Srpen 2008

Ze seriálu do seriálu

4. srpna 2008 v 10:00 Zajímavosti
Herec Radoslav Brzobohatý stvárňoval tři roky ředitele Království hraček v nekonečném seriálu Ulice na televizi Nova. Na jaře tohoto roku, ale jeho seriálová postava Václav Král zemřela na vážnou nemoc.
Natáčení seriálu ukončil proto, že měl málo pracovního času na natáčení, mnoho scénářů na učení a hlavně hraní v nekonečném seriálu - podle legendárních herců, jako pan Brzbohatý je, je seriál obecně ne moc kvalitní a hraní v seriálech nepříjmají, radši čekají na roli ve filmu.
Radoslav Brzobohatý se ale objevil v dalším seriálu dalo by se říci, že také nekonečném. Objevil se ve slovenském seriálu televize JOJ - Panelák. V závěrečném 93. díle první řady se objevil jako nová postava po boku jeho manželky a herečky, která stvárňuje jednu s hlavních postav v tomto seriálu Hany Gregorové.
Proč se rozhodnul hrát v tomto seriálu a zda v seriálu bude hrát delší dobu nebo jako hostující herec se ještě neví, vše se uvidí po prázdninách, kdy začnou nové díly seriálu.

Nova.cz v novém ?

3. srpna 2008 v 16:00 Internet
V květnu 2008 rozjela televize Nova zpravodajsko-bulvární portál tn.cz, který zpočátku navštěvovalo během týdne kolem 600 tisíc uživatelů. Nyní se čísla pohybují někde kolem 350 tisíc uživatelů.

Televize Nova ale usilovně připravuje a to už na letošní podzim velkou a razantní změnu. Připravuje totiž další internetový portál, zatím není jisté zda to bude jen velká přestavba portálu nova.cz nebo se na scéně objeví úplně nový.

Na těchto stránkách by se měli objevovat jen informace a novinky o pořadech a seriálech televize Nova. Každý pořad nebo seriál by tu měl mít vlastní stránku, kterou si určitě zaslouží, vypadat by měli podobně jako web seriálu Ulice www.nova.cz/ulice nebo pořadu Snídaně s Novou www.snidanesnovou.cz. Vlastní web si určitě zaslouží seriály jako Ordinace v růžové zahradě nebo Pojišťovna štěstí s pořadů pak Střepiny nebo Víkend.

Kdy Nova tento projekt představí není jisté možná už na začátku sezóny v září nebo někdy v průběhu podzimní sezóny.

32/2008

3. srpna 2008 v 10:00 Next week
Vždy v neděli (jako je dnes) se vždy dozvíte to, co uvede televize Nova v týdnu dalším, budou to tedy nové seriály, premiéry filmů, nové pořady nebo témata v pořadech aktuálních.
Na seriálové scéně bude příští týden docela veselo budou tu totiž hned tři premiéry. Už zítra tedy v pondělí se můžete těšit na úplně novou pátou řadu seriálu Dva a půl chlapa (19 dílú). V úterý pak začíná nový třináctidílný americký seriál Slepá Justice a ve středu se ukáže premiérová třetí řada Plastické chirurgie s.r.o. se čtrnácti novými díly. V následujícím týdnu se dočkáte také reprízy 3. řady Julie Lescaut, 3. řady Redakce a 4. řady Kobry 11.
Na filmovém poli se objeví hned 6 premiérových filmů. Už v pondělí ve 21:55 se vysílá americký kriminální film JACKIE BROWNOVÁ. V úterý ve 22:20 to bude první díl amerického thrilleru HADŮV FAKTOR. V sobotu ve 20:00 se můžete těšit na americko-britský válečný film podle skutečné události RYTÍŘI NEBES ve 22:40 potom americko-australský horor PROPAD DO TEMNOT a americko-dánská komedie PLÁN B potom v 0:20. Na neděli je připraven premiérový kanadský thriller VYHLÍDKA STRACHU ve 21:55.

Z archívu na obrazovku

2. srpna 2008 v 16:00 Zajímavosti
Pokud jste fanoušek televize Nova a někdy, když je něco velmi nezáživného v televizi si možná řeknete, jestli takhle televize vysílá pořád a nebo, co vysílala tehdy když začínala. Nova začala vysílat 4. února 1994 to už je přes 14 let. Od téhle doby už vysílala spoutsu původních pořadů, vy kteří si je ale nepamatujete si je můžete snadno připomenout.
Televize Nova pořady, které už dávno zapadli do televizního archivu a už nejsou ''in'' nyní vysílá v časných ranních hodinách. A vy, kteří si říkáte co to jsou za pořady, jestli má cenu kvůli nim tak brzo vstávat si nyní přečtěte následující informace o pořadech, které se v ranních hodinách vyskytují nejčastěji.
Áčko - diskusní pořad, který byl prvním opravdovým diskusním pořadem na komerční televizi v České republice, vystřídali se zde v moderátorském postu lidé jako Pavlína Wolfová, Jan Musil, Šárka Kubelková nebo Martin Veselovský.
Lucie na bílo - Lucie Bílá, známá česká zpěvačka, měla několik let svůj pořad, kde si zvala velmi zajímavé hosty, byla zároveň moderátorkou a během pořadu také představila svoje největší hity
Ptákoviny - moderátor Martin Dejdar provází pořadem, ve kterém hraje hlavní roli skrytá kamera, tento kdysi velice oblíbený pořad se vysílal už v prvním týdnu zahájení vysílání TV NOVA
Český bodyguard - známé osobnosti televizní obrazovky nebo známé osbnosti české kultury soutěží v zajímavých úkolech o titul Český bodyguard
Tabu - pořad populárního moderátora Romana Šmuclera, kde si do každého dílu pozval nějakou známou osobnost, kterou vyspovídal, pořadem prošli osobnosti jako Václav Havel nebo Jiří Menzel

Nova Sport

2. srpna 2008 v 10:00 Nova Sport
Už od letošního podzimu (přesné datum zatím není známe) by se měla s nynější sportovní televizní stanice Galaxie sport stát Nova sport. Nova sport se tedy zařadí ke značkám koncernu CME jako Nova a Nova cinema. Toto sjednocení se plánuje už dlouhou dobu a nyní se opraavdu uskuteční a to u příležitosti jedné významné události, která proběhne na podzim. Jaká významná událost to bude, zatím není jisté, podle jistých zdrojů se jedná o vysílání ve vysokém rozlišení HD. A zda bude kanál vysílát v rozlišení 16:9 není ještě potvrzeno s největší pravděpodobností ale ano.

Galaxie sport patří mezi kanály CME od září 2005, kdy jej tato společnost koupila, internetové stránky má přitom společně se stránkami televize Nova. Stanice vysílá sportovní události jako Formule 1, Premier League, NBA, NHL nebo ATP Masters.

S jistotou, ale můžeme prozradit, že Nova sport bude jedním s největších projektů televize Nova, který se bude řadit mezi projekty jako nové news centrum a studio televizních novin nebo nový portál tn.cz.

Aktuálně: Co uvidíte v dnešním Volejte Novu ?

2. srpna 2008 v 7:00 Aktuálně
Už dnes ve 12:00 můžete na obrazovkách televize Nova sledovat pořad Volejte Novu, tentokrát s moderátorem Televizních novin a pořadu Víkend Reynoldsem Korantengem. Co se tentokrát dozvíte ?
Podíváte se do zákulisí filmu JACKIE BROWNOVÁ. Volejte Novu vám také přiblíží dva premiérové filmy a to TĚLO NA TĚLO a RANDE S CELEBRITOU. A podíváte se také na to, co má společného pořad Snídaně s Novou s venezuelskou telenovelou Juanin zázrak. Chybět ale nebudou ani vaše telefonické dotazy. V tipovací hře jste tento týden mohli soutěžit mimořádně o dva dárkové balíčky a 6 televizních triček.
VOLEJTE NOVU DNES VE 12:00 NA NOVĚ

Žít po svém a Na nočních vlnách

1. srpna 2008 v 16:00 Premiérové filmy
Na tomto blogu vám vždy se čtrnáctidenním předstihem představíme nějaké premiérové filmy, které stojí za to vidět, dnes to budou filmy Žít po svém a Na nočních vlnách.
Žít po svém
Jedná se o film jedné rančerské rodiny, která byla před lety rozdělena a nyní se snaží dát opět dohromady. Zkušený rančer Einar Gilkyson, žije jen se svých vzpomínek, je zničený ze ztráty svého jediného syna, kterého ztratil před deseti lety. Nyní už svéj čas tráví jen staráním se o nájemníka a zároveň svého nejlepšího přítele Mitche, který byl velmi vážně zraněn při potičce s grizlym. Einarův život obrátí naruby příjezd Jean, jeho snachy, kterou viní s toho, že je zodpovědná za smrt jeho syna. Jean nepřijíždí sama, nýbrž s její dcerou o které tvrdí že je Einarova vnučka.
ŽÍT PO SVÉM UVIDÍTE V SOBOTU 16. SRPNA VE 20:00 NA NOVĚ
Na nočních vlnách
Novinářka Shelby Naylorová se zotavuje po tragické nehodě, při níž přišel o život její manžel. Rozptýlení nachází v jeho starém koníčku, poslechu policejní vysílačky. Brzy však přijde na to, že neslyší jen hlasy policistů, ale také intimní telefonní konverzace svých sousedů. Přestože ví, že by je neměla poslouchat, to, co slyší, je příliš fascinující, aby s tím mohla přestat. Pak je jedné noci ve vysílačce svědkem ostré manželské hádky. Zakrátko se dozví, že muž, kterého při hádce slyšela, oznámil, že jeho žena zmizela.
NA NOČNÍCH VLNÁCH UVIDÍTE V NEDĚLI 17. SRPNA VE 22:00 NA NOVĚ

Nova Author Cup 2008 - 1. část

1. srpna 2008 v 10:00 Nova Author Cup 2008
A je to opět tady, již 13. ročník celorepublikového závodu Novaauthor cup se rozběhl. Už nyní se opět můžete hlásit do tohoto skvělého cyklistického závodu, který proběhne jako každý rok druhou říjnovou sobotu. Televize Nova je opět mediálním partnerem této akce.
Závod se opět koná v Josefově dole v Jizerských horách, kde se opět pojede závod, kterého se účastní nejvíce závodníků nesportovců v České republice.
Partnerem Novaauthor cupu 2008 je předseda Senátu České republiky MUDr. Bohuslav Sobotka. Fotografie ze závodu naleznete na www.fotokocian.eu.
Příště se dozvíte něco o tom jak se můžete přihlásit a v jakých kategoriiích můžete soutěžit.

Aktuálně: TV NOVA má novou tiskovou mluvčí !

1. srpna 2008 v 6:00 Aktuálně
Počínaje dneškem tedy 1. srpnem se do funkce tiskové mluvčí nejsledovanější komerční televize v České republice TV NOVA dostává Michaela Fričová. Ta vystřída dosavadní tiskovou mluvčí a to Veroniku Šmítkovou, která na svém míste působí od roku 2005, ta včera odešla na mateřskou dovolenou. Zda se po uplynutí mateřské dovolené na svoje místo vrátí není jisté.
Michaela Fričová pracovala v časopise Margeting&Media. Tato sedmadvacetiletá absolventka fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy získala zkušenosti také v časopisu Týden nebo v Hospodářských novinách.