Jak vzniká seriál ? (3. část)

8. září 2008 v 16:00 | Ketty & Janule |  Zajímavosti

V minulém díle Jak vzniká seriál ? jste se dozvěděli, co se může stát, když CME neschválí rozpočet na pořad či seriál a co se také může zkomplikovat v zákulisí. Také jste se dozvěděli vše o pilotním díle, který se nemusí pokaždé obejvit na televizní obrazvce. Dnes seriál pokračuje. Co se tedy děje po natočení pilotního dílu, když od šéfů dostanete zelenou ?
Produkce a obsazení může být spokojeno. Proč ? Má práci a to na nějakou řádku měsíců, podle seriálu někdy i na několik let. Začínají velké přípravy většinou už jsou dopředu připraveny scénáře a začíná jejich realizace. Tvoří se kompletní a finální scénáře. Když je vše připraveno může se pustit do natáčení. Většinou se dopředu natočí několik dílů, obvykle něco kolem dvanácti dílů. Pokud je seriál ohraničen epizodami někdy se natočí hned všechny naráz, tak jak se to dělalo dřívě, že se natočí třeba třináct epizod a tím seriál končí.
V dnešní době se ale dělají mnohem delší seriály, takže když se natočí třináct dílů, tak se postupně dotáčejí další, podle intenzity vysílání. Tvůrci pak jen čekají na to jak to bude s čísly sledovanosti. A co se stane když čísla dopodnout dobře ?
Většinou se stane to, že vedení televize požádá o natočení pokračování a to když je opět úspěšné, tak se dotočí další a další a stát se toho může třeba nekonečný seriál jako je Ulice nebo téměř Ordinace v růžové zahradě...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama