Leden 2009

Shrnutí měsíce - leden 2009

31. ledna 2009 v 16:00 Shrnutí měsíce
Je to neuvěřitelné, ale dnes se rozloučíme z měsícem leden roku 2009. Před námi stojí měsíc nový a sice únor, který bude pro Novu zásadní, oslaví totiž svoje 15. narozeniny. Co nového, ale bylo v měsíci lednu, pojďte si přečíst shrnutí měsíce ledna.

Do Nového roku vstoupila Nova Mejdanem roku z Václaváku, který se stal nejsledovanějším pořadem toho dne. Na Nový rok večer však nesměli chybět novoroční Televizní noviny, které si nenechylo ujít rekordní počet diváků - 3,15 milionu diváků.

Počínaje 18. lednem tohoto roku začala televize Nova s oslavami svých patnáctých narozenin a to ve formě speciálů v televizi, každou neděli uvede jeden speciální střihový pořad. V neděli ráno také uvadí archivní pořady. Pro svoje věrné diváky má připraveno také několik speciálů na nova.cz.

V měsíci lednu byli spuštěny na internetových stránkách Novy nové podsekce pořadů Novy, většinou publicistiky, nové stránky mají o ledna pořady Střepiny, Víkend, Snídaně s Novou nebo Koření, do budoucna se připravují další.

V měsíci lednu začala Nova také vysílat nový americký historický seriál s názvem Tudorovci, který se stal okamžitě uspěšným, sledovat jej můžete vždy v pátek večer, první řada má třináct dílů, existují ještě další dvě řady.

Super Bowl na Nova sport

31. ledna 2009 v 10:00 Nova Sport
Ve Spojených Státech Amerických se jedná o jednu z největší sportovních události světa - o čem je řeč? O legendárním Super Bowlu. Finále této prestižní soutěže v typickém americkém fotbale máte možnost vidět i vy.

Desítky kanálů na celém světě vysílají tuto událost v přímém přenosu, diváci sportovního kanálu Nova sport budou mít tu možnost si tento pořad zapnout a to už v pondělí brzo ráno, konkrétně se jedná o čas 00:05.

Na letošním 43. ročníků se opět můžeme těšit na spoustu krásných momentů toho pravého amerického fotbalu. V USA mohou diváci tento přímý přenos sledovat na kanále NBC, je to jeden z největších projektů po olympijádě.

Odhaduje se, že na stadión na Floridě příjde až 72 tisíc diváků, na celém světě tento zápas bude sledovat více než 100 milionu diváků. Kdo se tedy chce podívat na správný americký fotbal, tak ať si naladí kanál Nova sport už v pondělí ráno.

Digitalizace, kam se podíváš

30. ledna 2009 v 16:00 Novinky
Slovo digitalizace se v poslední době skloňuje snad ve všech pádech, je to také potřeba, to co se nyní kolem této věci je velmi komplikované a těžko vysvětlitelné. Co se tedy v poslední době děje a jak si vede Nova v této situaci.

Začala digitalizace a s tím spojená jedna z nejproblematičtějších věci a sice vypínání analogového vysílání. To se podle digitálního plánu uskuteční už 30. dubna 2009, tedy už za tři měsíce a to v hlavním městě Praze.

Divaci Prahy, kteří si zapnou analogové vysílání přes obyčejnou anténu nebudou mít žádný signál, jejich obrazovky budou pouze zrnět. Největší české televize předpokládají, že většina diváků si zařídí, aby vysílání od 1. května běželo, tak jak má.

Nova pro to bude dělat maximum. Zřídila sepciální internetové stránky, kde divákům bude poskytovat aktuální informace o dění. Už od této neděle se také ve vysílání objeví také speciální znělka, ve které bude Nova upozorňovat na vypnutí analogového vysílání.

Od poloviny února také začne vysílat speciální piktogram, který bude také diváky upozorňovat, že přichází digitální vysílání. Chcete-li se dozvědět víc, určitě klikněte na strány televize Nova, kde se dozvíte více informací.

Kamenická nemocnice má posilu !

30. ledna 2009 v 10:00 Ordinace v růžové zahradě
Již včera jste mohli vidět 81. díl seriálu Ordinace v růžové zahradě, tento týden se jednalo o poslední díl, který na obrazovkách Novy uvidíte. My vám ale přinášíme informace o nové postavě, která se do seriálu chystá.

Zbrusu nová postava nastoupí do seriálu už v příštím týdnu, nechceme samozřejmě nic prozrazovat, přece jen to musí být nějaké tajemství. Skutečností ale je, že se jedná o nového doktora, který nastoupí do kamenické nemocnice.

Jeho jméno je Petr Hanák, ve skutečnosti se ale jedná o skvělého herce Radka Fialu. jeho herecký um můžete sledovat už od 3. únroa, kdy se vám tato postava, poněkud zvláštního doktora, poprvé objeví.

Postupem času z chirurgické ambulance odejde také Tereza Valšíková, která už si nechce věnovat chirurgii, ale rehabilitaci. Novému doktorovi Petru Hanákovi se zase bude líbot doktora Barnová, vystřídá Honzu Hackena, který má za několik dílů tragicky zemřít ?

Hádej kdo? - premiérový film už v sobotu

29. ledna 2009 v 16:00 Premiérové filmy
Už dlouho jsme vám nepřinesli nějaké zajímavé informace o filmech, které Nova vysílá v premiéře. Většinou vás informujeme jen o premiérových českých filmech, které Nova do vysílání bude tento rok nasazovat několikrát. Dnes jsme si však vybrali americký film Hádej kdo?

A o čem tento film je? Před tím, než Theresa přivedla svého snoubence Simona Greena na oslavu 25. výročí svatby svých rodičů, zapomněla zmínit jeden drobný detail...Simon je běloch. Jejího otce Percyho Jonese tahle drobnost přivádí k rozhodnutí, že zasnoubení dcery musí zrušit.

Udělá všechno pro to, aby se Simon v rodině necítil dobře. Od machinací s jeho bankovním účtem, až po noční zamknutí ve sklepě. Když ale Percy škodolibě prozradí Simonův nejtajnější trapas, vede to k neskutečné řadě komických komplikací, které dokazují jediné. Tatínek nemusí mít vždycky pravdu.

Tento americký snímek z roku 2005 můžete na obrazovkách Novy sledovat v premiéře v sobotu ve 20:00, věříme, že vás tento snímek bude bavit.

Novinky v seriálu Ulice

29. ledna 2009 v 10:00 Ulice
V nekonečném seriálu televize Nova Ulice se stále něco děje, tvůrci připravují pro svoje věrné díváky, kterých je spousta stále nová překvapení, my pro vás máme sbírku některých, které jsou pro tuto dobu aktuální.

Snad tou nejaktuálnější novinkou, kterou diváci mohli spozorovat ve včerejším vydání seriálu Ulice je to, že v Ulici se uzavřela sázka mezi Lojzou a panem Peškem, v průběhu seriálu Ulice naběhla speciální infolišta, která diváky informovala, že na oficiálních stránkách seriálu Ulice mohou hlasovat o dvou hrdinech seriálu.

Mezi další novinkou je natáčení slavného fotbalisty Vladiméra Šmicra, ten v Ulici natáčel sice už na začátku měsíce ledna, na obrazovce se však objeví až v únoru a to konkrétně 13. února, jakou roli si zahraje neprozradíme, dívejte se na Ulici a to už na díl 1200.

Nezapomeňte také na to, že seriál Ulice bojuje v anketě Anno. Hlasování je sice ukončeno, ale výsledný verdikt se dozvíte už 8. února na obrazovkcáh televize Nova.

Zahraniční seriály - hit 90. let na Nově

28. ledna 2009 v 16:00 15 let TV NOVA
Televize Novy vysílá již od roku 1994, my vám pravidelně uvádíme to nejzajímavější z historie Novy, dnes jsme se zaměřili na téma, které už dnes není tak moc známé a to - zahraniční seriály v 90. letech, tedy na začátku vysílání Novy.

Možná to dnes ani nevíte ale americké seriály se dříve na televizních obrazovkách příliš neobjevovali. Až z příchodem prvních komerčních televizí, to vše začalo do Česka začali proudit desítky seriálů.

Bezpochyby nejúspěšnějším seriálem devedesátých let na obrazovce Novy byl americký seriál Dallas, ten se na obrazovce Novy vysílal už několikrát a stále byl úspěšný a mnohdy diskutovaný, počet dílů se vyšplhal až na číslo daleko přes 200.

