Historie loga TV NOVA (1. část)

12. ledna 2009 v 16:00 |  15 let TV NOVA
Jak jseme vás již informovali ve včerejším článku, od dnešního dne, čili pondělí 12. ledna vás budeme na našem blogu pravidelně informovat o historii televize Nova, dozvíte se možná to, co jste vůbec nevěděli a dozvíte se i to, co bylo jinak než jste předpokládali, pojďme se na to podívat.

Televize Nova, před patnácti lety také Česká nezávislá televizní společnost Nova (ČNTS), si musela samozřejmě zvolit nějaké logo, nějaký logotyp, nějakou značku, pod kterou by mohla vysílat. Zvolila si to ještě před začátkem vysílání, ještě před rokem 1994.

Když se podíváte na verzi loga, které se mělo objevit na obrazovce, můžete si povšimnout, že logo nění příliš dokonalé. Hlavní symbolikou mělo být písmeno O. Tento způsob označování se dochoval až do dnes. Toto logo, se ale na obrazovce nikdy neobjevilo.


Prvním logem, které se objevilo 4. února 1994 na obrazovkách a také ve všech novinách a televizních programech, bylo logo toto. Zkládá se, se dvou barev a sice červené a modré. Toto logo se na obrazovce Novy objevovalo celkem 5 let.

Existovala také beta verze předchozího loga, ta se ale opět pouze navrhla a nikdy se, stejně jako původní logo, nikdy na televizní obrazovce neobjevilo.

Pokračování příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | 17. května 2013 v 15:05 | Reagovat

Vážně jsem nevěděl, že to existovalo. A kde jste to vlastně sehnali?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama