Listopad 2008

Shrnutí měsíce - listopad 2008

30. listopadu 2008 v 16:00 Shrnutí měsíce
A je to tady, měsíc listopad se nachýlil ke svému konci a my si v dnešním posledním článku a zároveň posledním listopadovém článku lehce připomeneme, co se za 30 dní událo kolem televize Nova, ale také kanálu Nova cinema, či portálu tn.cz

V prvé řadě musíme zmínit obrovskou popularitu původních formátu Novy, které v listopadu opět obsadili první místa na žebříčcích sledovanosti. Nejlépe si vede seriál Ordinace v růžové zahradě, na druhém místě je potom seriál Ulice, výborně si vede i Pojišťovna štěstí. První český sitcom je na tom také dobře, získává dokonce i nové diváky.

Filmový kanál Nova cinema, dosáhl v tomto měsíci výborných váýsledku, které se nedají srovnávat. Čísla totiž dosáhly historických výsledků.

V tomto měsíci začalo natáčení již páté řady populárního seriálu Pojišťpvna štěstí, na režisérskou židli usedne opět Jiří Adamec, herecké kolegium zůstává stejně, jen s několika málo vyjímkami.

V tomto měsíci Nova odvysílala premiérové dva české filmy, podoboruje tím jak českou kinematografii, tak rozvoj českých filmů. V tomto měsíci uvedla filmy Občan Havel a Svatba na bitevním poli.

Na tn.cz se začínají objevovat koncerty, už tento měsíc se zde poprvé objevil přímý přenos z pražské Lucerny, kde vystoupil Michal David. O pár dní později se zde konal další koncert, tentokrát skupiny Chinasky.

Na Nově také v polovině měsíce odstartovali zbrusu nové zimní znělky, které by se na Nově měli udržet až do ledna. To by je měli pravděpodobně vystřídat nové.

49. týden

30. listopadu 2008 v 10:00 Next week
Už dnes máme poslední den měsíce listopadu, a my vám nabízíme v tomto předposledním článku to, na co se můžete těšit v příštím, prvním prosincovém týdnu. Už v dalším posledním článku měsíce listopadu vám nabídneme shrnutí celého tohoto měsíce. Teď už ale programové zajímavosti na příštího týdne.

Nejdřív se jako tradičně podíváme na seriály. Už zítra se můžete těšit na zbrusu nový seriál s názvem Pohřešovaní, uvidíte jej každé odpoledne. Od úterý se můžete těšit na reprízu čtvrté řady amerického seriálu Zákon a pořádek: Zločnné úmysly. Od čtvrtka vždy po Snídani s Novou můžete sledovat německý seriál z lékařského prostředí Stefanie - nový začátek. Ve stejný den před seriálem Ulice začíná repríza čtvrté řady seriálu Kriminálka Miami. V sobotu ráno si určitě nenechte ujít premiérový dokumentární seriál Na výpravě s Jeffem Corwinem. Nedělní ráno pak spestří nová pohádka s názvem Zvířátka v pohodě.

Na příští týden si Nova nachstala celkem 4 premiérové filmy. Tím prvním je film Velmi nebezpečné známosti 3 a uvidíte jej již zítra ve 22:45. Už v pátek po filmu Sněženky a machři sledujte americkou komedii Sestřička Betty. V neděli ráno v 8:20 můžete taktéž sledovat americkou komedii, tentokrát s názvem Santa kdo?. Tradiční odpolední film bude patřit opět více ženám a uvidíte ho tentokrát ve 13:20 po názvem Rodina podle plánu.

Bude se na Nově stavět dům?

29. listopadu 2008 v 16:00 Dům snů
Už před nějakou dobou jsme vás informovali o tom, že si televize Nova, tedy lépe řečeno společnost CET 21 nechala registrovat nové názvy svých projektů. Mezi nimi se naskytl i název Dům snů, na Nově se něco připravuje a je možné, že se bude stavět nový dům.

Koncepcí na tento pořad je mnoho. Jednou z nich je například to, že se bude konat soutěž, jejiž cílem bude to, že výherci vyhrají nějaký pěkný dům, například v centru Prahy nebo nějakou vilu v pražském okraji.

Další možností je, že televizní diváci budou svědci toho, jak se takový dům staví. Možné tedy je, že tato realityshow by se na televizních obrazovkách držela i několik měsíců, finálový díl by pak představoval kolaudaci celého projektu.

Jak to celé bude vypadat není jasné, bližší informace se budou postupně prozrazovat v průběhu příštího roku. Zdali se tento projekt uchytí už příští rok na podzim neví ještě ani samotné vedení televize.

Nova cinema slaví 1. rok vysílání

29. listopadu 2008 v 10:00 Nova Cinema
Filmový kanál Nova cinema už toto pondělí oslaví první rok svého vysílání. Je to až k nevíře, že tato stanice vysílá tak dlouho. V dnešním prvním víkendovém článku se dozvíte, čím Nova cinema tehdy začínala a také to, co chystá do budoucna.

Kanál Nova cinema začal přesně v sobotu 1. prosince 2007 v 11 hodin dopoledne. Celý tento projakt se připravoval už dlouhou dobu, ze začátku jste mohli vidět například telenovelu Terra Nostra nebo americké sitcomy Na zdraví! a Roseanne. Úplně prvním filmem, který Nova cinema vysílala je film Jiná láska, dalším potom dobrodružný koprodukční film Svět zítřka.

Stanice k prvnímu výročí vysílání nepřipravuje žádnou změnu, už letos na podzim si totiž nadělila předčasný dárek a to nové znělky, logo a grafiku. A na co se můžeme na tomto kanálu těšit do budoucna, určitě na spoutsu zajímavých seriálů, které se divákům líbí a filmové lahůdky, které jen tak někde nevidíte.

Hvězdy na ledě? Možná !

28. listopadu 2008 v 16:00 Novinky
Televize Nova spolu s jejím vývojovým centrem má připraveno asi 50 projektů, které jsou v různých stádiích příprav. Jedním z nich je i jedna soutěž, nebo lépe řečeno realityshow, která se s úspěchem vysílá ve Spojených Státech.

Show se jmenuje Hvězdy na ledě. Tento projekt je zatím ve stádiu příprav, ale už nyní se vybírají lidé, kteří by mohli obsadit hvězdy, kteří by tančili s nějakou krasobruslařskou hvězdou. Kdo bude vybrán, zatím nechce nikdo prozradit.

Celý projekt je jednoduchý, hvězdy tančí na ledě před porotou a samozřejmě před kamerami, diváci jej pak mohou sledovat na televizních obrazovkách. Cílem hry je porazit soupeře tím, že dotyčný bude prostě nejlepší.

Formát pochází z originálu "Dancing on ice", který se vysílá s úspěchem už několik let v USA, tento projekt by se na obrazovce objevil v Česku vůbec poprvé. S úspěchem se vysílal i v Německu, zda se jej však dočkáme je zatím ve hvězdách.

Co nového v Ulici ?

28. listopadu 2008 v 10:00 Ulice
Jak jsme vám již včera slíbili, dnes se můžete těšit na pokračování toho, co uvidíte do budoucna v seriálech TV NOVA. Dnes je na řade seriál Ulice, co vás tedy nejzásadnějšího čeká v nádledujících dílech měsíce prosince.

Těšit se můžete na další novou postavu, do Ulice totiž příjde mladší sestra Libušky Nekonečné, ta to nemá v životě vůbec jednoduché a to z jednoho důvodu, má cukrovku a musí si píchat inzulín, vztah mezi Theou a Matějem Jordánem bude zajímavý hned od začátku.

Zuzana nastupuje do pekařství. Lumír je spokojený, protože Zuzanu zná a zdá se mu dobrá. Vše se ale nelíbí jeho matce Vilmě Nyklové, ta se rozhodne celé rozhodnutí o přijeetí Zuzany bojkotovat.

Olda stráví noc s Libuškou Nekonečnou, to bude velký šok pro Matěje Jordána, který uvidí Oldu, jak od ní ráno odchází v dobré náladě, vše mu dojde až později. Další příběh se bude odehrávat take mezi Benem a Štěpánem, jejich přátelství bude ohroženo a to z důvodů finanční krize mezi nimi.

Co nového v Ordinaci ?

27. listopadu 2008 v 16:00 Ordinace v růžové zahradě
Už dlouho jsme vám opět neprozradili, co nás čeká v našich oblíbených seriálech. Dnes začneme seriálem Ordinace v růžové zahradě, trochu vám poodhalíme zákulisí tohoto seriálu, podíváme se také na seriál Ulice, ale to až v nějakém dalším článku. Co nás tedy čeká v blízké době v seriálu Ordinace v růžové zahradě?

Marek Barna má po velmi složité operaci mozku, začíná se zotavovat. Už v úterním díle se dozvěděl, že jeho pravým otcem je Vladimír Pusenský, když se na to zeptá jeho matky Pavly, ta vše zapře. Kvůli tomu je na ni naštvaný, jediný, kdo mu řekne pravdu je Magda.

Už za několik týdnu nás čeká velká svatba. Ano čtete správně, v Ordinaci se schyluje ke svatbě, a kdo že se bude vdávat a ženit. Bude to Běla Páleníkova a Eduard Valšík, svatba ale nebude jenom tak jednoduchá, bude tu ještě mnoho aspektů, které budou spolu muset překonat.

Magda je Čestmírovi nevěrná, s kým tak na to si ještě musíte nějakou dobu počkat. Stejně tak si musíme počkat na románek Adama Suka a sestřičky Veverky, které čeká do budoucna jenom dobré. Na oddělení nastupuje také nová vrchní sestra, která má trochu pochmůrnou minulost.

Filmy místo Soukromých pastí

27. listopadu 2008 v 10:00 Novinky
V pondělí jsme vás mylně informovali o seriálu Chalupáři. Za tuto informaci se omlouváme, podle oficiálního programu, který jsme dostali do rukou přimo od TV NOVA, zde stálo, že od příští středy bude Nova tento seriál vysílat. Informace jsme si však dobře neověřili a výsledkem je, že ve středu bude Nova vysílat filmy.

V tomto prvním článku se dozvíte, jaké filmy Nova uvede ve třech středách v měsíci prosince, poslední středou jsou Vánoce a Silvestr o jejiž programu jsme vás již informovali nebo informovat budeme.

Už za týden můžete sledovat americkou romantickou komedii z roku 2005 s názvem Zpověď americké nevěsty. O týden později čili 10. prosince můžete sledovat další romantickou komedii, tentokrát s názvem Ztroskotaná láska.

Posledním prosincovým filmem, který uvidíte 17. prosince je americká komedie Našli mě naši. Těšte se tedy na prosincové středeční filmy na Nově.

Dokonalý svět - začne se už brzy natáčet

26. listopadu 2008 v 16:00 Novinky
Už na přelomu srpna a září jsme vám prozradili, že Nova připravuje spoustu nových projektů, to jsme ale zatím nevěděli, že jeden z nich se uchytí a diváci jej budou už příští rok vidět na televizních obrazovkách.

Seriál se jmenuje Dokonalý svět a Nova už v létě natočila pilotní díl, ten musel jít před vedení televize, zalíbil se a může jít tedy do výroby. Kolik bude mít tento seriál dílů, je zatím v hvězdách, bude záležet na scénáristech a na divácké oblíbenosti.

Tento projekt se bude zabývat prostředím lifestylového časopisu a lidí kolem něj, bude to tedy dynamický a moderní seriál, který se bude hlavně točit kolem vztahů. Jaké obsazení se chystá, zatím nechce Nova prozradit.

Nové díly se začnou točit už v lednu, pravděpodobné nasazení by tedy mohlo být někdy na konci února nebo v průběhu měsíce března, vyjímkou však nemůže být ani nasazení v pozdějším čase.

Dva a půl chlapa - novinky

26. listopadu 2008 v 10:00 Novinky
Seriál Dva a půl chlapa se začíná proslavovat i v České republice, diváci jej nyní mohou vidět jak na obrazovkách TV NOVA, tak na filmovém kanálu Nova cinema, vysílá se ale i v USA a těšit se můžete i na nové díly.

Na Nově nyní můžete sledovat reprízu čtvrté řady, kterou Nova uváděla v premiéře před několika měsíci. Vidět jí můžete vždy v neděli po Odpoledních televizních novinách. Do budoucna se na Nově můžete těšit také na pátou řadu.

Na filmovém kanálu Nova cinema se pak těšte na první řadu, ta je pro diváky připravená od dnešního dne odpoledne místo seriálu Ženatý se závazky, který skončil včera. Vidět můžete premiérovou řadu, kterou jste ještě v Česku nemohli nikdy vidět.

V USA se vysílá premiérová šestá řada na stanici CBS, v Americe je tento seriál velice úspěšný, dokonce je na první příčce mezi oblíbeností všech amerických sitcomů. Na šestou řadu se mohou těšit i diváci u nás a to někdy na přelomu příštího roku.

Svatba na bitevním poli - PREMIÉRA

25. listopadu 2008 v 16:00 Premiérové filmy
Už tuto sobotu se příznivci českých filmů mohou těšit na zbrusu nový, který jste ještě na obrazovkách Novy vidět nemohli. Jmenuje se Svatba na bitevním poli a jedná se o typickou českou komedii, který bude nám všem velmi blízká.

V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem, který má už léta monopol na roli Napoleona.

Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však pro Touchyna špatnou zprávu - tentokrát angažoval na roli Napoleona skutečného zahraničního herce, který je mu i více podobný.

Hlavní roli si v tomto filmu zahraje Bolek Polívka, v dalších rolích se objeví například Josef Somr, Zlata Adamovská, Jan Budař, Miroslav Šimůnek nebo Jitka Čvančarová.

SVATBA NA BITEVNÍM POLI UŽ V SOBOTU VE 20:00 NA NOVĚ

Kriminálka Anděl - 13. díl

25. listopadu 2008 v 10:00 Kriminálka Anděl
Včera jste mohli na obrazovkách sledovat předposlední díl českého kriminálního seriálu Kriminálka Anděl. Jak jistě všichni tušíte už za týden se teště na poslední závěrečný díl první řady. O čem tento příběh bude?

Poslední třináctý díl se jmenuje Korunní svědek. Příběh začíná nálezem dvou mrtvých těl. Dvě mrtvoly, jedna mužská, druhá ženská, nalezené kdesi na pražské periferii, na první pohled vedou k podezření, že šlo o mafiána na výletě, který byl zabit i s prostitutkou, jež si najal.

Policisté zjistí, že šlo o "korunního prince" mocné bratislavské mafiánské rodiny, proto přijíždí pomoct s vyšetřováním i slovenský kriminalista. Vyřizovaly si tu účty slovenské gangy? Ne, celé to bylo mnohem jednodušší.

Jednu z hlavních rolí si zahrál také herec Vojtěch Dyk, který se postupně ve svých rolí dostává do povědomí diváků.

KRIMINÁLKA ANDĚL - KORUNNÍ SVĚDEK UŽ V PONDĚLÍ 3. PROSINCE NA NOVĚ

Chalupáři na Nově

24. listopadu 2008 v 16:00 Novinky
Už tuto středu nám skončí cyklus filmů Soukromé pasti a protože už je připravován program na další týdny, v dnešním článku vám prozradíme, co Nova chystá místo těchto filmů. Pojďme se tedy na to podívat.

Už od první prosincové středy můžete na Nově ve středu vidět seriál Chalupáři. Zatím máme potvrzený první díl, program se nám vzhledem k příblížení vánočních svátku trochu komplikuje, jak to tedy zatím vypadá?

Ve středu 3. prosince Nova uvede první díl seriálu Chalupáři z názvem Chudák dědeček. Další týdny však už tento seriál v programu nenaleznete, vysílat se totiž budou filmy. Pravděpodobně je tento díl nasazen je z důvodu, jestli bude tento seriál sledovaný. Pokud ano, další díly uvede Nova pravděpodobně v příštím roce.

O tom jaké filmy Nova uvede od 10. prosince vždy ve středu vám prozradíme už brzy.

