Říjen 2008

Obsluhoval jsem anglického krále - PREMIÉRA

11. října 2008 v 16:00 Premiérové filmy
Už za týden v sobotu se můžete těšit na další premiérový český film, tentokrát to bude film od dvojice Hrabal-Menzel. Ano jedná se o film Obsluhoval jsem anglického krále. Nova se před dvěma lety stala jeho koprducentem a teď jej uvede ve dvacet hodin na Nově.

Tématem Hrabalova slavného románu je životní dráha číšníka, později hoteliéra a nakonec cestáře v době politických zvratů první půle dvacátého století. Mnohokrát v životě pocítí, že jím druzí opovrhují pro malý vzrůst, pro sympatie k Němcům, pro jeho češství, proto, že má původ odloženého dítěte, i pro osobitou životní filozofii.

Nikdy však nezatrpkne, neoplácí nenávistí, nemstí se. Touží po bohatství a uznání ve své profesi, touží po milující ženě - ale dostává se mi jich jen krátce. Není uznán ani jako árijec, ani jako milionář...

Dalším filmem, na který se můžete v budoucnu těšit bude film Svatba na bitevní poli, Nova pro vás chystá také filmový dokument Občan Havel. Kdy vše uvidíte se dozvíte už brzy na našem blogu.

OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE V SOBOTU 18. ŘÍJNA NA NOVĚ

Babicovy dobroty už dnes na Nově !

11. října 2008 v 10:00 Novinky
V průběhu tohoto týdne jsme vám představili novinku v podzimním televizním vysíláním Novy, nový kuchařský pořad Babicovy dobroty. Tímto pořadem bude každou sobotu provázet kuchař Jiří Babica, který patří mezi jedny z nejlepších českých kuchařů. Co ještě víme o pořadu, který už za chvíli uvidíte na obrazovce ?

První řada tohoto pořadu bude mít celkem 16 dílů. Bude se zabývat především českou kuchyní. I když je tato kuchyně velice těžká na přípravu, Jirka Babica vám ukáže, jak vše udělat tak, aby jste se příliš nenadřeli a při tom to chutnalo skvěle.

Už v prvním díle se dozvíte recept na výborný český guláš, podle české receptury. Zvláštností každého dílu bude, že Jirka bude vždy vařit s nějakou ženou-kuchařkou, která mu bude v tomto vaření pomáhat.

BABICOVY DOBROTY UŽ DNES V 17:50 NA NOVĚ

Nový český seriál už v únoru na Nově

10. října 2008 v 16:00 Novinky
Rozběhlé seriály, které nyní Nova vysílá, tedy Kriminálka Anděl a Pojišťovna štěstí se dostali zhruba do poloviny svého vysílání. Zbýva už tedy jen několik málo týdnů do doby, kdy tento seriál na obrazovce skončí. A Nova už má připraveny některé varianty na to, co uvede místo nich. Jistý už je v tuto dobu jeden seriál, ten se objeví na obrazovce v únoru.

Seriál se jmenuje Dokonalý svět, informovali jsme vás o něm asi před měsícem. To jsme psali, že se natáčí pilotní díl. Ten už je hotov a od vedení televize dostal zelenou. Nova se v tuto chvíli pustila do natáčení dalšího českého seriálu.

Seriál by něměl mít pro začátek více dílů než 15. Běžet by měl zhruba do června, zda bude pokračovat i po prázdninách se rozhodne podle výsledků sledovanosti. Zatím je jistá jen jedna herecká osobnost, která si v seriálu zahraje a sice Tereza Brodská, ta se uvolní ze seriálu Ulice a v tomto seriálu si zahraje jednu z hlavních rolí.

Nova.cz se bude měnit už v tomto měsíci !

10. října 2008 v 10:00 Internet
A je to konečně tady. Fanoušci televize Nova, kteří netrpělivě čekali na to až Nova sputsí svoje nové internetové stránky mohou jásat. Proč ? Datum spuštění se přiblížilo a dokonce to bude ještě tento měsíc, tedy v říjnu. Podle toho, co tvůrci slibují se máme na co těšit.

Datum spuštění ještě nebylo přestě stanoveno, mělo by to ale být někde kolem 20. října, což je pondělí. Pokud bude tento portál spuštěn podobně jako tn.cz můžeme se těšit na spuštění o den dříve, v neděli 19. října.

A na co se můžeme těšit ? Určitě na kompletní změnu grafiky. Na interentových stránkách už nebude převládat červená barva. Jak Nova slibuje doména nova.cz bude obří zábavný portál, který nabídne na začátek několik stovek videii z produkce televize Nova.

Největším lákadlem pro diváky budou speciální stránky o jednotlivých pořadech a seriálech. Na portálu podbně jako na tn.cz budou často používány videa. A těšit se můžeme i na zatím neodvysílané záběry ze seriálů, nebo rozhovory s jednotlivými protagonisty.

Megapořad na Nově

9. října 2008 v 16:00 Novinky
Už dlouhou dobu se na obrazovce televize Nova neobjevila nějaká pořádná show, typu X Faktor nebo Česko hledá Superstar. Rovněž se na ní neobjevil pořad typu Test národa, Člověče, nezlob se či pořad Clever. Nova to ale už brzy napraví a v tomto článku se dozvíte jak.

Za více než čtrnáct dní, přesně v sobotu 25. října, Nova uvede velkou zábavno-soutěžní show, kde svedou velký boj naše celebrity. Nova si pro svoje diváky připravila téměř dvouhodinový projekt s názvem I love Česko.

Tento pořad bude jak všdomostní, tak zábavný. Dva týmy celebrit na proti sobě usednou a budou bojovat s otázkami, které se týkají České republiky. A kdo se mezi celebritami objeví ? Tak napříkald to bude herec a moderátor Milan Štaindler nebo herec Jan Štastný, do studia příjde i Miss Taťiana Kuchařová.

A kdo bude celý tento pořad moderovat. Moderátorkou se stane osoba, která se snad na obrazovce Novy ještě nikdy neobjevila. Večerem bude provázet Halina Pawlovská. A máte se rozhdoně na co těšit. O této show se na našem blogu už brzy dozvíte něco víc.

Soukromé pasti - 6. díl

9. října 2008 v 10:00 Soukromé pasti
Včera jste mohli vidět už pátý díl cyklu Soukromé pasti, ty se už příští týden tedy 15. října dostanou do své poloviny. Příští týden uvidíte díl šestý, tentokrát s názvem Malý terorista, v tomto díle bude mít jednu s hlavních rolí dítě. O čem tedy příběh je ?

Úspěšná manažerka Helena konečně našla toho pravého. Vítek je po všech stránkách báječný, ale… má desetiletého syna Romana. Tomu se - na rozdíl od táty - Helena nelíbí ani trochu. Malý Roman by byl nejraději, kdyby se táta dal dohromady s mladou chůvou Táňou, která se o něj stará od smrti mámy.

Po vzoru akčních hrdinů svých oblíbených filmů a za pomoci Táni Roman brání svou "rodinu" proti Heleně, kterou považuje za "Vetřelce". Helena nemá na vybranou - jestli chce muže svých snů, musí získat na svou stranu syna i chůvu. Ani jeden z těch dvou se jí to nechystá nijak usnadnit.

Hlavní roli si v tomto filmu zahrál Roman Zach, jeho přítelkyní bude Aňa Gaislerová, můžete se tedy těšit na tyto skvělé dva herce.

SOUKROMÉ PASTI - MALÝ TERORISTA UŽ VE STŘEDU NA NOVĚ

Co bude dál a co skončí ?

8. října 2008 v 16:00 Novinky
Nová sezóna začala před více než měsícem a na Nově už se začíná pomalu uvažovat nad tím, které projekty budou pokračovat dále a s kterými už se nadobro rozloučíme. Jak to tedy doopravdy je ? Jaké projekty budou v příštím roce ?

Nekonečný seriál Ulice může jásat, výsledky sledovanosti jsou i ve 4. sezóně výborné, proto se diváci mohou těšit na další pátou řadu, která začne v září 2009. Podobné je to i u Ordinace v růžové zahradě, rozhodnuto je zatím o tom, že pokračovat bude asi do 128. dílu, tedy zhruba do konce června roku 2009. I když jsou výsledky po více než třech letech stále vynikajcí a seriál stále láme rekordy, není rozhodnuto, zda tvůrci budou pokračovat i v další sezóně.

Asi nejúspěšnějším novým projektem letošní sezóny je cyklus filmů Soukromé pasti, opět s výbornou sledovaností. Generální ředitel Novy Petr Dvořák přislíbil, že se bude připravovat druhá řada. Po 15-ti dílech je také vysoce pravděpodobné, že bude pokračovat i seriál Kriminálka Anděl, který ovládá pondělní prime-time.

Na 100 % je také jisté, že ještě v letošním roce se bude natáčet pátá řada seriálu Pojištovna štěstí. Zda se bude jednat o poslední řadu, zatím nikdo nechce prozradit.

Nova stále více investuje do filmů

8. října 2008 v 10:00 Novinky
Devět let se televize Nova filmy zabývala jen na okraji, sem tam natočila nějaký. V poslední době se ale s filmy, kterými je koproducent TV NOVA, roztrhl pytel. Nova ví, na co se diváci chytí a jak ragují na který žánr. Mají rádi komedie a citové filmy.

Nova si uvědomuje, že taková investice se jí vyplatí, zvýšší svůj obrat, prodá více reklamy a zároveň prospěje i českému filmovému průmyslu. A proto se také rozhoduje, že bude podporvat mladé a nadějné režiséry, kameramany a další profese.

Už několikrát se podílela na projektu Noc filmových nadějí, které s úspěchem vysílala. Partnerem je také Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku. Od 9. do 11. října se zde objeví 44 filmů z celého světa. Tyto filmy se objeví stejně tak jako to bylo u prvního ročníku v televizi a posléze i na internetových stránkách.

Už na televizní jaro, tedy únor nebo březen připravuje další Noc filmových nadějí. Pokud jste nějaký ze studenstkých filmů propásli, podívat se můžete na www.kinomania.cz

Novinky ve sledovanosti na tn.cz

7. října 2008 v 16:00 Internet
Zpravodajsko-zábavný portál tn.cz, který Nova provozuje už od května tohoto roku před časem na svých stránkách začal zobrazovat sledovanost pořadů na všech televizních stanicích. Už více než měsíc každý všední den ukazovala tabulku se sledovaností jednotlivých pořadů.

Nyní ale, počínaje včerejším dnem, začala ke stávající věkové skupině 15-54, na kterou se Nova výrazně zaměřuje, ukazovat i sledovanost v kategorii 15+. Tabulek se tam tedy nyní obejvuje více, nejdříve sledovanost celého dne v top pět (15+ a 15-54) a sledovanost zpravodajských pořadů rovněž 15+ a 15-54.

Nova vyhověla zejména díky uživatelům, protože ti bombardovali redakci dotazy na to, proč neuvádí sledovanost celou. Nyní je tedy vše v pořádku a sledovanost je zobrazována kompletní. Do budoucna chce na portálu zavést nejen tabulku Top 5, ale chce ji rozšířit i na více položek.

Kriminálka Anděl - 7. díl

7. října 2008 v 10:00 Kriminálka Anděl
Už více než měsíc vysílá Nova oblíbený seriál Kriminálka Anděl, který se dostává zhruba do poloviny první řady. Podle úspěšnosti můžeme tedy usuzovat jak se seriál bude vyvíjet. Už dnes vám představíme další díl v pořadí, tentokrát s číslem 7, ten má název Čarodějnice.

Po oslavách Čarodějnic je u příměstské chatařské oblasti nalezeno potlučené tělo dívky v bezvědomí. Není jasné, jestli šlo nehodu či zločin, navíc vyšetřovat kohokoli po tak bujaré noci je mimořádně obtížné.

Jako vedlejší roli si v tovto díle zahrál také herec, který ztvárňuje Dalibora Lišku v seriálu Ulice a sice Václav Mareš. Toho kromě tohoto dílu můžete vidět každý všední den před televizními novinami.

KRIMINÁLKA ANDĚL V PONDĚLÍ 13. ŘÍJNA NA NOVĚ

250. díl Ordinace už zítra

6. října 2008 v 16:00 Ordinace v růžové zahradě
Veleúspěšný seriál Ordinace v růžové zahradě se na obrazovkách vysílá každé úterý a čtvrtek už od září 2005. Herců se zde vystřídalo spoustu. Herci, kteří zůstali od samého začátku jsou například Petr Rychlý nebo Ladislav Potměšil. Dílů se na televizní obrazovce objevilo už 250. Ten s tímto číslem, tedy 250 uvdiíte zítra.

Díky našemu blogu se ale dozvíte vše podstatné o tom, co uvidíte v dalších dílech. Takže pojďme se na to podívat. Jedním s hlavních témat bude Olga Pusenská. Ta projde velice složitým obdobým, v nemcnici totiž příjde na stáž vysokoškolský student, ten je ale zároveň otcem jejího dítěte. Když jej uvidí tak jí to způsobí šok a její nemocné srdce se k tomu výrazně přidá. S tohoto nepříjmeného incidentu o své dítě příjde.

A co se týče vztahů, tak ty budou pěkně propletené. Proč ? Sestra Veronika se bude velice zbližovat s priméřem Fryntou, to se nebude líbit Sukovi. Magda má další problém, zalíbil se jí totiž Čestmír, ten to ale vůbec netuší, bude s toho velice v šoku.

ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ - 250. DÍL UŽ ZÍTRA VE 20:00

Leoš Mareš už letos ve velké show

6. října 2008 v 10:00 Novinky
Milovníci nejúspěšnějšího moderátora v České republice Leoše Mareše byli určitě rádi za informaci, že od příštího podzimu bude mít Leoš svou vlastní talkshow. V některém z minulých článků jsme vás o tom informovali. Informovali jsme vás ale také o tom, že se chystá ještě jeden projekt a ten bude moderovat sám Leoš.

Pořadem, který bude Mareš moderovat bude velká show, kterou Nova opět nachystala na poslední den roku, tedy Silvestr. Na co se můžeme těšit ? Už na Silvestra 2008 se můžeme těšit na další velký Mejdan, tentokrát pod moderátorskou taktovkou Leoše Mareše, ten musel leccos omezit, aby mohl celou show moderovat.

V minulosti pořadem provázel například Petr Novotný, který se zábavnými Silvestry na Nově proslavil. V novodobé historii to byl i herec a moderátor Petr Rychlý. Svoje moderování Silvestra si odbyl i Těžkej Pokondr.

41. týden

5. října 2008 v 16:00 Next week
Je tu první říjnové Next week a vy se opět dozvíte to nejzájímavější, co vás čeká v příštím týdnu na obrazovkách Novy. Dnes toho bude trochu více, protože premiér bude hned několik. Takže jdeme na to.

Už v pondělí odpoledne se můžete na obrazovce Novy těšit na premiérovou osmou řadu seriálu Raymonda má každý rád. Ve středu 8. října se odpoledne objeví premiérová šestá řada amerického komediálního sitcomu Dva z Queensu. No a poslední novinkou je repríza seriálu Námořní vyšetřovací služba a to 1. řada - 12. října.

Co se týče filmových premiér, tak těch bude v následujícím týdnu opravdu hodně, celkem šest. Hned v pondělí ve 22:55 se můžete těšit na americký film Velmi nebezpečné známosti 2. Na páteční večer si pak Nova nychstala americký válečný film Kód Navajo, ten uvidíte ve 21:55. V sobotu ve 20 hodin se můžete dívat na velkofilm, o kterém jsme vám již přinesli článek a sice Válka světů, což je americký sci-fi film. Hned po tomto filmu to pak bude čínsko-hongkongský film Klan létajicích dýk ve 22:25. V neděli dopoledne se dívejte na cyklus německých romantických filmu s názvem Hotel snů, tentokrát Hotel snů: Mauricius - ve 12:55. No a v noci z neděle na pondělí uvidíte ještě americký thriller Tvář teroru.

Už zítra můžete po seriálu Kriminálka Anděl vidět další část pořadu Víkend, tentokrát s mottem Vítr v kapse. No a v sobotu před pořadem Koření uvidíte nový pořad o vaření s názevm Babicovy dobroty.

Filmy na DVD v říjnu

5. října 2008 v 10:00 Novinky
V poslední době se na našem blogu výrazně zabýváme filmy. A to nejen těmi zahraničními, ale hlavně českými, zejména těmi, který koprodukovala televize Nova. Už včera jste na obrazovkách mohli vidět film Bestiář. Nechcete-li čekat na to až bude film v televizi můžete si jej zakoupit na DVD. Na našem blogu můžete vždy na začátku měsíce vidět přehled DVD s českými filmy.

Taková normální rodinka - jedná se o český film, který měl svoji kinopremiéru v dubnu 2008, na svoji televizní premiéru si bude muset ještě chvíli počkat, na DVD si jej ale můžete koupit už 20. října. Hlavní role v této komedii si zahráli Jiří Mádl, Eva Holubová nebo Monika Zoubková, kterou můžete znát jako Terezku z Ordinace v růžové zahradě

František je děvkař - druhým filmem, který výjde v říjnu na DVD je další česká komedie, která měla kinopremiéru v červnu 2008, DVD vychází 27. října, a kdo si v tomto filmu zahrál ? Hlavní roli hraje Josef Polášek, mezi další role si zahráli herci jako Zdena Hadrbolcová, Arnošt Goldfram nebo Petr Čtvrtníček

Filmy budou na DVD vycházet i v příštím měsíci a máte se na co těšit i do budoucna, protože Nova se stáva koproducentem filmů čím dál tím častěji. V roce 2008 uvedla do kin více než 11 filmů.

Válka světů - megafilm na Nově

4. října 2008 v 16:00 Premiérové filmy
Na příští sobotu si Nova pro svoje diváky připravila megafilm, který natočil sám Steven Spielberg, který se podílel na filmech jako Jurský park nebo Terminál. Na sobotu také připravuje hned po tomto filmu další premiérový film. V tomto článku si ale povíme něco o filmu Válka světů, který je typický sci-fi film.

Scenárista David Koepp "adaptoval" stejnojmenný slavný román H. G. Wellse, jehož tématem je invaze Marťanů na planetu Zemi, a jeho příběh přesunul z konce devatenáctého století do žhavé současnosti. Dělníka Raye Ferriera trápí problémy v rodině, jejíž členové si přestávají rozumět. Na planetu Zemi se ovšem řítí nebezpečí nepředstavitelného rozsahu.

Má podobu mimozemských predátorů, kteří se rozhodli naši civilizaci zlikvidovat, a jsou na to technologicky skvěle vybaveni. Osobní potíže ustupují do pozadí. Lidé, včetně Rayovy rodiny, se musí semknout, pokud mají mít alespoň minimální šanci na svou záchranu.

SLEDUJTE VÁLKU SVĚTŮ V SOBOTU 11. ŘÍJNA NA NOVĚ

Novinky z Ulice

4. října 2008 v 10:00 Novinky
Je tady konečně víkend a hned v jeho prvním článku si povíme něco o zákulisí, ale hlavně ději seriálu Ulice. Tvůrci si pro nás od listopadu připravili spoustu novinek, které se budou postupně na obrazovkách Ulice objevovat. V dnešním článku vám některé z nich představíme.

Už včera se do televizní Ulice vrátila jedna s postav a sice Růžena Habartová, kterou hraje Zdena Hadrbolcová, ta se zde vrátila po dvou letech o ní jsme tu měli speciální článek. Další novinky už se netýkajá ani tak seriálových postav, ale spíše kulis.

Definitivně totiž končí Království hraček, paštikář Stárek jej totiž koupil a nyní v něm chce podnikat, ale po svém. V seriálu Ulice už se také nedočkáme kulis Večerky, kterou vede Vilma Nyklová, ta se zhruba za dva měsíce přemění. A na co ? Celý tento obchod koupí nová postava, který do Ulice nastoupí, ta zde bude provozovat tatérský salón.

A co bude s Vilmou Nyklovou? Té koupí Stárek zcela novou pekárnu, kde bude prodávat, takže se opět můžete těšit na pořádnou dávku drbů. Jednou s nějvětších proměn ale prodělá klub, který se přemění na nádherný hudební bar - na ten se už nyní můžete podívat.

Romantické filmy v neděli

3. října 2008 v 16:00 Novinky
Tento pátek se víceméně zabýváme premiérovými filmy, které Nova brzy uvede. Už v 10 hodin to byl film Bestiář, který uvidíte v sobotu, dnes v tomto posledním pátečním článku se dozvíte o romantických filmech, které Nova uvede každou neděli kolem jedné hodiny odpoledne.

Celý cyklus se jmenuje Hotel snů, jedná se o německo-rakouský cyklus z roku 2004, který má originální název Traumhotel. Cyklus těchto asi 85ti minutových filmů vysílá už několik let německá veřejnoprávní televize ARD (ze stejné televize pochází většina romantických filmů).

Každý týden se můžete těšit na jeden přběh vždy ale z jiné země. Už tuto neděli uvidíte první díl s názvem Hotel snů: Thajsko. O týden později 12. října bude díl druhý s názvem Hotel snů: Mauricius. A do třetice vám představíme názevm filmu třetího, který nese název Hotel snů: Bali.

Nova má však nakoupeno dílů víc, včetně dílů novějších z let 2005 a více. Tak nezapomeňte sledovat každou neděli odpoledne tento cyklus romantických filmů nejen pro ženy.

Bestiář - PREMIÉRA

3. října 2008 v 10:00 Premiérové filmy
Televize Nova si na letošní podzim, tedy zhruba do prosince, připravila hned několik premiérových českých filmů. Už zítra to začne filmem Bestiář o týden později to bude velkofilm Obsluhoval jsem anglického krále a v tomto roce se pak můžete těšit ještě na Svatbu na bitevním poli s Bolkem Polívkou. V dnešním článku se dozvíte vše o filmu Bestiář.

Bestiář je příběhem mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavým způsobem změní vztah se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah plný nejistoty a podivínských nejasností, vztah, který vyčerpává. Karolína se rozhodne vymanit se ze své citové závislosti a naučit se na jiných mužích, jak přestat být submisivní.. Chce být tím, kdo udává tempo, chce změnu rolí. Bude se chovat tak, aby měla věci pod kontrolou, bude nezávislá, bude víc brát než dávat! Záhy se ale ukáže, že toto není cesta. Jediný způsob, jak být nezávislý, je být sám sebou a nemít potřebu to nikomu "natřít"!

Kdo by si myslel, že Bestiář je o bestii, tak mu film ukáže, že to tak není. Film není pojímán se zacílením na ženské publikum, je to příběh, který chce oslovit diváky napříč diváckým spektrem, nezávisle na pohlaví na věku.

Důležité muže ztvárnili Karel Roden, Marek Vašut, Tomáš Matonoha, Miroslav Etzler, Kryštof Hádek a Petr Vondráček.

BESTIÁŘ UŽ ZÍTRA VE 20:40 NA NOVĚ

Kdo bude moderovat Českého slavíka ?

2. října 2008 v 16:00 Novinky
Již včera ve dvanáct hodin, tedy v přesné poledne se rozběhlo hlasování do ankety Český slavík pro rok 2008. Už v prosinci se dozvíme výsledky toho, kdo bude vítězem, zda si prvenství obhájí Karel Gott či Lucie Bílá. V tomto článku se také dozvíte, kdo se stane moderátorem.

Moderátorem nebude překvapivě Leoš Mareš, o tomto faktu se spekulovalo už od loňského roku, kdy Leoš moderoval Českého slavíka pro rok 2007. Nyní se ale Nova vrací k moderátorům, kteří show moderovali před dvěma lety, kdo to je ?

Moderátory letošního ročníku této ankety budou pánové Ondráček a Pokroný ze skupiny Těžkej Pokondr. Moderátor Leoš Mareš, ale pro letošek nezůstane ochuzen o nějakou akci, po pořadu X MIX, který diváci mohli vidět minulou sobotu se Leoš objeví na obrazovce ještě jednou. O tom, kde se obejví si už brzy přečtěte na našem blogu.

Moderátoři se vybírali podle deníku Blesk dlouhou dobu a uvažovalo se i o moderátorech jako Koranteng nebo Brzobohatý.

Soukromé pasti - 5. díl

2. října 2008 v 10:00 Soukromé pasti
Včera jste mohli ve dvacet hodin na Nově sledovat již 4. díl cyklu Soukromé pasti, tentokrát pod názvem DNA jako důkaz. Podle vyjádření diváků spolu s kritiky je tento cyklus jedním z nejpovedenějších pořadů, co Nova kdy vysílala. Nyní se podívejte na souhrn toho co uvidíte za týden tedy 8. žíjna.

Novinářka Sylva se zná se spisovatelem Janem dlouhá léta a vždycky to mezi nimi jiskřilo. Až teď si to přiznali a propadli vášnivé lásce. Bohužel těsně poté, co si Jan víceméně z pohodlnosti nastěhoval do života Sylvinu přítelkyni, kardioložku Marii, která se ke vztahu upnula jako k poslední šanci zažít lásku a štěstí. Jan je však fatálně fascinován jinou dámou - Smrtí.

Cítí, že mu ubývá sil a bojí se bezmocnosti a nemohoucnosti. Proto se snaží své dvě pozdní lásky přesvědčit ke slibu, že mu v takovém případě pomohou. Poté, co Jan prodělá mozkovou mrtvici, nastává čas zúčtování - nejen že se Marie dozví o utajovaném vztahu Sylvy a Jana, ještě se má Jana dobrovolně a definitivně vzdát.

Hlavní role v tomto díle si zahrají Jiří Bartoška, Emília Vášáryová, Vilma Cibulková, Petra Lustigová a další. Už nyní se ale těšte na další díl s názvem Malý terosrista.