Prosinec 2008

TN.CZ připravila pro uživatele novou službu

11. prosince 2008 v 16:00 Internet
Nechceme opravdu psát na našem blogu o každých změnách, které na tn.cz nastali, jednu novinku jsme ale chtěli publikovat, jedná se teprve o dva dny starou novinku, která určitě pomůže spoustu lidem v rozhodování.

Novinku sputsil zpravodajský portál teprve 9. prosince. A co se vlastně jedná? Zajímavostí je, že portál tn.cz bude na svých stránkách zveřejňovat všechny možné informace o nejznámějších českých, ale i zahraničních zimnich areálech.

Tato služba je ojedinělá tím, že poskytuje široké spektrum lyžařských areálů a sjezdovek. Naleznete tu všechny velké české sjezdovky. U každého arálů si můžete prohlédnout mapu, délky tratí a samozřejmostí je informace o sjezdovkách a vlecích.

Tn.cz doufá, že tento průvodce zimních areálů pomůže lidem s jejich rozhodování, tedy, že se rozhodnou kam vyrazí na vánoční nebo silvestrovské prázdniny. Za náš blog si myslíme, že tato rubrika je velmi dobrá.

O nástupkyni Borhyové je definitivně rozhodnuto

11. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Krásná moderátorka Televizních novin Lucie Borhyové dnes v dopoledních hodinách porodila svoje první dítě. Rey Koranteng, tedy televizní partner Lucky už konečně ví, kdo ji v postu moderátorky nahradí, víme to i my a v dnešním článku se to dozvíte i vy.

Pokud si vzpomínáte na seriál Pojišťovna štěstí, určitě si vybavíte okouzlující herečku Michaelu Ochodskou, která ztvárňuje Edinu, který studovala v Anglii. Přesně tato herečka nastoupí na místo moderátorky Televizních novin.

Pro mladou začínající moderátorku je to velký skok, podobně jako kdysi Lucie, přesně takový nástup nyní zažije Michaela. Moderátorku ještě čeká několik perných dní trénování, aby se mohla před diváky představit v tom nejlepším obraze.

A na kdy, že se můžeme těšit na tuto moderátorku. Diváci jí v televizních novinách uvidí poprvé ve čtvrtek 18. prosince, takže se určitě nezapomeňte dívat. Na našem blogu vám to samozřejmě ještě připomeneme.

Něco málo ze sledovnosti

10. prosince 2008 v 16:00 Novinky
V poslední době se výrazně zvyšuje sledovanost jak televize Nova, tak filmového kanálu Nova cinema, vyhledává si jej čím dál tím více diváků. Padl také rekord, ve sledovanosti Novy jen několik měsíců starý u Nova cinema se jedná o historický rekord.

Sledovanost televize Nova se v průměrné týdení sledovanosti dostala po dlouhé době přes 40 procent. Naposledy se tak stalo na jaře letošního roku. Tyto skvělé výsledky jsou zapříčinění zejména skvělými seriály, jako je Ordinace v růžové zahradě, Ulice nebo Comeback. Diváci mají také oblíbené zpravodajství pořady jako Televizní noviny, Odpolední televizní noviny, Víkend a Střepiny vévodí žebříčkům sledovanosti.

Co se týče sledovanosti filmového kanálu Nova cinema, tak tam jsou výsledky přimo fantastické, čísla se zvedají čím dál tím více. V kategorii 15-54, na kterou je Nova výhradně zaměřena se číslo sledovanosti přehouplo poprvé za dobu Nova cinema přes 1 procento. Sledovanost se však určitě zvýší a to od 15. prosince, kdy se zařazuje do zemského digitálního vysílání po bok TV NOVA.

Co uvidíme na Nový rok ? (1. část)

10. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Z předstihem tří týdnu se dnes na našem blogu dozvíte první část toho, co uvidíte už první den nového roku na obrazovkách televize Nova. Co tedy pro vás nachystala, na co se můžete těšit, věřte, že toho není málo.

Celým Novým rokem budou určitě vévodit pohádky, dočkáte se celkem 3 pohádek. Už ráno se těšte na známou českou pohádku Princ a Večernice, hned po ní si nenechte ujít český komediální film se skvělým hercem Jaroslavem Marvanem a sice Anděl na horách.

Ve 13:15 můžete sledovat další českou pohádku, tentokrát s Pavlem Křížem a to pod názvem O statčném kováři. Večer můžete také sledovat krásnou pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele.

Ve 13:00 hodin je pro diváky připraven jako tradičně Novoroční projev prezidenta republiky Václava Klause, bude trvat jako každý rok něco kolem 15 minut. Jeho nejzajímavější okamžiky si také můžete připomenout ve večerních Televizních novinách - v 19:30.

Novácký internet se zabalil do vánoční grafiky

9. prosince 2008 v 16:00 Internet
Uživatelé, kteří často navtštěvují portály tn.cz nebo nova.cz si mohli už zhruba před týdnem všimnout toho, že všechny stránky TV NOVA jsou zabaleny do szcela speciálního vánočního desingu. Jak vypadá a kde jej můžete najít, tak to se dozvíte v našem dnešním druhém článku.

Když vstoupíte na hlavní oficiální stránku TV NOVA, naleznete tu netradiční logo. To tvoří tradiční písmenka nva, jen písmenko o je místo loga nahrazeno speciální vánoční dekorací ve tvaru vánoční baňky, která se vyskytuje na vánočním stromečku.

Vyjímkou tomu nění ani na zpravodajském portále, kde naleznete hlavní logo, tedy obrázek, který symbolizuje přehrátí, jak je zabalený, stejně jako například dárek. Další podsekce stránek tn.cz tedy třeba podsekce Nova sport má zase vyrobenou speciální mašli, která leží na logu TV NOVA. V jednotlivých rubrikách se pak opět objevuje dárek.

Jedině na webu filmového kanálu Nova cinema vánoční ozdoba chybí, ne ale bezdůvodně, je to kvůli tomu, že Nova cinema slaví v těchto dnech první rok svého vysílání a tak je tomu uzpůsobena i grafická podoba.

Nova opět obdařila děti z dětských domovů

9. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Protože nadešel čas Vánoc, televize Nova opět myslí v těchto dnech na ty, co to v životě namají příliš jednoduché. Týmy z TV NOVA v čele z oblíbenými herci a moderátory se vydali do dětských domovů potěšit některé jejich obyvatele.

Jako každého Mikuláše už několik let vyráží mezi děti delegace mikuláše, čerta a anděla. Letos už po několikáté se do mikulášského kostýmu převlékl moderátor počasí Michal Jančařík, který má na tento čín díky své výšce určitě nárok, za čerta se převlékla jeho kolegyně ze Snídaně s Novou.

Dalšími zastávkami byli dětské domovy. Tam tentokrát již nedorazil Mikuláš, ale hvězdy televize Nova, nejčastěji se mezi děti podívají moderátoři ranní Snídaně s Novou a samozřejmě nechybějí ani zástupci z řad moderátorů Počasí a Televizních novin.

Děti dostali opět o televize Nova pěkné dárky, většinou se jednalo o dárkové předměty s logem televize Nova. S těchto malých dárků mají každé rok děti vělkou radost, vyjímkou tomu nebylo ani v letošním roce.

TN.CZ informovala o kongresu ODS

8. prosince 2008 v 16:00 Internet
Zpravodajský portál televize Nova tn.cz během celkého kongresu ODS, který se konal od pátku až do nedělního večera informoval o všem, co se dělo. Speciální byli i Televizní noviny, které si tuto událost nemohli nechat ujít.

Tn.cz si opět nabralo nové uživatele a to tím, že nepřetržitě od pátku až do neděle informovala o všem, co se dělo v Praze na kongresu ODS. Na místě bylo několik kameramanů a reportérů včetně několika přenosových vozů, kteří podávali přímé přenosy rovnou do Televizních novin.

Celý kongres mohli uživatelé tn.cz sledovat nepřetržitě prostřednitctvím LIVE videa, které snímalo veškeré proslovy poslanců včetně samotné volby předsedy strany. Video ve vysoké kvalitě si zapnulo několik tisíc lidé, kteři sledovali aktuální dění.

Zvýšena byla také návštěvnost tn.cz, byla nabrány speciální služby do týmu, který tvoří tn.cz. Aktualizované zprávy byli několikrát do hodiny. Vše podstatné jste mohli téměř ihned vidět na tn.cz.

Večerní zprávy byly zaměřené výhradně na kongres, zhruba třetinu zpravodajského času zabrala tato tématika. Na místě byl nepřetržitě Vladimír Keblůšek, který se politikou ve zpravodajství výhradně zabývá.

Připravuje se velký koncert

8. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Ano je to tak, připravuje se opravdu velký koncert. Celá akce by se mohlo nazvat dokonce MEGAKONCERTEM. Jak jsme vás již před časem informovali v příštím roce společnost CME začne provozovat v České republice novou hudební stanici MTV, tedy další sestru TV NOVA.

U příležitosti téhle velké akce se bude v Praze konat obrovský megakoncert, který v České republice bude jeden z největší. Zajímavostí bude, že se zde vystřídají největší hvězdy popmusic, jak zahraniční, tak české.

Tento velký koncert, který se uskuteční už v příštím roce bude v přímém přenosu vysílat jak česká MTV, tak všechny zahraniční včetně té Britské. A protože zahraniční MTV si nemůže dovolit jen tak ledajaký koncert, bude tento srovnatelný s těmi největšími.

Společnost CME se nyní bude domlouvat s britskou MTV, která je majitelm práv na tom, kteří zpěváci zde budou zpívat, CME tedy bude po britské MTV chtít, aby ji poslala sem do Česka nějaké superhvězdy, které tu zazpívají. Které to ovšem budou není zcela jasné, vybírání musí být pečlivé.

Leoš Mareš i v příštím roce

7. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Leoš Mareš, známý moderátor měl podle bulvárních informaci odejít z TV NOVA. Tato informace byla ale zcela mylná. Už v září totiž Leoš Mareš prozradil, že smlouvu má s Novou podepasnou až do června 2009.

Moderátor se bude i v příštím roce minimálně do června objevovat pravidelně každou sobotu v hudebním pořadu pro mládé - Eso. Navíc ještě pro diváky připravuje jeden speciální díl. Jako každý rok jej můžeme vidět v noci ze Silvestra na Nový rok. Tento rok si do studia mimo jiné pozve zpěvačku Lucii Bílou a jejího syna, tento speciální díl doplní také speciální videoklipy, které jako každý rok budou ty nejlepší z uplynulých let.

V příštím roce jej můžete také vidět jako moderátora při předávání cen za nejlepšího muže, ženu a pořad televize Nova za uplynulý rok 2008. Bude tedy moderovat prestižní anketu ANNO 2008, který se na televizních obrazovkách objeví někdy v průběhu ledna.

Nova také ke svým 15. narozeninám, které oslaví 4. února připravuje velkou show, na té by se měl pravděpodobně objevit Mareš také, zatím nevíme podrobnosti o tom, jak bude celý pořad vypadat, ale doufáme, že se tutu informaci brzy dozvíme.

50. týden

7. prosince 2008 v 10:00 Next week
Máme za sebou první prosincový týden, ve kterém se na obrazovce objevili nějaké nové seriály a po týdnu tu je další vydání Next week. V tomto vydání toho příliš nebude, protože Nova si ke konci roku dává menší oddech a připravuje se na Vánoční svátky a také na nový rok, přesto se tu něco objevilo.

Ze seriálů pro příští týden toho bude méně, na Nově se už zítra večer můžete ve 20 hodin těšit na premiérovou dvanáctou řada německého seriálu Kobra 11. Na Nova cinema se pak od 10. proisnce můžete těšit na reprízu North Shore a od 12. prosince na reprízu seriálu Raymonda má každý rád.

Co se týče filmové nabídky, na příští týden jsou pro vás připraveny celkem 3 premiérové filmy. Už v sobotu večer se můžete těšit na německo-britský horor s názvem Bloudění v temnotách, sledovat jej můžete ve 23:50. V neděli ráno se můžete těšit již na vánoční americký film, který se jmenuje Vánoce trochu jinak, dívejte se už v 8:25. Kanadský film je nachystán také na nedělní odpoledne po pořadu To nevymyslíš, ve 13:10 sledujte Polibek pod jmelím.

Už zítra také můžete sledovat další díl pořadu Víkend, tentokrát s mottem Pomáhat a chránit. Už v sobotu se také můžete těšit na předávání Českého Slavíka 2008, dívejte se už ve 20:00 na Nově.

Český Slavík už za týden

6. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Už za týden, přesněji v sobotu 13. prosince ve 20:00 se můžete těšit na galavečer u příležitosti předávání prestižních cen Český Slavík 2008. Hlasování do ankety o nejlepší zpěvačku, zpěváka a skupinu už skončilo, je rozhodnuto a vy se to prostřednictví Novy dozvíte.

Celým večerem provede dvojce zkušených pánů z hudební skupiny Těžký Pokondr. V tomto článku se taký dozvítem kdo během celého večera vystoupí jako host. Těšit se můžete opět na skvělé výkony.

Večer vystoupí totiž pánové ze soutěže X-Faktor ALL X nebo výherce Jiří Zonyga, dále pak to bude několikanásobný Český Slavík - Karel Gott nebo také Lucie Bílá. Nebdue ale chybět ani Ewa Farná.

Během celkého večera můžete ještě soutěžit u televizních obrazovek o velký obnos, stačí když zatelefonujete na telefoní číslo a odpovíte jednoduchou otázku, veškerá pravidla se dozvíte během přímého přenosu.

ČESKÝ SLAVÍK 2008 UŽ V SOBOTU 13. PROSINCE NA NOVĚ

Nedělní překvapení v lednu

6. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Jak jsme vás nedávno informovali TV NOVA odhalila televizní program na leden 2009. My jsme se pro vás snažili vypátrat vše nejpodstatnějí. A zjistili jsme jednu velkou zajímavost, zatím ovšem není úplná, seznámíme vás zatím z jejim začátkem.

Celá situace se má tak, že už za několik málo dílů skončí v neděli ve 20:00 seriál Pojišťovna štěstí, co ale bude potom, čekají nás samozřejmě svátky, kdy Nova nasadí speciální program, no a od ledna to začne být trochu zajímavější.

Co nasadit na nedělní primetime? Nova se tímto problémem dlouho zabývala a pak si řekla, že by mohla nasadit něco velkého. Ano je to tak, na nedělní večer pro nás diváky chystá velké překvapení, které je zatím přísně utajeno.

My můžeme pouze spekulovat o co by se přesně mohlo jednat. Možných je několik variant, jedna z nich je například střihový pořad k 15. narozeninám Novy, nebo se může jednat o nový seriál či nějaký velký projekt. My pro vás budeme zjišťovat podrobnosti, které se dozvíte už brzy.

Jak pokračuje Útěk z vězení ?

5. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Americký dramatický seriál Útěk z vězení (Prison break) jsme na televizní obrazovce naposledy viděli zhruba před měsícem. Některým divákům se po tomto seriálu stýská a chtějí vědět, jak to bude dále, zda se mohou diváci děšit na další řadu, popřípadě reprízu řad minulých. My pro vás zjišťovali odpověď. Jaká je si můžete přečíst v dnešním článku.

Na Nově jste již mohli vidět dvě řady tohoto seriálu. Dočkáme se ale už brzy reprízy. Filmový kanál Nova cinema zařadí do svého vysílání tento skvělý seriál již v lednu. Těšit se zatím můžete na první řadu, podle čísel sledovanosti pak na řadu další.

A jak to bude vypadat s premiérovými díly. Nova zvažuje nákup třetí řady, který kvůli stávce scénáristů má pouze třináct dílů. Bude ovšem opět záležet na divácích a hlavně na vedení televize, které rozhdone.

Ve Spojených Státech se v těchto dnech vysílá premiérové čtvrtá řada, odvysíláno je zatím čtrnáct z celkových 22 dílů. Čtvrtá řada má být podle tvůrců tohoto seriálu poslední, je to zapříčiněno zejména nízkou sledovaností v USA.

Nové postavy v Ulici už DNES

5. prosince 2008 v 10:00 Ulice
Jak jsme vám už před nedávnem říkali, někonečný seriál Ulice se dočká změn. Zhruba před čtrnácti dny otevřel v Ulici Stárek novou pekárnu. Do Ulice se také nastěhovali dvě nové postavy a sice Libuška a Borisek. Nové postavy v Ulici ještě nejsou zdaleka vyčerpány.

Již včera do Ulice přišla další postava a sice mladší sestra Libušky Nekonečné, který se svým neobvyklým jménem překvapí spoustu lidí, jmenuje se totiž Thea. A Jak to bude vypadt v dnešním vydání seriálu Ulice.

Už dnes, tedy v pátek 5. prosince příjdou do Ulice další nové postavy. Můžeme vám již nyní prozradit, že všechny postavy budou patřid k rodině Nekonečným. Ta se tedy v bytě po Farských dále rozroste, nebudou tam sami dva, ale těšit se můžeme na minimálně tři nové postavy.

Tvůrci pro vás rozhdoně přirpavují spoustu dalších zajímavých informací, máte se tedy do budoucny na co těšit, nudit se při seriálu Ulice rozhodně nebudete.

Oblíbené seriály i v lednu

4. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Jak jsme vám prozradili už v prvním článku, Nova se připravila na leden opravdu výborně. První novinkou o které víme je seriál Tudorovci, který se v lednu objeví. V tomto článku se opět podíváme, co bude nového.

Oficiální tisková zpráva Novy zatím odtajňuje jen část programu, některou část vašak nechává do poslední chvíle zahalenou. Jak to ale bude s našimi oblíbeými seriály? Seriál Ordinace v růžové zahradě bude pokračovat i nadále, další díly se nyní natáčejí. Čas v úterý a ve čtvrtek zůstává.

Seriál Ulice je na tom podbně. Jedná se totiž o nekonečný seriál a to ke všemu s nádhernou sledovaností. Další díly jsou napsány a natočeno je zatím až do půlky února. Těšit se tedy můžeme každý všední den od 18:30.

Rozloučíme se ale ze seriálem Pojišťovna štěstí, který skončí už brzy svou čtvrtou řadou a další řada se teprve natáčí. Na jaře se s ním tedy neuvidíme, pokračování se plánuje až na příští sezónu, tedy pravděpodobně na září tohoto roku.

Tudorovci - nový seriál od ledna

4. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Počínaje dnešním dnem vás budeme postupně informovat o tom, co chystá Nova do nového roku. Začínáme jak jinak než lednem. TV NOVA už postupně odkrývá svoje karty s kterými chce vystoupt v novém roce. Bude toho spousta a máme se na co těšit. Novinky přichází už na leden.

Dnes vás informujeme o novém seriálu, který můžete už brzy na Nově v hlvním vysílacím čase sledovat. Seriál se jmenuje Tudorovci (The Tudors), jak už název napovídá bude se jednat o příběh krále Jindřicha VIII.

Seriál se s úspěchem vysílá už rok ve Spojených státech, první řada má celkem deset dílů. A vy jej v českém dabingu můžete sledovat. Už na přelomu minulého a tohoto roku se v USA vysílala i druhá řada, která má rovněž deset dílů, zda jej bude Nova vysílat také, si musíme počkat podle výsledků sledovanosti.

Zatím se nám nepodřilo zjistit v kterou přesnou dobu se bude seriál vysílat, spekuluje se ošem o pondělním večeru, místo seriálu Dr. House, dalším časem je pak středa večer. Největší pravděpodobnost uvedení je však neděle večer místo seriálu Ztraceni.

TUDOROVCI UŽ V LEDNU NA NOVĚ

Nova cinema může vysílat !

3. prosince 2008 v 16:00 Nova Cinema
Již včera získala televize Nova cinema práva na vysílání v zemském digitálním vysílání. O tuto licenci zažádal vlastník, tedy společnost CET 21 Radu pro rozhlasové a televizní vysílání již před časem. Na včerejším zasedání se vše rozhodlo a tento filmový kanál se může vrhnout k divákům.

Včerejší jednání rady definitvně rozhodlo, kompenzační licence je vydána a po bok ''velké'' Novy se může zařadit i ''menší'' Nova. Nova tímto krokem uvolnila svoje analogové kmitočty, tedy to, že konec analogového vysílání končí v České republice v roce 2017.

Od této doby je vše jinak, vysílat se bude pouze digitálně. Licence je pro obě stanice na delší dobu a to až do roku 2025, kdy může vlastník (CET 21) zažádat o prodloužení licence. První velkou oblastí, kde bude analog Nova vypínat bude Praha, bude se jednat o příští rok. Poslední obalstí digitalizace bude část severní Moravy.

Vyvracíme fámy z bulváru!

3. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Včera si lidé, kteří si koupili bulvární plátek mohli přečíst několik informací týkajících s televize Nova. Některé informace nejsou přesné a některé jsou naprosto nepravdivé. Nám se podařilo získat oficiální prohlášení tiskové mluvčí TV NOVA, která potvrdila jak se celá situace má.

Jedinou pravdivou informací, kterou bulvár dnes přinesl je informace o konci pořadu Přísně tajné, ten opravdu končí a to již od nového roku. Podle tiskové mluvčí však tento konec nemusí být definitivní a diváci by se jej klidně mohli dočkat ke konci jara.

Další nepravdivou informaci podal bulvár o cyklu Soukromé pasti, ten skončil posledním dílem nedávno. Pravda ale není, že tento cyklus končí definitivně. Díky mimořádnému úspěchu se chystá pokračování v podobě nového cyklu.

Stejně je to i v případě seriálu Comeback, který také nekončí. Už nyní se připravují nové díly a na jaře se začíná s natáčením.

Co přinese závěr roku na Nově?

2. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Konec roku je na obrazovce Novy už dlouhou dobu ve znamení zábavy, vyjímkou nebude ani tento rok, na co se můžete těšit, tak to s dozvíte v dnešním druhém článku.

Jako tradične se můžete k závěru roku těšit na známou ruskou pohádku Mrazík, ta neodmyslitelně patří jak k Silvestru, tak ke krásné Vánoční atmosféře, kterou díky Nově můžete naplno prožívat.

I když je konec roku, seriál Ulice běží i nadále, vidět jej můžete jak 30. prosince, tak v den Silvestru, tedy 31. prosince. No a jak tedy bude vypadat večerní program na Silvestra? Už v 18:30 Začíná Silvestrovská Ulice, ve které se můžete těšit na ty nejzajímavější okamžiky seriálu. Hned po Ulici budou následovat speciální Silvestrovské Televizní noviny.

Od 20 hodin ale vše vypukne, těšit se můžete na velký galavečer z Václavského náměstí. V hlavním vysílacím čase můžete sledovat Mejdan roku z Václaváku 2008 a to už potřetí, moderátorem celého večera bude Martin Dejdar.

Co nového v prosinci (2. část)

2. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Již včera jsme vám přinesli první dávku toho, na co se můžete těšit na televizní obrazovce v měsíci prosinci, v dnešním prvním článku vám nabídneme pokračování. Na co dalšího se tedy můžete těšit v prosinci na Nově?

24. prosince jsou Vánoce a to znamená, že po dobu několika dní se vyřadí ze starého programu a připraví se speciální vánoční program. Na Vánoce nebudou chybět tradiční pohádky jako Tři oříšky pro Popelku nebo Pekařův císař a Císařův pekař dále pak třeba Princezna ze mlejna nebo Honza málem králem.

Na Silvestra se pak těšte opět na jedno velké překvapení. Jaké? Pokud chcete vědět to, co si pro vás Nova nachystala na závěr roku, tak si určitě přečtěte dnešní druhý článek, kde se vše dozvíte.

Pokud jste minulý pátek ve 20:00 sledovali český film Sněženky a machři učitě vás potěší, že tento skvělý film má i pokračování, do kin vstoupí 18. prosince a vy na něj můžete zajít.

Během Vánočních svátků ovšem nebude chybět seriál Ulice, která je až na malé změny nachystána každý všední den ve stejnou dobu, tedy v 18:30.