Srpen 2008

Nové podzimní jingly !

31. srpna 2008 v 16:00 Novinky
Podzim se nezadržitělně přiblížil a podzimní sezóna se na plno rozjede už dnes večer po televizních novinách. Proč ? Tak to se dozvíte v dnešním posledním prázdninovém článku na našem blogu.
Už bývá zvykem, že Nova každý rok připravuje celkem čtyři sady jinglů a předělů, vyjímkou tomu není ani letos a proto ty letní vystřídají nové podzimní znělky a upoutávky. U Novy bývá zvkyem už několik let, že na jaro, léto, podzim a zimu připraví nějaké zajímavé tématicky laděné spoty, na léto si připravila soubor několika kulatých věcí, které spojila na své obrazovky a uskutečnila něco jako velkou koláž.
Na podzim se ve spotech objeví po nějaké době hvězdy televize Nova. Těšit se můžete tědy na zajímavé postavy z vašich oblíbených pořadů, ale hlavně se můžete těšit na vaše oblíbené postavy ze seriálů, které Nova hojně vysílá.
A kdy můžete tuto velkou změnu čekat? Ještě několik málo minut můžete sledovat ony staré znělky, někdy kolem 19:55 nadobro skončí znělky staré a na obrazovku se přivalí stejně jako novinky ve vysílání nové a krásné spoty.
No a to je právě šance pro vás, podělte se v naší diskuzi pod článkem s námi o váš názor na to, jak se vám líbí nové jingly a zda se vám líbí více než ty letní.

36/2008

31. srpna 2008 v 10:00 Next week
Už zítra začíná nový týden a s tím se na plno rozjíždí nová podzimní sezóna a proto můžeme čekat trochu obsáhlejší vydání Next week.
Na seriálové scéně je tento týden živo už v pondělí se můžete těšit na premiérovou 7. řadu seriálu Raymonda má každý rád v hlavním vysílacím čase pak začíná nový 15dílný krimiseriál Kriminálka Anděl a v 21:50 Nova uvede 4. řadu amerického seriálu Dr. House. V úterý brzo ráno v 00:35 startuje repríza druhé řady seriálu Taxík ve 13:15 pak repríza komediálního serílu Dva z Queensu, jeho 5. řada. Večer ve 20:00 pokračuje Ordinace v růžové zahradě 2 a hned po ní nová 5. řada Kriminálka Miami. Ve čtvrtek po Ordinaci startuje nový česká sitcom s názvem Comeback a v neděli ve 20:00 začíná nová 4. řada českého seriálu Pojišťovna štěstí.
Filmové pole přinese v tomto týdnu celkem 7 premiérových filmů. V pondělí to bude americký film Nebezpečné hry 2. Ve čtvrtek se můžete těšit na čínsko-hongongský film Hrdina. Na pátek časně ráno ve 00:40 je nachystán americký thriller Hodiny zoufalství, ve 20:00 pak premiéra amerického filmu Princ a já 2 hned po něm následuje americký krimifilm Collateral ve 22:00. No a v neděli brzo ráno ve 00:20 očekávejte americko-kanadský thriller s názvem Sám v temnotě.
Po prázdninové pauze se také tento týden vrací některé pořady. V pondělí je to Víkend, vúterý 112 - v ohrožení života. V sobotu pořad pro mladé Eso a v neděli pořady Rady ptáka Loskutáka, Občanské judo a Střepiny. Připraveny jsou i novinky a to pořad Neviňátka a nedělní Odpolední televizní noviny.
Tento týden se tedy bude na co dívat, já doufám, že jste si už vybrali nějaké pořady, které budete pravdielně sledovat.

Sledovanost na internetu díky Nově

30. srpna 2008 v 16:00 Internet
Už dlouho jsme všichni, co se zajímáme o TV NOVA a její sledovanost postrádali web, kde nalezneme vše podstatné o tom, jaké pořady se dostali na pomyslné první místo ve sledovanosti. Žádný informační portál se k tomu neměl a tak se zpravodajsko-zábavný web TN.CZ rozhodl vyplnit toto místo.

Už od pondělí 1. září můžeme na tomto servru vídat přesný popis sledovanosti. Tento čin se určitě významně zapíše do historie zveřejňování dat o sledovanosti. Nova sází především na to, že od neděle nasazuje podzimní novinky a také na to, že většina nejsledovanějších pořadů bude jejich.

Ale samozřejmě to nebude žádný podvod, jakmile se na první nebo nějaké místo dostane konkurence nebude nic zastiňovat a data přesto zveřejní. Data, která Nova zveřjní budou: share, rating a počet diváků. Nova bude zveřejňovat vždy TOP 5 pořadů.

Data můžete vídat každý všední den vždy ve 13 hodin, kdy se dozvíte sledovanost pořadů z minulého dne. Sledovanost z pátku a víkendové soboty a neděle se dozvíte vždy v pondělí ve 13 hodin.

První čísla sledovanosti tedy uvidíte už příští týden na TN.CZ.

Když sitcom, tak sitcom

30. srpna 2008 v 10:00 Comeback
Už příští čtvrtek startuje na televizi Nova zbrusu nový projekt a to nový žánr - sitcom. Jeho jméno je dnes už všem známe je to Comeback. Tvůrci prvního opravdového českého sitcomu se chtěli přiblížit tomu pravému, který se vysílá v USA a myslíme si, že se jim to docela podařilo.
Na mysli máme to, že se jednou za čas objeví v seriálu nějaká celebrita. No a vyjímkou nebude náš český sitcom, objeví se tu běhm prvních několika dílů hned několik významných lidí s oblasti šoubyznisu. No a náš blog vám nyní prozradí to, v kterých zahraničních seriálech se známá osobnost vyskytla a které osobnosti se objeví u nás.
V USA se vysílá a vysílalo sitcomů několik, jedním z nejznámějších byl komediální seriál Přátelé a to byl jeden ze seriálů, kde se hojně objevovali tzv. guest star, tedy hostující herec. V seriálu si střihli role napúříklad lékaři ze seriálu Pohotovost - George Clooney nebo Noah Wyle.
V českém sitcomu se v prvních dílech objeví dvě celebrity. Jaké ? Tou první bude nejznámější český zpěvák Karel Gott, ten se objeví hned ve druhém díle s názvem Gott ex machina. Druhým hostem, který se objeví bude česká zpěvačka Helena Vondráčková, ta se v seriálu objeví až v pátém díle.
Tvůrci seriálu slibují, že se po boku hlavních postav objeví další hostující herci a my věříme, že svůj slib splní. Těšte se tedy na vaše oblíbené celebrity v sitcomu Comeback od 4. září na Nově.

Aktuálně: Co uvidíte v dnešním Volejte Novu ? (5)

30. srpna 2008 v 8:30 Aktuálně
Týden je pryč a dnes ve dvanáct hodin nás čeká další, tentokrát poslední prázdninové vydání pořadu Volejte Novu. Celý pořad se bude zabývat tématem číslo jedna a to podzimním vysílání, které se rozbíhá už tuto neděli, co tedy uvidíte dnes ve Volejte Novu ?
Pořadem bude provázet herec a moderátor Jan Šťastný, který vám prozradí nějaké perličky o nejsledovanějším seriálu Ordinace v růžové zahradě, prozradí co vás čeká v nové sezóně a představí o novinky v hereckém obsazení.
Podíváme se také na to, jak herci ze seriálu Ulice přivítali už 4. sezónu. Večírek, který se uskutečnil se bude vést v jednom zajímavém tématu, jakém koukejte se.
Spolu s kamerou vyrazil štáb Novy do dabingového studia, kde se právě v těchto dnech točí čtrvrtá řada celosvětově úspěšného seriálu Ztraceni. Herci a dabéři zůstali stejní, přibudou ale i další nové postavy jak v seriálu tak pochopitelně v českém znění.
A v neposlední řadě si představíme další novinky v žánru seriál. Koukneme se na ukázku z prvního dílu kriminálního seriálu kriminálka Anděl a neunikne nám ani premiérový díl sitcomu Comeback s Martinem Dejdarem a Tomášem Matonohou.
Nebude chybět ani tipovací soutěž, kde se dozvíte kdo vyhrál dárkový balíček a trička a chybět nebudou ani vaše telefonické dotazy.
Tak nezapomeňte VOLEJTE NOVU UŽ DNES VE 12:00 NA NOVĚ

S čím překvapí Víkend ?