Mezi další úspěšné seriály patřili: Pobřežní hlídka, Tak jde čas, Colombo, To je vražda, napsala, Dynastie nebo Merlose Place... bylo jich ale mnohem více. Mezi dnešní seriálové hity patří napříkald: Ztraceni, Kriminálky všeho druhu nebo jeden z nejúspěšnějších seriálů Dr. House.

Blesk má speciál k 15. výročí Novy

28. ledna 2009 v 10:00 15 let TV NOVA
Deník Blesk, který si můžete koupit na novinových stáncích každý všední den je už dlouho v dobré spolupraci s televizí Nova. Není ale sám, dohodu mezi sebou má celá společnost Ringier, která vydává i bulvární časopis Aha!

Deník Blesk spolu s deníkem Aha píší spoustu informací právě o televizi Nova, ale také o společnosti CET 21 nebo CME. Vzájemná spolupráce však probíhá i na druhou stranu, přes sponzory některých pořadů až po reklamu ve Snídani s Novou.

Vydavatelství Ringier se rozhdolo, že už tento pátek vydá ve svém sepciálu Blesk magazín, speciál o narozeninách televize Nova. Koupíte-li si už tento pátek (30. ledna) speciál Blesk magazínu, naleznete zde zajímavosti právě o Nově.

Zajímvá vás jaké pořady byli v minulosti, jaké postavy hráli hlavní role na obrazovkách Novy, co se dělo v zákulisí televize ? Pokud ano, tak nezapomeňte už v pátek. My vám přineseme recenzi tohoto časopisu a prozradíme, co si zde zajímavého můžete přečíst.

Las Vegas: Kasíno - nový seriál již v únoru

27. ledna 2009 v 16:00 Novinky
Televize Nova již dlouho na svou obrazovku nenasadila nějaký nový seriál, naposledy to byl americký dramatikco-historický seriál Tudorovci, premiérový první díl jste mohli vidět zhruba před třemi týdny v pátek.

Od února se ale Nova rozhodla, že do vysílání zařadí nový americký dramatický seriál. Tento seriál se bude vysílat každý všední den a to před někonečným seriálem Ulice, start seriálu bude tedy někdy kolem 17:30.

Nova bude seriál dávat od první řady, která bude mít 23 dílů, premiéra v USA byla v září roku 2003. Seriál má dohromady pět řad, ta poslední běžela ve Spojených Státech v loňském roce. Tento seriál skončil posledním 106. dílem.

Jak už název napovídá seriál Las Vegas: Kasíno bude pojednávat právě o tomto druhu zábavy a to hned v jednom z nějvětších center těchto her - Las Vegas. Seriál můžete sledovat již od února.

České filmy v kině díky Nově

27. ledna 2009 v 10:00 Novinky
Televize Nova se stala v loňském roce mediálním partnerem hned několika filmů, uvedla do kin spoustu filmů a díky tomu se zasloužila o rozvoj české kinematografie v novodobých dějinách. V minulém týdnu se na veřejnost dostali informace o návštěvnosti a úspěšnosti filmů.

Do českých kin v minulém roce přišlo více diváků než v letech minulých. Televize Nova nasadila do kin celkem 13 filmů, což není malo. Letošní rok nebude tak bohatý na filmové skvosty, Nova se chce věnovat jiným projektů.

Do první desítky českých filmů, se filmy televize Nova dostali celkem šestkrát, to svědčí o tom, že jsou velice populární. Svědčí to také o tom, že Nova díky své prestiži dokáže nalákat diváky do kina.

Mezi nejúspěšnější filmy loňského roku patří Nestyda, Bobule, Nejkrásnější hádanka, U mě dobrý, Taková normální rodinka nebo Sněženky a machři po 25 letech, kteří jsou stále úspěšní a ještě minulý týden se drželi na krásném druhém místě. Do první dvacítky se také dostala komedie Vy nám taky, šéfe se skvělým hereckým obsazením.

Hlasování do ankety Anno 2008 skončilo

26. ledna 2009 v 16:00 Novinky
Včera o půlnoci skončilo hlasování do prestižní novácké ankety Anno, která má na televizní obrazovce už dlouholetou tradici. Jak to celé dopadlo se dozvíte už na začátku příštího měsíce.

