Srpen 2008

Nové postavy seriálu Ulice (2. část)

22. srpna 2008 v 16:00
V úterý jsme vám představili první dvojci nových postav, které se objeví od září na televizi Nova v nekonečném seriálu Ulice. Dnes je tu druhý díl a nové dvě postavy. Takže pokud vás zajímá, kdo bude od září v Ulici, tento článek je přímo pro vás.
MONIKA STAVNÁ (MONČA)
Postava Moniky je velice sebevědomá a o nic méně pohledná, ač to na první pohled nevypadá podle jejího chování, v hlavě má vše v pořádku. Problém je ten, že Monča je plná energie a života si užívá naplno, vyhledává mejdany, diskotéky a muže. Monika nemá stálé bydlení, ale vždy se najde někdo kdo ji nechá u sebe přespát. S muži to má kvůli své vizáži jednoduché. Začátkem září pozná na motorkářském srazu Pepana Pavlicu, který se ji líbí a nechce ho jen tak ztratit a tak se z nim vydá do Prahy, aby ho navštívila. Pepan s toho bude do jisté míry velice překvapený... Postavu Mončy si zahrála herečka, modelka a vícemiss za rok 2005 Agáta Hanychová, které úspěchu také přidalo to, že je dcerou známé moderátorky a herečky Veroniky Stropnické-Žilkové.
BORIS NEKONEČNÝ (BORISEK)
Devítiletý Borisek je typické hyperaktivní dítě, které učitelé nemají moc v lásce. Není hloupý, ale škola ho moc nebaví, zkoumá totiž úplně jiné věci, občas udělá bezmyšlenkovitě nějakou věc a potom se diví reakce druhé strany. Boris to ale nemá v životě jednoduché, zejména kvůli častému stěhovaní. Kočovný život pro malého Borise není úplně dobrý, podporu mu ale dává jeho rodina, ve které je šťastný a se kterou je velice rád... Borise si zahrál začínající herec Vladislav Rousek, který je znám především z reklam a z krátkých účinkování v divadle.
Poslední díl nových postav v Ulici završíme v pondělí, kdy vám představíme poslední dvojci.
Těšte se už brzy na www.televieznova.blog.cz

Hokej - živě na tn.cz !

22. srpna 2008 v 10:00 Internet
Televize Nova se svým zpravodajským portálem TN.CZ stále více překvapuje. Od května, kdy tento portál začal, uvedl už několik on-line rozhovorů, které se konají v poslední době téměř každý den s nějakým významným hostem. A aby toho nebylo málo nyní si pro své sportovní konkrétně potom hokejové fanoušky připravila jednu zajímavost.

Dnes večer, tedy v pátek 22. srpna si pro uživatele tn.cz a sportovní fanoušky připravila přímý přenos hokejového zápasu. Tento internetový krok ještě Nova nikdy neudělala a diváci ho uvidí v premiéře. A které dva týmy se naproti sobě postaví ?

Boj se uskuteční mezi týmy HC Sparta Praha a SKA Petěrburg ten patří obecně do turnaje Red Bulls Salute. Zápas se bude vysílat živě se Salcburku a to jen krátce před tím než u nás začne domací hokejová soutěž.

A ještě jeden bonus pro diváky. Celý přímý přenos bude ke sledovaní na internetu plně zdarma. Takže nemáte-li hokejoví fanoušci večer, co v plánu určitě navštivte TN.CZ.

HC SPARTA PRAHA - SKA PETĚRBURG DNES VE 20:30 NA TN.CZ

Nebezpečné hry 2 a Hrdina

21. srpna 2008 v 16:00 Premiérové filmy
Po dlouhé době se na našem blogu můžete dozvědět nějaké informace o premiérových filmech, které Nova připravuje v intervalu 14-ti dní. Pojďte se s námi podívat na filmy Nebezpečné hry 2 a film Hrdina.
NEBEZPEČNÉ HRY 2
Jednás e o americká erotický thriller, který byl natočen už v roce 2004 pod taktovkou známeho režiséra Jacka Pareze, který se podílel na natáčení známého dobrodružného seriálu Herkules. Film pojednává o velkých penězích. O tyhle peníze mají ale zájem dvě úchvatné dívky Susan Ward a Leila Arceri, nejsou ale sami, kdo chtějí ony miliony získat a tak se strhne neuvěřitelný závod a zápas o peníze, film je plný nečekaých zvratů, napínavých scén a v neposlední řade tu nechybí ani několik krásných dívek.
SLEDUJTE FILM NEBEZPEČNÉ HRY 2 V PONDĚLÍ 1. ZÁŘÍ VE 22:45 NA NOVĚ
HRDINA
Jedná se o dobrdoružný, ale také trochu akční film s činsko-hong-kongské produkce, který se řadí po bok takových filmů jako byl Tygr a drak. Film pojednává o době před dvěma tisíci lety, kdy byla Číny ještě rozdělena na sedm různých království. Čínská vládce vypsal obrovskou odměnu pro toho, kdo odstraní jeho nejnebezpečnější nepřátele, nikdo se nepředvede jako vynikajcí bojovník až jednou celou bitvu vyhraje malý nijak výrazný úředník, s kterého se stane bojovník. Tento napínavý film z roku 2002 doprovázen tradiční hudbou si určitě nenechte ujít.
SLEDUJTE FILM HRIDINA 4. ZÁŘÍ VE 22:45 NA NOVĚ

Kriminálka Anděl - kopie ???

21. srpna 2008 v 10:00 Novinky
Necelých 11 dní zbývá do chvíle než se na obrazovku Novy dostane zbrusu nový kriminální seriál Kriminálka Anděl. Seriál, ve kterém zazáří hvězdy jako Martin Stropnický nebo Ladislav Frej, ale nevznikl v hlavách českých scénáristů či producentů !!!
Uplně stejný seriál totiž vysílá slovenská televize Markíza. Protože je Nova a Markíza pod koncernem CME, tak se není čemu divit, ale tato situace nastala na obraozvce poprvé. Seriál se na slovensku jmenuje Mesto tienov, sice v něm hrají úplně jiní herci, ale příběh je stejný jak na slovesnku tak v Česku.
Do téhle chvíle probíhal mezi těmito dvěmi televizemi vztah takový, že Nova něco vytvořila a Markíza to od ní odkoupila, například seriál Ordinace v růžové zahradě, na Nově se vysílá už 4. rok, Markíza koupila práva a udělal svoji vlastní verzi, seriál Pojišťovna štěstí odkoupila bez předělání a stejně je na tom i ze seriálem Ulice.
Mesto tienov, ale poprvé představil tento vztah s otočenými pozicemi, když se podíváte na obsah prvního dílu shoduje se téměř do posledního bodu. Na tomto blogu vám budeme aktuální epizody představovat vždy v úterý a to na následující epizodu, která bude příští týden v pondělí. Uvidíme, zda se budou shodovat všechny epizody a nebo jen některé.
SLEDUJTE SERIÁL KRIMINÁLKA ANDĚL OD 1. ZÁŘÍ VE 20:00 NA NOVĚ

4. řady oblíbených seriálů

20. srpna 2008 v 16:00 Novinky
Dnes vám naposledy představíme nové seriály, které Nova chystá na podzimní sezónu. Bude se jednat o čtvrté řady vašich nejoblíbenějších seriálů, které na Nově běží.
DR. HOUSE (HOUSE MD.)
Legendární americký seriál, jehož 4. řadu uvede v premiéře televize Nova poběží na obrazovkách jednou týdně a to v pondělí. Seriál o zvláštním doktorovy, který i přes jeho chování umí vyléčit ty nejzapeklitější choroby, které se objeví. Není u toho sám, pomáhají mu v tom tři nejlepší léakři a samozřejmě ty nejmodernější diagnostické postupy. Tento seriál je jeden s nejsledovanejších na světě a jedním s nejúspěšnějším lékařským seriálem. 4. řada se vysílala v USA v loňském roce a má celkem 16 dílů. Hned v prvním díle se Dr. House pokusí diagnostikovat chorobu u mladé ženy, která zkolabovala v kanceláři.
ZTRACENI (LOST)
V průběhu 71 dílů jste mohli sledovat napínavé osudy hrdinů, kteří ztroskotali na ostrově. Sledovat jste mohli 3 řady. Od září každou neděli můžete sledovat pokračování a to 4. řadu, která se vysíla v USA letos na jaře. 4. řada má jen 14 dílů - jsou ale kvalitní a natočeny jsou s obrovskou kvalitou. Napínavé scény budou v seriálu převládat, těšit se můžete také na nové postavy. V prvním díle připluje na ostrov pomoc, bude to ale opravdová pomoc ? Dozvíte se v několika dílech.
Sledujte tedy vaše oblíbené seriály a jejich pokračování...
DR. HOUSE KAŽDÉ PONDĚLÍ OD 1. ZÁŘÍ V 21:50 A
ZTRACENI KAŽDOU NEDĚLI OD 31. SRPNA V 22:10 NA NOVĚ

Nové postavy seriálu Ulice (1. část)

20. srpna 2008 v 10:00 Ulice
V novém miniseriálu o nových postavách v seriálu Ulice vám postupně ve třech dílech představíme sedm nových postav, které budou účinkovat od 1. září v nekonečném seriálu televize Nova. Do seriálu se také vrací jedna postava, která v seriálu už dlouho neúčinkovala. O ní přineseme zvláštní článek. Pojďte se podívat na první dvojci postav.
BOŽENA PUKLICKÁ
Božena Puklická je žena, která vystřídá místo v kabinetě za učitelku Lenku Drápalovou. Ta se posadí na post ředitelky školy. Usedne do kabinetu společně s Miriam Hejlovou s kterou si okamžitě padne do oka a to z mnoha důvodů, které mají společné. Obě mají rádi školu a pořádek, žijí bez manžela, mají dospělé syny - vše ale nebude tak pěkné, jak se na první pohled zdá. I mezi těmito na první pohled spokojenými kantorkami to zajiskří. Představitelkou Boženy je známá herečka Lucie Juřičková, která hraje už 16 let v divadle v Praze na Vinohradech. Diváci si jej mohou pamatovat zejména jako dabérku v seriálu Sex ve Městě nebo Closer.
RENATA NOVOTNÁ
Renata bude o října novou posilou kadeřnictví, vystřídá tedy kadeřnici Digi, která odchází. Renata je seběvědomá, šikovná a ostřílená kadeřnice, je velice upřimná a každému řekne to, co si o něm doopravdy myslí. Nemá ráda falšené přátelství a od lidí, které úplně nezná si nechává odstup. Rozumnět si bude určitě s vedoucí kadeřnictví Ingrid a to kvůli podoným povahových rysům. Rozumnět si ale určitě nebude s koleginí Simonou Pavlicovou, která na ni bude žárlit a to zejména kvůli sexy postavě a zajímavým účesům, které umí vyčarovat i na někom u koho by se to vůbec nečekalo. Renata ale skrývá jedno tajemství. Jaké ? Herečka, která seriálovou Renatu hraje se jmenuje Lucie Štěpánková a účinkuje též v divadle na Vinohradech.
SLEDUJTE SERIÁL ULICE OD 1. ZÁŘÍ V 18:30 NA NOVĚ

Zákon a pořádek

19. srpna 2008 v 16:00 Novinky
Zákon a pořádek je legendární seriál, jehož úplně první verze s názvem Law and Order se vysílá neuvěřitelných 18 let a odvysílalo se celkem 411 epizod. Po čase vznikly i jeho sourozenci a to Zákon a pořádek: Zločíné úmysly, který bude vysílat Nova a Zákon a pořádek: Porota, který bude vysílat Nova cinema.
Zákon a pořádek: Zločinné úmysly - každý všední den před odpoledními televizními novinami můžete sledovat tento legendární seriál z roku 2001, seriál se zabývá těmi nejhoršími kriminálními případy, které se kdy v New Yorku staly, Nova uvede premiérovou první řadu, kterou jste na televizní obrazovce ještě nemhli vidět, v USA se nyní vysílá 7. řada
Zákon a pořádek: Porota - jedná se o jeden z nejnovějších vydání slavného Zákona a pořádku, seriál pochází z roku 2005 a má jen 13 dílů, tentokrát se nezabývá jen problémy soudců a prokurátorů, ale podíváte se na problémy obhájců a poroty, tento jistě velice zajímavý seriál můžete sleodvat každou sobotu a neděli večer na filmovém kanálu Nova cinema
Nezapomeňte tedy sledovat tyto zajímavé kriminální seriály z dílny televize NBC, které vám představí různá zákoutí kriminality a soudů v USA
ZÁKON A POŘÁDEK: ZLOČINNÉ ÚMYSLY KAŽDÝ VŠEDNÍ DEN V 16:05 NA NOVĚ
ZÁKON A POŘÁDEK: POROTA KAŽDOU SOBOTU A NEDĚLI VE 21:00 NA NOVA CINEMA

Nova bude digitálně !

19. srpna 2008 v 10:00 Novinky
Minulý týden v pátek podepsala televize Nova společně s druhou komerční televizí Prima tzv. TPP (technický plán přechodu). Jedná se o ''jízdní řád'' podle kterého se bude řídit postupná digitalizace jednotlivých oblastí v České republice.
Televize Nova vysílá nyní jak digitálně tak analogově, digitálně vysílá jen v Brně, Praze, Ostravě, Ústí nad Labem a v Domažlicích. Analogově pak ve zbylích městech. Licenci na analogové vysílání má Nova do roku 2017, poté co podepsala smlouvu se vzdala této licence a může vysílat digitálně spolu s ještě jedním televizním kanálem, který si vybere.
Jaký kanál si Nova vybere není jasné a ani Nova ještě neví, zda to bude nějaký z dvou kanálů (Nova cinema a Nova sport) či to bude nějaký úplně nový.
Postupná digitalizace bude probíhat od příštího roku tedy od roku 2009 až do roku 2011 a 2012, kdy skončí proces digitalizace v posledních dvou krajích a to na Zlínsku a Jesenicku (2012). Poté bude analogově Nova vysílat ještě několik měsíců a na některých místech i několik let.
Nova se bojí hlavně o to, že díky modernizaci a digitalizaci příjde o své diváky v tu dobu, když se něco stane při výpadku, který by se při normálním analogovém signálu nemohl stát.
O tom jak se bude postupně digitalizovat vám na tomto blogu přineseme ještě podrobnější článek.

Na co se můžete těšit v Ordinaci ?

18. srpna 2008 v 16:00 Ordinace v růžové zahradě
Už jen čtrnáct dní zbýva do toho než se otevřou dveře kamenické nemocnice společně s ordinacemi v růžové zahradě. V dnešním článku jsme pro vás zjišťovali to, co vás čeká první týden v ordinaci a na co se můžete těšit do budoucna. Co tedy uvidíte od 2. zíří v Ordinaci v růžové zahradě ?
Olga Pusenská je těhotná a je velice šťastná, zato její manžel Vladimír s toho nadšený není. Olga je pacientkou Čestmíra Mázla, který jí říká, že těhotenctví může být komplikované a porod jednou tolik. Vladimír proto na Čestmíra tlačí, aby Olze zařídil okamžitý potrat a to v dobu, kdy její těhotenctví je ještě na počátku.
Dalším příběhem se otevírá život Běly Páleníkové a Eduarda Valšíka, kteří spolu během prázdnin strávili krásnou dovolenou. Eduard proto kromě společné dovolené nabízí Běle také společné soužití a společný život.
Na oddělení kamenické chirurgie nastupuje úplně nový lékař (chirurg) Lukáš Beneš, už od pohledu vypadá na pěkného průšviháře a frajírka, jak zamýchá dění v Ordinaci ?
Těšit se můžete také na plno zajímavých situací a to zejména v životě Čestmíra Mázla a jeho syna Jakuba.
ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ OD 2. ZÁŘÍ KAŽDÉ ÚTĚRÝ A ČTVRTEK VE 20:00 NA NOVĚ
Příště se můžete těšit na článek o nových postavách v seriálu Ulice. Už brzy na www.televizenova.blog.cz

Dopolední a odpolední seriály v září

18. srpna 2008 v 10:00 Sezóna 2008/2009
Už více než týden vám článek po článku představujeme různé novinky, které televize Nova chystá do svého vysílacího schématu na podzimní čas. V tomto článku se budeme tentokrát věnovat dopoledním a odpoledním seriálům. Vévodit budou jak sitcomy, tak dramatické seriály.
Pohotovost (ER) - legendární americký seriál s kterým Nova slavila úspěchy v devadesátých letech, po dlouhých letech se opět po krátké přestávce vrátila na obrazovky Novy a vy si jej každý všední den po Snídani s Novou můžete připomenout, reprízu budou mít novější řady (od 12. řady), které Nova vysílala v loňském roce
Dva z Queensu (The King of Queens) - legendární americký seriál, který se v USA vysílá už od roku 1998, poslední 9. řada skončila loni, seriál už několikrát uvedla jak televize Nova, tak Nova cinema, nové řady (od 5. řady) můžete sledovat odpoledne kolem 14 hodiny
Raymonda má každý rád(Everybody Loves Raymond) - americký seriál z roku 1996, který skončil poslední 9. řadou v roce 2005, osudy Raymonda můžete sledovat každý všední den a to v novějších řadách (od 7. řady) vždy po seriálu Dva z Queensu
Příště vám přineseme článek o seriálu Zákon a pořádek... už brzy na www.televizenova.blog.cz

Nova sport má logo

17. srpna 2008 v 16:00 Nova Sport
Nedávno jsme vás informovali o tom, že televizní síť, kterou vede hlavní Nova se rozroste o další menší. Reč je o sportovní televizní stanici - Nova sport. Tak jak jsme informovali se změní z původní Galaxie sport, ta se vysílá právě teď.

Nova si už nechala podobně jako před časem (Nova cinema) zaregistrovat na úřadě průmyslového vlastnictví logo televize Nova sport. Logo stanice bude velmi podbné tomu dosavadnímu tedy Galaxii sport.

Stanici Galaxii sport (později Nova sport) nyní má možnost sledovat celkem 1,39 milionu českých ale i slovenských diváků. Značka Nova se tedy po změně dostane i do východní země - Slovensko. Televize Nova se také rozhodla, že až bude mít tři stanice pod značkou Nova, vyplatilo by se to také pro investory a reklamní zadavače. Chce udělat reklamní balíček pro všechny tři stanice.

Příští týden se můžete těšit na novinky v digitalizaci, dozvíte se více o tom, kdy bude Nova digitální a kdy přestane analogově vysílat, domluvili se na tom šéfové Novy tento pátek.
Už brzy na www.televizenova.blog.cz

34/2008

17. srpna 2008 v 10:00 Next week
Týden se s týdnem sešel a je tu opět další vydání Next week. V tomto článku se opět dozvíte vše zajímavé, co pro vás chystá televiez Nova na příští týden. Bude to trochu více stručnější, protože novinek je pomálu ale doufám, že i přesto si něco zajímavého vyberete.
Ze seriálové nabídky tu není žádná premiéra, ale Nova si pro vás na páteční den připravila hned tři reprízy. V dopoledních hodinách to bude reprízy čtvrté řady francozského krimiseriálu JULIE LESCAUT. V podvečer to bude repríza amerického kriminálního seriálu KRIMINÁLKA LAS VEGAS a sice jeji pátá řada. A v sobotu časně ráno je to repríza 1. řady amerického seriálu ÚTĚK Z VĚZENÍ.
Filmová nabídka pestrá také nebude, alespoň co se týká těch premiérových. Televize Nova si nachystala jen 2 premiérové filmy. Ten první uvede v sobotu 23. srpna ve 20 hodin a nese název KATE & LEOPOLD a jedná se o americkou romantickou komedii. No a druhou a zároveň poslední novinkou je italská kriminální komedie s názvem TAJNÁ ZBRAŇ sledovat ji můžete v neděli v 9:10.
Po čtrnácti dnech se na obrazovku Novy opět vrací závod Formule 1. Tentokrát se můžete těšit na VELKOU CENU EVROPY závod začíná v neděli ve 13:30. Zajímá vás seriál Ztraceni, jste jeho fanouškem, tak se podívejte na to nejlepší ze seriálu Ztraceni v dokumentu s názvem ZTRACENI V 8:15 (Lost in 815) během 8 minut a 15 sekund se vám představí ty nejlepší momenty seriálu, pořad sledujte v neděli v 16:15.
Nábidka pro následující týden je u konce, já doufám, že jste si vybrali a těším se zase za týden u dalšího Next week.

Pořady, které pokračují i od září (3. část)

16. srpna 2008 v 16:00 Sezóna 2008/2009
Dnes už naposledy vám představíme poslední trojici pořadů, které se neruší a pokračují i od září. Televize Nova představila několik nových pořadů, ale zakládá si i na těch starších podívejte se, na které se můžete těšit na podzim.
Mr. GS - moderní talkshow, ve které jsou moderátory Michal Suchánek a Richard Genezer, tedy hvězdy pořadu Tele Tele. Ti si do studia pozvou vždy dva hosty, které zpovídají, pořad Nova vysílá jen krátce a to s docela slušnými čísly, hudbou doprovází muzikant a herec Václav Kopta (známý především z filmu Sněženky a machři)
Volejte Novu - jeden s publicistických pořadů, který se pravidelně každou sobotu ve dvanáct hodin vysílá už 5 let, prvním dílem provázel ještě šéf zpravodajství Pavel Zuna. Vše co chcete vědět o televizi Nova se dozvíte právě v tomto pořadu, nechybí ani pravidelné telefonické dotazy, takže se těšte každou sobotu i v září
Snídaně s Novou - do dalšího roku se přehoupne i stálice Novy a to pravidelný ranní informační servis, ve kterém se dozvíte aktuální zprávy z domova, ze světa, ze sportu a o počasí, nově i informace z tisku. Nechybí ani přehled dopravního zpravodajství, pravidelně jsou do studia zvány hosté, kteří poté sedí u diskuzního fóra a odpovídají na otázky diváků
Všechny pořady jsou tedy nyní představeny a vy se můžet těšit na září, kdy se všechny pořady, které jsme v tomto seriálu zmiňovali, vrátí po letní přestávce opět na televizní obrazovku.

Odpolední televizní noviny v neděli

16. srpna 2008 v 10:00 Novinky
Odpolední zpravodajská relace, kterou připravuje televize Nova už více než rok se dočká rozrůstání. Nova vydala novinářům podrobný popis všech nových projektů a také harmonogram podvečerního a večerního vysílání.
Novinkou a myslím si, že velice zajímavou je to, že Odpolední televizní noviny se rozrůstají o jeden den a budou se vysílat i v neděli. Moderátory růstanou i nadále Pavel Dumbrovský a Renáta Czadernová. Do budoucna ale vypadá, že přibude další dvojce, pravděpodobně někdo s týmu, který vysílá nyní zpravodajství ve Snídani s Novou.
Moderátoři Odpoledních televizních novin nyní v letních měsících nejsou jen Pavel a Renáta, ale střídají se spolu s ostatními kolegy a to Karlem Voříškem,Markétou Fialovou, Lucii Borhyovou a Reyem Korantengem.
Tah televize na neděli je zřejmý a to z důvodu, aby televize oslovila diváka už od 17 hodiny a dále až do večera budou následovat pořady původní tvorby (Neviňátka, Rady ptáka Loskutáka, Občanské judo, Televizní noviny), které pak vystřídá jeden s hlavních projektů podzimu a sice čtvrtá řada Pojišťovny štěstí.
ODPOLEDNÍ TELEVIZNÍ NOVINY tedy sledujte KAŽDÝ VŠEDNÍ DEN plus nově V NEDĚLI V 17:00 NA NOVĚ.

Aktuálně: Co uvidíte v dnešním Volejte Novu ? (3)

16. srpna 2008 v 8:30 Aktuálně
Je tady sobota a s tím i pravidelný informační pořad o televizi Nova. Na našem blogu nebude vyjímka a opět vám představíme vše podstatné, co se v dnešním díle bude dít a na co se můžete těšit.
Velkou reportáž si reportéři připravili o přátelském fotbalovém utkání ČESKO - ANGLIE. Dozvíte se na co všechno se můžete v průběhu utkání, ale také v pauzách těšit. Nova je mediálním partnerem koncertu R.E.M. no a na takový koncert se můžete podívat i vy, Nova vám skupinu a celý koncert představí.
Protože jsou letní měsíce a letní program obsahuje spoustu filmů, nebudou chybět ani pravidelné upoutávky na filmy, budou to filmy jako ŽÍT PO SVÉM, kde se dozvíte zajímavosti o herci, který ztvárňuje hlavní roli, o Robertu Redfordovi. Další upoutávka bude na animovaný film HLEDÁ SE NEMO. No a posledními dvěmi filmy budou NEKECEJ A PÁDLUJ a film JEDEN SVĚT NESTAČÍ.
Chybět nebudou ani pravidelné telefonické dotazy, tipovací hra, ve které se tentokrát tipovala sledovanost filmu Rytíři nebes.
SLEDUJTE VOLEJTE NOVU DNES VE 12:00 NA NOVĚ

Neviňátka aneb upřímnost na zabití - NOVINKA

15. srpna 2008 v 16:00 Sezóna 2008/2009
Po boku talkshow Michala Suchánka a Richarda Genzera Mr. GS se můžete těšit na další. Nebude to úplně taková talkshow na kterou jsou lidé zvyklí, ale bude se jednat o jeden zajímavý formát, který na televizní obrazovce bude mít také premiéru.

Pořad se jmenuje Neviňátka bude probíhat vždy aktuální témata, co se stali v minulém tématu a nechá je glosovat dětmi mezi pěti až sedmnácti lety. Něco podbného se vysílá a to v rozhlasovém podání v jednom veřejnoprávním rádiu a pořad má veliký úspěch.

Moderátorského žezla se chopí moderátorka, která má s moderovaním obecně, tak s moderováním na Nově velké zkušenosti. Před časem totiž moderovala diskusní pořad Áčko a o koho se jedná ? Onou moderátorkou je známá Pavlína Wolfová - dcera známe moderátorky Pavlíny Filipovské. Pavlína Wolfová se na natáčení pořadu moc těší a těší se také na jednotlivé glosy, které děti mají.

Pořad se bude vysílat jednou týdně a to vždy v sobotu v 17:30. Tedy před pořady Občanské judo a Rady ptáka Loskutáka.
Sledujte tedy pořad Neviňátka UŽ OD 7. ZÁŘÍ V 17:30 NA NOVĚ

Útěk z vězení

15. srpna 2008 v 10:00 Novinky
Fanoušci už netrpělivě čeká na to až se od září v USA rozběhne vysílání čtvrté ařdy tohoto populárního seriálu. V Česku ale fanoušci čekají na vysílání řady třetí. O té zatím podrobnosti nemáme, vím ale s jistotou, že se dočkají dvého oblíbeného seriálu.
Neviděli jste Útěk z vězení nebo byste si ho rádi připomněli, televize Nova si pro vás připravila reprízu první řady. Připomeňte si jak to bylo od začátku, jak se celý příběh rozběhl a jak celý seriál vlastně začal. Měli jste rádi první řadu, líbila se vám více než ty předchozí tak to je chvíle pro vás.
Skalní fanoušci seriálu sice budou rádi za reprízu oblíbeného seriálu, ale méně potěšeni budou faktem, že se seriál bude vysílat v časných ranních hodnách. Tak například hned první pilotní díl seriálu se bude vysílát ve dvacet minut po jedné hodně ráno. I když vezme fakt, že se jedná o reprízu, tento seriálový skovost by si možná zasloužil i lepší čas.
Když se potom podíváme do budoucna zjistíme, že Nova má vysílácí práva i na vysílání řady druhé, takže po skončení první plyně naváže i druhá. Pokud už se těšíte na třetí řadu s jistotou vám můžeme slíbit, že ji uvidíte v příštím roce. Letos se ji asi nedočkáme.
ÚTĚK Z VĚZENÍ OD 22. SRPNA NA NOVĚ

Soukromé pasti - NOVINKA

14. srpna 2008 v 16:00 Sezóna 2008/2009
Televizní film byl do tohoto podzimu jen doménou veřejnoprávní televize. To se ale nyní změní a tento zajímavý formát se poprvé představí na komerční scéně v Česku. Televize Nova se rozhodla, že počínaje zářím bude každou středu vysílat jeden plnoformátový televizní film.

Spekulace o tom, že Nova začíná natáčet svoje filmy vypukla už dávno, kdy poprvé představila kinové trháky jako Kameňák, Vratné lahve nebo Obsluhoval jsem anglického krále. To vše byli filmy, které nejdřívě musí obejít kolečko po kinech, musí vyjít na DVD a potom někdy dva roky od kinopremiéry se teprve dostanou do televize.

S televizním filmem je to ale jednoduší, nenatáčí se tak dlouho (film pro kina se natáčí několik měsíců, televizní film napříkald jen týden nanejvíš měsíc), po natočení jde ze střižny většinou ihned do televize. Televizních filmů si Nova připravila celkem dvanáct, kadžý bude o nějaké ženě, která se snaží vypořádat s problémy.

Tento cyklus televizních filmů má název Soukromé pasti a zajímavý je ještě tím, že všech dvanáct příběhů je natočeno podle skutečné události. Herci, kteří si v tomto cyklu zahrají patří mezi elitu české kinematografie, shlédanout tedy můžete osobnosti jako: Jiří Bartoška, Vilma Cibulková nebo Eliška Balzerová.

SOUKROMÉ PASTI SLEDUJTE OD 10. ZÁŘÍ VE 20:00 NA NOVĚ

Ulice: Velká trojka

14. srpna 2008 v 10:00 Ulice
Začalo to velkým pilotním dílem v září 2005, pokračovalo speciálem v září 2006 a strastiplnou cestou v září 2007 a na letošek je připraven speciál další. Že nevíte o čem je řeč ? No přece o nekonečném seriálu Ulice. Před začátkem každé sezóny se vysílá tzv. pilot k zahájení nové sezóny. Vyjímkou tomu nebude ani letos, kdy je připraven další.
Letošní speciál nese název Velká trojka a bude to opravdu dobrodružství. Hlavní roli si zahráli tři dětští představitelé seriálu a sice postava Franty, Mirka a Anežky. Ti zažíjí velké dobrodružství na hradu, na které jen tak nezapomenou. Spolu s nimi si zahraje i hostující herec Jiří Lábus.
Tento pilotní díl se natáčel v letních měsících na půvabném hradu Český Šternberk. Podle slov jednoho herců, kterým byl daké představitel Dalibora Lišky Václav Mareš, bylo natáčení velice zajímavé, napínavé a místy i dramatické a to například při situaci, kdy kvůli bouři nešla elektřina a někteří herci se nedostali na plac v čas.
Režisérského postu se tentokrát zhostil režisér Kryštov Hanzlík, který se podílí na natáčení seriálu Ulice a vidět jste ho také mohli jako kameramana při Výměně manželek, která v seriálu proběhla v jarních měsících.
Ještě před tím, než vám televize Nova uvede tento film se můžete podívat na pilotní díl ke třetí sezóně. Ulice: Zlatá muška, jak se ntento film jmenuje, můžete sledovat o týden dříve ve 20 hodin.
ULICE: ZLATÁ MUŠKA - 24. SRPNA VE 20:00...
ULICE: VELKÁ TROJKA - 31. SRPNA VE 20:00 NA NOVĚ

Přísně tajné ! - NOVINKA

13. srpna 2008 v 16:00 Sezóna 2008/2009
Televize Nova splní konečně to, co dodržela. A sice, že zařadí do svého vysílacího plánu nějaký bulvární pořad. Jeho čas nadešel a je tady a bude se jmenovat Přísně tajné! Po pořadu Prásk, který Nova vysílala dlouhou dobu, dokonce to byl i pořad, který udělal hvězdu z tehdejší moderátorky Lenky Hornové, se na televizní obrazovce od září objeví nový pikantní pořad.

Jak už bylo zmiňováno je to pořad bulvární, tedy pořad, který se bude zabývat problémy celebrit a známých lidí, těšit se tedy můžete na skvělé reportáže ze života hvězd, zajímavé rozhovory o zajímavých tématech. Tvůrci slibují, že pořad bude úplně jiný než pořad Prásk a trochu se i přiblíží americkýchm bulvárním pořadům, které se v USA s úspěchem vysílají.

A kdo tento pořad bude moderovat ? Moderátoři budou dva, tedy moderátor a moderátorka. Za tu hezčí polovičku to bude Jitka Kocurová a za polovičku druhou to bude známý herec a moderátor Sagvan Tofi, kterého už jsme dlouho nemohli v žádném pořadu nebo filmu vidět.

Na povrch se dostala i informace o tom, kde se pořad bude natáčet. Kulisy pořadu budou totiž barového tipu, lépe řečeno celý tento pořad se bude odehrávat v barovém prostředí, které si tvůrci vypůjčili z jednoho seriálu. Hádejte kterého ?

PŘÍSNĚ TAJNÉ SLEDUJTE OD ZÁŘÍ NA NOVĚ