29. srpna 2008 v 16:00 Novinky
Od pondělí 1. září se na obrazovku TV NOVA vrací publicistický pořad Víkend. Každý týden vždy v pondělí po 21. hodině vás čeká necelá půlhodinka zajímavostí o vše zajímavém. Každý díl je uspořádaný pod jedno téma. V následujícím článku se dozvíte na jaké témata se můžete těšit a jaké reportáže uvidíte.
Hned v prvním poprázdninovém Víkendu se podíváme na velmi zajímavé téma, které můžeme brát z několika stran a vždy se na něj můžeme podívat jiným pohledem. Tématem prvního Víkendu bude NA TITULNÍ STRANĚ. V tomto díle se dozvíte vše například o tetování, jistou roli bude mít určitě fotografování, nakoukneme totiž do dílny fotoreportérů a podíváte se, jak se dělá taková fotomontáž. Připomenete si také fotografa Josefa Koudelku a jeho život v srpnu roku 1968.
V druhém díle, který uvidíte o týden později 8. září se opět podíváte na zajímavé témata. Mottem celého tohoto dílu bude SPI SLADCE. Nakoukeneme se společně do věci, která němusí být pro někoho zase tak příjemná a to jsou náměsíční lidé. Dozvíte se, co je pravda o této nemoci a co je lež, nebo-li pouhé tlachání.
Pořadem vás budou opět provázet vaše dobře známe tváře nejsledovanější zpravodajské relace v Česku - Televizní noviny. A už se na váš moc těší.
Nenechte si tedy ujít pořad Víkend vždy v pondělí po 21. hodině na Nově.

TN.CZ pozměnila svůj vzhled

29. srpna 2008 v 10:00 Internet
Někteří návštěvníci portálu tn.cz si toho možná ani nevšimli, ale je to tak. Zpravodajsko-zábavný portál, který televize Nova provozuje o letošního května změnil nepatrně svůj vzhled. Po čtyřech měsících se začínají dolazovat detaili.

Velká změna to určitě není, ale něco přeci se jen změnilo. My jsme si všimli změn pouze dvou. Ty ale nemusí být finální, pokud jste si tedy i vy všimli nějakých změn, které nebudou uvedeny v tomto článku, tak rozhdoně napiště do diskuze pod článek komentář.

Jako první změna, která se na webu objevila je jiná barva pozadí u nadpisu. Možná jste si všimli, že barva původní byla o něco tmavější, nyní je ale světlejší. Libí se vám více než ta původní ? ( I kdyby ne, stejně si myslíme, že se stím nedá moc co dělat)

No a druhá změna je ta, že u videii, se z průhledného vodznaku, který označuje přehrávání stalo místo šedého červený. Červená barva na tento web patří a myslíme si, že více zdůrazňuje možnost, že si můžete video přehrát.

Zda budou změny i nadále pokračovat, na to si musíme ještě chvíli počkat. Jen doufáme, že se na podzim dočákáme onoho slibovaného nového portálu Novy a jejich pořadů.

Velký návrat do Ulice !

28. srpna 2008 v 16:00 Novinky
Televizní nekonečný seriál Ulice je pravá česká soap opera. I v zahraničí se často stává, že se z tak velkého seriálu jako denní seriály jsou občas někdo na chvíly vytratí a po čase se třeba do seriálu opět vrátí. Minule jsme vám představili 6 nových postav a slibovali jsme, že vám, že vám představíme jeden comeback do seriálu. Jeho čas nadešel a je tady.
Před necelými dvěmi lety firmu Království hraček opustila kvůli omezování výroby hraček paní ve starších letech. Ano řeč je o Růži Habartové. Mnozí z vás, kteří seriál sledují pravidelně a jsou jejími fanoušky si ji pamatují s úplného začátku Ulice. Růža odešla do předčasného důchou už také z důvodu, aby se mohla starat o svého nemocného manžela. Ten ji ale zemřel a zůstala téměř sama. Proto se tedy rozhodla, že pojede za synem do Austrálie a tak se také stalo.
V Austrálii si končně za ta léta, kdy si moc neodpočnula mohla oddechnout a užít si svého malého vnuka. Po roce a půl ztráveného za velkou louží u protinožců se rozhodla na velký návrat zpátky do rodné vlasti - do Čech. Do Čech se vrátí poměrně změněná. Z přizpůsobivé a občas i obětavé ženské se najednou stane světačka, která se na dění v Ulici bude dívat periskopem zkušeností z Austrálie. Nezanevře ale na Vilmu Nyklovou, s kterou vždy najde společné téma.
Co čeká Růženu Habartovou v Ulici a jak se její postava bude vyvýjet ? Těšte se už od září na váš oblíbený seriál oceněn zrcátkem TýTý na Nově.

Jak vzniká seriál ? (1. část)

28. srpna 2008 v 10:00 Zajímavosti
Televize Nova na letošní sezónu připravila spoustu nových seriálu a aby vše klapalo a fungovalo musela vymyslet plán, jak takový seriál připravit a vyrobit, aby vše šlo jak má. Převzala proto nový plán výroby a to přímo z USA. Jak vypadá a v čem je jiný ?
Na začátku celého projektu jsou přípravy. Buď v zahraničí nebo u nás doma se vymyslí nebo převezme nějaký projekt. Tento projekt se nabídne vedení televize a majiteli licence (CME). Pokud vedení vše schválí a projekt má pro zatím zelenou ještě nemá úplně vyhráno. Do projektu se nyní zapojí producent. Novinkou je v tomto případě to, že každý projekt má od začátku až do konce přiděleného jednoho producenta, což se liší od minulých let, kdy na jednom projektu spolupracovalo producentů více.
Producent se stará o to, aby vše fungovalo. Pro letošní sezónu platí, že všichni producenti jsou placeni z peněz TV NOVA a tak nejsou najati z žádných externích produkcí, aby pro Novu nějaký pořad vyráběli. Podle ředitle Novy Petra Dvořáka, zatím v České republice moc kvalitních externích producentů, kteří vyrobí silný projekt pro Novu, příliš není. Proto se Nova musí zatím spolehnout sama na sebe. Dříve spolupracovali s externí produkcí napříkald na seriálu Redakce.
V případě seriálu hraje producent hlavní roli v několika věcech. V první řadě se musí domluvit s autorem celého projektu, kterým bývá v případě nových seriálu především vedoucí vývojového centra Radek Bajgar poté se musí domluvit se scénáristou na obsahu celého díla. No a dohroamdy také musí dát finanční plán pro vedení televize....
Pokračování příště... už brzy nawww.televizenova.blog.cz

Jaký program bude s Novou digitálně ?

27. srpna 2008 v 16:00 Novinky
Před nedávnem jsme vám představili novinku, která se stala na televizní scéně. Řeč je o začátku nové éry televizního vysílání - digitalizaci. Prozradili sjme vám, co je digitalizace a co znamená TPP (technický plán přechodu). Také jsme začali diskuzi nad tím, jaký kanál Nova bude mít v jednom multiplexu po boku jedničky v České republice - televizi Nova.
Nyní už je vše téměř rozhodnuto. Onim programem, který Nova připojí do společného multiplexu nebude ani žádný nový kanál a ani kanál Nova sport (nyní ještě Galaxie sport). Kanálem, který se připojí bude stávající filmový kanál Nova cinema.
Generální ředitel televize Nova Petr Dvořák prozradil, že filmový kanál Nova cinema čekají od doby, kdy se objeví digitálně změny. Také prohlásil, že tento kanál je jedničkou v České republice mezi filmovými kanály. Jaké úpravy tuto stanici čekají však zatím neprozradil.
Padlo tedy jedno s tajemství o TV NOVA v obalsti digitalizace. Je jasné, že Nova bude na digitální sféře většinou bavit. Svůj sportovní kanál Nova sport, o kterém se brzy dozvíte zajímavosti, ale bude zprostředkovávat dál a to na satelitní nebo kabelové televizi a stále bude spoplatněn.
Proces digitalizace začíná už příští rok a trvat bude celkem 3 roky. Jak vše bude probíhat uvidíme, my samozřejmě vše podstatné budeme sledovat a o všem zajímavém, co je spjato s TV NOVA vás budeme i nadále informovat.

Přehled o pořadech TV NOVA

27. srpna 2008 v 10:00 Novinky
Kritika na TV NOVA v poslední době padla z důvodu, že do podzimního vysílání nasadí spoustu novinek na jednou a lidé se v tom nebudou orientovat. I když to není tak úplně pravda, protože některé pořady jako třeba Soukromé pasti, nasadí Nova o týden později, nebo některé o něco dříve, jako třeba Mr. GS, tak jsme se rozhodli, že vám ukážeme v malé tabulce, celý souhrn všeho, co na Nově můžete od září vidět. Tak doufáme, že vám tato tabulka pomůže v lepší orientaci v pořadech Novy.

Kriminálka Anděl - 1. díl

26. srpna 2008 v 16:00 Kriminálka Anděl
A je to konečně tady, necelý týden zbývá do chvíle, kdy se na televizní obrzovce Novy rozzáří první nový projekt, který si pro vás Nova na letošní podzim připravila. Řeč je o Kriminálce Anděl, my vám každé úterý budeme představovat nový díl na následující pondělí.
1. díl, který uvidíte v pondělí 1. září začne dramaticky. Stane se totiž vražda a to ne jen tak ledajaká. Ve velkoskladu květin, ve kterém se jednoho večera sejde celá rodina, příjdou ozbrojení zloději, kteři jdou po jednom a sice po penězích. Do cesty se jim ale připlete hned několik lidí a tak neváhají a mnoho z nich postřílí.
Obětmi jsou celkem čtyři lidé a to majitel firmy, jeho účetní a jeho syn s dcerou. Jediný, kdo celý incident přežije je malé dítě zesnulého páru. Podezření hned od začátku padá na zadluženého bratra majitele, stop je tu ale mnohem víc.
Do práce Kriminálky Anděl také nastupuje nový mladý vyšetřovatel, který ještě nemá moc zkušeností a proto bude spolupracovat s odborníky na kriminalitu.
Těšte se na nový seriál z prostředí kriminální policie UŽ V PONDĚLÍ VE 20:00 NA NOVĚ.

Soukromé pasti na blogu dříve

26. srpna 2008 v 10:00 Novinky
Za více než 14 dní začína na televizi Nova nový cyklus ženských příběhů nebo-li krátkých filmů, které budou mapovat zajímavé lidské osudy, které se opravdu staly. Natáčeny jsou se skvělými herci a natáčeny jsou skvělými režiséry.
Filmy se budou vysílat každou středu ve dvacet hodin. První film uvidí diváci Novy už ve středu 10. září. Celkem je pro diváky připraveno 12 filmů, ten poslední se bude vysílat 26. listopadu.
Každý film bude mít nějaký příběh a nějaké nové herce a to se vždy u nás dozvíte. Na našem blogu se vždy ve čtvrtek po odvysílání filmu dozvíte obsah a zajímavosti z filmu dalšího, který uvidíte za týden opět ve středu. Můžete se tedy už týden těšit na další film, třeba právě s vašim oblíbeným hercem nebo herečkou.
Už nyní víme obsah všech filmů a můžeme prozradit, že první film, který uvidíte 10. září bude mít název Něžný vetřelec. O tomto filmu se ale více dozvíte už brzy na této stránce - konkrétně ve čtrvtek 4. září.
Už brzy na www.televizenova.blog.cz

Comeback na internetu

25. srpna 2008 v 16:00 Comeback
Minulý týden v pondělí, tedy více než čtrnáct dní před začátkem zbrusu nového sitcomu televize Nova se objevil jeho první díl nelegálně na internetových stránkách. Televize Nova o tom nemá ani ponětí a promo DVD, na kterém vše bylo se dostalo tajně až nám. Kvůli nelegálnímu obsahu nemůžeme zvěřejnit internetové stránky a odkazy na tento seriál.
Po shlédnutí pilotního dílu seriálu musíme říci, že tento sitcom se opravdu povedl. Nejedná se už o nějaké trapné vtipy v podání sitcomů minulých, které si podle nás ani název situační komedie nezaslouží. První minuty seriálu jsou opravdu super. Používají inteligentní humor, který se mnohdy rovná typickému americkému sitcomu.
Hlavní role si zahrály dva herečtí kolegové a to Martin Dejdar a Tomáš Matonoha, které své role stvárňují dokonale. Zejména pan Dejdar, který si hned v prvním díle zahrál dvojroli. V dalších rolí se představí výborný Matěj Ruml nebo herečka Dana Batulková.
V prvním díle se mohou diváci těšit na příběh o bulvárním pořadu Boží mlýny, kterého se bojí hlavní představitel, coby tehdejší popový zpěvák. Zato Ozzák si s tím hlavu nedělá, ten se stará pouze o autoškolu, kterou nyní dělá. Největší zlo pro něj jsou dopravní značky, ty mohou za všechny nehody a proto se rozhodne je ze silnic odstranit.
Pro milovníky typického sitcomového humoru je tento seriál ideální. Sitcomu dáváme 90 % a těšíme se na jeho další pokračování
COMEBACK OD 4. ZÁŘÍ KAŽDÝ ČTVRTEK VE 21:20

Nové postavy seriálu Ulice (3. část)

25. srpna 2008 v 10:00 Ulice
Dnes naposledy vám představíme dvě nové postavy seriálu Ulice, které se objeví na televizní obrazovce už za několik málo dní. Určitě se máte na co těšit, protože s těmito postavami to začne v Ulici opět žít.
LIBUŠE NEKONEČNÁ (LIBUŠKA)
Éterická Libuška je velice šarmantní a lehce se zamilovává. Spolehlivě okouzlí každého a to nejen muže a tak svou otevřeností a přitažlivostí může získavat i ženy a tak lehce dosáhne úspěchu tam, kde ostatní ztroskotali. Už od puberty se zamilovává lehce, jenže kvůli jejímu častému stěhování ji láska nevydržela déle než dva měsíce, proto si zvykla se na nikoho moc nevázat. Její syn Borisek je abnormálně samostané dítě, má ho ráda nadevše a i přesto, že někdy používá velice osobité výchovné metody, Borisek ji má přesto rád. Libuška ale začne netradičně podnikat, což se stane trnem v oku některým v Ulici... Libušku si zahrála charismatická Zuzana Vejvodová, kterou diváci mohou znát s nominace na Objev roku v ankěte TýTý.
THEODORA NEKONEČNÁ (THEA)
Mladší sestra Libušky, s kterou vyrůstá už od narození. Chce se od ní co nejvíce dolišit, aby si je lidé nepletli. Odmalička vyrůstala jen ve společnosti kluků a to se podepsalo na jejím výběru koníčků a chování. Přitom s žádným klukem ještě pořádně nechodila a pořádnou kamarádku také nemá - kvůli tomu, že vždy najde podle ní jen nějakou nánu, s kterou si nemá o čem povídat. Hlavní povahové rysy - houževnatost a zarputilost ji přinesla vážná nemoc, s kterou se musí vypořádávat během života, v prostředí v kterém se teď ocitla, okolí totiž neví, jak se má vypořádávat s projevy její nemoci... Mladou 17-ti letou Theu si zahrála herečka Kristýna Maléřová, ta si střihla roli ve filmu Bathory a světový režiséři o ní hovoří jako o velkém talentu, který by se mohl stát další hvězdou Hollywoodu.
Miniseriál o nových postavách seriálu Ulice končí. Těšte se ale ještě na čtvrtek, kdy vám přeneseme jeden speciál o návrtu jedné postavy.
Už brzy na www.televizenova.blog.cz

Natáčí se další film

24. srpna 2008 v 16:00 Novinky
Televize Nova po kratší pauze opět natáčí další film. Tentokrát to ale nebude jen další obyčejný český film, natáčí se totiž v mezinárodní koprodukci. Po filmech jako Svatba na bitevním poli, František je děvkař nebo Bobule, které měli letos premiéru v kinech se Nova rozhdola podívat se za natáčením do slunné Itálie.
Spolu s italskou produkcí nyní natáčí nový česko-italský film, který se točí na motivy knihy, kterou sepsal Michal Vieweg. Je to už 3. film, který se na Nově podle tohoto autora točí. Film se jmenuje Případ nevěrné Kláry a podle prvních ukázek, by tento film mohl mít úspěch i v zahraničí.
Příběh se odehrává v součastnosti a vypráví o životě jednoho soukromého detektiva, který se kvůli špatnému rozhodnutí, myšlenému dobře dostane do sledu událostí, které ho dostanou až k tomu, že skončí zavražděn ve vlastní kanceláři.
S českých herců, co si ve filmu zahrají, je to jedna s nejúspěšnějších herečkek Česka - Aňa Geislerová nebo herec, který si zahrál už v několika zahraničních filmech po boku různých hvězd Miroslav Šimůnek, který hrál i v seriálu Ulice.
Celý film by se měl v kinech objevit na jaře příštího roku, kdy bude mít premiéru na Nově není upřesněno, pravděpodobně na jaře nebo podzim 2010.

35/2008

24. srpna 2008 v 10:00 Next week
Nový týden je tu opět a to tentokrát poslední prázdninový, už příští týden se naplno rozjede podzimní televizní sezóna, ale ještě před tím si pojďme připomenout, co si pro vás Nova nachystala na týden s číslem 35.
Seriálová tvorba je o něco pestřejší než minulý týden, ve čtvrtek ve 21:15 Nova uvede premiérovou sedmou řadu seriálu KRIMINÁLKA LAS VEGAS o den později je to krimiseriál s názvem ZÁKON A POŘADEK: ZLOČINNÉ ÚMYSLY - jeho první řada. No a v neděli startuje tolik očekávaná čtvrtá řada seriálu ZTRACENI. A co se týče repríz tak se jedná o reprízu druhé řady seriálu LEA PÁRKER, ta startuje ve středu a v sobotu je to repríza pohádkového seriálu KAMARÁDI Z LESA.
Filmové premiérové pole bude také o něco pestřejší v pátek se můžete těšit na německý katastrofický film VĚŽ V PLAMENECH ve 20:00. Sobota bude patřit akční komedii AKCE NEMLUVNĚ, 25 minut po půlnoci. No a v neděli se máte na co těšit hned 3 premiérové filmy. Už odpoledne ve 13:05 to bude americká komedie LÁSKOU PRAŠŤENÁ, večer ve 20:00 hodin stratuje rodinná letní komedie nebo také pilotní díl ke čtvrté sezóně Ulice s názvem ULICE: VELKÁ TROJKA. A přesně o půlnoci to bude americký thriller DÍVKA NA TELEFONU. No a na konec vám představíme filmy, sice premérové, ale vysílané přes den, ten první uvidíte ve středu s názvem VĚTRNÁ BOUŘE a o den později ve čtvrtek můžete sledovat rodinný film BÍLÝ KŮŇ.
Nezapomeňte, že do vysílání se po prázdinové pauze vrací pořad Michala Suchánka a Richarda Genezera MR. GS a to v neděli ve 21:40. A už podruhé můžete také sledovat nejdramatičtější okamžiky ze seriálu Ztraceni v neděli v 15:05 se dívejte na ZTRACENI V 8:15.

Vývojové oddělení slaví 2. rok

23. srpna 2008 v 16:00 Novinky
Televize Nova se jako správná televize neobejde bez tzv. vývojového oddělení, nebo chcete-li vývojového centra. Zde se připravují, vymyšlejí a dávají dohromady nové projekty, které uvidíte na nejsledovanější televizi v Česku.
Toto poměrně nové oddělení, má pod taktovkou ostřílený dramaturg Radek Bajgar, který na Nově působí už celou řádku let a jeho jedním z největších projektů, u kterých stál a které pomáhal rozbíhat je nekonečný seriál Ulice. To je podle jeho slov nejlepšní projekt, co kdy vypracoval. Ulice totiž nyní po letech funguje i bez jeho pomoci a dá se říci, že velice úspešně.
Vývojové centrum Novy oslaví na konci srpna dva roky své existence, za tu dobu připravila nové pořady jak pro minulou, tak tuto sezónu (X Faktor, Comeback, Kriminálka Anděl). Zasloužil se také za pokračovaní veleúspěšné Ordinace v růžové zahradě.
Oddělení funguje výborně a v tuto chvíli se připravují nové pořady pro jaro 2009 a pro novou podzimní sezónu 2009/2010. Připravují se tedy projekty jako kriminální seriály Policie Modrava a seriál Expozitúra, nebo se zde také připravuje 5. řada seriálu Pojišťovna štěstí.
Doufáme, že tomuto centru se bude dařit a bude pro nás diváky tvořit ještě spoustu zajímavých projektů, podobné jako jsou ty, které nyní vysílá Nova.

TN.CZ na BLOGU !

23. srpna 2008 v 10:00 Internet
Zpravodajský internetový portál TN.CZ, který patří pod stránky televize Nova už před časem koupila internetovou doménu blog.cz a to spolu s firmou a vyhledávačem s názvem Jyxo. Podle měření navštěvovanosti se ale měří každý portál zvlášť.

TN.CZ zná dnes skoro každý a to především kvůli frázy: Více infromací naleznete na tn.cz, kterou slyšíváme denně v televizních novinách. Návštěvnost je průměrná, návštěvnost webu televize Nova se sice zvýšila, ale nyní se pohybuje někde kolem 80 tisíc uživatelů.

To vše se ale nyní může změnit. Díky vztahům blogu.cz a tn.cz se nyní na každém blogu v České republice objevil na stránce informační banner, který láká uživatele na TN.CZ. Banner se objevil jako první na blogu ve středu v odpoledních hodinách. A jak se vede zpravodajskému portálu po tomto tahu, nalákala nějaké další uživatele ? Byl to dobrý tah od TV NOVA ?

Návštěvnost stránky se oproti úterý zvýšila jen nepatrně, není tedy jisté zda to bylo zavedením informačního banneru. Ve středu stránky navštívilo přes 92 tisíc uživatelů. Čtvrteční návštěvnost se ale dostala opět na hodnoty kolem 82 tisíc uživatelů.

Navštěvnost může stoupat ještě s nástupem nové sezóny a s nástupem nových seriálů, pořadů a pokračování oblíbených seriálů. Díváci se budou chtít zajímat o osudy seriálů a jeho postav, navštíví tedy jeho oficiální internetové stránky a odpověď najdou právě tam. V září se tedy návštěvnost čeká o něco vyšší. Průběžně vás určitě budeme informovat na našem blogu.

Už brzy na www.televizenova.blog.cz

Aktuálně: Co uvidíte v dnešním Volejte Novu ? (4)

23. srpna 2008 v 8:30 Aktuálně
Po týdnu je tu opět další vydání našeho týdeníku o pořadu Volejte Novu. Dnes se v tomto článku opět dozvíte vše zajímavé na co se v tomto pořadu můžete těšit dnes ve dvanáct hodin.
Úvodní reportáž vás zavede na střihový pořad o Ordinaci v růžové zahradě, který se bude vysílat tento čtvrtek, dozvíte se, kdo vás pořadem provede a co zajímavého se dozvíte od herců, štábu a dalších. Připomene vám také, jak se Ordinace v létě loučila a nabídne vám ochutnávku ze zářijových dílů.
Navštívíte také natáčení nového českého filmu Příapd nevěrné Kláry, který natáčí v tuto chvíli televize Nova.
V další reportáži se zaměříte na Hanu Maciuchovou, coby Miriam Hejlovou v seriálu Ulice, ta se totiž předvedla v letním speciálu Zlatá muška jako výborná řidička, připomeňte si tento úvodní film, ke třetí sezóně v neděli.
Ochutnávka zajímavých filmu bude i tento týden, zjistíte kdy mají sraz Účastníci zájezdu, dozvíte se také, která věž se ocitne v plamenech, zaměříte se také na báječnou americkou komedii, kde hlavní roli hrají muži, kteří řídí školku.
Nechybět tentokrát nebudou ani vaše telefonické dotazy ani tipovací hra.
SLEDUJTE VOLEJTE NOVU DNES VE 12:00 NA NOVĚ