Do včerejší půlnoci jste mohli pomocí telefonu, SMS, herního formulaře v časopisech a novinách nebo pomocí herního formuláře na portálu nova.cz rozhodnout, kdo tuto anketu vyhraje, nyní už tuto možnost nemáte.

Je rozhodnuto. Kdo se stane mužem roku, ženou roku, pořadem roku. O to rozhodli televizní diváci, kteří do ankety poslali neuvěřitelné množství hlasů, pro nejrůznější tváře, které v loňském a letošním roce prošli televizí Nova.

Mezi další kategorie bude také patřit speciální cena generálního ředitele televize Nova Petra Dvořáka, bude tu ale také například film roku 2008. Kategorií ale bude mnohem více, však se pozroně dívejte.

Galavečer už se blíží, celá akce proběhne už v neděli 8. února 2008, tedy jen čtyři dny po 15. narozeninách televize Nova. Moderátorem se stane kdo jiný, než Leoš Mareš, ketrý je také několikátým výhercem ceny Anno, předpokládá se však, že vyhraje i letos, jak si s tím moderátor poradí ?

Novinky o Útěku z vězení

26. ledna 2009 v 10:00 Novinky
Amerikcý seriál Útěk z vězení není populární jen ve Spojených Státech, ale také v České republice. Má spoustu fanoušků a lidí, co si nenechají ujít ani jednu epizodu. Televize Nova se rozhodla, že seriál zopakuje.

Neuvidíme jej sice na velké Nově, ale pokud máte filmový kanál Nova cinema ve své nabídce, můžete jej sledovat. První dil jste mohli vidět již v minulém týdnu, dnes večer ve 20:00 váš čeká v pořadí již druhý.

Nova v dřívějším čase dávala dvě řady tohoto úspěšného seriálu, zhruba půl roku od premiéry bude první dvě řady reprízovat na Nova cinema - tam budou uvedeny v premiéře. Zda-li se dočkáme i řady třetí, buď na Nova cinema nebo na Nově zatím nevíme.

Pro příznivce seriálu máme ale špatnou zprávu. Ve spojených Státech má nyní pauzu čtvrtá řady tohoto seriálu, na jaře pak stanice FOX uvede zbytek čtvrté řady, která bude poslední řadou seriálu Útěk z vězení. Nových dílů se na podzim tohoto roku již nedočkáme.

Napotřetí se konají oslavy Novy

25. ledna 2009 v 16:00 15 let TV NOVA
Každou neděli právě v tento čas vás informujeme o tom, co vás čeká v příštím týdnu, dnes se podíváme opět na příští neděli a na události kolem ní. Už od rána bude Nova slavit svoje 15. narozeniny večer se pak těšte na další zábavný pořad.

Dnes večer můžete opět sledovat večerní show s názvem Druhý dech. Za týden ráno si ale nenechte ujít opět zábevné pořady z televizního archivů, které si pro nás diváky Nova tentokrát připravila ?

09:00 Horoskopičiny - ještě původní pořad Karla Šípa, který byl později přejmenován na Skopičiny
10:00 Politické harašení - zábavný pořad Zuzany Bubílkové, který moderovala dříve ještě se Slávkem Šimkem, později po jeho smrti to nevzdala a pokračovala

Večer ve 20:00 můžete sledovat třetí a zíroveň poslední díl pořadu, ve kterém vám některé osobnosti připomenou Novu v letech 2004-2009. Pořad je nazván Třetí vlna. Průvodci budou Zlata Adamovksá - doktorka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, Karel Voříšek - moderátor Televizních novin a Matyáš Valenta - dětská hvězda seriálu Ulice. Nenechte si tedy ujít celý nedělní den s obrazovkou TV NOVA.

5. týden

25. ledna 2009 v 10:00 Next week
Týden je opět pryč a my vás vítáme u dalšího vydání Next week. tentokrát je to poslední vydání v měsíci lednu. Už příští týden v neděli nakousneme první den nového měsíce - února. Co nás čeká v tom posledním lednovém měsíci.

Nova si stále střeží svoje eventy a čeká na ten správný čas - na jaro. Seriálová tvorba nebude příliš slavná, uvidíme pouze reprízu páté řady seriálu Hvězdná brána, ta začne už ve středu. V pátek se ale můžeme těšit na premiéru třetí řady amerického seriálu Pohřešovaní.

Co ale uvidíme v příštím týdnu z nových premiérových filmů. Dočkáme se pouze tří premiér. Těšit se můžeme na americký horor Predátor z hlubin, který uvidíme již zítra ve 22:45. V sobotu ve 20:00 se dočkáte americké komedie s názvem Hádej kdo. O den později, tedy první únorový den uvidíte další americkou komedii tentokrát pod názvem Probuzení v Renu ve 22:05.

Zítra můžete také sledovat oblíbený pořad Víkend, zítřejší motto pořadu je Hlava nehlava. V neděli se pak těšte na další oslavy patnáctých narozenin Novy, co uvidíte se dozvíte už v příštím článku - v 16:00.

Na tn.cz další přímý přenos

24. ledna 2009 v 16:00 Internet
Oblíbené přímé přenosy na zpravodajském portálu tn.cz jsou zpět. Nova již v minulosti několikrát zaznamenala zvýšený počet návštěvníků právě díky těmto přímým přenos a proto se rozhodla pokračovat, co nás čeká příští týden.

Diváci tn.cz se už mohli stát svědky několika významných událostí. Nejprve se jednalo o přímé přenosy koncertů, vidět jsme mohli například Anetu Langerovou, Michala Davida nebo hudební skupinu Chinasky.

Mezi další akce patřila předvádění integrovaného záchranného systému v Praze, které tn.cz uvádělo také v přímém přenosu. Mezi další události patřil o trochu méně veselý pohřeb. Ten bude tn.cz uvádět znovu.

27. ledna čili v úterý můžete sledovat na tn.cz přímý přenos pohřbu architekta Jana Kaplického, který zemřel tento týden. Diváci jej podle TV NOVA uvidí i spolu s komentáři a on-line reportáží, to vše už v úterý na tn.cz.

Zápasy NHL na Nova sport

24. ledna 2009 v 10:00 Nova Sport
Už dlouho jsme vám na našem blogu neuvedli nějakou zajímavost nebo novinku o naší třetí televize - tedy Nova sport. Pro dnešní první víkendový článek jsme se to rozhodli napravit, pojďme se tedy na jednu z novinek podívat.

Mezi diváky tematické televize NOVA Sport je Kanadsko-americká národní hokejová liga - NHL (National Hockey League) velmi populární, stanice ji vysílá už od roku 2002.

Do dnešního dne bylo odvysíláno více jak šest stovek přímých přenosů. V této sezóně plánuje zprostředkovat svým abonentům 100 přímých přenosů základní části, 30 přímých přenosů play-off a samozřejmě i zápasy finálové série.

I v únoru 2009 bude NOVA Sport dávat ve svém vysílání velký prostor NHL a odvysílá každý týden 4 přímé přenosy. Dále připraví každý den v 18 hod. podrobné osmiminutové zpravodajství NHL News a jednou týdně ve středu přinese hodinový Magazín NHL POWERPLAY.

Nejstarší pořady na TV NOVA

23. ledna 2009 v 16:00 15 let TV NOVA
Jak jsme vám slíbili v předchozím článku, podíváme se na nejstaší pořady, které Nova vysílá už dlouhá léta. O některých jste to třeba vůbec nevěděli, pojďme se tedy podívat na ty nejstarší, které Nova vysílá i v roce 2009.

Televizní noviny - už tolikrát diskutovaná nejsledovanější zpravodajská relace v Česku byla právě 4.2.1994 tou, která odstartovala velkou éru televize Nova a právě díky této relaci je Nova tam, kde teď je, to že patří mezi nejsledovanější televize je její zásluhou

Snídaně s Novou - je to ranní pořad, který na obrazovce běží také od roku 1994, tedy celých patnáct let, televize tuto relaci vysílá téměř nepřetržitě, byli ale doby, kdy se Snídaně na přechodnou dobu nevysílala

Na vlastní oči - první opravodový publicistický pořad, u jeho zrodu stáli Radek John a Josef Klíma, kteří se až do dnes starají o to, který námět a která reportáž se objeví na televizní obrazovce

Občanské judo - v tomto pořadu začínalo spoustu lidí, kteří se dostali do mnohých vyšších funkcí, pro některé to byla dobrá škola, pro některé to byla dřina, stejně ale na tento pořad dobře vzpomínají

Mezi další nejstarší pořady patří třeba pořad Eso nebo''jen'' 8 let dlouhé pořady(začátek v roce 2001), těmi se stali pořady Rady ptáka Loskutáka a publicistický pořad Střepiny.