Vánoční program (3. část)

24. listopadu 2008 v 10:00 Novinky
Je tady další díl našeho cyklu Vánoční program, dnes si opět prozradíme nějaké lahůdky ze zimního vysílání televize Nova. Dnes vám představíme dva filmy, na které se můžete těšit. Tak pojďme začít tímto článkem náš poslední listopadový týden.

Už na druhý svátek vánoční se můžete těšit na americkou romantickou komedii z roku 2004, Nova ji uvede v premiéře. Film se jmenuje Deník princezny 2: Královské povinnosti a jak už mnozí tuší bude se jednat o pokračování slavné komedie, kterou jste na televizní obrazovce mohli vidět v létě - Deník princezny. Tentokrát se hlavní představitelka bude vdávat a to přinese spoustu komických situací.

Dalším filmem, který Nova uvede bude známá americká animované komedie. Pokud jste si oblíbili zeleného zlobra, tak vás potěšíme. Během vánočních svátků se můžete těšit na dva filmy. Jestliže stále ještě nevíte o čem je řeč, musíme vám prozradit, že se můžete těšit na film Shrek a Shrek 2.

Původním formátům se stále daří

23. listopadu 2008 v 16:00 Novinky
Když se najde dobrý projekt, napíše se scénář a natočí se, je to velice dobré, když ale tento projekt má ještě k tomu skvělou sledovanost je to více než dobré. Projekty, které Nova nyní vysílá jsou toho důkazem, pojďme se podívat jak se daří některým projektům.

Ordinace v růžové zahradě 2, je projekt, který se vysílá už od září 2005, každé úterý a čtvrtek si jej vyhledává přes dva miliony diváků, tento týden se stal dokonce rekord, v úterý tento seriál sledoval kolem 60 % všech diváků, co byli u televizních obrazovek.

Daří se u Ulici, jde vidět, že se scénáristé snaží, protože Ulice se i po tolika dílech stále líbí, sleduje ji kolem poloviny diváků a poráží tak konkurenční zpravodajské relace, už v listopadu a v prosinci do Ulice příjde spoustu nových postav, takže se určitě dívejte i nadále.

Comeback je žánr, které se na českých obrazovkách zatím neobjevil, jedná se o první opravdový český sitcom, báječně na tom je, že i když Češi podle některých názorů nejsou národem se smyslem pro humor, tento komediální seriál se líbí a dokonce jej sleduje čím dál tím více diváků.

48. týden

23. listopadu 2008 v 10:00 Next week
Je tu opět další týden, tentokrát s číslem 48. Co vás tedy čeká v posledním listopadovém týdnu, nebude toho moc, ale přesto věříme, že si něco v programu TV NOVA vyberete. Pojďme se tedy na to podívat.

Ze seriálů je toho opravdu pomálo, jen jedna premiérová věc a sice premiéra druhé řady amerického detektivního seriálu Můj přítel Monk, je to tak tato řada ještě nebyla na Nově odvysílána, těšit se na ni můžete už v pátek.

Co se týče filmové nabídky, tak ta je trochu lepší, těšit se můžete na čtyři premiérové filmy. Jaké? Už v sobotu v 14:25 můžete sledovat americký film Kóma.

Večer ve 20:00 s konečně dočkají příznivci premiérových českých filmů, čeká vás nová česká komedie s názvem Svatba na bitevním poli, v průběhu týdne se o tomto filmu dozvíte mnohem víc. V sobotu ve 23:50 uvidíte také koprodukční horor Underworld. Na neděli odpoledne je také nachystán pravidelný romantický film, tentokrát se jmenuje Pomoc! Já mám rande.

Točí se Pojišťovna štěstí 5

22. listopadu 2008 v 16:00 Novinky
Přestože se v televizi vysílá teprve čtvrtá řada seriálu Pojištovna štěstí, štáb spolu s herci už nyní připravuje a natáčí páté pokračování tohoto oblíbeného seriálu, který se na televizních obrazovkách drží více než čtyři roky.

Poprvé jste jej mohli vidět v roce 2004, od té doby už uběhl dlouhý čas a v Pojišťovně se leccos změnilo. Co ale uvidíte v dalším pokračování? I když jsou natočeny jen některé záběry nové řady, scénáře jsou napsány, na co se můžete těšit za rok?

Velký románek zde sehraje paní Kekulová, i když se jedná o ženu v trochu větším věku, přesto nechce jen tak sedět a čekat na smrt, podle scénáristky Evy Papouškové ji čeká velkolepá svatba a koho si vezme, onim vyvoleným bude hrobník.

Ze seriálu vypadává jedna hlavní postava a to Alena Antalová, ta se na vlastní žádost rozhdola, že ze seriálu odejde a Jiřímu Adamcovi nezbylo nic jiného než souhlasit, roli zde zaručenou bude mít Tomáš Etzler, jehož role bude opět velká.

Těšit se můžete i na Petra Nárožného, přibude ještě plno nových postav, jaké to budou, tak na to si musíte ještě chvíli počkat, vysílat se bude až na podzim příštího roku.

Pohřešovaní - nový seriál

22. listopadu 2008 v 10:00 Novinky
Už za několik málo dní začne televize Nova vysílat v odpoledních hodinách nový americký kriminální seriál s názvem Pohřešovaní, v originále se jmenuje Missing a v USA se vysílal tři roky od roku 2003 až do roku 2006.

První řada tohoto seriálu startuje na obrazovkách Novy už v pondělí 1. prosince, těšit se opět můžete na zajímavé případy, které se bude snažit tým vyšetřovatelů za každou cenu rozluštit. Vy budete u toho každý všední den.

Seriál začíná první řadou, která má celkem 18 dílů, další premiérové řady jsou pak druhá a třetí, celkový počet všech dílů seriálu je 56, je tedy více než jasné, že seriál Pohřešování budete vídat na obrazovkách i v příštím roce.

Hlavní roli si v seriálu zahraje například Glorie Reuben, je to ta samá herečka, co ztvárnila jednu s doktorek v oblíbeném americkém seriálu Pohotovost.

O seriálech se na našem blogu budeme zabývat více už v příštích článcích, dozvíte se totiž, co Nova chystá ze seriálové zahraniční tvorby na příští rok, máte se na co těšit.

Vánoční program (2. část)

21. listopadu 2008 v 16:00 Novinky
Již ve středu jsme vám prozradili to, co se bude vysílat na Vánoce, tedy na Štědrý den - 24. prosince. V dnešním druhém a zároveň posledním článku se podíváme na to, na co se můžete na obrazovkách Novy těšit 25. prosince.

Již večer se můžete těšit na premiéru americké romantické komedie s názvem Moje krásná čarodějka, příběh pojednává o čarodějce, kterou ztvárnila Nicole Kidman, ta se chce zbavit svých čarodějnických schopností a stát se obyčejným smrtelníkem.

Další premiérou bude film který natočil známý režisér Woody Allen, tento film pojednává o muži, který se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a dostane se kvůli tomu do slepé uličky, hlavní roli si zahraje Scarlett Johanson, jmenuje se Match Point: Hra osudu,

Už příště se dozvíte pokračování, tedy to, co uvidíte na druhý svátek vánoční.

Premiéra nového filmu - již včera

21. listopadu 2008 v 10:00 Novinky
Televize Nova se stala koproducentem nového českého filmu, který diváci mohli vidět včera v kinech po celé České republice. Film se jmenuje Vy nám taky, šéfe a hraje v něm spoustu známých herců. V dnešním článku si o tomto filmu něco povíme.

Již včera bylo v pražském kině, kde se vysílal tento film, plno. Obsazeny byli tři velké kinosály, přišlo spoustu diváků a režisér celého filmu byl namíru spokojen. A o čem vlastně samotný film pojednává?

Filmová komedie "Vy nám taky, šéfe!" vypráví příběh podnikatele, který chce nechat svoji firmu "poctivým" způsobem zkrachovat. Aby měl jistotu, že všechno proběhne nenápadně, přijme do ní záměrně takové lidi, o nichž je přesvědčen, že jsou pro svoji práci zcela a naprosto neschopní. Ukazuje se, že to byl geniální tah. Avšak bohužel jen do doby, než začnou mít úspěch. A tak začíná vysilující boj s blbcem…


Pokud chcete film vidět i vy, tak nezapomeňte zají do kina, kde na vás již čeká.