Prosinec 2008

Sandra Nováková zpět do Ordinace !

21. prosince 2008 v 16:00 Ordinace v růžové zahradě
I když si nyní dal nejsledovanější seriál Česka pauzu až do 15. ledna tvůrci i přes vánoční svátky nelení a připravují pro svoje diváky nové příběhy vašich oblíbených postav. Přes Vánoce se sice nenatáčí, ale po novém roce se můžete těšit na nové porce příběhů, ale i nových postav.

Staronová postava příjde zpět do Ordinace, sice až trochu později ale vy se o ní dozvíte už nyní. Těšit se na ni můžete na přelomu února a března. A kdo že nová postava je? Jedná se o herečku sandru Novákovou, která si zde zahrála zdravotní sestru.

Tuto herečku můžete také znát z legendárního cyklu Soukromé pasti, kde si zahrála studentku-prostitutku. Připomenout si její výkon v tomto filmu můžete na webových stránkách televize Nova.

Sandra Nováková hraje v seriálu Gábinu Šímovou, v první i na začátku druhé řady jí dali tvůrci spoustu prostoru, pak její postava odjela, jak se bude vyvíjet její příběh zatím není zcela odhaleno, budeme vás o tom samozřejmě informovat co nejdříve.

52. týden

21. prosince 2008 v 10:00 Next week
V tomto roce dnes naposledy máme tady vydání Next week. Tentokrát se dozvíte vše podstatné, co uvidíte na televizní obrazovce Nova v 52. týdnu roku 2008. Už za týden si prozradíme 1. týden nového roku. Nejdřívě jdeme ale na ten starý.

Přesto, že během vánočních svátků Nova nasadila spoustu pohádek, našlo se tu místo na nějaké seriály. Jsou to ovšem pouze reprízy. Hned první seriál začíná v pondělí 22. prosince - jedná se o pohádkový seriál Princezna ze mlejna. Ve stejný den odpoledne se pak dívejte na třetí řadu seriálu Můj přítel Monk. 28. prosince si pak Nova nachystala čtvrtou řadu seriálu Mrtvá zóna.

Z filmů si Nova nachystala na poslední den roku celkem 5 premiér. Už na Vánoce, tedy 24. prosince v 13:10 uvidíte koprodukční film Zakletá Ella, ve 20:00 pak premiéru americké komedie Vánoce naruby. Na druhý svátek vánoční se určitě dívejte na americkou komedii Moje krásná čarodějka ve 20:00, hned po ní to bude americko-britský film Match Point: Hra osudu. 27. prosince si nenechte ujít premiéru legendárního filmu Hrbáč ve 12:20.

Nova se stane partnerem několika projektů v roce 2009

20. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Jako tradičně se televize Nova stane v příštím roce mediálním partnerem některých akcí, které se budou konat v Sazka aréně nebo O2 aréně. Již letos se stala partnerem několika významných projektů, které plánuje na jaro ?

Holiday on Ice - prvním velkým projektem, kterým nova bude partnerem je Holiday on Ice, jedná se o několikátý ročník tančení mistrů tanečníků a krasobruslařů na ledě. Tato akce se koná na přelomu ledna a února, přesně pak od 30.1. - 1.2. 2009. Celá akce se bude konat v O2 aréně, lístky jsou ještě k zakoupení, do budoucna Nova také připravuje soutěž o tyto lístky.

Mamma Mia - světový muzikál v květnu roztančí Prahu a Nova se stane mediálním partnerem. Již v květnu se v pražské 02 aréně můžete těšit na muzikál, který nemá na světě obdoby. Koná se od 14. - 17. 5. a listky jsou ještě v prodeji.

Do budoucna Nova bude spolupracovat i na dalších různách projektech, jakých? Tak to se brzy dozvíta na našem blogu.

Mejdan roku z Václaváku 2008 - kdo vystoupí ? (300. článek)

20. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Už za pár dní nás čeká jeden z největších projektů Novy za poslední rok. Opět jako v minulém roce plánuje do vysílání velkou zábavnou show u příležitosti uvítání Nového roku 2009. Co nás čeká při třetím Mejdanu roku z Václaváku ?

Jak jsme vám již před časem prozradili moderátorem celé této akce bude Ozzák ze seriálu Comeback, nebo-li Martin Dejdar, uvidíme jak se této role zmocní. Vystoupí zde ale spoustu zpěváků a herců, pojďme si tedy udělat stručný výčet toho, kdo například večer vystoupí ?

Od dvaceti hodin můžete vidět zpěváky zvučnách jmen jako jsou. Helena Vondráčková, Michal David, Petr Bende,Pavel Bobek, Ewa Farna, Samer Issa, Petr Kolář, Peter Nagy, Jan Nedvěd,František Nedvěd, Marie Rottrová, Lucie Vondráčková, All X, Děda Mládek Illegal Band, No Name, Tereza Kerndlová, Petr Muk, Martina Pártlová, Ondřej Ruml, Jitka Zelenková, Jiří Zonyga a další.

Nenechte si tedy určitě tento nádherný večer ujít, buď u televizních obrazovek nebo přímo na Václavském náměstí v Praze.

Zahraniční seriály na obrazovkách Novy !

19. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Za pár dní tu máme nový měsíc ale hlavně nový rok. To je ten správný čas na vysílání nových zahraničních seriálů. V dnešním druhém a zároveň posledním článku si některé z nich představíme. I když se nebude u mnohých jednat o novinky, doufáme, že si přesto vyberete.

Bezpochyby nejočekávanějším seriálem ledna je nový americký seriál Tudorovci, který je z produkce satelitní stanice HBO. Nova jej nasadí speciálně do pátečního večera po nějakém úvodním filmu, vysílat se btedy bude kolem 21:45.

Místo cyklu Soukormé pasti a zábavných filmů uvidíte na Nově každou středu ve 20:00 novou sedmou řadu amerického seriálu Beze stopy. Jedná se o zbrusu nové díly, které jsou ve Spojených Státech vysílány právě v těchto dnech, odvysíláno bylo zatím 10 dílů.

Do budoucna, tedy zhruba v průběhu února se na obrazovce Novy objeví premiérová třetí řada Útěku z vězení, těšit se mlžete i na řadu čtvrtou, tu Nova plánuje asi na podzimní dny.

Jan Musil na obrazovkách Novy - už příští rok !

19. prosince 2008 v 10:00 Dům snů
Médii se roznesla zpráva, že moderátor Jan Musil se vrací na televizní obrazovku. Návrat to bude opravdu velkolepý, jeho návrat bude do televize Nova. Co nás čeká na jaře a v jakém pořadu se od nového roku ukáže ?

Jan Musil by měl moderovat zbrusu nový pořad, který Nova chystá na jaro 2009. O tomto pořadu jsme vás již informovali před časem. Jeho název má být Dům snů, tento pořad má vytvořené i logo, které ovšem nemusí být finální.

Celý projekt se má zabývat stavbou domu, někde v okolí Prahy, jak bude celá show vypadat zatím není jasné, je možné, že se bude jednat o kompletní stavbu nebo o kompletní přestavbu nějakého z domů.

Nova zatím nevydala oficiální tiskové prohlášení. Informace o projektu by se měli objevit asi měsíc před vysíláním na televizních obrazovkách.

Nová moderátorka zpráv už dnes !

18. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Lucie Borhyová porodila syna Lucase. To zkomplikovalo zpraodajství televize Nova? Jak, po boku jejího zprávařského kolegy neměl kdo usednout.

Do křesla za zprávařský pult usedne od 18. prosince, čili ode dneška nová postava. Tou bude známá Michaela Ochotská, kterou znají diváci z nováckého seriálu Pojišťovna štěstí, kde hraje Edinu.

Michaela se na roli v nejsledovanější zpravodajské relaci v Česku připravovala už dlouho, nevynechala žádnou ze zkoušek a svědomitě se připravovala na moderování tohoto prestižního pořadu.

Pokud chcete i vy sledovat start nové moderátorky Michaely Ochotské tak si určitě nenechte ujít dnešní Televizní noviny. Ty večerní začínají jako obvykle v 19:30. Do komentářů pak můžete napsat, jak se vám její premiéra líbila.

Ordinace má dnes závěrečný díl !

18. prosince 2008 v 10:00 Ordinace v růžové zahradě
Seriál televize Nova Ordinace v růžové zahradě 2 se dnes dostává do finále. Těšit se pro letošní rok můžete na závěrečný díl. Tento díl už se natáčel v říjnu, diváci jej uvidí 18. prosince, jak se snámi postavy tohoto seriálu rozloučí ?

Pokud sledujete tento pořad pravidelně určitě vám neuteklo, že poslední díly byli velice napínavé. Některé pasáže byli dramatické, celé dění vyvrcholí v závěrečném díle, kde se nám spoustu věcí vyjasní a konečně poznáme pravý závěr.

Pro diváky, který se o svůj seriál bojí musíme prozradit, že seriál nekončí definitivně. Jen si nyní dá trochu větší přestávku. Přestávka bude trvat přesně jeden měsíc. Na další díly tohoto oblíbeného seriálu se můžete těšit 15. ledna, to pro vás tvůrci spolu s herci připravuji nové díly.

ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ - DNES VE 20:00 - POSLEDNÍ DÍL V ROCE 2008
ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ - POKRAČOVÁNÍ OD 15. LEDNA

Přísně tajné dnes naposledy !

17. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Dnes tedy 17. prosince se naposledy můžeme dívat na společenský magazín televize Nova Přísně tajné. Není příliš jasné, proč tento pořad končí, měl totiž dobrou sledovanost a lidem se docela líbil.

Pořad televize Nova vysílá od září tohoto roku. Odvysíláno bylo pouze třináct dílů, které se vysílali vždy ve středu, nejdříve po cyklu Soukromé pasti, potom po středečních komediálních filmech, stopáž byla vždy kolem půl hodiny.

Moderátory byli Sagvan Tofi a Jitka Kocurová, spekuluje se, že hlavní příčinou tohoto zániku je právě Jitka Kocurová. I když Nova prozradila, že konec není definitvní, spoustu mediálních odborníků tomu nevěří.

Speciální vydání připravuje Nova i na Silvestra. Co přesně to bude? Možná se bude jednat o sestřich toho nejlepšího, možná také zbrusu nové reprtáže. Nechme se překvapit.

Z Ulice odchází Štěpán Stránský

17. prosince 2008 v 10:00 Ulice
Z nekonečného seriálu Ulice odchází od nového roku další postava. Jen na pár dílů se ukazuje Tereza Brodská, která má v měsíci jen několik dní natáčení. Připravuje totiž nový seriál Dokonalý svět, který by chtěla Nova nasadit na jaro.

Postava, která také odešla je Petr Boháč, ten se ale vrátí na vánoční díly. Další postavou, která se v seriálu příliš neukazuje je Jitka Farská, ta ale do seriálu opět nastoupí po novém roce, kdy se začne objevovat velmi často.

Od nového roku odchází také Štěpán Stránský, ten už v těchto dnech příliš nenatáčí, jeho postava totiž odcestuje na stáž do Francie. Poprvé se o této zprávě zmíňil bulvární deník, před časem zprávu potvrdilo i tiskové centrum seriálu Ulice.

Nekonečný seriál je typ seriálu, kde se obsazení hlavních postav mění po několika letech, není to tedy nic neobvyklého, když čas od času některé z postav odejde a některá zase příjde.

Už 18. ledna začíná Nova slavit !

16. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Jak jistě všichni moc dobře víte, 4. února 2009 oslaví televize Nova svoje 15. narozeniny, pro diváky si toho spoustu připravila, my se vám v několika článcích budeme snažit vysvětlit a prozradit, co všechno má Nova nachystáno na tuto půlkulatou slávu.

Dnes se podíváme na program nedělních večerů v lednu. Ta první začne již 18. ledna, to Nova uvede ve 20:00 speciální pořad, který budou moderovat Tereza Pergnerová, Roman Šmucler a Petr Rychlý - tento herec se jako jediný nejdéle udržel na televizní obrazovce Novy.

Tento první díl se jmenuje První (k) roky. Tento díl je nazvaný tak proto, že bude mapovat prvních několik let vysílání televize Nova. Nebudou samozřejmě chybět ani archivní pořady z let 1994 - 1998. Diváci se mohou těšit na sestřihy pořadů Eso, Tabu nebo Natočto!

Další pořady Nova připravuje i nadále, jaké ? Tak na to si zase chvíli počkejte, nechceme vše prozradit jen v jednom článku.

Český Slavík se líbil

16. prosince 2008 v 10:00 Novinky
V sobotu 13. ledna uvedla televize Nova v hlavním vysílacím čase přímý přenos z pražské Lucerny - vyhlašovali se zde prestižní ceny Český Slavík za rok 2008. Jak vše dopadlo a jak se výsledek líbil samotným divákům? Tak to se dozvíte v dnešním článku.

Celým pořadem provázela zaručená dvojce bavičů Težkej Pokondr, na pódiu se vystřídalo neuvěřitelné množství nejrůznějších známých osobností, počínaje generálním ředitelem televize Nova Petrem Dvořákem přes nejrůznější zpěváky až po japonského zpěváka, který zpíval Gottovu Včelku Máju.

A jak vlastně dopadli výsledky ? Anketu za nejlepšího zpěváka vyhrál Karel Gott, nejlepší zpěvačku pak Lucie Bílá, nejlepší skupina pak Kabát. Absolutním vítězem se stala zpěvačka Lucie Bílá, která si odnesla dvě ocenění.

Sledovanost byla také výborná, porazila dokonce konkurenní stanice, které dávali osvědčené hity jejich programů. Český Slavík ale neodolal a nezahálel, porazil je s více než 50 % sledovaností.

Nova uspěla ve dvou kategoriích v ankěte ELSA

15. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Televize Nova uspěla v anketě Elsa, což je anketa, kde se vyhlašují v nejrůznějších kategoriích ty nejlepší programy v České republice. Záznam mohli diváci vidět v sobotu večer na veřejnoprávní televizi. Jaké jsou výsledky pro Novu ?

Nova vyhrála jako jediná komerční televize v České republice. A to hned ve dvou kategoriích. Tou první kategorii je nejlepší zahraniční seriál vysílaný v Česku. Ten vysílá televize Nova. Jestli si typujete, že onim seriálem je Dr. House, typujete správně. Tento seriál je oblíbený po celém světě a Nova je ráda, že jej může vysílat. Už příští pondělí uvede závěr čtvrté řady seriálu.

Další kategorií byla divacká cena za nejlepší film. Ten získal film, jehož je Nova koproducentem a mediálním partnerem, mimochodem jej můžete vidět na Nový rok v hlavním vysílacím čase. Ano, nejlepším film podle diváků je film Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli.

Byť je tato ankete známá, nedosahuje takové prestiže jako je například anketa Český lev nebo televizní ceny Tý Tý. Oboje se předávájí na jaře příštího roku.

Co uvidíme na Nový rok ? (2. část)

15. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Protože se právě dnes dostáváme zhruba do poloviny měsíce prosince je na čase odtajnit zbylé novinky, které Nova odvysílá na Nový rok, čili 1. ledna. Nedávno jsme vám prozradili na co se můžete těšit přes den, nyní vám řekneme na co se můžete těšit v hlavním vysílacím čase.

V 18:35 nebude určitě chybět nekonečný seriál Ulice, který vám zpestří novoroční program Novy a nakousne tak první část prime-time v roce 2009. Následovat budou tradiční Televizní noviny v 19:30.

Ve dvacet hodin večer se určitě dívejte a to celá rodina, Nova si pro vás totiž nachystla českou komedii pro celou rodinu s názvem Jak se krotí krokodýli, v hlavních rolích si zahraje například Miroslav Etzler, kterého znáte s Pojišťovny štěstí, a nebo také Jiří Mádl.

Hned po tomto filmu si ve velkém novoročním sestřihu přiblížíme uplynulý rok v tradičním pořadu Střepiny 2008. Co vše se v uplynulém roce stalo nám během půl hodiny přiblíží Stanislav Brunclík. Po pořadu Střepiny 2008 se určitě dívejte na legendární americký film Zkrocená hora, který Nova uvede v premiéře.

Novinky kolem Nova cinema - už zítra

14. prosince 2008 v 16:00 Nova Cinema
Kolem filmového kanálu Nova cinema se v poslední době pořád něco děje a protože tato stanice patří pod Novu, náš blog o ní samozřejmě bude informovat. Už zítra čili 15. prosince se kolem Novy cinema bude vše točit. Proč ? Tak to se dozvíte v dnešním druhém článku.

Počínaje zítřejším dnem, začíná vysílat kanál Nova cinema v pozemním digitálním vysílání DVB-T. Je to velká změna pro tento menší kanál, bude mít totiž více diváků. Už v omto týdnu se celé odbavování Nova cinema do digitální sítě přestěhovalo do speciální budovy zvané News center, což je zpravodajské a odbavovací centrum televize Nova, kde se odbavují všechny programy, jak Novy, tak Nova cinema, ve stejné budově také sídlí studio a tým televizních novin včetně zpravodajského portálu tn.cz

Od 15. prosince se také rozjíždí nová soutěž s Nova cinema. Výherce vyhraje zájezd do Los Angeles, tedy do centra filmového průmyslu, do jednoho z nejznámějších míst světa. Více informací naleznete na www.novacinema.cz.

51. týden

14. prosince 2008 v 10:00 Next week
Měsíc prosinec je v plném proudu a pomalu se blížíme k závěru tohoto roku, už příští týden z číslem 51 nám Nova nabídne nějaké premiérové filmy a seriály. Tento týden jich je snad nejméně za celou historii našeho blogu. Pojďme se ale přesto na nějaké zajímavosti podívat.

Začneme jako tradičně seriály. Připraveny jsou jen dva. Už 17. prosince nás čeká repríza páté řady německého kriminálního seriálu Kobra 11. Ještě před tím se ale můžete těšit na pilotní díl k této řadě, vidět jí můžete ráno. Hned po tomto seriálu startuje repríza čtvrté řady amerického seriálu Hvězdná brána.

Za celý týden, čili od pondělka do neděle si Nova přichystala pouze jeden premiérový film. Ten uvede ve středu ve 20:00, jedná se o americkou komedii s názvem Našli mě naši a máte se rozhodně na co těšit, protože u tohoto filmu se rozhodně zasmějete.

Už zítra můžete sledovat předposlední díl Víkendu s mottem Nech brouka žít. V neděli ve 20:00 také určitě sledujte závěrečný 16. díl čtvrté řady seriálu Pojišťovna štěstí.

Lednové neděle ! Co nabídnou ?

13. prosince 2008 v 16:00 Novinky
Velké překvapení chystá televize Nova na neděle od nového roku. 4. prosince zatím ještě ne. Ale další neděle by měli být o něco zajímavější. Nikdo zatím nechce nic prozradit, má to být velkolepé překvapení.

Nedávno jsme vám představili několik variant toho, co by se mholo v neděli vysílat. Nyní se nám seznam věcí, které jsou nejpravděpodobnější zúžil jen na dvě. Ty vám dnes prozradíme a doufáme, že se v jedné trefíme.

První z nich je už dlouho představovaný projekt a sice seriál Dokonalý svět, jehož začátek sahá do období ještě před prázdinami, vystřídat by se zde měli některé hvězdy českého herectví, mezi nimi by byl například i Saša Rašilov. Zda se jej dočkáme, to bude překvapení.

Dalším projektem, který by mohl obsadit příčky nedělního času je nový pořad, lépe řečeno nová show. O jako show se jedná ? Tak to bychom vám chtěli prozradit v zítřejším článku v 10:00.

Novinky v Televizních novinách

13. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Pozorní diváci, kteří sledují každý den večer zpravodajskou relaci TV NOVA Televizní noviny, si určitě všimli malé změny, která nastala. Tato změna se na televizních obrazovkách začala objevovat teprve před několika dny, zatím se ale jn testuje.

Zpravodajské relace jsou hodně založeny na přímých přenosech z nejrůznějších míst České republiky. Moderátor přináší vstupy ze zpravodajských budov v jednotlivých mětech nebo přímo z terénu.

Novinkou je zobrazování mapy v levém dolním rohu obrazovky. Moderátor je nyní zobrazován více napravo, levá strana patří speciální mapě, která má zelený podklad a slouží jako dobrý grafický prvek.

Televizní noviny jsou nejmodernější relace v České republice, používají speciální grafické prvky, za které se nemusí stydět ani zahraniční zpravodajské relace či televize. Těchto prvků bude ve zprávách čím dál tím více, slibuje to tedy alespoň šéf zpravodajství Martin Ondráček.

Smallville na Nova cinema

12. prosince 2008 v 16:00 Nova Cinema
Nova cinema si pro svoje diváky nachystala na přelom roku skutečné seriálové skvosty. Už nedávno jsme vás informovali o tom, že se můžete těšit na reprízu amerického seriál Útěk z vězení. Nyní přichází další novinku.

Nova cinema už není jen smetištěm starých seriálů, začínají se zde objevovat i nové a kvalitní seriály z let nových. Důkazem toho je nasazení v posledním týdnu tohoto roku veleúspěšného amerického dobrodružného seriálu Smallville.

Tento filmový kanál uvede pátou řadu tohoto seriálu, kterou již diváci mohli vidět na Nově. Ti, kteří jej ještě neviděli a nebo si jej chtějí zopakovat, tak mohou každý všední den v odpoledních hodinách.

Zajímavých seriálů a skvostů bude ale mnohem více. Už nyní pro vás připravujeme podrobnosti o tom, co Nova cinema chystá na Vánoce a Silvestra včetně Nového roku. Také vám prozradíme, jaký další seriál bude na kanálu nový.

SMALLVILLE V. OD 29. PROSINCE NA NOVA CINEMA

Příští rok nová pohádka

12. prosince 2008 v 10:00 Novinky
Televize Nova se rozhodla, že kromě obyčejných českých filmů, které jsou velice úspěšné začne natáčet i české pohádky. Už v minulosti jste mohli v kinech nebo na DVD vidět pohádku Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka.

Tato pohádka čeká na diváky Novy už příští rok na Vánoce a to v hlavním vysílacím čase. Nová pohádka se ale už v roce 2009 začne natáčet. Hlavní dozor nad vším bude mít opět režísér Zdeněk Troška, což je u pohádky polovina úspěchu.

Troškovi pohádky jsou velice oblíbené, svědčí o tom návštěvnost v kinech a prodej DVD. Televize Nova bude opět na další pohádce spolupracovat. A jak bude celá pohádka vypadat a jak se bude jmenovat ?

Pohádka se tentokrát bude točit na motivy pohádek Boženy Němcové. Pracovní a možná i konečný název pohádky zní Čertova princezna, jestli bude název stejný si musíme ještě chvíli počkat, natáčení by mělo začát na přelomu jara a léta příštího roku.