Na tn.cz speciály k nováckým narozeninám

23. ledna 2009 v 10:00 15 let TV NOVA
Na našm blogu vás informujeme už několik dní o tom, že Nova právě v těchto dnech slaví svoje 15. narozeniny, těšit se můžete ještě na několik týdnů plných oslav, co pro vás chystá Nova na portálu tn.cz a nova.cz ?

Protože jsou tyto portály pevně spjaty s TV NOVA, můžete zde nálezt spoustu speciálních a doplňujících videií, reportáží a článků právě k této tématice, nejčastěji se zde budou objevovat medajlonky služebně nejstarších moderátorů.

Už v minulých článcích jste mohli nakouknout pod pokličku tvorby televizního zpravodajství, na protálu tn.cz můžte téměř každý den sledovat reportáže například Pavla Poulíčka nebo Karla Voříška, jedny z nejstarších moderátorů na Nově.

Nova počítá se zařazením dalších reportáží, dozvíme se tedy také něco o moderátorech Počasí, ale také Sportovních či Televizních novin. Svoje pravidelné reportáže budou mít také starší pořady, které už se nevysílají. Na našem blogu si v 16:00 můžete přečíst článek o nejstarších pořadech na TV Nova, které se ještě vysílají.

Všichni se těší na Comeback !

22. ledna 2009 v 16:00 Comeback
Comeback - původní český sitcom, tak to naleznete na oficiálních stránkách, které připravuje pro nás pro diváky TV NOVA. Samozřejmě se zde dozvíte všechny důležíté informace o tomto projketu. Prvnímu opravdovému českému sitcomu se daří.

Odvysíláno bylo prvních šestnáct dílů. Mohli jsme jej vidět na podzim, tedy zhruba od září do prosince. Tvůrci tento šestáctidílný slot nazvali první řadou, nevíme tedy přesné počítání seriálu Comeback.

V USA je normální, že seriál pokračuje i po delší přestávce stále stejnou řadou, která je vysílána na podzim nebo ze začátku roku nového. Jak to bude ale u Comebacku? Bude pokračovat první řadou, nebo bude vytvořena speciální druhá řada ?

Na začátku projektu se hovořilo o tom, že seriál bude mít 24 dílů. Zda-li jej rozdělí tvůrci do nesmyslného poměru dvou řad (16,8) nevíme, možná ale bude pokračovat první řada, druhá řada (pokud bude) by se mohla objevit později.

Každopádně se všichni fanoušci těší na zbrusu nové díly, které se na televizní obrazovce objeví v březnu, nezapomenutelné díly si pak mohou diváci zopakovat zdarma na portálu nova.cz, stačí si jen zvolit typ pořadu - Comeback.

Borhyová zpět na obrazovku

22. ledna 2009 v 10:00 Novinky
Moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová je na mateřské dovolené. Spoustu divákům se ale po ní už ptá. A samozřejmě nastává hlavní otázka, kdy bude Lucie Borhyová opět na televizních obrazovkách. V našem článku naleznete odpověď.

Informace o tom, že Lucie Borhyová se vrátí na obrazovku už v únoru jsou pravdivé. Už 7. února v sobotu bude moderovat pravidelnou realci o TV NOVA - Volejte Novu, dozvíme se vše zde podrobné také o Anketě Anno.

A právě anketa Anno 2008 bude další velkpu událostí, na které Lucie Borhyová bude, tentokrát ale v hledišti, ale možná se objeví i na jevišti, o tom zda ano, rozhodnou televizní diváci, kteří mohou Lucii posílat hlasy.

V Televizních novinách se na ni můžeme těšit na jaře, tedy už v březnu. Hodně otázek bylo také o její nastupkyni Michaele Ochotské, ta se pravděpodobně ve večerních zprávách již objevovat nebude, bylo totiž jen záskok za těhotnou Lucku, do budoucna ale není nic vyloučeno, čtyři moderátorské páry, ale Nova zatím nechystá.