Říjen 2008

Novinky v říjnu !

1. října 2008 v 16:00 Novinky
Na našem blogu jsme se rozhodli, že vám představíme zajímavosti a novinky na měsíc říjen. Dozvíte se tedy vše podstatné o programu a novinkách na televizní obrazovce, ale i o tom, co se chystá kolem Novy.

Už dnes tedy 1. října začíná Nova vysílat ve vysokém rozlišení HD, tedy pokud máte televizor s možností sledovaní ve vysokém rozlišení nezapomeňte se dívat dnes večer na televizní noviny. Už v sobotu Nova rozjíží svůj třetí kanál s názvem Nova sport, vše vypukne o půlnoci z pátku na sobotu. Už tuto sobotu od 17:15 můžete sledovat přímý přenos hokejového utkání, jak na Nova sport, tak na TV NOVA včetně NOVA HD.

Tuto sobotu můžete hned po hokejovém utkání sledovat premiérový český film z koprodukce TV NOVA - Bestiář, o kterém, se dozvíte v nějakém následujícím článku. O týden později - 11. října se v Josefově dole koná už 13. ročník cyklistického závodu Nova Author Cup 2008, my vám o závodu přinesme podrobné informace.

Další sobotu tedy 19. října se těšte na další český film z koprodukce TV NOVA a sice film Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále, o tomto filmu vám přineseme podrobnější informace příští týden.

Jak bude vysílat NOVA HD ?

1. října 2008 v 10:00 Novinky
Televize Nova zahájí od zítřka, tedy středy 1. října, vysílání ve vysokém rozlišení obrazu v satelitní platformě Skylink pro Českou republiku. Pod tímto názvem začne od stejného dne vystupovat satelitní nabídka společnosti Trade&Technology, nově provozová firmou TradeTec. Nova HD bude automaticky k dispozici všem držitelům karet českého Skylinku aktivovaných po dnešním dni v základní nabídce zdarma.

Majitelům TT Karet Standard a Sezóna registrovaných do 30. září operátor zpřístupní Novu HD za aktivační poplatek 590 Kč včetně DPH. Poplatek je nutné uhradit na účet společnosti TradeTec podle pokynů na webové stránce www.skylink.cz. "Program bude aktivován automaticky do tří pracovních dnů po připsání platby na účet," slibuje firma. Upozorňuje však, že Novu HD lze aktivovat pouze na kartách registrovaných pro Českou republiku, nikoli na Slovensku.

Do neděle 19. října bude vysílání Novy HD přístupné všem registrovaným zákazníkům českého Skylinku (dříve Trade&Technology) bez ohledu na sérii a datum registrace jejich TT Karty. Nova HD bude vysílat na satelitu Astra 1E na pozici 23,5 stupně východně a bude kódován v systému CryptoWorks.