřej Vetchý, David Novotný, Pavel Kikinčuk, Ladislav Hampl nebo Táňa Vilhelmová. Seriál se bude zabývat tématem ryze mužským a sice fotbal, neznamená to ale, že by se na něj ženy neměli dívat.

Seriál má být komediální, nejdená se ale o sitcom, jak se vše povede si musíme ještě pár měsíců počkat. Nova na září plánuje spoustu novinek. Natáčí seriály Okresní přebor, Dokonalý svět a Expozitúra a plánuje pořad Dům snů.

Připravuje se Útěk z vězení 3 !

24. února 2009 v 16:00 Novinky
Právě v těchto dnech můžete na obrazovkách filmového kanálu Nova cinema sledovat druhou řadu amerického seriálu Útěk z vězení. Tento v poslední době hodně diskutovaný projekt se dočká i třetí řady. Kdy? Čtěte dnešní druhý článek.

Seriál Útěk z vězení (Prison break) se vysílá v USA už od srpna roku 2005. První dvě řady se objevili i v České republice, nejdříve na Nově a nyní na kanálu Nova cinema. Připravují se ale i další řady, kdy je ale uvidíme, zatím nevíme.

V dabingovém studiu se právě v těchto dnech připravuje a dabuje třetí řada seriálu Útěk z vězení, kterou si objednala televize Nova. Plánuje ji vysílat zřejmě do podzimního schématu spolu ze seriálem Pohotovost.

Zatím se nám nepodařilo zjistit, zda seriál uvidíme v premiéře na Nově nebo na Nova cinema. Jedno vám ale slíbit můžeme. Ve Spojených Státech už v dubnu poběží závěrečné díly poslední čtvrté řady, které Nova plánuje vysílat také, těšit se můžeme zřejmě ke konci letošního roku.

Šok! Radek John odchází z Novy

24. února 2009 v 10:00 Novinky
Tak to opravdu nikdo nečekal. Včera vyšla speciální tisková zpráva televize Nova, že moderátor, reportér a scénárista Radek John odchází z televize Nova. Co azjímavého se děje v této kauze, čtěte v dnešním prvním článku.

Moderátor a reportér Radek John pracuje na televizni Nova už dlouho. Na Nově začal pracovat již v roce 1993, to ještě ani nevysílala. Spolu s Josefem Klímou připravují už 15 let pořad Na vlastní oči, který je velice úspěšný.

Jak to bude vypadat po odchodu Johna ? Je velice pravděpodbné, že pořad Na vlastní oči bude pokračovat dál, pouze s Josefem Klímou a osatními reportéry. Zvládnou ale připravovat reportáže i nadále?

Otázka může také být, zda se bude ještě objevovat v některých projektech Novy nebo jestli je definitivně odepsán. Jitsé ale je, že má velké šance na získání již několikátého zrcátka Tý Tý, které se uskuteční v březnu. Odchod Radka Johna z Novy je určitě velká škoda, jak pro televizi, tak pro diváky.

Ženatý se závazky se vrací

23. února 2009 v 16:00 Novinky
Na televizní obrazovku se po více než jednom roce vrací na Novu starý dobrý americký sitcom s názvem Ženatý se závazky. Nova tento seriál reprízovala už několikrát, nyní máte příležitost si jej zopakovat.

Je velice pravděpodobné, že Nova má poslední vysílací práva na tento projekt, tedy, že už se se seriálem nikdy neuvidíme, Nova těžko bude investovat do starších projektů, bude se poohlížet po novějších seriálech.

Přesto si jej dovolí uvést na velké Nově. Seriál má celkem 11 řad, které po jedenáct let vysílala americká televize FOX. Natočeno bylo dohromady 262 epizod. Ta poslední běžela ve Spojených Státech na jaře 1997.

Nova začne tradičně první řadou, zda bde navazovat i na další a dojde tak postupně k závěru není jisté. Seriál začíná už tuto středu a sledovat jej můžete místo seriálu Pohřešovaní, který skončil svoji třetí řadou.

Bude Nova natáčet Sanitku 2 ?

23. února 2009 v 10:00 Novinky

Už dlouho se v zákulisí české scénaristky mluví a spekuluje o tom, jak to bude dál ze seriálem Sanitka, velice úspěšným seriálem Československé telvize. Nyní je velká možnost, že se budou natáčet nové díly.

Na veřejnost pronikla informace, že právě v tuto dobu jeden z předních českých scénaristů Ivan Hubač píše pokračovaní k jednomu s nejslavnějších seriálů minulého století. Co nám z toho může vzniknout?

Už před několika lety chtěla televize Nova natočit podobný projekt, plán se nezdařil a tak je možné, že vše výjde nyní. Seriál Sanitka by byl velký projekt, bude nyní záležet jen na tom, kdo vyhraje a dostane právo natáčet.

Varianty jsou celkem dvě, buď se do natáčení pustí veřejnoprávní televize nebo televize Nova. Přislíben je také staronový režisér Jiří Adamec, který by si mezi pauzou Pojišťovny štestí natočil další seriál.

Pokud by vše vyšlo, seriál by se mohl začít natáčet již za rok. Vše by ale muselo jít podle plánu. Zda-li se někdy projekt dostane na nejsledovanější stanici v Česku nědokáže dnes nikdo říci, možnost tu ale určitě je.

Výměna manželek začíná už za týden !

22. února 2009 v 16:00 Novinky
Chyběla vám na televizní obrazovce pořádná dávka reality-show. Spoustu divákům už ano, Nova se proto rozhodla, že vyplní místo na trhu a do svého vysílání zařadí oblíbenou show s názvem Výměna manželek.

Tento projekt byl velice oblíbený ve svých třech řadách v České republice, jeho sláva však směřuje i do zahraničí, kde se v USA pod názvem Wife swap vysílá už pátým rokem, odvysíláno bylo více než 80 epizod, pořad stále pokračuje. Velice populární je také v Německu, kde se vysílá na stanici RTL 2 už několik let.

V roce 2005 se objevil i v Česku, nyní v roce 2009 startuje jeho čtvrtá řada, od které se opět očkávají velká čísla sledovanosti. Byl pro ni připraven speciální čas a sice ten nejlepší - neděle ve 20:00.

Reprízu třetí řady si můžete vychutnat prostřednictvím webu nova.cz, čtvrtou řadu můžete v premiéře sledovat od 1. března, vždy druhý den po odvysílání bude nová epizoda taktéž na webu nova.cz.

9. týden

22. února 2009 v 10:00 Next week
Týden nám opět utekl jako voda a já vás můžu přivítat u dalšího vydání Next week, v tomto roce se jedná už o 9. pokračování. Na konci celého týdne nám nejkratší měsíc únor vystřídá o něco delší jarní březen. Pojďme se tedy podívat, co si Nova připravila.

Ze seriálové tvorby jsou to tři projekty. Tím prvním to je Kriminálka New York a sice druhá řada, sledovat ji můžete od zítřka v repríze. Dalším seriálem je zepríza amerického sitcomu Ženatý se závazky, začíná ve čtvrtek. V pátek se pak těšte na reprízu šesté řady Hvězdné brány.

A jak to bdue vypadat s premiérovými filmy? Už v pátek to bude první premiérový film a sice americký horor Hlubina, sledovat jej můžete od 23:30. V neděli dopoledne je pro vás připraven americký romantický film s názvem Nora Roberts: Pod nebem Montany. Nedělní večer také spestří americko-německý krimifilm Černá Dahla, sledovat ji můžete od 22:15.

Příští týden se také rozjíždějí dva nové projekty jarní sezóny. Ve čtvrtek se popré objeví pořad Druhá šance, který si rozhodně nenechte ujít. V neděli pak startuje také čtvrtá řada reality-show Výměna manželek, o které vám přineseme dnešní druhý článek.

Soukromé pasti dostali ocenění

21. února 2009 v 16:00 Soukromé pasti
Soukromé pasti, projekt, který se objevil poprvé na televizní obrazovce na podzim minulého roku. Z velkými fanfárami se objevil a velkou pochavlu také sklidil. Stovky a tisíce lidí si je neustále pouští znovu a znovu na portálu nova.cz, je to tedy známka, že Soukromé pasti se líbili.

Nyní, téměř půl roku po premiéře jednotlivých dílů se dostalo pořadu Soukromé pasti prestižního ocenění. Konkrétně je to ocenění jednoho z dílů, který byl jedním z nejsledovanějších a nejoblíbenějších dílů celého cyklu.

Díl s názvem Tatínkova holčička získal ocenění od organizace Bílí kruh bezpečí, který pomáhá obětem trestných činů. Právě tento díl, který mohli diváci vidět na podzim byl směřován k tomuto velmi kontroverznímu tématu.

Ceny převzali před několika dny vedoucí celého projektu spolu s mluvčí televize Nova, ta zároveň prozradila, že vedení televize spolu s vývojovýcm centrem již pracuje na podobném pořadu, vybírají se náměty a zpracovávají témata.

Nova Sport v HD - už dnes

21. února 2009 v 10:00 Novinky
Spousta sportovních fanoušků už čekali na tento okamžik, všichni netrpělivě čekali na to až v kalendáři nastane den 21. února 2009. Právě v tento den se totiž rozjíždí vysílání ve vysokém rozlišení stanice Nova sport.

Jak upozornilo vedení televize Nova a vedení Nova sport, všechny programy se nebudou vysílat ve vysokém rozlišení, zpočátku se bude jednat jen o některé projekty, dále pak o přirpavované relace přímo z dílny televize.

O tom jakým způsobem bude kanál distribuován můžete vidět reportáž již brzy na zpravodajském webu tn.cz, přečíst si to ale můžete také na oficiálních stránkach kanálu Nova sport, tedy na sportovních stránkách tn.cz.

Televize Nova experimentuje z vysíláním ve vysokém rozlišení už dlouhou dobu, některé pořady už se nyní v tomto formátu vysílají. Spoustu diváku už také této ojedinělé příležitosti využila a velice si ji pochavlují.

Koření - jubilejní díl už v sobotu

20. února 2009 v 16:00 Novinky
Už zítra můžete na televizní obrazovce vidět další díl oblíbeného pořadu Koření, který pro vás celý týden připravuje tým zahraniční redakce televize Nova. Připravila si pro vás spoustu zaímavých věcí, které a co nového v Koření ?

Už v sobotu 21. února 2009 oslaví pořad Koření svůj jubilejní 150. díl. Už několik let je s vámi pořad Koření, který baví a poučuje svoje diváky každou sobotu v podvečer. Na jaké reportáže se můžete těšit během jubilejního dílu ?

Uvidíte jak Mexico City bojuje proti skvrnám od žvýkaček, v jakých disciplínách soutěží otrlí indičtí olympionici nebo šaty, které se nedají prát. Při kontaktu s vodou se totiž ihned rozpustí. V Koření uvidíte rodinou, která se rozhodla projet celý americký kontinent na kole, a to i se dvěma desetiletými dvojčaty. V Kambodži uvidíte zachraňovat vzácného krokodýla, v Německu Koření navštíví kliniku, kde si záda napravují psí mazlíčci a poznáte i hrobaře, jehož největší vášní jsou modely bagrů a traktorů.

Těšte se tedy na další díl s číslem 150. Doufejme jen, že tento skvělý poařd se dočká ještě dalších a dalších pokračování.

Filmy v roce 2009 na Nově

20. února 2009 v 10:00 Novinky
V minulém roce jsme vám na našem blogu přinášeli časté informace o nových filmech, které se objeví v kinech, koproducentem se stala u více než dvou desítek filmů právě televize Nova. Jak to bude s filmy vypadat dále ?

Do kin se jic podle generálního ředitele Novy Petra Dvořáka nedostane takové množství, jako tomu bylo v loňském roce. Ti, co filmy neviděli v kině mají nyní jidinečnou příležitost, aby je viděli na televizní obrazovce.

Nova plánuje na rok 2009 uvézt na televizní obrazovku dohromady 7 nových českých filmů, na našem blogu máte unikátní seznam (v abecedním pořadí):

Bobule
Medvídek
Na vlastní nebezpečí
O život
Taková normální rodinka
Sněženky a machři po 25 letech
Vratné láhve

Zajímavostí je, že Nova v prosinci uvede film Sněženky a machři po 25 letech, který měl premiéru teprve na konci loňského roku. Lidí tedy uvidí film v televizi rok po premiéře v kině.

Nové řady oblíbených seriálů

19. února 2009 v 17:31 Novinky
Na našem blgu vás pravidelně informujeme o zajímavostech ze seriálové tvroby. Dnes vás opět seznámíme s těmi největšími hity, které uvede Nova v premiéře v začátku měsíce března, který začíná už za pár dní.

Kobra 11 - už v pondělí 2. března se po dvanácté řadě německého kriminálního seriálu můžete těšit na zbrusu novou třináctou, která měla premiéru v Německu teprve minulý rok, Semir dostane nového spolupracovníka, koho ? Tak to si rozhodně nenechte ujít

Kriminálka NY - o den později tedy v úterý 3. března Nova uvede po seriálu Ordinace v růžové zahradě premiéru třetí řady tohoto známého kriminálního seriálu z produkce USA, vyšetřování začíná vždy v 21:25

Odložené případy - v poslední době hodně oblíbený seriál můžete sledovat akždý všední den a sice jeho čtvrtou řadu, od 4. března každou středu můžete sledovat premiéru šesté řady, připady naleznou svá řešení vždy po sitcomu Comeback

Druhá šance bude mít svůj web

19. února 2009 v 17:30 Novinky
* V prvé řadě se vám jménem našeho blogu musíme omluvit. Mnozí z vás již od ranních hodin netrpělivě čekali na náš první článek, bohužel se nedočkali. Na našem blogu nastali jisté technické komplikace a proto jste nemohli tyto články vidět v pravidelný čas. Už zá pár minut bude ale vše v pořádku a články tu budou. Děkujeme za pochopení...

Projekt Druhá šance, který bude od jara novým pořadem Novy startuje už za několik málo dní. Přesněji 26. února - ve čtvrtek. Právě v tento den se rozjede pořad, který si mnozí z vás určitě oblíbíte, těšit se můžete na spoustu zajímavých a emotivních situací.

Protože Nova tento projekt nasazuje v čas, kdy je televize úzce spojena s internetem, samozřejmostí bude , že se můžete těšit na zbrusu nové internetové stránky právě k tomuto projektu.

Nova zatím nechce prozradit, kdy nové stránky sputsí, spekuluje se ale přímo o datu 26. února, kdy se celý projekt rozjede. Webové stránky Druhé šance bude mít opět na starosti jeden reportér, který bude dodávat informace a zajímavosti.

To jak celý výsledek dopadne se můžete už za pár dní přesvědčit, za pár dní vám také přineseme recenzi nových internetových stránek pořadu. Těšte se už brzy...