Historie loga TV NOVA (2. část)

14. ledna 2009 v 16:00 |  15 let TV NOVA
V minulé části minicyklu Historie loga TV Nova jsme vám prozradili, jaké vlastně bylo logo na počátku v roce 1994 a dokonce jste viděli původní logo z let ještě mladších. Dnes se dozvíme pokračování, skončili jsme zhruba v půlce, tam dnes navážeme.

Zhruba od pátých narozenin televize Nova se na obrazovce začalo objevovat nové logo. Vy ho tady můžete vidět v černobílé barvě, ale myslím, že si všichni pamatují jeho původní barvy, čili červené o a modré písmenka. Toto logo bylo jedno z nejznámějších, které Nova měla, dalo by se dokonce říci, že bylo nejznámější.

Po pěti letech, tedy zhruba v roce 2004 se na Nově objevilo úplně nové logo. Základ byl víceméně stejný, ovšem spirála se proměnila do verze trojrozměrné, na obrazovce jí však v levém horním rohu mohli diváci vidět ve 2D verzi.

Toto logo zůstalo až do dnes, nejdříve se ovšem vysílalo v plných barvách, tedy v modré a červené. V září roku 2007 Nova nasadila šedou modifikaci tohoto loga, ve stejném měsíci také s logem experimentovala, kdy se snažila na pár dní nasadit pouze spirálu písmene O. O pár dní to ovšem vrátila zpět do původní verze, která vydržela až do dnes.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama