Jak vzniká seriál ? (2. část)

3. září 2008 v 16:00 | Terez |  Zajímavosti

Minule jsme vám prozradili v našem prvním díle, to jak vlastně začíná vznik seriálu, tedy jak vše začíná při vzniku seriálu, od přípravy projektu až k finančnímu plánu, kde jsme vlastně minule skončili v našem článku, dnes se podíváme na pokračování.
Když televize Nova nebo mediální skupina CME schválí finanční plán, který je na nějaký pořad nebo seriál navržen, projekt je připraven na částečnou realizaci, pořád ale není jistota, že se objeví na telvizní obrazovce k tomu vede ještě zdlouhavá cesta.
Jednou překážkou realizace může být například obsazování různých herců nebo angažování ostatních profesí, tedy od kameramanů, skriptek až po dalších x profesí. Když vše klapne a je připraven tým pro natočení pořadu či seriálu, shodnotí se scénáře a vybere se ten nejlepší nebo při seriálu na pokračování ten první.
Během několika dní se natáčí takzvaný pilotní díl. Není to obyčejný pilotní díl, jak jsme zvyklí u seriálu v USA, kdy se natočí pilotní díl a pak se pokračuje na televizní obrazovce ostatními díly. Tento pilot se většinou nikdy v takové podobě, jaké je na televizní obrazovku nikdy nedostane. A kdo ho tedy vidí ? Opět jen vedení televize, které rozhodne o jeho osudu. Buď se vední líbit bude a nebo se celý projekt zastaví a celá práce končí. Co se ovšem stane když projekt dostane v této fázy zelenou ?
Pokračování příště... na www.televizenova.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama