Jak vzniká seriál ? (1. část)

28. srpna 2008 v 10:00 |  Zajímavosti
Televize Nova na letošní sezónu připravila spoustu nových seriálu a aby vše klapalo a fungovalo musela vymyslet plán, jak takový seriál připravit a vyrobit, aby vše šlo jak má. Převzala proto nový plán výroby a to přímo z USA. Jak vypadá a v čem je jiný ?
Na začátku celého projektu jsou přípravy. Buď v zahraničí nebo u nás doma se vymyslí nebo převezme nějaký projekt. Tento projekt se nabídne vedení televize a majiteli licence (CME). Pokud vedení vše schválí a projekt má pro zatím zelenou ještě nemá úplně vyhráno. Do projektu se nyní zapojí producent. Novinkou je v tomto případě to, že každý projekt má od začátku až do konce přiděleného jednoho producenta, což se liší od minulých let, kdy na jednom projektu spolupracovalo producentů více.
Producent se stará o to, aby vše fungovalo. Pro letošní sezónu platí, že všichni producenti jsou placeni z peněz TV NOVA a tak nejsou najati z žádných externích produkcí, aby pro Novu nějaký pořad vyráběli. Podle ředitle Novy Petra Dvořáka, zatím v České republice moc kvalitních externích producentů, kteří vyrobí silný projekt pro Novu, příliš není. Proto se Nova musí zatím spolehnout sama na sebe. Dříve spolupracovali s externí produkcí napříkald na seriálu Redakce.
V případě seriálu hraje producent hlavní roli v několika věcech. V první řadě se musí domluvit s autorem celého projektu, kterým bývá v případě nových seriálu především vedoucí vývojového centra Radek Bajgar poté se musí domluvit se scénáristou na obsahu celého díla. No a dohroamdy také musí dát finanční plán pro vedení televize....
Pokračování příště... už brzy nawww.televizenova.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martin martin | 28. srpna 2008 v 11:09 | Reagovat

http://nova.blog.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama