Digitalizace, kam se podíváš

30. ledna 2009 v 16:00 |  Novinky
Slovo digitalizace se v poslední době skloňuje snad ve všech pádech, je to také potřeba, to co se nyní kolem této věci je velmi komplikované a těžko vysvětlitelné. Co se tedy v poslední době děje a jak si vede Nova v této situaci.

Začala digitalizace a s tím spojená jedna z nejproblematičtějších věci a sice vypínání analogového vysílání. To se podle digitálního plánu uskuteční už 30. dubna 2009, tedy už za tři měsíce a to v hlavním městě Praze.

Divaci Prahy, kteří si zapnou analogové vysílání přes obyčejnou anténu nebudou mít žádný signál, jejich obrazovky budou pouze zrnět. Největší české televize předpokládají, že většina diváků si zařídí, aby vysílání od 1. května běželo, tak jak má.

Nova pro to bude dělat maximum. Zřídila sepciální internetové stránky, kde divákům bude poskytovat aktuální informace o dění. Už od této neděle se také ve vysílání objeví také speciální znělka, ve které bude Nova upozorňovat na vypnutí analogového vysílání.

Od poloviny února také začne vysílat speciální piktogram, který bude také diváky upozorňovat, že přichází digitální vysílání. Chcete-li se dozvědět víc, určitě klikněte na strány televize Nova, kde se dozvíte více informací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama